Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK

  • 129 Odpowiedzi
  • 59877 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Re: zlodziejstwo fsc
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 11, 2006, 12:37:31 »
Cytat: "leon28"

aha, ja zdecydowalem sie zaplacic za odblokowanie w polsce, ale jak tylko palm do mnie przyjedzie, oddaje sprawe do sadu z powodztwa cywilnego, wiem ze kasa niewielka, ale liczy sie fakt.


Brawo, wiele osób boi się wlasnej inicjatywy przez drogę sądową. Wielkie firmy liczą tylko na to że klient tego nie zrobi. Zwykle kończy się ugodą i wielką skruchą takich złodzieji.

*

Offline matis

  • ***
  • 267
  • Sprzęt: SPV M650 WM6 Vanilla  + microSD 2GB Kingston
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 11, 2006, 15:23:19 »
Witam,

ja w poniedziałek podejmuję próbę dzownienia do Niemiec. Mam przygotowaną historyjkę i może coś się uda. Jeśli nie to bardzo chętnie podłączę się pod inicjatywe wysyłania pism i informowania mediów. Kupiłem sprzęt na osobe prywatną, mam tylko paragon jako dowód zakupu.

Faktycznie w instrukcji nie ma nigdzie mowy o tym, że usługa odblokowania kosztuje, i że wogóle loox zostanie zablokowany. Myślę, że jest to dobry punkt zaczepienia.

Ludzie - zbierzmy się i zróbmy coś z tym, bo jak widać osób mających podobny problem jest coraz więcej !!

Może warto sklicić jakąś stronę, albo rozsyłać linki do tego posta do ludzi. Niech zbierze się nas jak najwięcej (osób, które nie zgadzają się na takie warunki).

Myślę, że bardzo dobrym pomysłem jest powiadomienie wspomnianego już programu o gadżetach na TVN-24

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 11, 2006, 19:32:13 »
mam nadzieje, ze uda wam sie cos zdzialac i "dokopiecie" im  ]:>
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

Offline matis

  • ***
  • 267
  • Sprzęt: SPV M650 WM6 Vanilla  + microSD 2GB Kingston
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 14, 2006, 17:43:25 »
Witam ponownie nieco odgrzewając ten nieszczęsny temat...

Dziś z pomocą moich dwóch kolegów próbowaliśmy coś zrobić w sprawie mojego zablokowanego Loox-a.

1) Próbowaliśmy zadzwonić pod wskazany kilka postów wcześniej przez Aree telefon - niestety "Nie ma takiego numeru" w v.niemieckiej.

2) Zadzwoniliśmy na infolinię FSC.de . Tam miły Pan podał nam telefon pod który należy zadzwonić w sprawie zablokowanego Loox-a.

3) Zadzwoniliśmy pod powyższy numer gdzie miła Pani jeszcze milszym głosem wyśpiewała, że oni się tym nie zajmują i mamy dzwonić do FSC :)

Chwilowo, ze względ na koszty rozmów zawiesiliśmy nasze działania. Wysłaliśmy maila do FSC.de w prośbą o podanie numeru(-ów) na które nalezy dzwonić w naszej sprawie.

Chce zauważyć, że nikt nie wspomniał, że dzwonimy z Polski, że jestesmy Polakami oraz, że Loox był zakupiony w tym kraju. Lekkie olewanie klienta jest jak widać standardem.

Narazie czekamy na odpowiedź mailową. Jeśli się nic nie ruszy będziemy próbować dzwonić znowu do Niemiec.

Rzecz, która mnie nurtuje najbardziej to to, że Aree napisał, że FSC kieruje sprawe Loox-a do T-Comu. O ile mi wiadomo firma ta jest operatorem telekomunikacyjnym - coś na kształs naszej TP S.A.. Co oni mają wspólnego z odblokowaniem Loox-a?

