N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5

  • 156 Odpowiedzi
  • 116398 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 28, 2010, 00:08:39 »
Dopiero zakupiłem to urządzenie i za nic w świecie nie chce mi to chodzi, wasze opisy niby są ok ale większość linków nie działa ogólnie jest niedobrze. Mógł by mi ktoś powiedzieć tak krok po kroku co mam zrobić od świeżo wrzuconego obrazu od kolegi z rosji, bo u mnie jak robię tak jak w powyższym opisie to zamiast wyskoczyć że mam uruchomić za 10 sekund wyskakuje że nie operacja się nie powiodła. Z góry dziękuję za fatygę i pozdrawiam.

*

Offline Mixefr

  • ***
  • 331
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy sII, Nokia E90, N560, Samsung Q1b.
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 30, 2010, 22:07:00 »
Przebrnąłem właśnie przez proces aktualizacji wszystkiego co można, czyli systemu i firmware gps. Namęczyłem się niemało, ale efekt jest piorunujący - 9 satelitek w kilkanaście sekund :banan: .

Co do kolegi wyżej, wszystko co potrzeba to działa, sam przed chwilą sprawdzałem. Co do procesu aktualizacji, cofnij się stronę, tam jest ładnie opisane jak aktualizować do 3.6.
Dawno temu: Siemens SL45i, Nokia 9300, SPV M3000, SE P990i, HTC Universal, Samsung i780, Nokia E51, HTC Kaiser, iPhone 3G, SE P1i.

Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 31, 2010, 18:56:25 »
W takim układzie w moim urządzeniu jest cos popsute, bo niby wyświetla że jest wersja 3.6 ale trzeba czekać na sygnał przynajmniej minute. Robiłem wszystko tak jak jest w tych opisach, i u mnie niestety jak robie zgodnie z opisem to występuje błąd który opisywałem wcześniej. Po wgraniu nowego obrazu systemu ze strony kolegi co mam zrobić? Mam wgrać aktualizację fujitsu z przed kilku lat czy co mam zrobić?

Połączone: Sierpień 01, 2010, 19:36:33
ewidentnie mam problem, po wrzuceniu nowego od neplow czy jak on sie tam wrzucam do katalogu windows te dwa pliki i po uruchomieniu exe wyskakuje mi fail tu update gps może mi ktoś powiedzieć co robić?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2010, 19:36:33 wysłana przez Python28 »

*

Offline twinsen

  • ****
  • 528
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Pocket Loox n560, Samsung i9000 Galaxy S
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpień 01, 2010, 21:00:52 »
No cóż - nie wiem tak naprawdę co. U mnie zadziałało i u wielu innych również. W zasadzie ograniczyłem się do przetłumaczenia tekstu z rosyjskiego forum i przetestowania tego u siebie. Także - powinienem dodać "nie ponoszę odpowiedzialności za ew.
uszkodzenia PDA w wyniku zastosowania tej instrukcji, lub niepowodzenie operacji" :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2010, 21:02:32 wysłana przez twinsen »
--
twinsen

*

Offline Mixefr

  • ***
  • 331
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy sII, Nokia E90, N560, Samsung Q1b.
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpień 02, 2010, 11:21:10 »
U mnie też wyskakiwał ten błąd. Wgrałem starszą wersję wm6.1, zainstalowałem upgrade do 3.6, a następnie wgrałem najnowszy obraz systemu.
Dawno temu: Siemens SL45i, Nokia 9300, SPV M3000, SE P990i, HTC Universal, Samsung i780, Nokia E51, HTC Kaiser, iPhone 3G, SE P1i.

