Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK

  • 129 Odpowiedzi
  • 60572 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Aree

  • *
  • 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Loox n560 + kingstone 2GB + PQI 4GB (fuj fuj)
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« dnia: Październik 24, 2006, 08:44:30 »
Przewinelo sie juz kilka wątków odnośnie helpdesku FS i jego autoryzowanych serwisów...

http://pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=52390
http://pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=53133 - o zgrozo  :(
http://pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=50863

...oraz zabezpieczaniu ppc permamentnym hasłem...

Cytat: "pimpus sadelko"
chyba ze to n560 to czasem serwisik tylko  :wkurzony:


http://pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=53327


Tak, właśnie przezywam te cudowne chwile stałej blokady PPC. Kiedys ustawiłem sobie to hasłeko w n560 (aplikacja FSC Password). Po hard resecie i trzech nieudanych próbach prosi o kontakt z helpdeskiem. I tu zaczyna się jajo:

Jak to wygląda w polsce:

- dzwonię to F-S Computers na infolinie i otrzymuję informacje ze mam skontaktowć sie z autoryzowanym serwisem. Oke, jestem w stanie to zrozumieć, proszę o numer.  :worried:

- dzwonię do Computer Service Support (czy jakoś tak) Niewyspany pan prosi o dostarczenie pocketa do serwisu na ulice taka a taką. O dziwo nie informuje o porzebie dostarczenia zadnych dokumentów stwierdzających ze ten PPC jest mój (np. karta gwarancyjna, rachunek , zakupu itp). Najlepsze: cena 69 euro + 160 zł za serwis i ppc znika na 3-4 dni.  :wkurzony:  :wkurzony:  :wkurzony: Musiałem skomentować te zbójeckie ceny i marże za "frajer".

Chyba godzine dochodziłem po tej informacji ze mam wywalić ok 500zł za coś co jest możliwe do zrobienia za free na telefon (wg komentarzy na zagranicznych stronach).

Kolejny krok - próba kontaktu z HotLinem w UK: rozmowa przerywana w momencie gdy pada słowo Poland  :surprised:

Kolejny krok - próba kontaktu z Niemcami: rozmowa przerywana w momencie gdy pada słowo Poland  :surprised:  :surprised:

Gotuje mi się.  :kill:

Pozostało mi tylko kombinowac z Helpdeskiem w Niemczech u producenta (notabene ten który mnie już dwukrotnie rozłączył/olał). Na szczęscie udało mi sie wyczarowć osobe mówiącą płynnie po niemiecku z akcentem.

Dzwonimy uczuleni na punkcie podawania pochodzenia PPC. Rozmowa trwała z 5 minut i skierowano nas do drugiego HelpDesk-u w Hamburgu. Dzwonimy tam, pani coś lekko sie zakrzywiła gdy usłyszała że miejscem zakupu była Polska ale sprawa toczy się dalej. Podanie Nazwiska, Serial-number z pocketa i prośba przesłania rachnku/faktury faxem. Nie ma sprawy - wykonane natychmiastowo. Jeszcze tylko weryfikacja dzwoniącego czyli oddzwonienie na numer z którego dzwonimy i zgłoszenie uznała za przyjęte.

Dzis czekam na odpowiedz telefoniczną i magiczną kombinacje "znaczków".
Mam nadzieje ze sie uda bez 500 zł :P lub kombinowana po giełdach bo w Polsce nadal boli bycie uczciwym.  :bored: Dam znac jak poszło.

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2006, 09:20:12 »
no oby sie udalo, 500zl oszaleli za to ze ich soft blokuje moja prywatna wlasnosc  :kill:

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2006, 15:47:55 »
Cytat: "pimpus sadelko"
no oby sie udalo, 500zl oszaleli za to ze ich soft blokuje moja prywatna wlasnosc  :kill:


Nie 500 a 60€. 160 - to opłata za serwis w CSS (swoją drogą skurwiele).

*

Offline Aree

  • *
  • 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Loox n560 + kingstone 2GB + PQI 4GB (fuj fuj)
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2006, 11:06:01 »
Cytat: "wpmike"
Cytat: "pimpus sadelko"
no oby sie udalo, 500zl oszaleli za to ze ich soft blokuje moja prywatna wlasnosc  :kill:


Nie 500 a 60€. 160 - to opłata za serwis w CSS (swoją drogą skurwiele).


