Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK

  • 129 Odpowiedzi
  • 60826 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 05, 2007, 18:17:33 »
Myślę, że warto by nawiązać taki kontakt z FS niemieckim - ciekawe co oni by powiedzieli...

Bo pisanie do nich jest imo bez sensu - w sumie dziwi mnie sam fakt, że raczyli odpowiedzieć ;-)

Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 06, 2007, 00:35:04 »
Cytat: tramp link=topic=53347. msg424801#msg424801 date=1175778595
Ewentualnie można by tylko sprawdzić dokładnie co mówią materiały w komplecie fabrycznym looxa na temat procedury odblokowania z tego tytułu wywodzić, że nie ma tam informacji o tym, że jest to procedera płatna albo coś takiego, musiałby pomóc Ajed
W warunkach gwarancji jest napisane iz Gwarancja nieobemuje odblokoniwa hasła trwałe ale nie ma podanego cennika usług nigdzie. 

Rozmawialem z znajomym ktory ma wieksze pojecie odemnie w tej kwesti mianowicie chcialem sprawe podac do Strasburga niestety trzeba przejsc 2 Instancje najpierw w PL. 

Biorac pod uwage ze sprawa bedzei dotyczec ok 100E to koszty Iinstancji wyszly by 30 zł + po przegranej 180 zl = ok 220 druga instancja tyle samo czyli po tych zabiegach jest 400 zł czyli równowartosc odblokowania !


*

Offline Aree

  • *
  • 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Loox n560 + kingstone 2GB + PQI 4GB (fuj fuj)
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 06, 2007, 08:24:32 »
Kolejna odpowiedz Pana Adama z FS  :)

Cytuj
Szanowny Panie,

Uważam, ze możliwość anonimowego odblokowania sprzętu jedynie na podstawie zapisów w centralnej bazie numerów seryjnych nie jest rozwiązaniem wystarczającym na rynku polskim (niestety).
Takie traktowanie sprawy stawia pod znakiem zapytania sens stosowania zabezpieczeń antykradzieżowych - Odnotowaliśmy co najmniej kilka przypadków prób odblokowania sprzętu, który figurował jako skradziony np. na terenie Europy zachodniej.

Wracając do kwestii opłat - Fujitsu Siemens Computers nie jest w stanie narzucić cennika za obsługę pozagwarancyjną sprzętu naszej produkcji firmie od nas w tym zakresie niezależnej.
Nie mniej po zapoznaniu się z całą korespondencją, również zawartą na forum, na które powołał się Pan w poprzednim liście, zobowiązuję się do przedyskutowania sprawy opłat z kierownikiem działu Serwisu produktów wolumenowych.

Z poważaniem,

Adam Dyszkiewicz
Technical Support - Volume Products
2nd Line Support
IT Product Services
Fujitsu Siemens Computers Sp. z o.o.

...i kolejny reply:

Cytuj
Panie Adamie,

Nie jestem pewien czy poprawnie rozumiem „specyfiku polskiego rynku” o której Pan mówi. Nie wątpię, że próbny odblokowania skradzionego sprzętu miały miejsce. Ustalenie ceny odblokowania, doliczając pośrednictwo, tworzy na pewno swego rodzaju cenę zaporową, przy której osoba nielegalnie posiadająca sprzęt przyzna, że jest to na granicy opłacalności. Niestety przy takim podejściu bardziej ucierpią legalni użytkownicy, którzy są praktycznie traktowani na równi ze złodziejami.
Jestem pewien, że znaczna ilość osób jest gotowa przedstawić dokumenty, takie jak gwarancja, rachunek/faktura zakupu, czy nawet oryginalne opakowanie od Loox’a, aby mieć możliwość odblokowania. Nawet rejestracja użytkownika przypisująca numer seryjny do imienia i nazwiska (po okazaniu dokumentu tożsamości osobie rejestrującej) nie stwarzałaby problemów.
W tych przypadkach nie byłoby mowy o anonimowym odblokowaniu, ponieważ jak Pan wspomniał, mijałoby się to z celem zakładania takiego zabezpieczenia w czym bezdyskusyjnie przyznaje Państwu racje.