*

Offline jsqfel

  • 6
  • Sprzęt: FS LOOX N560
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #125 dnia: Sierpień 02, 2010, 13:00:19 »
bo niby wyświetla że jest wersja 3.6 ale trzeba czekać na sygnał przynajmniej minute.
to i tak się ciesz, na standardowym sterowniku to nawet po 15 min. nic nie było, poza tym szybkość łapania satelit zależy też od warunków atmosferycznych. Co do błędu przy aktualizacji to było opisane wcześnie, trzeba przywrócić domyślne ustawienia GPS albo wgrać starszy soft, podnieść GPS do 3.6 i nowszy soft, najlepiej 6.1 20757-6.0.00, który zawiera wsparcie dla wersji 3.6 i nie trzeba już nic potem kombinować.

Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #126 dnia: Sierpień 02, 2010, 23:35:28 »
Miałem podobnie, mój PDA widział tylko kilka satelit (max chyba 4) a złapanie fixa czasami graniczyło z cudem. Wykonywałem w kółko instrukcje do updatu GPS 3.5 i GPS 3.6 ale to nic nie dawało. Napotkałem również problem przy update'cie firmware'u GPS na najnowszym win od Newplow i nie udało mi się tego obejść. Rozwiązaniem okazał się powrót do wersji WM 6.1 20757-04.01. Wykonałem update GPS od Fujitsu, później zgodnie z instrukcja GPS 3.5. W trasie jednak okazało się że to nic nie pomogło . Zrezygnowany podszedłem jeszcze raz do tematu. Zrobiłem update GPS do 3.6. Zgodnie z instrukcja jak powyżej. Nie robiłem jedynie HR  po update'cie firmware'u (htcgpsupdate.exe) punkt 13. Czy PDA widzi coś więcej ? Hmm trudno powiedzieć bo nie testowałem go w trasie. Jedyne co mogę powiedzieć to, że PDA widzi więcej (z balkonu) 6,7 satelit. Fix jakieś 30 sek i złapał. Może jakość sygnału nie była imponująca ale to w końcu balkon 1 piętro. Jutro sprawdzę w trasie i zobaczę czy jest lepiej.

*

Offline ricardo55551

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N 560
Odp: N560: Aktualizacja GPS do wersji 3.5 i AM6.2 nie działa
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpień 05, 2010, 09:32:09 »
U mnie po aktualizacji GPS do 3.6 i WM 6.1 20757-6.0.00 sytuacja z łapaniem fixa sie bardzo pogorszyła, w Automapie 6.2. Wcześniej maiłem fabryczny soft do GPS i WM5 i może nie było rewelacji, ale Automapa po uruchomieniu łapała fixa w około 1-2 min teraz po aktualizacji nie ma szans żeby AM  w ogóle złapała fixa np. ostatnio czekałem 10 min i nic.  Odkryłem taką dziwną zależność, że jak zanim uruchomię AM, włączę GPS locator i na nim złapie fixa co zajmuje od 30s do 5 min, to później po zmknięciu GPSL i wystartowaniu AM łapie FIX w rozsądnym czasie do 1 min. Posiadam Loxa N560 juz 4 lata i nigdy nie musiałem robić takich kombinacji przy AM. W ustawienia AM jeżeli chodzi o GPS nic nie grzebałem jest ustawiona na  com 4 i 57600. Zaznaczam, że jeżeli już AM złapie fix po wcześniej opisanych kombinacjach to działa prawidłowo ale zanim zacznie działać cala procedura jest dosc irytująca. Prosze o jakieś pomysły na rozwiązanie. :worried:
Następna sprawa to , że po aktualizacji softu, podczas użytkowania obojętnie na jakiej aplikacji, gdy bateria słabnie do ok 50% to LooX N560 sie blokuje i robi sobie taki dziwny soft reset, pokazuje sie i gaśnie ekran startowy z alpinistą i nie można tego przerwać. Jedyne co pomaga to wyjecie baterii i ponowne włożenie po kilkunastu sekundach. Reasumując nie jestem zadowolony z aktualizacji softu no może poza obsługą kart SDHC i lepszym WiFI, ale Looxa używałem głownie do nawigacji i tu całkowita porażka. Hard reset nie pomaga na żaden z w/w problemow.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2010, 14:21:29 wysłana przez ricardo55551 »