Ja otrzymałem info o 69Euro  + 160zł = PI * OKO = 450 a jeszcze musze to dotransportować.

Ale wracając do watku:

Przysłali mi kod aktywujący, spocone łapska, wklepuje KOD i... "invalid key" . Nie pamietam kiedy tak zaklnąłem. Okazuje się ze co każde uruchominei PPC a raczej co kazde nacisniecie HELP zmienia sie kod ktory trzeba podać.  :wkurzony:  :wkurzony:  Ręce mi opadły. Dziś zdonię błagając helpdesk o drugą szanse  :(

Ale wniosek jest jeden: MOŻNA i jest o co sie postarać.

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2006, 11:12:09 »
tylko dlaczego skoro w UE mozna to zalatwic telefonicznie i free to u nas trzeba placic :?:  :mysli:  hmmm moze by sie podpytac czy to legalne

*

Offline matis

  • ***
  • 267
  • Sprzęt: SPV M650 WM6 Vanilla  + microSD 2GB Kingston
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2006, 11:54:29 »
Ok, informuj w takim razie o rozwoju sytuacji. Jak się okaże, że w UE można to załątwić za free a u nas za 460zł to chyba ktoś się powinien tym zainteresować.

Zmianę tego kodu też zauważyłem. Jak się go poda telefonicznie to trzeba nie wyłączac looxa , lol ;]

*

Offline Aree

  • *
  • 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Loox n560 + kingstone 2GB + PQI 4GB (fuj fuj)
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2006, 12:42:01 »
Cytat: "matis"
Ok, informuj w takim razie o rozwoju sytuacji. Jak się okaże, że w UE można to załątwić za free a u nas za 460zł to chyba ktoś się powinien tym zainteresować.


Też mnie to zastanawia to najdelikatniej mówiąć nabijanie w butelke. Tym bardziej gdy jest możliwość udowodnienia ze jest sie legalnym posiadaczem sprzętu.

Cytat: "matis"
Zmianę tego kodu też zauważyłem. Jak się go poda telefonicznie to trzeba nie wyłączac looxa , lol ;]


Prawie płakałem jak to zauwazyłem (i ze nie zauwazyłem tego wczesniej) Byłem tak blisko celu  :S  To byłoby zbyt piekne.  ]:>

*

Offline matis

  • ***
  • 267
  • Sprzęt: SPV M650 WM6 Vanilla  + microSD 2GB Kingston
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2006, 17:46:44 »
Aree czekamy na kolejne wieści. Oby Ci się udało coś załatwić.

PS Odbierz PW

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2006, 18:19:26 »
Aj chopy... Bo to po prostu POLSKA!

*

Offline matis

  • ***
  • 267
  • Sprzęt: SPV M650 WM6 Vanilla  + microSD 2GB Kingston
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 27, 2006, 18:45:21 »
Gdyby kogoś to interesowało to pusciłem posta na powyższy temat na forum firstloox.org.
link

Pozdr.

*

tramp

Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 27, 2006, 18:57:05 »
widzieliśmy już widzieliśmy
nie tłumacz się tak chłopie za język tylko wal śmiało, jakbyś zobaczył jak się wysławiają Włosi to dopiero  :)
przy okazji spróbuj pisemnej lub e-mailowej interwencji do FS DE na polską centralę i bezzasadne pobieranie opłat
nie omieszkaj im napisać, że jak będą tak postępować to już więcej złomu od FS nie kupisz - to im robi dobrą atmosferę z rana w pracy :)))

jakbyś już pisał to przy okazji możesz się zapytać dlaczego GPS nijak nie spełnia czasów TTF specyfikowanych w danych technicznych chipsetu

*

Offline matis

  • ***
  • 267
  • Sprzęt: SPV M650 WM6 Vanilla  + microSD 2GB Kingston
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 27, 2006, 23:23:21 »
Ok, a czy centrala w DE potrafi czytać o angielsku? Nie znam kompletnie niemieckiego... Macie tam jakiś kontakt mailowy lub adres?