W przypadku pobierania opłat, największym problemem jest monopol jednej czy dwóch firm. Nie wiem jakie wewnętrzne procedury musi wykonać, np. CSS, przy próbie zgłoszenia odblokowania sprzętu do Państwa, jednak na pewno są to ceny niewspółmierne do wykonywanych czynności. Porównuje to procedury jaką przeszedłem podczas odblokowania Loox'a przez HelpDesk niemiecki, gdzie nie było wymagane pośrednictwo firm trzecich, tym bardziej płatne.

Dziękuje za zainteresowanie sprawą osoby decyzyjne. Jestem pewien, że jest możliwość wypracowania przyjaznej procedury dla legalnych użytkowników, również spełniającej Państwa wymogi bezpieczeństwa.

Pozdrawiam
Michał xxxxxxxxx

*

Offline Aree

  • *
  • 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Loox n560 + kingstone 2GB + PQI 4GB (fuj fuj)
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 06, 2007, 09:54:33 »
Odpowiedz otrzymałem po godzinie:

Cytuj
Szanowny Panie,

Po zapoznaniu się ze wszystkimi opiniami Klientów, od dnia dzisiejszego Fujitsu Siemens Computers Sp z o.o. rezygnuje z pobierania opłat za usunięcie zabezpieczenia antykradzieżowego z urządzeń Pocket Loox.
Jedyną pobieraną opłatą będzie standardowa stawka serwisu autoryzowanego za obsługę zlecenia pozagwarancyjnego.
Z powodów przedstawionych w poprzednich listach operacja nadal będzie wykonywana jedynie w Serwsie po dostarczeniu urządzenia razem z poprawnie wypełnioną kartą gwarancyjną i dowodem zakupu.

W dniu dzisiejszym przekazałem tą informację osobom odpowiedzialnym za obsługę gwarancyjną/pozagwarancyjną sprzętu FSC w serwisach CSS i RAM SERWIS , jak również Infolinii FSC/Pierwszej Linii wsparcia technicznego.
Z racji okresu świątecznego należy spodziewać się, że informacja ta dotrze do filii serwisów z pewnym opóźnieniem.

Wierzę, że takie podejście gwaranta jest dla Pana/Państwa w pełni satysfakcjonujące.

Życzę Panu i całej społeczności PDAClub.pl wesołych świąt.

Pozostaję z uszanowaniem,

Adam Dyszkiewicz
Technical Support - Volume Products
2nd Line Support
IT Product Services
Fujitsu Siemens Computers Sp. z o.o.

Matis (jesli jeszcze jestes zainteresowany), stawiasz piwo  8). Odpadło ok. 250 zł za odblokowanie. Lepsze to niz nic. :)

Cytuj
Panie Adamie,

Dziekuje bardzo za pozytywne rozwiązanie naszego problemu. Rozumiem, że są Państwo związani umową z firmą CSS SA na świadczenie usług serwisowych i całkowite zniesienie opłaty jest bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe. Jednak zniesienie opłaty przez Państwa, a przez to znacznie zmniejszenie sie opłaty całkowitej, napewno bardzo ucieszy użytkowników z zablokowanym urządzeniem.

Z wyrazami szacunku
Michał xxxxxxx

Pozostaje jedynie podzękować Fujitsu Siemens Computers Sp z o.o.

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 06, 2007, 10:07:18 »
Aree:: GRATULUJĘ!
Dzięki swojej determinacji i uporowi załatwiłeś bardzo korzystną sprawę dla użytkowników nowych LOOX-ów  :)

Śledziłem cały ten wątek, i generalnie problem, z dość sceptycznym nastawieniem - szczególnie że obecnie jestem bardzo i alergicznie anty-korporacyjny - a tu taka niespodzianka. Miło ze strony FSC... Fajny prezent na Święta  ;)
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #95 dnia: Kwiecień 06, 2007, 10:38:40 »
Aree naprawde niezle !