*

Offline ricardo55551

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N 560
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5 -teraz jest OK
« Odpowiedź #128 dnia: Wrzesień 02, 2010, 14:43:37 »
Minęło  kilka tygodni i problem z GPS w AM 6.2  sam sie rozwiązał dość prozaicznie, wgrałem nową wersje AM 6.5 i teraz śmiga wszystko rewelacyjnie fix od uruchomienia mapy łapię do 30 sek. nawet w czasie jazdy, własciwie teraz ruszam od razu po właczeniu mapy i mam fixa momentalnie. Następny opisywany przeze mnie problem dot. samoistnego resetu przy rozładowaniu baterii do 50% ustąpił po wymianie baterii na zamiennik za 17 zł :) Reasumując zmiana na WM 6.1 i GPS  3.6 wprowadza nową jakość jeżeli chodzi o korzystanie z N560 jako nawigacji a juz rozwazalem kupno innego sprzetu, ale teraz nie ma to najmniejszego sensu bo Loox radzi sobie idealnie. Teraz Loox na AM 6,5 łapie fixa natychmiast i po każdym kolejnym włączeniu nie ma z tym problemu, sprawdziłem to na trasie 800 km. i nie gubiłem sygnału nawet po wyjeździe z długiego tunelu GPS był dosłownie w 2 sek.

U mnie po aktualizacji GPS do 3.6 i WM 6.1 20757-6.0.00 sytuacja z łapaniem fixa sie bardzo pogorszyła, w Automapie 6.2. Wcześniej maiłem fabryczny soft do GPS i WM5 i może nie było rewelacji, ale Automapa po uruchomieniu łapała fixa w około 1-2 min teraz po aktualizacji nie ma szans żeby AM  w ogóle złapała fixa np. ostatnio czekałem 10 min i nic.  Odkryłem taką dziwną zależność, że jak zanim uruchomię AM, włączę GPS locator i na nim złapie fixa co zajmuje od 30s do 5 min, to później po zmknięciu GPSL i wystartowaniu AM łapie FIX w rozsądnym czasie do 1 min. Posiadam Loxa N560 juz 4 lata i nigdy nie musiałem robić takich kombinacji przy AM. W ustawienia AM jeżeli chodzi o GPS nic nie grzebałem jest ustawiona na  com 4 i 57600. Zaznaczam, że jeżeli już AM złapie fix po wcześniej opisanych kombinacjach to działa prawidłowo ale zanim zacznie działać cala procedura jest dosc irytująca. Prosze o jakieś pomysły na rozwiązanie. :worried:
Następna sprawa to , że po aktualizacji softu, podczas użytkowania obojętnie na jakiej aplikacji, gdy bateria słabnie do ok 50% to LooX N560 sie blokuje i robi sobie taki dziwny soft reset, pokazuje sie i gaśnie ekran startowy z alpinistą i nie można tego przerwać. Jedyne co pomaga to wyjecie baterii i ponowne włożenie po kilkunastu sekundach. Reasumując nie jestem zadowolony z aktualizacji softu no może poza obsługą kart SDHC i lepszym WiFI, ale Looxa używałem głownie do nawigacji i tu całkowita porażka. Hard reset nie pomaga na żaden z w/w problemow.


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2010, 14:56:54 wysłana przez ricardo55551 »

*

Offline sober

  • 49
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #129 dnia: Wrzesień 03, 2010, 14:23:30 »
Ja też jestem zadowolony z GPS firmware 3.6. Po pierwszych próbach wygląda że wreszcie GPS działa tak jak powinien. Poza tym nowe windowsy od Newplow (te co wspierają 3.6 natywnie) też jakoś lepiej chodzą niż wcześniejsze wersje 6.1.

PS: Używacie w Automapie portu programowego czy sprzętowego?

Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #130 dnia: Wrzesień 09, 2010, 00:46:38 »
Ja też jestem zadowolony z GPS firmware 3.6. Po pierwszych próbach wygląda że wreszcie GPS działa tak jak powinien. Poza tym nowe windowsy od Newplow (te co wspierają 3.6 natywnie) też jakoś lepiej chodzą niż wcześniejsze wersje 6.1.

PS: Używacie w Automapie portu programowego czy sprzętowego?

Ja ustawiłem dla 3.5 driver od 3.2.5 i jest ciut lepiej, bo cały ten upgrade spowodował tylko i wyłącznie decyzję o zakupie anteny zewnętrznej. Niestety swego czasu zgubiłem Asusa A636 i używając tego forum kupiłem ten pseudo produkt i używam go męcząc się przez 4 lata. Ale nic to. Jeśli antena nic nie zmieni idzie do kosza - za rozładowaną baterię backupową, za gasnący ekran od mikroswitche'a (po co jakiś debil to wogóle tu wstawił) i wiele, wiele innych. Ten, kto piszę, że jest zadowolony z tego urządzenia robi sobie jaja, albo oszukuje samego siebie..

Po??czone: Wrzesień 10, 2010, 08:25:44
Antena zakupiona w Bricku za 69 PLN bruttem (kabel 3m). Wrażenia? Fix po restarcie 10-15s (postój), ok 40s w ruchu do 50km/h. 10 satelit 70-90% w centrum W-wy. Życzę miłego, dalszego upgrade'owania softu, jak jest coś pewnego za grosze w porównaniu z ceną zakupu badziewnego urządzenia - u mnie ponad 2kPLN.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2010, 08:25:44 wysłana przez Robertkar »

*

Offline baca01

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IpSE2020, XCOVER5
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #131 dnia: Wrzesień 10, 2010, 22:18:19 »
Ten, kto piszę, że jest zadowolony z tego urządzenia robi sobie jaja, albo oszukuje samego siebie..

Nie jestes sam kolego. Ja rowniez kupilem swojego looxa (N520) za ponad 1,5kzl i do dzis nikt z FS nie wpadl aby cos zmienic w sprzecie a dokladniej ZROBIĆ COŚ z antena! Zabawy z ROM-ami  poprawiaja tylko samopoczucie. Fakt ze po dokupieniu anteny zewnetrznej Looxik dostaje kopa, ale czy tak byc powinno ?

Niedawno zakupilem jakiegos tam Larka, 4,3 cala, za niecale 200zl. Lark w porownaniu do Looxa to przepasc! Przepasc! Bez zadnych kombinacji z ROM-ami.


---
Pozdrawiam
oszukany user looxa
HTC Touch Dual już tylko do testów, Desire  u nowego właściciela a Loox N520 jako podświetlany zegarek w pokoju.

Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #132 dnia: Wrzesień 13, 2010, 08:44:27 »
Czy jest już rozwiązany problem z brakiem plików z aktualnymi danymi dotyczącymi efemeryd?
Na stronach HTC, pliki te nie są aktualizowane od kwietnia 2010, a w programie TuneUp są odnośniki jedynie do stron HTC.
Mam GPS z firmware w wersji 3.6.0 i zainstalowany system WM 6.1 20757-6.0.00. (WM 6.1 CE OS 5.2.20757 - build 20757.1.4.0).

Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 17, 2010, 16:34:19 »
Witam,
zainstalowałem windowsa WM 6.1 20757-06.00 oraz przeprowadziłem uprgade firmware GPS do wersji 3.5 zgodnie z instrukcjami podanymi w tym wątku.
Efekt: TomTom nie potrafi złapać fixa, GPSlocator łapie po paru minutach, ale ledwo widzi kilka satelit.
Ustawienia:
1) external GPS    - GPS program port - COM8
                               GPS hardware port - COM4, Baud rate 57600
                              <ok> Manage GPS automatically.
2) TuneUp - sterownik GPS SIF2

Edit: Nie przeprowadziłem punktu 4. - "4. Zaktualizuj GPS w N560 jak według instrukcji w wątku http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=79001.0. Jeśli już to kiedyś wykonałeś, to pomiń ten krok."