*

Offline Aree

  • *
  • 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Loox n560 + kingstone 2GB + PQI 4GB (fuj fuj)
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 27, 2006, 23:48:48 »
Niestety sprawa nadal leży :( . Wczoraj (czwartek) po rozmowie ponownie z helpdeskiem raczyli mnie poinformować że rzeczywiście kod który musze podac generuje się za kazdym razem po restarcie PPC. (milo by było gdyby mnie poinformowali wczesniej). Na ich ponowną prośbe wysłałem faxem ponownie rachunek-dowód zakupu. Niestety ani wczoraj ani dzisiaj nikt się nie odezwał. Pozostaje mi próbowac sie dobić do nich w poniedziałek.

PS. Byłem poproszony o numery telefonów z którymi udało mi sie pchnąć sprawę do przodu.

http://www.fujitsu-siemens.com/support/helpdesk.html

Interesuje nas tylko Germany - Pocket LOOX - +49 180 37 77 018 (tu uwaga, unikamy słów: Polska, polski itd, rozłączają natychmiast, albo fluently english albo najlepiej niemiecki  :P )

Z helpdesku powyżej dostałem info o numerze (tu niestety nie do rozszyfrowania dla mnie, w poniedziałek sie dowiem na 100%, nie ja pisałem numer :S )  +49 0?8 ?9 22 14 49.
Numer faxu na który proszą wysłanie dowodu zakupu: +49 431 38 02 40 80

Do szczescia zabrakło jedynie tego zeby kod wygenerowali od reki i podali na linii. Ja dostałem kod po dniu oczekiwania i wyszło jak wyszło czyli nic pomimo szczerych chęci.

PS 2. Z linku do watku który podesłał matis zainteresował mnie post użytkownika "aubergine" - wynika niego ze funkcja FSC Password działa niepoprawnie. Nie wiem na czym polegałby serwis w moim przypadku w Polsce - na wgraniu systemu od nowa, z MOZE poprawioną funkcją lub nie, ale jakby niepatrzyc to wg mnie podchodzi pod naprawe gwarancyjną czyli FREE a z drugiej strony jesli to bedzie wklepanie kodu za 450 zł to jest to najzwyczajniejszym złodziejstwem.

Szkoda ze w robicie mam zapie...rz bo sprawa potoczyla by sie troszke szybciej. Mam dziwną ochote pogadać jeszcze z helpdeskiem w polsce i serwisem CSS (o ile dobrze kojarze jest jeszcze jedna firma obsługująca F-S w polsce ale tam jeszcze nie dzwoniłem, tylko jak zwykle zapodziałem link o/do nich)

*

Offline matis

  • ***
  • 267
  • Sprzęt: SPV M650 WM6 Vanilla  + microSD 2GB Kingston
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 28, 2006, 09:29:11 »
Cytat: "Aree"
Niestety sprawa nadal leży :( . [...] Pozostaje mi próbowac sie dobić do nich w poniedziałek.

Oczywiście prosimy o info jak się coś ruszy :)
Cytat: "Aree"

PS. Byłem poproszony o numery telefonów z którymi udało mi sie pchnąć sprawę do przodu.
http://www.fujitsu-siemens.com/support/helpdesk.html

Dzięki za linki
Cytat: "Aree"

[...]zainteresował mnie post użytkownika "aubergine" - wynika niego ze funkcja FSC Password działa niepoprawnie. Nie wiem na czym polegałby serwis w moim przypadku w Polsce - na wgraniu systemu od nowa, z MOZE poprawioną funkcją lub nie, ale jakby niepatrzyc to wg mnie podchodzi pod naprawe gwarancyjną czyli FREE a z drugiej strony jesli to bedzie wklepanie kodu za 450 zł to jest to najzwyczajniejszym złodziejstwem.