*

tramp

Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 06, 2007, 10:42:40 »
Również gratuluję.
Wyważona i oparta na faktach korespondencja przyniosła efekt.

Wynika z niej jednak, że FS Polska wprowadziła tę opłatę w pewien sposób samowolnie i bez uzgodnień co do polityki nadrzędnej (międzynarodowej). Co więcej widać, że nie chcą brać na siebie obsługi bezpośredniej być może bojąc się ilości zgłoszeń względnie trzeba by było nowe procedury (co trwa i kosztuje) wypracować choć też prawdą, że FS niemiecki ma pewno więcej pracowników.
Tak więc jawi się obraz firmy, która wprowadza pewne uregulownia bez większych przemyśleń i w sposób przypadkowy.

Ale jednak częściowy sukces i gratuluję jeszcze raz

Wynika, że któraś tam osoba decyzyjna jest faktycznie decyzyjna i co więcej nie boi się podejmować tych decyzji.
Oczywiście w toku negocjacji stanęło pół na pół bo aż wprowadzać tak ułatwioną procedurę jak w DE im się nie chce.

Ale co ja tu się będę wymądrzał, komentować łatwo  :)
Gratulacje Michał i oby panu Adamowi smakowały, w toku świątecznego śniadania, wszystkie pochłonięte jaja
Jako, że kierownik działu Serwisu produktów wolumenowych nie robi systematycznego przeglądu procedur niech się jednak jakimś jajem może zadławi :))) i niech mu się zepsuje ten służbowy opel (jeśli mają auta takie jak w Siemens)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2007, 11:12:44 wysłana przez tramp »

*

Offline Aree

  • *
  • 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Loox n560 + kingstone 2GB + PQI 4GB (fuj fuj)
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 06, 2007, 11:44:54 »
Dziekuje. Napewno Pan Adam się postarał, ponieważ załatwic zniesienie kosztów dla jakiejś usługi w firmie korporacyjnej to nie decyzja jednej osoby. Nie wiem ile jest zgłoszeń o odblokowanie Looxów ale zapewnie bardziej sie kalkulowało ją znieść niż psuć sobie opinię.
W DE jest second-line FS, o ile dobrze pamietam obsługiwany przez T-Com. U nas zapewnie na zasadzie outsourceingu "brudną robotę" wykonuje CSS i inni, a samo FS obsługuje tylko "nietechniczne" sprawy. Szkoda tylko, że jest to podciagniete nadal jako sprawa wymagająca serwisu gdzie juz samo CSS nakłada swoją cene.

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 06, 2007, 14:21:09 »
No szkoda.... Ale i tak... Respect!

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 06, 2007, 15:49:51 »
Trochę złej "prasy" w stosunku do produktów FSC jest zapewne zasługą firmy CSS. Kiedyś, przy okazji drukarki HP, a niedawno przy okazji laptopa Amilo miałem okazję "korzystać" z usług tej firmy i teraz omijam ją szerokim łukiem. Wg mnie to nadęte bufony z nastawieniem anty-klientowskim. Nikomu nie polecam tej firmy! Zdecydowanie lepsze doświadczenia mam z RAM-Serwisem i obecnie korzystam tylko z ich usług (w zakresie laptopów FSC).
Pozdrawiam,
biblo

Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 06, 2007, 18:51:02 »
GRATULUJE Aree I SERDECZNIE DZIEKUJE !!

Jest to bardzo miał niespodzianka na Swieta!

Szkoda ze rano nie przeczytałem forum poniewaz akurat dzis załatwiałem tąsprawe u Rzecznika Praw Konsumenta.  
 