Macie jakieś sugestie jak rozwiązać tę sytuację? Coś pozmieniać w ustawieniach czy co?
Dziękuję.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2010, 23:14:41 wysłana przez scarabeus »

Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #134 dnia: Październik 20, 2010, 20:14:39 »
Witam
ja zrobiłem tak:

Najnowszy soft z ruskiej strony, w tuneUP wybralem opcje SIF2 i dałem apply, przez WIFI sam sciagnol sobie sterowniki i poprosił o soft restart.

Odpalam automape stojac na podwórku i praktycznie mam swoją pozycje po sekundzie moze po dwóch.

Niestety ten SIRFTECH nie pokazuje jaki soft sirf'a mam.
pozdrawiam


Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 03, 2010, 19:11:14 »
Witam,
zainstalowałem windowsa WM 6.1 20757-06.00 oraz przeprowadziłem uprgade firmware GPS do wersji 3.5 zgodnie z instrukcjami podanymi w tym wątku.
Efekt: TomTom nie potrafi złapać fixa, GPSlocator łapie po paru minutach, ale ledwo widzi kilka satelit.
Ustawienia:
1) external GPS    - GPS program port - COM8
                               GPS hardware port - COM4, Baud rate 57600
                              <ok> Manage GPS automatically.
2) TuneUp - sterownik GPS SIF2

Edit: Nie przeprowadziłem punktu 4. - "4. Zaktualizuj GPS w N560 jak według instrukcji w wątku http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=79001.0. Jeśli już to kiedyś wykonałeś, to pomiń ten krok."

Macie jakieś sugestie jak rozwiązać tę sytuację? Coś pozmieniać w ustawieniach czy co?
Dziękuję.
Pozdrawiam

Spróbuj może takie ustawienia:
1) external GPS    - GPS program port - COM4
                               GPS hardware port - COM8, Baud rate 57600
                              <ok> Manage GPS automatically.

Ja właśnie takie mam ustawione i działa. Nie łapie pozycji w jakimś oszałamiającym tempie, ale zazwyczaj w ciągu minuty się to udaje jeżeli nie jest to robione w trakcie poruszania się (jazdy).

Pozdrawiam

Po??czone: Listopad 03, 2010, 19:23:49
Witam
ja zrobiłem tak:

Najnowszy soft z ruskiej strony, w tuneUP wybralem opcje SIF2 i dałem apply, przez WIFI sam sciagnol sobie sterowniki i poprosił o soft restart.

Odpalam automape stojac na podwórku i praktycznie mam swoją pozycje po sekundzie moze po dwóch.

Niestety ten SIRFTECH nie pokazuje jaki soft sirf'a mam.
pozdrawiam


Jaki sterownik ściągnąłeś? Może chodzi o plik z efemerydami (NVM5.ee), który można ściągnąć przez TuneUp w zakładce "GPS" - Options for GPS SIF2?  Nie wiem tylko czy biorąc pod uwagę datę tego pliku, to chyba on niewiele pomaga. Zresztą sam status pliku wskazuje, że jest on już nieaktualny.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2010, 19:23:49 wysłana przez grzegorzr »

Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 07, 2010, 23:02:32 »
Faktycznie to nie bylo to a polepszenie o którym pisalem wczesniej bylo chwilowe.

W końcu sie przełamałem i zainstalowalem XP na komputerze zeby zmienic soft, wgrałem tak jak w opisie, starszy soft, update GPS do 3,6 i pozniej juz najnowszy od newplowe bez tych skryptów.
Automapa lapie sygnal )wskazzuje aktualna pozycje)  przy oknie w domu po 10 sekundach - w tym samym miejscu MIO p350 nie łapie :)

*

Offline vikelf

  • ***
  • 392
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 20, 2011, 21:11:30 »
"Failed to update GPS firmware (3)".

Plik wykonywalny i plik z firmware muszą być w katalogu Windows i stamtąd też uruchamiasz.
Próba uruchomienia poza tym katalogiem kończy się właśnie takim komunikatem.

Zapomniałeś o:
12. Wejdź w menu NMEA / Set Serial Port. Protocol NMEA, speed 9600. kliknij Set.

Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 14, 2011, 19:54:17 »
Witam
Pomóżcie proszę z upgrade gps , stanąłem na punkcie 6 instrukcji , czyli na edytorze rejestru.
Ściągnąłem TC , lae który pliki wyedytować aby zmienić dane w rejestrze.
Jak się zmienia dane w rejestrze ? który to plik ?
Proszę o pomoc ...

*

Offline twinsen

  • ****
  • 528
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Pocket Loox n560, Samsung i9000 Galaxy S
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #139 dnia: Maj 03, 2011, 18:01:38 »
Edycję rejestru wybiera się jako katalog z głównego katalogu dysku w TC.
--
twinsen

Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #140 dnia: Maj 09, 2011, 16:09:48 »
Witam Wszystkich,
Na początek szczegóły co do systemu i GPSa:
System: CE OS 5.2.20757 (Build 20757.1.4.0)
GPS: GSW.3.5.0_3.5.00.00-C35P2.00
A teraz problem. Jeżeli ustawię w external GPS: Hardware Port COM8, Program port: 4 i następnie przejdę do TuneUP i zmieniam sterownik GPS z oryginalnego na GPS SIF2, zaakceptuję zmiany, PDA poprosi o restart, to porty w external GPS automatycznie przyjmują wartości odwrotne, czyli Hardware port COM4 a Program port COM8.
Czy to ma znaczenie? Dodam, że GPS w automapie działa mi trochę niestabilnie. Zdarza się, że złapie np. 3 satelity a sygnał jest 0D i nie pokazuje drogi. Nie mówiąc już o tym, że jak chcę wymusić odwrotne działanie portów COM w external GPS to nagle pokazuje mi, że nie może otworzyć COM8. A na dodatek wszyscy piszą, że powinno być ustawione Hard. COM8 a Prog. COM4. Więc jak to jest z tymi COMami ktoś pomoże?

Pozdrawiam
Marcin

*

Offline twinsen

  • ****
  • 528
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Pocket Loox n560, Samsung i9000 Galaxy S
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #141 dnia: Maj 09, 2011, 16:32:02 »
Port sprzętowy w n560 to od zawsze COM4, z tym firmware chodzi na 57600. Port COM8 to także od zawsze domyślny port programowowy. Też chodzi na 57600 w tej wersji. Odkąd nie ma update-ów z danymi efemeryd dla satelit, nie ma sensu korzystanie
z portu COM8. Wpisz w Automapie COM4, ustaw 57600 i będzie działać. AM czasami źle wykrywa GPSa i ustawia się na COM8 i 4800...
--
twinsen

Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #142 dnia: Maj 28, 2011, 01:10:51 »
GPSLocator nie wyświetla nawet na dole tej linii z satelitami  a SirfTech po ustawieniu com bajty lecą a po przejściu do nmea nie pokazuje mi żadnych danych w szarym okienku na dole.
Witam

Jak już pisano na tym forum, po upgrade firmware-u dla GPS, moduł GPS zaczyna się komunikować na porcie COM8 z prędkością 57600 bps.  SirfTech powinien na takich ustawieniach zobaczyć GPS (u mnie tak się stało, choć też dopiero po chwili).

Natomiast jeśli chodzi o niedziałający GPS Locator, to TUTAJ opisałem jak go zmusić do działania.

