"Problemy w trakcie ładowania w samochodzie"

  • 33 Odpowiedzi
  • 7154 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sebikolo

  • **
  • 123
  • Sprzęt: FS N560
Odp: "Problemy w trakcie ładowania w samochodzie"
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 15, 2007, 19:18:40 »
Dziś mój N560 w samochodzie wywalił błąd o wysokiej temperaturze baterii. Na Loox'ie była odpalona AM. Wcześniej tego nie było. Myślę, że słońce+ładowanie za bardzo rozgrzewają baterie. W dni pochmurne nie ma tego problemu. Czy komuś z Was udało się pokonać problem wysokiej temp. baterii podczas ładowania w samochodzie? Może jakieś rady?

*

Offline KartofeLone

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N560, Galaxy S, Galaxy S III
Odp: "Problemy w trakcie ładowania w samochodzie"
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 15, 2007, 21:06:56 »
Ja na szczęście (odpukać) nie mam takiego problemu z moim  Looxem. Podłączony do ładowarki z odpalonym AP nie wyłączył sie jeszcze, a i kilka razy zdarzyło mi sie puścić gorące powietrze na szybe bo zaparowała i nie wyłączeniem go (skleroza na starość), a dodam że trzymam go cały czas w pokrowcu, więc może to nie dotyczy całego modelu N560, a tylko pewnej partii produkcyjnej Looxa tudzież baterii.

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: "Problemy w trakcie ładowania w samochodzie"
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 15, 2007, 21:24:22 »
Dziś mój N560 w samochodzie wywalił błąd o wysokiej temperaturze baterii. Na Loox'ie była odpalona AM. Wcześniej tego nie było. Myślę, że słońce+ładowanie za bardzo rozgrzewają baterie. W dni pochmurne nie ma tego problemu. Czy komuś z Was udało się pokonać problem wysokiej temp. baterii podczas ładowania w samochodzie? Może jakieś rady?
Jedyny sposób, to takie umieszczenie palmtopa aby nie był narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych... zapewne zauważyłeś, że w słoneczne dni cała deska rozdzielcza i nawet kierownica nagrzewają się tak, że czasem mozna się poparzyc...  :o
Ja używam dedykowanego uchwytu Brodit, który zamocowany jest nie na wierzchu deski rozdzielczej, lecz na jej pionowej części, a że w moim samochodzie jest ona pionowa i dość wysoka, to mój LOOX jest praktycznie cały czas w cieniu.
Można ewentualnie zastosować uchwyt mocowany na kratce wentylacyjnej, dzięki czemu PDA będzie "chłodzony" od tyłu strumieniem powietrza z nawiewu. No i oczywiście nie trzymaj PDa w futerale.
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline sebikolo

  • **
  • 123
  • Sprzęt: FS N560
Odp: "Problemy w trakcie ładowania w samochodzie"
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 15, 2007, 22:16:41 »
ja mam Loox'a w uchwycie przylkejonym do szyby i słońce na niego niestety pada.

@KartofeLone jakiej ładowarki używasz?