Jak ustawić GPS w n560

  • 6 Odpowiedzi
  • 2891 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 8000

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Jak ustawić GPS w n560
« dnia: Lipiec 19, 2006, 14:19:00 »
Witam.
Szukam wszędzie ale nie mogę znaleźć jak ustawić gps aby działała automapa, jakie wybrać porty com i prędkość w windows a jakie w automapa.

*

Offline matis

  • ***
  • 267
  • Sprzęt: SPV M650 WM6 Vanilla  + microSD 2GB Kingston
Jak ustawić GPS w n560
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2006, 15:06:25 »
Ja w Widnowsie nic nie ustawiałem, tylko żeby GPS sam się włączał jak trzeba...

W AM w ustawienieach GPS wylaczylem autoszukanie odbiornika i statycznie ustawilem na porcie COM8, predkosc 9600. Od tego momentu powinienes miec przycisk "Wlacz GPS" w menu AM. U mnie wszystko smiga az milo.

Aha, przy pierwszym auruchomieniu GPS-a w AM mozesz dosc dlugo slyszec głos Jadzi : "Szukam sygnału GPS" U mnie trwało to z 5 min, nie zrazaj sie tym pierwszym fixem, potem juz łapie w 5-15 sekund.

Pozdrawiam

*

Offline 8000

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Jak ustawić GPS w n560
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2006, 16:01:50 »
Zadzwoniłem na infolinie FS i podali mi takie ustawienia:
GSP program port: COM1 lub COM 0
GPS hardware port: COM 7 lub COM 8
Baud rate: 9600

Wszystko ustawiłem właśnie tak - dałem port 1 potem 0, w hardware dałem 7 potem 8 i nic.
GPSlocator pokazał 5 lub 6 satelit ale nie pokazuje położenia.
W automapie dałem port 8 prędkość 9600, pokazała raz 3 satelity ale sygnał gps - zero - zadnej kreski.
Mam uszkodzony sprzęt? czy jak widzi satelity to jest pewne jest ok?
Sygnał sprawdzany na otwartym polu, pogoda jak widać za oknem – trochę chmur, przynajmniej u mnie, siedziałem i czekałem z 20 minut na wyniki, to chyba wystarczająco?

Jak ustawić GPS w n560
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2006, 19:13:49 »
No i tutaj pojawia sie problem. Dlaczego jedni sa zadowoleniu i lapia fix'a  a innie nie?? Ja za kazdym razem musze czekac okolo minuty w niezabudowanym terenie. A jak jestem na jakiejs ruchliwej ulicy fix'a nie zlapie!! I to stojac na zewnatrz samochodu. Pda widzi 6 satelit ale fix'a nie ma. Wczoraj wyslalem maila do niemiec i angli w tej sprawie. Na oficjanlej stornie-forum fijitsusiemens ludzie dra wlosy z glowy!! Oficjalnej odpowiedzi z FS nie ma! Ludzie uzywaja tego samego orpogramowania np. destinator6 i problem jest taki ze jednym dzila innym nie. Sa przypadki wymiany plyty glownej i natychmiastowa poprawa lapaniu fixa. Wiec delikanie mowiac torche mnie to zdenerwowalo. Jakie sa wasze opinie??

Pozdrawiam

Iwo

*

Offline 8000

  • **
  • 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Jak ustawić GPS w n560
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2006, 21:50:54 »
GPS działa teraz OK!
Winą było ustawienie automatycznego włączanie sie gps po starcie automapy albo źle dobrany software port com, kiedyś się o tym dowiem, teraz nie chcę cudować ;)
Teraz fixa łapie około minuty. (pod wieżowcem, obok kilka innych wieżowców)
Pozdro.  :)

Jak ustawić GPS w n560
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2006, 08:01:36 »
To jakie masz w koncu ustawienia ?

Z gory dzieki.

Jak ustawić GPS w n560
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2006, 09:48:18 »
Ja w swoim po serii testów ustawiłem następująco:
Port programu: brak
Port urządzenia: brak
Szybkość transmisji: 9600 (choć przy ustawieniu portu urządzenia na brak wydaje się bez znaczenia)
Dostęp - Automatycznie zarządzaj GPS: brak

i choć wydaje mi się, że nie powinno działać, to dział GPS Lokalizator, Auto Mapa z ustawieniem "automatycznie wykrywaj port" i TomTom też działa z ustawieniem Com8 9600 :mysli:  :S