WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!

  • 372 Odpowiedzi
  • 106405 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline GOMO

  • 42
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 18, 2008, 09:37:59 »
Co do klawiatury, też działa.
Wybierając z pulpitu od razu numer z klawiszy w fonie, telefon szuka pierw w spisie czy taki numer posiada, jeśli po wybraniu numeru wciśniesz zieloną słuchawkę przejdziesz do klawiszy numerycznych z wybieranym numerem i numer będzie wybierany.
Trzeba się tylko przestawić. Wg mnie lepsze jest takie rozwiązanie, ponieważ wybieram numer, jeśli go nie ma w spisie mogę wybrać go bezpośrednio.

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 03, 2008, 09:25:09 »
Witam
Wgrałem WM 6.0 profesional ( Build 18533.0.7.0 )

Czy w tej wersji jest jakiś problem z wideorozmowami??

Wszystko pozostałe funkcje działają bez zarzutu i narazie nie zawiesił się.

 

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 05, 2008, 12:15:35 »
Witam

Panowie po wielogodzinnym szukaniu na necie o T830 znalazłem Wasze forum i po prostu BAJKA !!! Wszystko tu pisze co chce :)
postanowilem dzisiaj sobie zaktualizować system na WM6.0 no i po zrobieniu wszystkiego krok po kroku mój pocket mi nie wstaje. Po hard resecie mam obrazek góry i gościa przy namiociku :) Pomóżcie mi co dalej . Nie mam tez kopi WM 5.0 gdzie ja szukac ??? może przeinstaluje na WM 5.0 i sprobuje od nowa wgrać WM 6.0 z góry dzięki za podpowiedzi

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 07, 2008, 12:35:09 »
przeflashuj go ponownie innym obrazem (np 6.1 z xdadev) pomoze :)

*

Offline GOMO

  • 42
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 07, 2008, 20:49:39 »
A ja ponowie jeszcze raz pytanie z poprzednich postów, jak w WM6 zmienić sieć na 2G ??? w WM5 bł do tego program, w WM6 oficjalnej wersji też był program, ale w wersji beta3 nie ma takiego ...

*

Offline Visar

  • 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung B7350  Fujitsu Siemens T830
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 11, 2008, 18:34:06 »
A ja mam pytanie, czy instalacja WM6 zniesie mi kod telefonu?
Czy ktoś wie skąd można wziąść ROM z WM5 jeżeli nie spodoba mi się WM6?
Pozdrawiam
Paweł

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 12, 2008, 20:14:09 »
powinien go usunac, jest link w tym dziale poszukaj :)

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 16, 2008, 08:43:28 »
ja szukałem i nie znalazłem linka, więc będę wdzięczny za link albo link do linka :)

*

Offline MANIEK1970

  • 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO MOOV 500 toshibaG810 WM6.1PLK. Nokia N95
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 17, 2008, 20:36:26 »
tu jest link  WM5 .  http://support.fujitsu-siemens.com/download/ShowDescription.asp?SoftwareGUID=056FC2DD-4BFC-4138-BCCA-81BE49F5F36B  pozdrowionka  B)   acha miałem bete 3 i mi się zawieszał od czasu do czasu moim zdaniem nie dopracowana jest video rozmowy to samo nie chodzą reszta chodzi nieźle. :ok: Ale to jeszcze nie to co bym oczekiwał ,chciałbym zobaczyć wm6 plk. bym był :D no ale zobaczymy pożyjemy siemanko :santa:

*

Offline GOMO

  • 42
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 19, 2008, 13:32:54 »
Witam, zainstalowałem wersję WM6Beta3 i jest jakaś "padaka" mam dwie takie wersje i jedna zajmuje ok 39MB a druga ok 44MB.
Zacząłem od tej większej i ma wszystkie programy potrzebne mi do pracy np. FSC zestaw narzędzi i programik 3G do zmiany systemu na 2G.
W tej wersji jednak nie chodzi mi GPRS i nie chce się łączyć z netem...

Zainstalowałem mniejszą wersję, okazało się iż jest bez FSC i programiku 3G oraz innych, a ma totalcommander, taks  manager itd.
Chodzi w niej GPRS i tym samym internet, jednak nie mam możliwości przełączania sieci na 2G i korzystania z programów takich jak E2C FSC narzędzia ...
Czy ktoś ma wersję działającą z ze wszystkimi narzędziami wyżej opisanymi plus działający net ?
Jeśli tak, to proszę o link...
Ewentualnie o linki do programów wyżej wymienionych

Pozdrawiam ...

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 19, 2008, 14:40:49 »
Jedna jest pewnie anglojezyczna a druga turecka tez tak  miałem :)

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 26, 2008, 08:27:26 »
doświadczył ktoś problemów z dostępem do Wi-Fi, albo szybszego zużycia bateri?

*

Offline GOMO

  • 42
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 26, 2008, 09:21:51 »
Dziwne, jakby nie zwiększyło się zużycie baterii przy nadawaniu sygnału po WiFi, w końcu to nadajnik radiowy :)

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 27, 2008, 08:46:52 »
ha ha, miałem na myśli to że stojąc w ładowarce 10 cm od nadajnika nie chce się połączyć i że wcześniej średnio użytkowany wytrzymywał spokojnie 11h a teraz rozładowuje się po 8h jak tylko leży.

*

Offline GOMO

  • 42
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 27, 2008, 10:44:58 »
Z dostępem do WiFi nie mam problemu. Zużycie baterii od tego tylko, że leży sobie nie powinno się zwiększyć. Jest jednak większy problem z sieciami 2G i 3G.
Do dziś nikt mi nie odpowiedział tu na forum, gdzie znaleźć program do zmiany ręcznej logowania się do sieci z 3G, gdzie zużycie baterii jest bardzo duże na 2G gdzie telefon może dużo dłużej wytrzymać.
Związane jest to z zasięgiem, jeśli zasięg jest słabszy komórka automatycznie podnosi moc nadajnika i tyle procent ile w decybelach jest różnicy i wypadkowa mocy będzie o tyle większa.
W odpowiedzi na twoje pytanie, sprawdź, czy do tej chwili nie miałeś czasem zasięgu 2G a teraz od jakiegoś czasu masz 3G ale za to lekko słabszy, lub że w ogóle masz zasięg 3G.

W jednej z wersji VM6 był program do łatwej zmiany rodzaju sieci. W obecnej wersji nie mam ani FSC backup ani programu do zmiany sieci z 3G na 2G co mnie wnerwia, bo nie ma nigdzie tego programu w sieci.
Co do Tweaker-a sprawdzałem sam programik działa, jakieś zmiany robi, niestety nie zmienia u mnie sieci :( w ogóle na te zmiany nie reaguje...
Jedynym programem, był właśnie ten zamontowany "oryginalnie" w poprzedniej wersji...


Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 29, 2008, 08:43:44 »
Start->Settings->Phone->Network->Network selection na manual i jak na razie zmienia się samo na 2G albo G i bateria dłużej trzyma, a z wifi nadal nie chce się połączyć :)

*

Offline GOMO

  • 42
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 02, 2008, 19:46:30 »
To co opisałeś jest wynikiem braku sieci 3G w miejscu gdzie przełączasz na manual.

Ja zrobiłem to samo w miejscu, gdzie sieć 3G i 2G są o identycznych sygnałach przychodzących i przy manual i tak wybieta mi sieć 3G z której już nie mogę zrezygnować.
W jednej z opisanych wersji była możliwość ustawienia sieci G 2G 3G i tak to się przedstawiało jednak nie można było łączyć się z netem, coś nie pracowało prawidłowo... ale samo zużycie baterii poprzez zmianę na 2G było bardzo znaczące, dlatego poszukuje programy do zmiany ustawień sieci jak ww.

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 06, 2008, 08:15:31 »
hmmm   może ktoś podać linka do wersji 6.1 bo nie mogę odnaleźć ?

*

Offline GOMO

  • 42
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 07, 2008, 10:30:03 »
Właśnie dajcie tu linka do tej wersji, może w niej coś się zmieniło na lepsze z tą 2G/3G siecią ....

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 07, 2008, 11:00:31 »
własnie wrzuciłem Windows Mobile 6.1 5.2.1908 Build 19209.2.3.0)

Hi All,
I did some work in the weekend on this rom, fixed some bugs like bluetooth audio and fixed networking and add some reg settings concerning power usage. i played with it and tested everything and i like it, the rom is stable smooth and fast.
I added schaps tweak utillity i think you like this.
With this utility you can switch keyboard to eng,german and more, take a look @ it. Further you can tweak a lot of settings for performance the way it works for you with your settings and usebility of the set.
Play with it for some day's and let me know what you think and if there are any bugs, as far i can see and tested i am happy with it how it behave and works.

Standard Rom
64m storage free
29 mb free program memory without sd card inserted.
FSC Keylock
FSC Profiles
Office
HTC Home
Schaps Tweaking utility
Network 3G/2G Switching utility
Network Browser plugin
T830 Tweaker
Cheers

ROM from post 749 is WM6.1 OS 5.2.1908 (Build 19209.2.3.0)
Many bugs were corrected. GPRS is functional but a little instable.
WiFi sometimes turn on after reboot.
Videocall does not work. (Codecs may be outdated by now anyway ?)
Everything else works very well.


POST 749

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=336328&page=75

*

Offline GOMO

  • 42
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 07, 2008, 11:09:47 »
OOO widzisz, dzięki Ci Panie :) właśnie ściągam i zobaczymy :)

No i zobaczyłem :) Ku mojemu zdziwieniu pojawił się piękny design wersji 6.1 znakomicie przygotowane obszary pamięci :)
Nie zawiesza się, pracuje sieć, jest w końcu program do zmiany z 3G na 2G i wiele innych ciekawych funkcji.
Znacznie bardziej rozbudowany od zwykłego Twekera program poszerzający mnogość funkcji, które do obecnej chwili były ukryte i dostępne "podstępem"
Działa klawiatura i to całkiem przyzwoicie, ta wersja znacznie szybciej chodzi od poprzedniej, zauważyłem wreszcie różnicę w prędkości pracy i płynności przechodzenia z jednej zakładki i programu w drugie...

Podsumowując POLECAM wersję przedstawioną przez kolegę Exstasy !!!
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2008, 12:23:04 wysłana przez GOMO »

*

Offline daro29

  • 12
  • Sprzęt: T830 WM6.1
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 09, 2008, 19:06:02 »
OOO widzisz, dzięki Ci Panie :) właśnie ściągam i zobaczymy :)

No i zobaczyłem :) Ku mojemu zdziwieniu pojawił się piękny design wersji 6.1 znakomicie przygotowane obszary pamięci :)
Nie zawiesza się, pracuje sieć, jest w końcu program do zmiany z 3G na 2G i wiele innych ciekawych funkcji.
Znacznie bardziej rozbudowany od zwykłego Twekera program poszerzający mnogość funkcji, które do obecnej chwili były ukryte i dostępne "podstępem"
Działa klawiatura i to całkiem przyzwoicie, ta wersja znacznie szybciej chodzi od poprzedniej, zauważyłem wreszcie różnicę w prędkości pracy i płynności przechodzenia z jednej zakładki i programu w drugie...


testowałem te wersje z poł roku temu, moze by nie była taka zła ale nie ma w niej wogóle videocall,  w sumie to i tak w zadnej z dotychczasowych wersji WM6.x  video nie chodziło (o ile mi wiadomo) wiec chyba bez roznicy.Miałem kilka wersji 6.1 i wrociłem do 6.0  bo ciagle gdzies cos  sie sypało w 6.1  jak nie jedno to drugie. U mnie najlepiej  smiga  to WM6  WWE 5.2.1908 Build 18533 + All OEM from old original rom 
http://rapidshare.com/files/88363930/WM6T830BETA.rar.html
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2008, 02:02:58 wysłana przez daro29 »

*

Offline mapic

  • **
  • 120
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens T830
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 09, 2008, 20:14:18 »
Panowie! A jak powinien się WM 6.1 uruchamiać? Pokazuje już mi pare minut napis wm6,1 i 3 półkola

Fred is DED?:P

*

Offline GOMO

  • 42
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 09, 2008, 21:49:30 »
Aż mnie to wszystko dziwi :) napiszcie czy macie wersję 6.1 tą samą z tego samego miejsca co kolega wyżej napisał????? czy opisujecie wersję 6.1 a nie wiecie z jakiego miejsca ona pochodzi ?
Piszmy o tym co ktoś tu zamieszcza, bo jak widać wcześniej z moich postów i nie tylko moich, jest wiele wersji o tym samym numerze, jednak każda gdzie indziej przerabiana i co innego posiada.

Dla mnie wersja 6.0 jest beznadziejna, dla przykładu w wersji którą miałem nie było :

Programu do Backup systemu, Advenced config, Network Mode zmiana 3G na 2G Bardzo ważne.
Nie było tak ładnego Design-u jak w 6.1
Dla wiadomości przetestowałem tą właśnie wersję, którą kolega podał wyżej i jestem bardzo z niej zadowolony, wszystkie problemy się skończyły.
Co do wideo rozmów, nie korzystam z tego rodzaju usług, więc trudno mi się wypowiedzieć...
Tak więc w moim telefonie ;) wszystko chodzi poza sprawdzeniem ww tematu i nareszcie nie wiesza się, słychać dzwonki itd...
Chodzi internet, chodzą wszystkie programy, które potrzebuje do pracy i jest ok.