Oraz wystosowałem nastepujace pismo:
http:plikieti. info/inne/pismoNr4.  rar
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2007, 20:17:39 wysłana przez xtreme100 »

*

Offline mrnikt

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • KFF / Knive SHADOW
  • Sprzęt: Galaxy S + Avila GPS
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 07, 2007, 12:24:41 »
Brawo
Teraz powinnismy rozpoczac akcje zmierzajaca do uzyskania z FSC WM5 z AKU nieco wyzszym niz obecnie posiadamy lub co lepsze uzyskania WM6 na FSC.
FSC nie moze sie zaslaniac innym hardwarem pod WM6. Jak dowodza doswiadczenia z HTC mozna i to latwo wypuscic upgrade.
Ja juz nawet nie chce upgradu darmowego, ja zaplace :) ALE niech dadza mi  mozliwosc zakupu :)
Moj telefon jest  Galaxy-S-tyczny :)

*

Offline Renegade

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooxN520+WM6.1, HTC Desire
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 07, 2007, 15:04:21 »
Gratulacje co do rozwiązania sprawy ale wydaje mi się, że to chyba częściowe rozwiązanie, bo tok rozmowy poszedł w kierunku opłat za odblokowanie, a wydaje mi się, że powinien pójść w kierunku aby te pockety nie blokowały się po hard resecie, bo to jest ewidentny błąd softu i FS to powinien rozwiązać.

No chyba, że źle zrozumiałem sposób w jaki one się blokują, ale skoro uzytkownik zna hasło i cały czas działa, a po Hard Resecie przestaje je przyjmować no to coś tu chyba jest nieteges  ???
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2007, 15:48:20 wysłana przez Renegade »

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 09, 2007, 12:46:45 »
hm... czyli ile teraz odblokowanie kosztuje? ???

Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 09, 2007, 18:25:16 »
Koszt przesyłki + koszt usługi w servisie CSS lub   RAM SERWIS (ok.  160 zł )

tak mi sie wydaje....

w przypadku RAMS. mamy wybór :
WARSZAWA Al. Jerozolimskie 200
KRAKÓW ul. Kalwaryjska 51
ŁÓDŹ ul. Wigury 11
POZNAŃ ul. Chwaliszewo 70
SOPOT Al. Niepodległości 801
WROCŁAW ul. Traugutta 98-100/III

Ja akutalnie oddałem pocketa znajomym w DE jak cos załatwi to zadzwoni...

zobaczymy...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2007, 18:35:23 wysłana przez xtreme100 »

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 10, 2007, 11:46:18 »
Kosztow przesylki sie nie liczy, bo masz gwarancje 'door to door' i te koszty sa pokrywane przez serwis. Jest tylko jeden warunek: musisz zglosic wszystko przez infolinie FSC.

*

tramp

Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 10, 2007, 11:50:25 »
no tak, tak ... tylko co ma gwarancja do płatnej naprawy / odblokowania urzadzenia ????!!!!

koszty przesyłki są do wybulenia jak w mordę :))

Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 10, 2007, 12:32:11 »
Tak wiem o gwarancji door to door!
Moj PPC był raz juz w servisie w sprawie tej blokady i pewnego dnia zadzwonil Pan i mniepoinformował o koszcie naprawy czyli odblokowania --> rzecz jasna odmowiłem wowczas i poprosilem o zwort urzadzenia na co Pan odpowiedizał ze musze pokryc koszt przesyłki ! Wiec powiedizałem to niech sobie loox u was polezy ...

Zadzwonilem na Help Desk i malo zorietowany konsultana przysłał mi PPC bez problemów! bez oplat :D

takze kwestia z kim sie rozawia i jak sie rozmawia !

Mnie sie choc tyle udało :D

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 10, 2007, 12:33:49 »
fajnie ze cena spadla ale nadal nie rozumiem za co mamy placic za niedorobienie programu no chore, a jesli tak ma byc po HR to kod odblokowujacy za free po okazaniu dokumentow zakupu

Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 10, 2007, 12:39:21 »
Jedno jest pewne ze jak juz moj PPC bedzie działał to nie zakładam nia pół hasła !
a swoja droga zainsteresuje sie poprawnoscia softu.