Pozdrawiam - McVik

Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #143 dnia: Grudzień 13, 2011, 17:04:31 »
czy ktoś wie może gdzie można znaleźć paczkę z loaderem i firmwarem GPS 3.5?
kilka osób się już o to pytało widzę tylko chcąc przejść do 3.6 trzeba mieć loader z paczki z 3.5 a tego linku w pierwszym poscie nie ma :( (no chyba, ze cos osleplem ;) )

edit. no tam jest załącznik, post chyba można skasować ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2011, 17:30:40 wysłana przez ajaj »

Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 08, 2012, 18:10:28 »
Cześć wszystkim.
Port sprzętowy w n560 to od zawsze COM4, z tym firmware chodzi na 57600. Port COM8 to także od zawsze domyślny port programowowy. Też chodzi na 57600 w tej wersji. Odkąd nie ma update-ów z danymi efemeryd dla satelit, nie ma sensu korzystanie
z portu COM8. Wpisz w Automapie COM4, ustaw 57600 i będzie działać. AM czasami źle wykrywa GPSa i ustawia się na COM8 i 4800...

A czy jest sens w ogóle instalować wersje GPS 3.6 skoro nie ma tych update-ów z danymi efemeryd dla satelit?
Mam czystego nowego n560 z oryginalną wersją 5.1 .195 mam zamiar wgrać WM 6.1 20757-06.00  (tylko boję się tego efektu braku kominikacji z AS) lub WM 6.1 20755-23 (no nie mogę się zdecydować - który lepszy/mniej problemowy?).
Do tego się zastanawiam czy wgrywać ten firmware GPS 3.6 czy nie. (czy muszę znaleźć jeszcze te fixy ze strony Siemensa? Coś ich nie mogę znaleźć).
Dzięki za odpowiedź.

*

Offline SMS

  • 32
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 15, 2012, 14:22:58 »
Efemerydy dla satelit pojawiły się z powrotem już jakiś czas temu (nie pamiętam na jakim serwerze, ale są tylko 3 - łatwo sprawdzić  :wink: ). Z oprogramowaniem 3.6 i efemerydami GPS działa duzo stabilniej.

*

Offline Tolek81

  • *
  • 69
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Loox n560
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #146 dnia: Październik 08, 2012, 13:34:33 »
Gdyby ktos potrzebowal wersji FirmWare 3.6 to zalaczam plik, update, ta samo jak przy 3.5

Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #147 dnia: Październik 25, 2012, 20:51:42 »
wiec pokusiło i mnie. Zrobiłem pierwsze upgrade gps ze strony FS i wszystko działało BDB. Później myślę wgram WM6.1  ten najnowszy rom od newplowa i zarowno AM jak i czulosc GPS'a byla OK.  Czesem czesio łapał i dziesiec na zielono satelit i bardzo łądnie prowadzil. wgralem gps 3.5 pozniej 3.6 postepowalem jak w instrukcji i sie popieprzylo wszystko.

Czarowalem tanczylem modlilem sie zmienialem porty itp itd i dupa blada. Wrócilem odrazu do poprawki od Producenta FS i czesio znów łapie szybko satki i w pokoju poki co mam 4 zielone (AM 6.11)i gps locator tez działa. zobacze jak w trasie czy jest jak bylo wczesniej

Puentując miało być lepiej a okazalo sie całkiem inaczej. Kończę zabawe z Czesiem. Oby tylko GPS dobrze działał i juz nigdy mu nic nie wgram i krzywdy nie zrobię.

Pozdrawiam wszystkich

Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 04, 2013, 10:59:40 »
witam mam problem z aktualizacja n560

uzywam PocketLOOXN560FlashTool.exe mam active synca ale niby brakuje jakis komponentow

wie ktos moze o co kaman

*

Offline Tolek81

  • *
  • 69
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Loox n560
Odp: N560: Aktualizacja firmware dla GPS do wersji 3.5
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 04, 2013, 22:23:46 »
Cos Ci wyskakuje? jaki blad? zarzuc Print Screena - to zobaczymy na czym stoisz.