*

Offline mapic

  • **
  • 120
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens T830
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 10, 2008, 00:02:39 »
Dobra. Mam to 6.1 wreszcie - pokazane pare postów wyżej. Chodzi z piękną finezją, ale ma kilka wad -
a) jest w niej wtyczka HTC Home a nie spostrzegłem sie gdzie można ją konfigurować
b) brak MMS - norma dla wszystkich 6.1 czy wyjątek wersji? (wzorowanie sie na iphone?:))
c) brak videorozmow - to to na 100% norma
d) pomniejszone paski przesuwu zawartości okna w stosunku do windows 5 - norma czy taka wersja moja?

Ogólnie działa ok. Taka vista kieszonkowa na sterydach :P

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 10, 2008, 10:47:17 »
Witam. Właśnie zainstalowałem wersję 6.1. Dzieła OK. Mam tylko pytanie. Jak wyłączyć połączenie GPRS, tzn. internet działa tylko nie wiem jak później rozłączyć połączenie z internetem. W wersji WM5 klikałem na ikonkę G i była opcja rozłącz. Tutaj czegoś takiego nie ma. POMOCY.

*

Offline GOMO

  • 42
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 10, 2008, 12:17:08 »
Co do wideo rozmów sprawa jest jasna, nie sprawdzałem, ponieważ nie jestem tym sposobem rozmów zainteresowany.
Co do MMS wszystko chodzi ok po konfiguracji ręcznej odnośnie MMS, jak zauważyłeś nie ma tam profilu MMS po automatycznym dostrojeniu ustawień do sieci... ale chyba to nie problem czasem coś wymęczyć z klawiszy :) ważne że działa...
Co do rozłączania GPRS u mnie jest tak, włączasz program to pokazuje się ikonka łączenia, jak chcę wyłączyć połączenie to w Advenced Config mam ustawione tak, żeby po wyłączeniu programu zadawał pytanie czy rozłączyć.
W taki sposób po każdym wyłączeniu programu z sieci można wyłączyć GPRS.
Pewnie jest inna metoda, jednak ta jest dla mnie najbardziej odpowiednia.
A co do Visty to ja nic osobiście nie mam :) hihi jest super i chodzi znakomicie na porządnym sprzęcie z zapasem pamięci ...
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2008, 12:23:53 wysłana przez GOMO »

Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 10, 2008, 12:24:31 »
Dzięki GOMO. Rozłączanie działa.

*

Offline mapic

  • **
  • 120
  • Sprzęt: Fujitsu Siemens T830
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 10, 2008, 15:20:59 »
Co do wideo rozmów sprawa jest jasna, nie sprawdzałem, ponieważ nie jestem tym sposobem rozmów zainteresowany.
Co do MMS wszystko chodzi ok po konfiguracji ręcznej odnośnie MMS, jak zauważyłeś nie ma tam profilu MMS po automatycznym dostrojeniu ustawień do sieci... ale chyba to nie problem czasem coś wymęczyć z klawiszy :) ważne że działa...

>>> I tak mi do Playa skonfigurować on nie chce :P Nie o to chodzi - i tak to jest kwestia wpisania w dwóch miejsach "internet" ;) Ale nie widze opcji stworzenia profilu MMs - wchodze w "Widomości" i mam do wyboru sms/emial. A w menu>options daje mi tylko stworzyć nowe konto e-mail. Jak zrobić te MMS?

A co do Visty to ja nic osobiście nie mam :) hihi jest super i chodzi znakomicie na porządnym sprzęcie z zapasem pamięci ...


Ja też nie marudze. Mam ją na stacjonarnym też. Widzę że niektóre rzeczy są przeniesione żywcem z niej :P

*

Offline oko_1

  • 35
  • Sprzęt: LOOXT830
Odp: WM 06 W T830 JUŻ JEST!!!
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 10, 2008, 16:11:06 »
Cytuj
A w menu>options daje mi tylko stworzyć nowe konto e-mail. Jak zrobić te MMS?
.....no właśnie. I jak z tego wybrnąć... :mad: