Downgrade FSC T830 z wm6 do wm5

  • 8 Odpowiedzi
  • 4199 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Downgrade FSC T830 z wm6 do wm5
« dnia: Październik 25, 2009, 11:14:27 »
Witam.
Niedawno zakupilem t830 z wgranym wm6 (nie wiem jaka wersja : D)
postanowilem przejsc na wm5 i niestety wyglada ze nie ma takiej opcj. Przy wgrywaniu z trzech roznych kart sd ciagle mam "SD/MMC Download Failed", formatowalem karty wiele razy, uzywalem kilku plikow MDOC.DIO i nic. Przy flashowaniu przez oryginalnego flashtoola ze strony fujitsu caly proces zatrzymuje sie po restarcie telefoniku do "New SUB download mode" a programik mi wyswietla ze wystapil blad, powinienem rebootowac telefon i sprobowac jeszcze raz. Pytanie jest oczywiste, jak wgrac wm5 na ten telefon, jesli powyzsze metody zawodza. ; /

PS: flashowanie z karty sd dla wm6.1 beta X tez sie nei powiodlo ... damn ;/

*

Offline jurasa4

  • ***
  • 302
  • Sprzęt: TP2, HD2
Odp: Downgrade FSC T830 z wm6 do wm5
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2009, 12:01:54 »
Po pierwsze karta SD max 2GB, po drugie formatowanie na FAT, po trzecie download'u za pomocą activesinc nie można zrobić. Kart SDHC WM 5,0 nie czyta bez dodatkowego oprogramowania. Podobno niekoniecznie trzeba robić format kart na FAT ale jednak życie pokazuje swoje.

Najważniejsza sprawa to bateria podładowana na 100%.

Odp: Downgrade FSC T830 z wm6 do wm5
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2009, 12:30:49 »
Takie male sprostowanie bo zapomnialem, i dopiero jurasa mi przypomnial, ze te pkty byly spelnione:
1. karty sd 1Gb 1Gb i 2GB
2. Byl FAT, pelen format
3. Download sam mi wskakuje za pomoca activesync, po nawiazaniu polaczenia, uruchamiam flashtoola ze strony fujitsu, i tam jak nawiazuje mi polazcenie restartuje mi looxa do downloadu
4. bateria byla na 100% ; /

Czy dla mojego telefonu jest jeszzce nadzieja? ^_ ^

*

Offline aliceszn

  • 9
  • Sprzęt: fs pocket loox t830
Odp: Downgrade FSC T830 z wm6 do wm5
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2009, 06:19:07 »
1)wyjmij kartę z czytnika, wsadź maszynę w stację dokującą (podłączony usb i data)
2)wpakuj do katalogu flashtoola wm5 pod nazwą MDOC.DIO (orginał to v1_12 ze strony FS)
3)upewnij się że masz połączenie active sync (sprawdź czy się nie gryzą resztki z 4.2 i 4.5)
4)odpal flaashtoola i klikaj mu co tam pokazuje
5)czekaj na komunikat na looxie że pociągnie system z usb

Odp: Downgrade FSC T830 z wm6 do wm5
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2009, 19:07:37 »
dziekuje alice, niestety teraz nie mam czasu sprawdzic, ale tak kolo 16 zobacze i napisze czy dziala, mam nadzieje ze tak  :O~
Napisane: Październik 26, 2009, 06:35:10
niestety nie dalo rady, zapewne robie cos zle, zreszta mysle ze pozostane na chwile obecna przy wm6 : )

dziekuje za pomoc :)

*

Offline jurasa4

  • ***
  • 302
  • Sprzęt: TP2, HD2
Odp: Downgrade FSC T830 z wm6 do wm5
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2009, 07:25:49 »
Zadaj sobie trud i napisz dokładnie po kolei co robisz podczas downgrade z karty SD.

Nie sądzę żeby było coś źle niemniej warto  się upewnić. O ile nie jest padnięty, musi to się udać.

Odp: Downgrade FSC T830 z wm6 do wm5
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2009, 18:43:50 »
Dobrze. Z gory przepraszam za nieregularne odpowiedzi tutaj ale nie zawsze mam czas wejsc i sprawdzic.

A wiec, najpierw formatuje karte SD (FAT, pelne formatowanie), nastepnie wgrywam na nia plik MDOC.DIO i wkladam karte do czytnika w telefonie po czym restartuje go (aparat+czerwona+reset) i zawsze jest "SD/MCC Download Failed". Moje karty to 2x SanDisk 1GB i Kingston microSD z adapterem 2GB. Staralem sie takze robic downgrade z karty po hard resetach, soft resetach, registry cleanach itp i nic to nie dalo. Probowalem tez z FAT32, szybkie formatowanie itp. Nic nie podzialalo.
Nie wiem czy warto sobie zadawac tyle trudu :)
pozdrawiam, enVicious

*

Offline jurasa4

  • ***
  • 302
  • Sprzęt: TP2, HD2
Odp: Downgrade FSC T830 z wm6 do wm5
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 30, 2009, 18:16:13 »
A powiedz, czy przy działaniu T830 na windzie jaką masz, możesz normalnie używać kart SD?
Czy możesz odczytywać dane zapisywać itp?

Dziwi mnie ten komunikat Download Failed...
Pomijam potencjalną wadę pliku, zakładam że próbowałeś na różnych plikach.

Może walnięty port karty? Napisz jak Ci działa karta pod systemem. Spróbuje poszukać jakichś programów do sprawdzania kart. Jeśli nic się nie uda Sugerowalbym jednak posłanie go do serwisu.

Odp: Downgrade FSC T830 z wm6 do wm5
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 01, 2009, 15:45:47 »
Tak, próbowałem różnych plików, i czyta/zapisuje i usuwa pliki normalnie z karty, bez najmniejszego problemu. Czyli wychodzi na to, że prawdopodobnie poślę go do serwisu : )
Dziekuje za pomoc   :)
pozdrawiam, enVicious