Aree, czy mógłbyś zweryfikować podane przez siebie numery? O ile numer do FSC jest poprawny, o tyle T-Com zgłasza "nie ma takiego numeru" :/

Odpisz prosze,
Pozdrawiam,
Mateusz

*

Offline Aree

  • *
  • 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Loox n560 + kingstone 2GB + PQI 4GB (fuj fuj)
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 14, 2006, 18:26:50 »
Dobrze wiedzieć że idziesz odważnie do przodu ze sprawą. Wybacz że  podałem zły numer (nie wiem skad mi sie podały dwa zera wewnątrz numeru). To jest poprawny +49 180 522 14 49 Dla pewności sam go wybrałem na telefonie i wybiera. Poprawiłem tez błędny numer ktory podałem wcześniej. Mea culpa.

PS. T-com tylko przyjmuje zgłoszenia i przekazuje je dalej do informatoli FS. (porównawczo to tak jakby Błekitna Linia TPSA przyjmowała zgłoszenia dla FS Poland, zgłaszała problem a informatycy od FS oddzwanialiby do nas) Dla FS to taniej, odpada czesc zmudnej obsługi klienta a dla T-comu (ktory i tak ma w grzyba ludzi od obsługi) kasa za obsługe FS-a. Potega outsourceingu.

PS 2. Koszty rozmów - szczerze mowiąc te mnie to na początku dobiło bo gadka sie ciagneła (na szczescie w miłej atmosferze) czasami i pow. 15 minut  :huh: Ale lepiej 50 zł niż 500 zł  :P  Wtedy byłem na tyle "zdesperowany" że wolałem dac kazdemu tylko nie serwisowi FSComputers (chyba to te polskie "postaw się" odezwało sie we mnie). Walcz dalej bo nie wierze że jestem jedynym "dzieckiem szczęscia".

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 14, 2006, 19:45:36 »
Cytat: "Aree"
...nie wierze że jestem jedynym "dzieckiem szczęscia".


Może się w 'de' zorientowali i już nas, biednych Polaczków, nie obsługują?

*

Offline matis

  • ***
  • 267
  • Sprzęt: SPV M650 WM6 Vanilla  + microSD 2GB Kingston
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 14, 2006, 20:33:34 »
Dzieki Aree, miło że jeszcze tu zaglądasz :)

Dobrze, że mam ten numer, teraz sprawa powinna pójść do przodu. Będę informował o postępach.

Pozdrawiam

*

Offline grac

  • ***
  • 353
  • Płeć: Mężczyzna
  • GTi6 rządzi :D
    • http://www.306team.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=8
  • Sprzęt: SGSII [GT-i9100] | SGS TAB 10.1 [GT-P7500]
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 06, 2006, 09:03:24 »
Witajcie !!!

A ja wczoraj spotkałem się z ciekawym przypadkiem....

Znajomy kupił nowego Looxa N560 i po odpaleniu zobaczył monit o wpisanie hasła  :mysli: Zadzwonił do mnie o to hasło :)
Przekazałem mu żeby dzwonił do sprzedawcy urządzenia i okazało się że musiał WPISAĆ HASŁO W KUPONU POCKET LOOX CHOICE który dostał wraz z zestawem :)

Urządzenie ruszyło i ma się dobrze :)

Więc może Wam to pomoże :)
SAMSUNG GALAXY S2 [GT-I9100] - ROM : ANDROID v.2.3.5 XXKI4 GINGERBREAD
KERNEL : SPEEDMOD SGS2 v.2.6.35.7 hardcore@speedmod S2-K2-21
SAMSUNG GALAXY TAB @1.4GHz [GT-P7500] - ROM : ANDROID v.3.2 XWLA1 HONEYCOMB - KERNEL : v.2.6.36.4 – OC-VFPv3-d16_FP 1.4GHz

Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 07, 2006, 13:39:08 »
Witam wszystkich.
Jestem kolejnym "szczęśliwcem" z zablokowanym looxem 560 i widmem firmy -c-s-s-. Stawiam, na błąd w oprogramowaniu, gdyż hasło miałem zapisane na innym nośniku i na 99% wpisywałem je poprawnie. Cóż, blokada mnie zastała, ku mojemu wielkiemu zdziwieniu (b. delikatnie pisząc) !! Instrukcja nie wspomina o tym nawet słowem, co potwierdzam!!