Takie pytanie czy urzadzenie taie jak Pocket posiada cos takiego jak "Logi" ?
czy ma swego roadzaju historie zdarzen ?


*

Soovek

Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 10, 2007, 21:40:35 »
Gratuluje obsługi klienta i serwisu FS - a myślałem że serwis asusa jest najgorszy na świecie :P
Pozdrawiam

Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 11, 2007, 11:04:15 »
Postanwiłem zadzwonic do RAMS. w Karkowie oraz Wrocławiu NESTETY NIKT NIE ODBIERAŁ!!!

Dopiero do W-wy sie dodzwoniłem choc po 7 min słuchania drunej muzyczki zwątpiłem  >:(
Posłałem @..... czekam na ODP jaki jest koszt wklepania u nich kodu!?!?

Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 11, 2007, 21:53:31 »
Przyszła odpowiedz :

"Dzień dobry
 Koszt odblokowania to 69zł netto.

Bartosz Smaź
RAM-SERWIS Wrocław
Ul. Traugutta 98-100/III
50-420 Wrocław
"

ładna cena   ;D

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 11, 2007, 23:30:25 »
Da sie przezyc. A jak z transportem?

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 13, 2007, 21:09:51 »
no lepiej 85zł niż wcześniejsze setki O_o... 

Ale nadal sądzę, że to skandal, że coś co w Niemczech robią za free przez telefon u nas za kasę i to przez dłuższy czas... (no, że nie przez telefon to rozumiem "specyfikę polskiego rynku", ale to, że odblokowanie trwa to parę dni to już nie...)

*

Offline gregorb

  • ***
  • 360
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 13, 2007, 22:24:13 »
Czesc,

Wlasnie w przyszlym tygodniu stane sie posiadaczem N560 i chcialbym Was zapytac od razu na poczatku, co mam zrobic po pierwszym odpaleniu sprzetu, zeby w ogole nie ustawiac tego hasla w tym programie FSC Password.

1.  Czy komunikat o mozliwosci wprowadzenia hasla pojawi sie przy pierwszym uruchomieniu pocketa ?  Zastanawiam sie co bedzie jak sprzedawca odpali sprzet przed moim odebraniem i wprowadzi jakies haslo. Wole go o o tym poinformowac, niz pozniej miec klopot.

2.  Co w przypadku jak bedzie konieczne zrobienie HR, gdy wczesniej nie bylo ustawionego hasla ? Czy znowu pojawi sie jakies pytanie czy chce ustawic haslo i mam z tego zrezygnowac ?

3.  Nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale ze wszystkich postow wynika, ze jak ustawie haslo na poczatku i kiedys tam zrobie HR to po uruchomieniu pocketa i wprowadzeniu poprawnego i tak nastapi jego blokada, czy tak ?

*

Offline gregorb

  • ***
  • 360
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 14, 2007, 19:48:07 »
Czesc,

Wlasnie w przyszlym tygodniu stane sie posiadaczem N560 i chcialbym Was zapytac od razu na poczatku, co mam zrobic po pierwszym odpaleniu sprzetu, zeby w ogole nie ustawiac tego hasla w tym programie FSC Password.

1.  Czy komunikat o mozliwosci wprowadzenia hasla pojawi sie przy pierwszym uruchomieniu pocketa ?  Zastanawiam sie co bedzie jak sprzedawca odpali sprzet przed moim odebraniem i wprowadzi jakies haslo. Wole go o o tym poinformowac, niz pozniej miec klopot.

2.  Co w przypadku jak bedzie konieczne zrobienie HR, gdy wczesniej nie bylo ustawionego hasla ? Czy znowu pojawi sie jakies pytanie czy chce ustawic haslo i mam z tego zrezygnowac ?

3.  Nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale ze wszystkich postow wynika, ze jak ustawie haslo na poczatku i kiedys tam zrobie HR to po uruchomieniu pocketa i wprowadzeniu poprawnego i tak nastapi jego blokada, czy tak ?

Czy ktos moze odpowiedziec na moje pytania ?

*

Offline tapster

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i600 // i780
Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 14, 2007, 22:17:31 »
Cytat: gregorb link=topic=53347.   msg428674#msg428674 date=1176495853
1.     Czy komunikat o mozliwosci wprowadzenia hasla pojawi sie przy pierwszym uruchomieniu pocketa ?  Zastanawiam sie co bedzie jak sprzedawca odpali sprzet przed moim odebraniem i wprowadzi jakies haslo.    Wole go o o tym poinformowac, niz pozniej miec klopot.  

Jezeli:
a) w sklepie sprzedawca w celach prezentacji odpalal pocketa to musisz zrobic HR i wtedy po kalibracji ekranu wyskoczy pytanie o ew.    wprowadzenie nowego hasla.   .   .   mozesz zrobic SKIP i po sprawie.    jezeli natomiast wprowadzil haslo i nikt go nie pamieta to popros odrazu inny model (sprzedawca pewnie bedzie kit wciskal ze w serwisie za free zdejma)
b) pocket nie byl odpalany to po wlozeniu baterii i kalibracji ekranu wyskoczy pytanie o ew.    wprowadzenie nowego hasla.   .   .   mozesz zrobic SKIP i po sprawie

Cytat: gregorb link=topic=53347.   msg428674#msg428674 date=1176495853
2.     Co w przypadku jak bedzie konieczne zrobienie HR, gdy wczesniej nie bylo ustawionego hasla ? Czy znowu pojawi sie jakies pytanie czy chce ustawic haslo i mam z tego zrezygnowac ?

patrz wyzej punkt b)

Cytat: gregorb link=topic=53347.   msg428674#msg428674 date=1176495853
3.     Nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale ze wszystkich postow wynika, ze jak ustawie haslo na poczatku i kiedys tam zrobie HR to po uruchomieniu pocketa i wprowadzeniu poprawnego i tak nastapi jego blokada, czy tak ?

c) nie.    jezeli wprowadzisz dobre haslo to bedzie ok.  
d) tak.    jezeli kilkakrotnie wprowadzisz zle haslo.  

Cytat: gregorb link=topic=53347.   msg428674#msg428674 date=1176495853
Wlasnie w przyszlym tygodniu stane sie posiadaczem N560 i chcialbym Was zapytac od razu na poczatku, co mam zrobic po pierwszym odpaleniu sprzetu, zeby w ogole nie ustawiac tego hasla w tym programie FSC Password.   
e) przeczytac instrukcje obslugi
f) gratuluje wyboru i patrz wyzej podpunkt a) i/lub b)


PS.   Prosze nastepnym razem nie poganiaj nas z odpowiedziami bo tylko zasmiecasz forum. 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2007, 22:20:31 wysłana przez tapster »
by tapster 1997-2007

Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 28, 2007, 21:46:36 »
W odpowiedz na moje koljne pismo do Vobisu przeczytałem iz forma nie zmieniła stanowiska w mojej sprawie !!

widze ze miedzy firmami nie ma totoalnie przepływu informacji poniewaz pismo wysłałem w dniu (06.04) w ktormy nasz wspaniały forumowicz  :) ;) wywalczył dla Nas zlikwidowanie opłaty za wygenerowanie kodu natomiast odpowiedz Vobisu jest z 18 kwietnia !

Sprawa zajmuje sie nadal rzecznik praw konsumenta z Bedzina ( woj.Ślaskie)

Aktualnie czekam na ppc az wroci z Achen  :P

Pozdrawiam!

Odp: Blokada n560 / FSC Password / Info o PL, GER, UK
« Odpowiedź #119 dnia: Czerwiec 11, 2007, 23:10:18 »
Zabawka odblokowana ...

ale został podobno PIN ktory doprowadził do blokady permamentnym hasłem....


I CO TERAZ ????