No właśnie, tylko jak im udowodnić, że działa nie poprawnie nie wyrzucając w błoto 400zł ? Mogą mi go oblokować, a ja przy nich jeszcze raz go zablokuje podając prawdziwe hasło.
Cytat: "Aree"

Mam dziwną ochote pogadać jeszcze z helpdeskiem w polsce i serwisem CSS (o ile dobrze kojarze jest jeszcze jedna firma obsługująca F-S w polsce ale tam jeszcze nie dzwoniłem, tylko jak zwykle zapodziałem link o/do nich)

Co do CSS, to jest to podobno jedyny autoryzowany serwis Loox-ów FSC w Polsce. Inne serwisy nie zajmują się loox-ami.
Ja również mam ochotę zgłosić gdzieś tą sprawę, zażądać wyjaśnień na jakiej podstawie w Polsce jest pobierana za taką usługę opłata.

PS Czy ktoś z Was ma adres mailowy do niemiec. Chodzi nie o jakiś ogólny informacyjny tylko jakiś mail do serwisu, skąd mi może ktoś odpowie...

*

Offline Aree

  • *
  • 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Loox n560 + kingstone 2GB + PQI 4GB (fuj fuj)
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 29, 2006, 06:30:57 »
Cytat: "matis"
PS Czy ktoś z Was ma adres mailowy do niemiec. Chodzi nie o jakiś ogólny informacyjny tylko jakiś mail do serwisu, skąd mi może ktoś odpowie...


Nie wiem jak z niemcami poszłoby to mailem (zapewne wykrecili by się ze Polska to nie ich rejon działań i od tego jest F-S Poland) ale warto spróbować i zasygnalizowac problem na mail ogólny.
Ale bez "męczenia" polskiego FS sie nie obedzie. Nawet jesli to bedzie jako posrednictwo (F-S PL go F-S GER) w załatwiabnou sprawy to i tak bedzie sukces. Pójdę z nimi "na zmęczenie". ]:>

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 29, 2006, 15:53:52 »
Szkoda, ze sprawa nie ma miejsca w cywilizowanym kraju. Kraju, w ktorym jawna dyskryminacja klientow, ze wzgledu na miejsce pochodzenia /a z czym takim mamy tu do czynienia/ spotkalaby sie z natychmiastowa reakcja adwokatow. wygrana takiej sprawy to bylby juz pikus. coz...pomarzyc zawsze mozna
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 30, 2006, 16:20:12 »
Aree
Spróbuj chłopcom z FS Polska uświadomić, że pieniędzy za naprawę mogą żądać tylko w jednym przypadku - gdy awaria wystąpiła z Twojej winy. Ty zastosowałeś się do instrukcji i ustawiłeś funkcję standardowo dostępną w Twoim Pockecie. Hasła nie zapomniałeś. Nie ma zatem Twojej winy (i to pojmowanej zarówno jako niedbalstwo, jaki lekkomyślność), a zablokowanie pocketa wynika z nieprawidłowo działającego systemu operacyjnego.
Bezpłatna "przywrócenie do stanu pierwotnego" należy Ci się jak "psu micha".

Powodzenia

*

tramp

Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 30, 2006, 19:00:52 »
może w FS uważają, że psu się micha nie należy ale tylko stara kość do obgryzania ? :))))

ale pomijając wszystko to gdybyś Ajed walnął sobie jeszcze N-kę to już by był trumwirat a gdyby jeszcze do tego widniał tam tyTn oraz jakiś Symbianowy fonik to musiałbym przyznać, że jesteś pocketowym magantem a gdyby jeszcze tam był jakiś palm to musiałbym przyznać, że jesteś pocketowo-palmowym baronem :)))

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 30, 2006, 19:10:05 »
Cytat: "tramp"
ale pomijając wszystko to gdybyś Ajed walnął sobie jeszcze N-kę to już by był trumwirat a gdyby jeszcze do tego widniał tam tyTn oraz jakiś Symbianowy fonik to musiałbym przyznać, że jesteś pocketowym magantem a gdyby jeszcze tam był jakiś palm to musiałbym przyznać, że jesteś pocketowo-palmowym baronem :)))


Szczerze mówiąc myślałem o HTC Universal, ale że to forum ogólnodostępne, to nie powiem, co żona mi odpowiedziała  :S
Był też czas gdy rozważałem TX'a, ale Palm do mnie nie przemawia (za bardzo przyzwyczaiłem się do WM).

*

Offline Aree

  • *
  • 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Loox n560 + kingstone 2GB + PQI 4GB (fuj fuj)
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 01, 2006, 08:38:16 »
:))  :)) i mam happyend tej historii

Uzupełnienie procedury, którą opisywałem kilka postów wyżej:
- najpierw Germany Service - Pocket LOOX - +49 180 37 77 018
- albo najlepiej od razu +49 180 52 21 449 . Jest to infolinia T-Com, oni tylko przyjmują zgłoszenia o zablokowaniu i proszą zeby wysłać dowód zakupu na fax + 49 431 38 02 40 80 oraz telefon kontaktowy na ktory beda oddzwaniać z pytaniem o kod z PPC (to tez jest rodzaj weryfikacji)
- tego samego dnia lub nastepnego dzwonią (tzw. Second Line - to oni dzwonią, nie ma mozliwosc innego konatktu z nimi chyba ze za posrednictwem infolinii T-Com), pytają o kod i za chwilke podają drugi, ktory nalezy wklepać do pocket'a.
- Mowimy dziękuje :P

Uwagi: informacje ze PPC jest z polski udało mi sie przemycić w bajerze ze jezdze miedzy Niemcami (brat w Lipsku) a Polską (gdzie ja pracuje), mieszkam to tu to tam, itd. Oczywiście osoba która rozmawiala (za mnie) z helpdeskiem mówiła płynnie po niemiecku. (troszke sie nameczylem zeby taka odszukac). Problem był jeszcze z podawaniem telefonu kontaktowego bo kierunkowe wskazywaly na Polske i tu trzebabylo sie niezle naprosić by oddzwonili na nie (wygladało takjakby mieli blokade w helpdesku na miedzynarodowe).

matis: Niestety nie udało sie na zakonczenie rozmowy wypytac czemu w "Polsce jak w dzungli"; nie ich rejon i tym zajmuje sie inna firma/spółka.  :bored:
Z Polską nie rozmawiałem, bo sprawa praktycznie od rana poniedziałek toczyła sie z niemcami.
Prawde mowiac robilem w gacie gdy doczytałem w watku na forum FirstLoox ze koleś z UK musi bulić za drugie odblokowanie. Ale jak widac co kraj to inna procedura.
Nie wiem jaką drogę wybierzesz zeby odblokowac swój sprzęt ale słóżę pomocą. Najlepij zacznij od skompletowania dokumentow od loox'a - gwarancji, spisz wszystkie numery z pudełka (przydały sie) i rachunek za sprzet.

*

Offline matis

  • ***
  • 267
  • Sprzęt: SPV M650 WM6 Vanilla  + microSD 2GB Kingston
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 01, 2006, 10:44:06 »
Aree
Bardzo dziękuję za wszelkie posty. Pomoc jaka płynie z tego forum i jego przydatnośc jest nieoceniona. Skoro Tobie się udało, to i ja spróbuję.

Zbieram wszystkie dokumenty i dzwonie pod wskazane numery. Mam już załatwioną osobę mówiącą po niemiecku.  

Kilka pytan:
1) Czy przez dowód zakupu rozumiesz tylko rachunek czy może jeszcze trzeba przefaksować kartę gwarancyjną, jakieś zdjęcia sprzetu? Oczywiście wszystko mam, pytam dla pewności.

2) Rozumiem, że kod podaję dopiero jak do mnie oddzwonią i kod przez nich zwrócony od razu wpisuję do loox-a? 1 dzień nie czeka się na kod, tylko na oddzwonienie, tak?

3) Co się dzieje po wpisaniu kodu? Hasło zostaje zdjęte, czy może wpisuje się potem jakieś standardowe? Raz na zawsze chce się pozbyć tego świetnego softu...

Jeszcze raz bardzo dziękuję za iformacje. Kompletuję dokumenty i dzwonię do Niemiec. To na szczęście moje pierwsze odblokowanie. Jeśli tylko mi się uda to załatwić to na pewno sprawa pobierania opłat za tą usługę w Polce nie pozostanie bez echa.

Dzięki i pozdrawiam!

*

tramp

Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 01, 2006, 10:52:33 »
no to Loox  :D

*

Offline Aree

  • *
  • 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Loox n560 + kingstone 2GB + PQI 4GB (fuj fuj)
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 01, 2006, 15:45:36 »
1. Sam rachunek (a własciwie dwa - jeden wydruk z kasy (taki waski) a drugi miałem na szerokim papierze - sprzet kupowałem w Wawie w ElectroWorld). Akurat oba po ułożeniu koło siebie miesciły sie na jednej kartce.

2. Tak, kod podajesz w momencie jak do Ciebie oddzwaniają i wklepujesz wszystko w ciagu jednej rozmowy. Jak raz nie zostawilem sprzetu osobie ktora dzwonila tylko spisałem kod na katrke; dalej wiesz co sie stało z  wczesnieszych postów.  :wkurzony:

3. Po wpisaniu kodu PPC prosi o ustalenie nowego, mocnego "password theft". musisz wymyslic jakies (juz na spokojnie, np Qwerty1. , byle pozwolił wejsc) Ja od razu potem wlazłem w Settings -> Sec. Lock i wpisałem o haslo jeszcze raz zeby wejsc do tej opcji i wyłączyłem to gówno. Raz na zawsze. ]:> no more...

PS Jesli przyjma od Ciebie zlecenie podaj numer telefonu do ktorego osoba mowiac po niemiecku bedzie miala dostep od rana do ok 18:00. Ja akurat pracuje do 16:00, identycznie jak moj "pomocnik", ale wiem ze raz probowali dzwonić ok 17, nikogo nie było) i po tej probie uznali ze sprawa jest zamknieta. Dlatego mi sie tak przedłużało. Praktycznie półtora tygodnia.
Aha, teraz moj Loox dla Fujitsu-Siemens Co. nie jest moj tylko osoby która dzwoniła - była potrzeba podania nazwiska przy pierwszej rozmowie.  :P

Powodzenia.  :)

*

Offline matis

  • ***
  • 267
  • Sprzęt: SPV M650 WM6 Vanilla  + microSD 2GB Kingston
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 01, 2006, 19:07:29 »
I jakie to nazwisko podałeś? Jakieś niemieckie? :D

*

Offline Aree

  • *
  • 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Loox n560 + kingstone 2GB + PQI 4GB (fuj fuj)
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 01, 2006, 19:19:30 »
Nie, polskie, ale jak w przyszłości bede (nie daj Boże) jeszcze coś z niemieckim FS oficjalnie robił to musze pamiętać "swoje" drugie nazwisko :)) pod którym przypisany (SerialNumber) jest moj PPC.

*

Offline [POOH]Team_Player

  • *****
  • 1564
  • Płeć: Kobieta
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 02, 2006, 00:22:15 »
sorki, ale troche nie kumam, jesli miales dowod zakupu w PL i podales numer 'zwrotny' rowniez PL to dlaczego nie odeslali cie do polskiej centrali?

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 02, 2006, 15:03:39 »
Cytat: "[POOH
Team_Player"]sorki, ale troche nie kumam, jesli miales dowod zakupu w PL i podales numer 'zwrotny' rowniez PL to dlaczego nie odeslali cie do polskiej centrali?


No toż przecież pisał, że początkowo Go odsyłali, ale potem wymyślił, że jeździ pomiędzy Polską a Lipskiem. Poza tym polską centralę można rozbić o kant dupy. Tak się zastanawiam... Czy to kwestia Polaków, czy Polski?

*

Offline Aree

  • *
  • 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Loox n560 + kingstone 2GB + PQI 4GB (fuj fuj)
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 02, 2006, 15:16:39 »
Cytat: "wpmike"
Czy to kwestia Polaków, czy Polski?

Wg mnie to polski przedstawiciel FS daje d... bo nie wierze ze nie maja na to procedury a ze łatwiej jest odesłać (zbyć) ze tym sie zajmuje serwis to już zwykłe lenistwo obsługi. (wiem bo sam pracuje w swego rodzaju helpdesku).

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 03, 2006, 19:34:25 »
Aree
polski przedstawiciel nie daje du... tylko oficjalnie rżnie klientow
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 04, 2006, 10:20:08 »
Cytat: "fokstrot"
Aree
polski przedstawiciel nie daje du... tylko oficjalnie rżnie klientow


Dokladnie: wlazi w nich od tylu bez zadnego smarowania  :wkurzony: