N520 BRICK - nie wiem co dalej

  • 7 Odpowiedzi
  • 2328 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N520 BRICK - nie wiem co dalej
« dnia: Wrzesień 07, 2010, 21:20:17 »
hej mam problem z moim n520.
podczas uzywania automapy zawiesił sie. wyciagnalem mu baterie bo nie reagował na soft reset. no i efekt taki ze wogole nie reaguje na cokolwiek jesli jest tylko na zasilaniu bateryjnym (dodam ze bateria jest nowa)

tylko po podłaczeniu do ładowarki pda sie włacza i pokazuje się ekran startowy i system zawiesza sie na obrazku ( nawet nie dochodzi do tego kreciołka ).  diody u góry nie pokazują ze jest ładowanie. po podlaczeniu usb do pc system nie widzi zadnego urzadzenia.
i co teraz?
na hard reset tez nie reaguje albo nie umiem go zrobic  tzn wciskam suspend i kalendarz wciskam reset btn, ekran wyłacza sie, po 1sek wlacza i dalej nic sie nie dzieje.
help.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2010, 21:34:13 wysłana przez tradeitdamn »

Odp: N520 BRICK - nie wiem co dalej
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2010, 08:30:41 »
hej mam problem z moim n520.
podczas uzywania automapy zawiesił sie. wyciagnalem mu baterie bo nie reagował na soft reset. no i efekt taki ze wogole nie reaguje na cokolwiek jesli jest tylko na zasilaniu bateryjnym (dodam ze bateria jest nowa)

tylko po podłaczeniu do ładowarki pda sie włacza i pokazuje się ekran startowy i system zawiesza sie na obrazku ( nawet nie dochodzi do tego kreciołka ).  diody u góry nie pokazują ze jest ładowanie. po podlaczeniu usb do pc system nie widzi zadnego urzadzenia.
i co teraz?
na hard reset tez nie reaguje albo nie umiem go zrobic  tzn wciskam suspend i kalendarz wciskam reset btn, ekran wyłacza sie, po 1sek wlacza i dalej nic sie nie dzieje.
help.

Mam to samo badziewie jakim jest LOOX, ale w wersji 560. Miałem podobny przypadek jakieś 2 lata temu. Pozostaw PDA z baterią włączony do zasilania i czekaj do skutku aż się uruchomi Windows. Zostaw go najnormalniej w świecie na całą noc. Powinien jakimiś szczątkowymi czasami łądowania dojść do siebie. Niestety ten badziew ma ładowanie nie jak normalne PDA, tylko wymyślony przez niemieckich inżynierów dopiero po uruchomieniu Windowsa, jak wykryje baterię itp. Ale wydaje mi się, że właście tuż po uruchomieniu też coś tam ładuje. Jak to nie zadziała to kup inną (naładowaną baterię). Sorry.

Odp: N520 BRICK - nie wiem co dalej
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2010, 15:51:46 »
ok tak zrobię. być może to to bo dodam ze bateria była wtedy już rozładowana prawie do 0.

[edit]
wczoraj przełożyłem baterie z innego egzemplarza i uruchomił się z baterii ale dalej jest zawieszony na 1 ekranie. na mojej baterii drugi pda nie wstał bo była totalnie rozładowana ale po podpięciu do ładowarki zaczął się ładować i odpalił. any idea dlaczego to gówno nie chce się włączyć?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2010, 13:06:55 wysłana przez tradeitdamn »

Odp: N520 BRICK - nie wiem co dalej
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2010, 23:28:37 »
A na samej ładowarce z wyjętą baterią uruchamia się jakkolwiek?

HardReset to z tego co kojarzę przycisk Suspend + Calendar + SoftReset. 3 na raz, przytrzymaj chwilę, wyjmij rysik z SoftReset i czekaj chwilę z dwoma wciśniętymi przyciskami.

http://www.hardreset.eu/fujitsu-siemens_pocketloox_n560_hard_reset_soft_reset_en.html

Też coś kojarzę takiego z automapą 6.0 i 6.1. Coś takiego miałem i mi żona szukała w necie jak się robi HardReset bo stałem na poboczu A4... :-) Tylko mi się zawieszał na ekranie Windy - nie zdążył wrzucić ustawień Today'a, tylko data i godzina i zwiecha. A i utrudnieniem było jednoczesne włączenie wtyczki zasilania (bateria padła na amen) i wciśnięcie tych 3 przycisków...

Odp: N520 BRICK - nie wiem co dalej
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 13, 2010, 21:57:40 »
na baterii nie odpala także. po dwóch dniach ładowania i 100 próbach hard resetu nie chce wstać. no nic chyba serwis albo na części sprzedam bo za sama diagnozę powiedzieli 85zł i jak coś jest zepsute i przyjdzie mi płacić za naprawę to chyba nie kalkuluje się za bardzo
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2010, 21:59:34 wysłana przez tradeitdamn »

*

Offline inkasus

  • 24
  • Sprzęt: loox n560, t830, omnia i900
Odp: N520 BRICK - nie wiem co dalej
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2010, 14:13:15 »
Gdy ja aktualizowałem oprogramowanie GPS w loox'ie to w instrukcji instalacji było aby baterie wyjąć na jakiś czas. Miało to niby skutkować zresetowaniem się czegoś tam.

Może spróbuj wyjąć baterie i pozbaw go dostępu do jakiegokolwiek zasilana na jakiś czas.
Niech sobie poleży przez noc na "głodzie" to wtedy rozmyśli się może :)

Odp: N520 BRICK - nie wiem co dalej
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 17, 2010, 12:35:50 »
no to moze rozbiore go i wyciagne baterie na plycie glownej ktora podtrzymuje pamiec. huh?
ciekawe czy jest normalnie wsadzona czy jakos przylutowana.

*

Offline inkasus

  • 24
  • Sprzęt: loox n560, t830, omnia i900
Odp: N520 BRICK - nie wiem co dalej
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 19, 2010, 00:36:29 »
Widziałeś to?
http://www.xaltuton.com/inne/n560/index.html
Co prawda jest to n560 lecz obudowa i bateria wydaje mi się że jest jednakowa.