Łączenie LOOX`a z WIN XP via BT

  • 8 Odpowiedzi
  • 2784 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Łączenie LOOX`a z WIN XP via BT
« dnia: Luty 07, 2003, 16:49:45 »
Może komuś udało się rozwiązać problem połączenia sieciowego pomiędzy LOOXem a Laptopem via Bluetooth???
1.W moim przypadku soft Laptopa widzi nawiązane połączenie sieciowe, natomiast LOOX cały czas na coś czeka pisząc "Connecting..."
2. Przy nawiązywaniu połączenia LOOX żąda wpisana usera, hasła i domeny  -(jak mniemam komputera z którym się łączy) ale chyba tak do końca nie jest po podanie poprawnych danych nie skutkuje połączeniem.....

*

Offline bastiann

  • ****
  • 919
  • Sprzęt: ERA G2
Łączenie LOOX`a z WIN XP via BT
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2003, 19:48:59 »
Co masz na myśli mówiąc "połączenie sieciowe"?  Czy chodzi Ci o ActiveSync-a czy wogóle o połączenie np. do wymiany danych? Ja kiedys próbowałem połaczyć mojego Loox-a z Windows 2003 server rc2 i dało sie bez problemów przekopiowywać pliki natomias ze wzgledu na problemy z wirtualnymi com-ami nie udało mi się uruchomic ActiveSync-a. Mój system jest po pierwsze RC-2, po drugie zbyt nowy i karta BT  źle się instalowała jako wirtualne com-y.

Łączenie LOOX`a z WIN XP via BT
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2003, 16:24:29 »
Chodzi mi chociażby o udostepnianie połączenia sieciowego (dostep do internetu)

[Dodano: 2003-02-08 21:49:39]
Już udało mi się rozwiązać ten problem - chociaż był nie do rozwiązania.... Support Fujitsu Siemens twierdzi, że nie jest możliwe połączenie tego PDA z innym komputerem jak Fujitsu Siemens! Jednak po jednym dniu walki wszystko działą należycie z HP:)

*

Offline Dufus

  • *
  • 64
Łączenie LOOX`a z WIN XP via BT
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2003, 23:29:02 »
Napisz jeżeli możesz jak to wywalczyłeś, było to już parę razy poruszane na forum, ale bez specjalnego efektu, sam też próbowałem z ciekawości, ale nic mi specjalnie nie wyszło, a nie mam czasu żeby zbytnio sie w to wgłębiać, a może się komus przyda......

Łączenie LOOX`a z WIN XP via BT
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2003, 13:15:52 »
Rozwiązanie działa tylko z urządzeniami bluetooth wyposażonymi w chipset CSR (są np. na allegro).
Pierwszy krok jaki należy wykonać to ściągnąć ze strony: http://support.fujitsu-siemens.de/drivercd/Start_GB_Notebook.htm
sterowniki do: USB-Dongle ALPS, jak również oporgramowanie:
Application Plugfree.
Następnie instalujemy sterowniki i aplikację (oczywiście oryginalne steroniki od urządzenia BT należy odinstalować) i uruchamiamy program Plugfree - dalej już tylko "parujemy" urządzenia i wszystko powinno działać.
Przy istalacji sterowników może wystąpić problem polegający na tym że nie będą się widziały z urządzeniem, wymaga to modyfikacji pliku *.inf sterownika. Dla własnych potrzeb zmodyfikowałem sterownik tak żeby pracował z BT- i-Tec.

*

Offline Rade

  • **
  • 102
Łączenie LOOX`a z WIN XP via BT
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2003, 13:57:35 »
Czy ten problem wystepuje tylko z laptopami, czy przy laczeniu ze zwyklym kompem tez?

Łączenie LOOX`a z WIN XP via BT
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2003, 22:05:11 »
Problem nie dotyczy laptopa czy "zwykłego kompa"..... a interfejsu bluetooth. Inaczej mówiąc nie ma znaczenia czy wepniesz się nim w port USB laptopa czy czegokolwiek innego - problem jest ten sam!

*

Offline Rade

  • **
  • 102
Łączenie LOOX`a z WIN XP via BT
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2003, 22:31:59 »
To sie tyczy wszyski BT, czy jakis konkretnych? Pytam, bo akurat mozliwosc laczenia LOOXa z kompem przez BT jest dla mnie dosc istotna, szczegolnie to ze ma zasieg do 100m... a z tego co patrzylem to intrfejsy, o ktorych pisales, maja 10m :( Kurde, ale ogolnie mnie zmartwil ten news... bo znowu nie wiem co wybrac :(

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Łączenie LOOX`a z WIN XP via BT
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2003, 09:07:14 »
Wiekszosc dostepnych modulow BT na rynku to jeszcze stare wersje ... pociagna tylko 10m. A z kompem to badziewnie sie laczy BT, lepiej pomysl o WLAN - wiekszy zasieg, wieksza predkosc, prawdziwa siec.