Prawdopodobnie zapłacę za usługę, ale sprawy nie uznam zamkniętą dopóki sprawa definitywnie się nie wyjaśni. W końcu nie kupiłem noname z chin tylko markowy i nie tani sprzęt. Podejście firmy do klienta, zdawałoby się profesjonalnej, jest tragiczne - niemiła i olewcza obsługa traktująca klienta z góry. Fakt, że do odblokowanie urządzenia w serwisie, dodam autoryzowanym, nie jest potrzebny dowód zakupu, bądź inna forma potwierdzenia, że jest się właścicielem, jest niedpuszczalny !!! Wychodzi na to, że hasło można olać, bo w razie kadzieży autoryzowany serwis i tak odblokuje urządzenie złodziejowi !!! (Piszę o tym, ponieważ zapytałem serwis co mam zawrzeć w przesyłce do nich oprócz looxa - odpowiedź: wystarczy samo urządzenie, opis problemu i namiary do mnie!!!) - Co prawda na infolinii FS powiedziano mi, bym załączył gwarancję, choć nie jest to usługa gwarancyjna - w -c-s-s- już jej nie potrzebowali!!!

Podsumowując - badziewne i według mnie błędne, oprogramowanie FSC i tak nie spełnia swojego zadania, bo obejście jest prostsze niż się może komukolwiek wydawać!!!

Na koniec dodam, że jestem posiadam notebooka tej firmy i na szczęście nic się z nim nie dzieje - nie chcę nawet wiedzieć jakby mnie potraktowano w przypadku jego awarii. Firma straciła w moich oczach wiele, głownie dzięki jej polskiej koślawej odnodze! Nie polecę jej nikumu - niezadowolony!

Pozdrawiam wszystkich

Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 07, 2006, 16:12:22 »
Wszystkie LOOX'y z całego naszego pięknego kraju (z serwisów regionalnych ) przesyłane są do Warszawy na Jagiellońską (CSS - nikt inny tego nie robi), a tu sprawa jest bardzo prosta (sam zostawiałem tam sprzęt, więc wiem). Musisz załaczyć:
1. LOOX'a
2. Gwarancję
3. Fakturę
Zatem licz sie z tym, że odblokowanie przedłuży się o dosłanie papierów, a serwisant, który wprowadził Ciebie w błąd, wzruszy pewnie tylko ramionami i powie sorry - jeśli będzie kulturalny  :P
Wracając do wymagań serwisu... Tu od razu powiem, że jest to być może straszak, ale nie blokada dla złodziej. Sprytny może mieć takich gwarancji i faktur na pęczki, a każdy dorosły chyba wie jak i nie muszę tego opisywać

Odnośnie procesu cywilnego:
To nie jest tak, jak piszecie, że ludzie się boją - przynajmniej w moim przypadku. Spędzić 3 miesiące w sądach, aby udowodnić komuś, że bezpodstawnie wyrwał ode mnie 500zł w ten sposób? To nie na moje możliwości. Jak stracę pracę i będę 24h/dobę siedział w domu to wtedy z nudów się poprocesuję, a dziś pozostaje mi ukłonić się jednemu z userów, który się za to zabrał. Respect!

Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 14, 2006, 12:09:38 »
Witam jeszcze raz.
Mój loox już po przemaglowaniu przez -c-s-s-. Działa jak nalezy, tylko gotówki trochę mniej i niesmak po przmiłej obsłudze (choć nie do końca, bo kilka osób, z którymi rozmawiałem było naprawdę w porzo).
Co do karty gwarancyjnej i dowodu zakupu - nie było tak jak wspomniał kolega adibar - obeszło się bez żadnych zbędnych papierków, gotówka i "po sprawie" - sam się zdziwiłem.
Nie mam czasu na rozdrapywanie tej sprawy, ale do inicjatywy piętnującej postępowanie FSC chętnie się przyłączę.
Pozdrowionka.

Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 02, 2007, 00:47:05 »
Ja walcze od 2 m-ce z FSC PL pismo za pismem narazie nic niewskorałem. 

w tym tygodniu sprobuje zaatakowac TCOM. 

Niestety robie sie coraz bardziej zdeserowany i nie wiem kiedy pękne i zapłąca :(

Załaczam  korenspondencje :
http://www.sendspace.com/file/ksahad





(poprawiłem link -Adamerso)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2007, 21:55:30 wysłana przez Adamerso »

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 02, 2007, 09:55:30 »
Dobre! Informuj nas! Dodatkowo zloz skarge do UOKiK i jakiejs federacji konsumenckiej.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 02, 2007, 22:10:16 »
Bezczelność odpowiedzi z FS jest wprost zaskakująca... Jakbym czytał pisaniny od Telekomuny Polskiej...

Ktoś powinien powiadomić niemiecką centralę, że za to co u nich jest za darmo u nas kradną 800pln Oo... Bo to godzi w wizerunek firmy...  ::)



xtreme100 - nie poddawaj się i walcz ;-)

Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 02, 2007, 22:24:09 »
Walcze ale zbliżaja sie wakacje i bede potrzebował nawigacji do Holandii . . . .

a LOOX lezy i sie kurzy :(

Jestem juz na tyle zdesperowany iz chcialem wprowadzac wyszstkie kombinacje :(

ale ich liczba to : 1. 01701029 × 10^49
wpisujac wpisujac 1 kod na 30 sekund
DAJE TO 9919341900000000000000000000000000000000000 LAT !!!

to jest prawdopodobienstwo trafienia kodu wpisujac go non stop przez 65 lat :)
0,00000000000000000000000000000000000000655285408 %


*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 02, 2007, 23:03:37 »
Jestem juz na tyle zdesperowany iz chcialem wprowadzac wyszstkie kombinacje :(

ale ich liczba to : 1. 01701029 × 10^49
wpisujac wpisujac 1 kod na 30 sekund
DAJE TO 9919341900000000000000000000000000000000000 LAT !!!

to jest prawdopodobienstwo trafienia kodu wpisujac go non stop przez 65 lat :)
0,00000000000000000000000000000000000000655285408 %

lol. już lepiej graj w totka i kup nowy xD



Cytuj
Walcze ale zbliżaja sie wakacje i bede potrzebował nawigacji do Holandii . . . .

a LOOX lezy i sie kurzy :(

za te 800zł, które oni chcą za tą jakże skomplikowaną naprawę, kupisz już zestaw do nawi na alledrogo (nie jakiś cud, ale pewnie coś z 300-400mhz + sirfIII)... Błagam, tylko nie wspieraj tego *#%^** serwisu...

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 02, 2007, 23:16:47 »
to jaja sa  :-\ gdyby trzba podpisac sie pod jakas petycja innym pomyslem to ja obiema rakami

Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 02, 2007, 23:46:57 »
Nie wykluczam ze tak owa petycje wystosuje.  .  .  

Tylko jezeli chodzi o podpis to, to chyba musi byc własnoreczny zeby to mialo moc prawna.  .  . 

mozna jeszcze sprbowac Imie nazisko nr pesel albo nr dowodu.  .  .  


Nie no co do ceny to mysle ze maja cos z głowa tam w Szczecinie bo CSS mowi te 60 +160 zł

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2007, 00:54:08 wysłana przez xtreme100 »

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 03, 2007, 00:58:32 »
Nie wykluczam ze tak owa petycje wystosuje. . . 

Tylkojezeli chodzi o podpis to to chyba musi byc własnorecznyzeby to mialomoc prawna. . .

ew. może udałoby się zorganizować coś, aby każdy druknął jakiś z góry napisany list "my spoleczność pdaclub bla bla bla jesteśmy przeciwni (jakiś okropnie brzmiący przymiotnik) praktykom serwisu bla bla bla i żądamy ich zaprzestania bla bla bla" (+ na tej samej kartce wersja ang) podpisał się imieniem, nazwiskiem i loginem i wysłać to do kogoś, kto rozdzieliłby kartki po czym wysłał jedno do FS w niemczech i drugie do wspaniałego serwisu... O ile na serwis nie sądzę, aby to wpłynęło, to wydaje mi się, że centrala może ich zacząć naciskać...

Ale to stosunkowo sporo roboty i nie sądzę, aby udało się zorganizować  ;)

*

Offline grisza[gen]

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
    • FotoGrisza
  • Sprzęt: [StarTrek][Nokia 770][Nokia 70][MIO P550M][Nokia 9210i][Nokia Ld-3W][Simpad SL4]
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 03, 2007, 02:31:34 »
Hmm - a nie prościej byłoby zainteresować sprawą Tv ?  ;D
Dawniej ludzie byli bliżsi sobie. Musieli. Broń nie niosła daleko.

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 03, 2007, 08:15:58 »
Tylko jak? Może jakiś program o urządzeniach mobilnych? W warszawskim Radio PiN jest program "Plug and PiN". Sprobuje zainteresowac autora tematem (bo mam do goscia dostep). Tyle, ze to bedzie tylko w Warszawie i okolicach, a tu trzeba ogolnopolskiej akcji. Gnebic FSC! Mysle, ze mozna napisac wzor po polsku (dla FSC Polska) i po angielsku (FSC ogolne w DE) i wyslac. Tlumaczeniem sie zajme. Niech tylko ktos cos napisze.

*

Offline krutoj

  • ***
  • 263
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N520, E60
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 03, 2007, 08:22:00 »
xxx
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2007, 23:04:54 wysłana przez krutoj »

*

Offline loos

  • **
  • 175
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: glofiish M800
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 03, 2007, 15:25:00 »
jako pełnoletni właściciel n560, macie mój głos sprzeciwu w sprawie zdzierstwa tych kilku stówek za odblokowanie ppc. Trzeba coś z tym zrobić bo sięjeszcze bardziej rozkapryszą co juz w ogóle nam  nie na rękę ... pzdr

szczyt debilizmu: dell wycofał się z rynku bo ponoć jest nie atrakcyjny a FSJ Polska tnie w ch**ja równo ... ;/ trzeba zainteresowac  górę FSJ tym co siedzieje ...

*

Offline grisza[gen]

  • ***
  • 266
  • Płeć: Mężczyzna
    • FotoGrisza
  • Sprzęt: [StarTrek][Nokia 770][Nokia 70][MIO P550M][Nokia 9210i][Nokia Ld-3W][Simpad SL4]
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 03, 2007, 18:27:22 »
Tylko jak? Może jakiś program o urządzeniach mobilnych?

Nie nie nie - miałem raczej na myśli jakiś program "śledczy". Raz że mają większą widownię, dwa że dziennikarze są nastawienie na "szukanie mięska" ;)
Dawniej ludzie byli bliżsi sobie. Musieli. Broń nie niosła daleko.

Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 03, 2007, 20:22:14 »
z Programow SLedczych to tylk UWAGA mi sie nasuwa aleto chyba nie wiem czy ich takie rzeczy intersuja. . .

jest jescze program Gadzet na TVN Turbo(chyba)

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 03, 2007, 20:49:53 »
no program śledczy to wiadomo. że najlepiej... Ale oni wolą pokazywać jakieś bliższe ludziom tematy niż koszty serwisu palmtopów xD ;)

*

Offline Renegade

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooxN520+WM6.1, HTC Desire
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 03, 2007, 21:16:44 »
Wydaje mi się, że od takich spraw jest coś takiego jak urząd ochrony praw konsumenta, gdyż firma sprzedaje wadliwy produkt, a za usunięcie usterki, o której na pewno wiedzą chcą pieniądze.

http://www.uokik.gov.pl/

*

Offline Aree

  • *
  • 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Loox n560 + kingstone 2GB + PQI 4GB (fuj fuj)
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 04, 2007, 11:43:29 »
Zauważyłem że ciężki temat blokady i CSS wrócił na forum :-\ . W przypływie przedświątecznych sił spłodziłem wczoraj popłudniu (03.04.2007) szybkiego maila do FS Polska:

Cytuj
Do: kontakt-pl@fujitsu-siemens.com

   Witam,

   Mam pytanie do Państwa odnośnie serwisu i pomocy technicznej, oferowanej przez Computer Service Support SA
w ramach Państwa współpracy.

   Jestem użytkownikiem FS Loox n560. W październiku 2006 miałem nieprzyjemność zablokować urządzenie poprzez
błędne podawanie hasła do hard-resecie (aplikacja FSC Password). Komunikat nakazywał skontaktować się z serwisem
oraz wygenerował kod, który należało podać przy odblokowywaniu Loox-a. Z Państwa infolinii otrzymałem informacje,
ze w przypadku blokady należy się skontaktować z firmą Computer Service Support. Po rozmowie, która odbyłem z osoba
z serwisu CSS dowiedziałem się, ze odblokowanie jest płatne i kosztuje ok. 69 euro + 160 zł opłaty serwisowej. Była to 
1/4 ceny samego PDA. Z informacji do jakich dotarłem na forum FS Niemcy, w przypadku blokady PDA Loox odblokowanie
jest możliwe na telefon, BEZ opłat, po wysłaniu faxem faktury lub rachunku. W moim przypadku procedura trwała kilka dni,
ale problemów z pomocą nie było pomimo tego, ze zakup był zrobiony w Polsce.
   
W związku z pozytywnym i bezpłatnym rozwiązaniem problemu przez Helpdesk niemiecki pytam, dlaczego w przypadku
polskich użytkowników FS Loox, mogących udokumentować legalność posiadanego sprzętu, pobierane są tak wysokie
opłaty za odblokowanie urządzenia? Niestety dla większości osób mających problem z zablokowanym Loox'em bariera
jest cena podyktowana przez monopolistyczny CSS jak również bariera językowa w kontakcie z helpdesk FS Niemcy.

Uprzejmie proszę o odpowiedz.

Pozdrawiam,
Michał xxxxxxx

Jak na razie nie otrzymałem odpowiedzi. Grzebie sobie jeszcze na stonie UOKIK, podanej przez Renegade, co oni nam moga pomóc.

*

Offline Aree

  • *
  • 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Loox n560 + kingstone 2GB + PQI 4GB (fuj fuj)
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 05, 2007, 14:51:21 »
Jest odpowiedz:

Cytuj
Szanowny Panie,

W obecnej chwili szczegółowe warunki gwarancyjne są ustalane i realizowane w każdym kraju, w którym sprzedawane są produkty FSC osobno.
Być może helpdesk niemiecki realizuje tego typu usługę bezpłatnie - sądzę, że uśrednione koszta obsługi takich zgłoszeń są zawarte w cenie produktu na rynku niemieckim.
W Polsce usługi zdjęcia zabezpieczeń sprzętowych (w PC, notebookach i komputerach naręcznych) są odpłatne. Polityka taka realizowana jest przez większość producentów sprzętu komputerowego.
Dodatkowo specyfika polskiego rynku niestety wymusza na nas weryfikację praw własności do danego urządzenia.
Sądzę, że Pan jako Klient nie byłby zadowolony z sytuacji, w której w przypadku kradzieży zabezpieczonego sprzętu przywrócenie jego funkcjonalności przez osobę niepowołaną jest operacją trywialną. Baza sprzętu kradzionego jest często uzupełniana (z przyczyn niezależnych od nas) z opóźnieniem.
Z powyższych powodów uważamy, że weryfikacja Właściciela jest jak najbardziej na miejscu.

Nie jest prawdą, że operację odblokowania urządzenia można wykonać jedynie w firmie CSS.
Procedurę taką można przeprowadzić w dowolnym autoryzowanym serwisie Fujitsu Siemens Computers - np. również w firmie RAM SERWIS.
Inni, specjalizowani partnerzy serwisowi również mogą przyjąć tego typu zlecenie, natomiast obowiązku takiego nie mają - oficjalnie obsługą urządzeń Pocket PC zajmują się dwaj partnerzy. Opłata stała w przypadku urządzenia Pocket Loox to 45euro netto. Wszelkie kwoty dodatkowe za obsługę zgłoszenia są pobierane przez partnera serwisowego i tu mogą pojawić się różnice w opłatach końcowych.

Również ze względów bezpieczeństwa narzędzia potrzebne do deaktywacji zabezpieczeń są w posiadaniu jedynie Drugiej Linii Wsparcia Technicznego - Każde zgłoszenie musi trafić do nas.

Z poważaniem,

Adam Dyszkiewicz
Technical Support - Volume Products
2nd Line Support
IT Product Services
Fujitsu Siemens Computers Sp. z o.o.

Na co odpisałem:

Cytuj
Panie Adamie,

Dziękuje za Pana szybką odpowiedz. W pełni zgadzam się z potrzebą weryfikacji właściciela i tylko o problemach
legalnych posiadaczy PDA (mogących to udokumentować) jest mowa w naszej korespondencji.

Po zakupie PDA ochrona hasłem PDA jest podstawową czynnością, którą wykonuje większość użytkowników. Niestety
część z nich zapomina lub myli hasła podczas próby skorzystania z urządzenia po np. hard-resecie co powoduje zablokowanie.
O ile rozumiem pobieranie opłat za odblokowanie o tyle jest pytanie dlaczego legalni użytkownicy muszą to wykonać poprzez
serwis, który pobiera wysoka opłatę za pośrednictwo. Również sama wysokość opłaty, nie jest dopasowana do danej
kategorii urządzeń. Dla tańszych modeli jest to blisko ½ ceny.
Czy jest możliwość przystosowania danej procedury na wzór np. niemieckiej, gdzie za pośrednictwo się nie płaci. Sam proces
odblokowania nie wymaga pośrednictwa serwisu a niestety, co osobiście mogłem doświadczyć, tylko CSS oferował mi takową
usługę. Inne serwisy, również wymienione na oficjalniej stronie FS Polska, odsyłały mnie do Państwa lub do CSS. Całe
zamieszanie wokół firmy CSS psuje niestety wizerunek FS w Polsce z powodu nie najlepszej i drogiej obsługi.

PS. Pozwolę sobie część naszej korespondencji umieścić na forum PdaClub.pl gdzie jest toczona dyskusja na dany temat.

Z wyrazami szacunku
Michał xxxxxx


*

tramp

Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 05, 2007, 15:09:55 »
i możesz sobie tak w kółko pisać a i tak Ci odpowie tym bełkotem marketingowo-zlewającym ... tylko 45E netto ... netto napisał oczywiście specjalnie, żeby kwota wydawała się niższa
jaki rezolotny - uśrednione koszta zakupu w DE, weryfikacja Właściciela na "specyficznym" rynku polskim
dobrze zarabia to stracił kontakt z rzeczywistością i klepie komunały
FS Polska może na swoim terenie działania ustalać ceny jakie chce i niestety ale wszystkie Wasze skargi są bezpodstawne
samo FS żąda 220zł za odblokowanie, serwisy też tego za darmo nie będą robić i dorzucają swoje, a co ...

Ewentualnie można by tylko sprawdzić dokładnie co mówią materiały w komplecie fabrycznym looxa na temat procedury odblokowania z tego tytułu wywodzić, że nie ma tam informacji o tym, że jest to procedera płatna albo coś takiego, musiałby pomóc Ajed

drugą sprawą jest czy istnieją przypadki, a ktoś pisał, że tak się dzieje - blokowania po podaniu poprawnego hasła. Wtedy bowiem wina jest ewidentna Producenta i nie może być mowy o żadnych kosztach.

Natomiast tak to FS Polska to barany rżnące aż miło i aż się odechciewa kupowania wyrobów FS w ogóle. A najlepiej kupić sobie zagranicą, tam serwisować i zapomnieć o rodzimym kraju :)))
nie oni jedyni bowiem lecą sobie w ciula
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2007, 15:30:55 wysłana przez tramp »