Dobór słuchawki BT w FS T830

  • 11 Odpowiedzi
  • 3813 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline GrimReaper

  • *****
  • 1177
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ♠ HTC Topaz   ♥ Lark FreeBird 43.1
Dobór słuchawki BT w FS T830
« dnia: Lipiec 22, 2008, 18:05:12 »
Witam
Mam prośbę o pomoc/doradztwo w doborze słuchawki BT do modelu FS T830. Dotychczas używałem słuchawki NOKIA HS-26W, doskonale się sprawdzała w Wizardzie i Hermesie, ale w przypadku T830 już nie.



Generalnie ja nic nie słyszę, a tym bardziej mnie nie słychać.... :(

Z tego co czytałem na Forum zestawy BT Nokii nie chcą współpracować z T830. W związku z tym mam pytanie do dotychczasowych i byłych użytkowników tego modelu: jaki zestaw hands free by bluetooth możecie polecić?
Grimi & - Zobacz mnie na GoldenLine

*

Offline jurasa4

  • ***
  • 302
  • Sprzęt: TP2, HD2
Odp: Dobór słuchawki BT w FS T830
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2008, 21:17:26 »
GrimReaper,
Używam wraz z moim T830 słuchawki motoroli model H 550. Działa dobrze, dużo nagrywam rozmów z pomocą NoteM. Co do samej słuchawki mam parę zastrzeżeń:
-pałąk do mocowania na ucho odchyla słuchawkę od profilu twarzy (ale doskonale "trzyma" samą słuchawkę),

-komunikcja diodowa nie pozwala jednoznacznie określić poziomu naładowania akumulatora
     (         niebieski kolor migający -połaczenie z telefonem,
               czerwony -brak połączenia z tel,
               fioletowy a raczej jego podobieństwo -oznacza szukanie urządzenia BT

               szybsze miganie -oznaka rozładowania aku.       )

-w moim egzemplarzu nie działają przyciski głośności tzn. niby działają bo na największej głośności BT pika ale po próbie zciszenia poziom głośności mam niezmieniony

+ szybkie włączanie/ wyłączanie -przesuwany włącznik zintegrowany razem z funkcją odbierania i kończenia rozmowy a także, po rozłączeniu
    urządzeń np brakiem zasięgu BT, do inicjowania szukania telefonu ale zwykle urządzenia parują się automatycznie
+ po dłuższym czasie w stanie czuwania diody gasną i nie obciążają aku
+ producent dołącza kilka pałąków do mocownia na ucho
+ ładowanie z portu mini USB
+ pałąk obraca się skokowo na zawiasie o 180o co pozwala na wygodne zawieszenie słuchawki i podładowywanie w samochodzie
+ naprawdę zasięg to 10m albo i lepiej nawet przez ścianę (nieraz sprawdzone -zostawiam samochód pod lokalem klienta, BT w aucie T830 przy doopie
                                                                                                a tu połączenie i brak komunikacji bo nawet po odebraniu połączenia w looxie wszystko przejmuje BT
                                                                                                 co można przypisać na minus ale looxowi, chyba że ja o czymś nie wiem)
+ solidna konstrukcja -mój egzemplarz wala się po chodnikach, leży w nagrzanym samochodzie i działa!

Nokia z moim sprzętem działała, sony ericsson też, -tamte oddałem gratis bo w motoroli urzekł mnie wyłącznik szybko i na temat bez duszenia przycisku

Jak mi się zepsuje to kupię coś innego bo lubię poznawać nowe, zastanawiałem się nad BT douszną


pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2008, 21:24:57 wysłana przez jurasa4 »

*

Offline LD

  • 39
Odp: Dobór słuchawki BT w FS T830
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2008, 11:26:20 »
ja używam obecnie słuchawkę sony ericsson HBH-662.
Działa dość dobrze, czasami potrafi się sama rozłaczyć z T830.
Trochę upierdliwe jest czasami właczanie się komend głosowych
po podwójnym naciśnięciu rozłączenia rozmowy.

*

Offline GOMO

  • 42
Odp: Dobór słuchawki BT w FS T830
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2008, 10:40:02 »
Od jakiegoś czasu używam jednej z tańszych słuchawek Nokia 10h rozmów i 150h czuwania i jestem zadowolony.
Głośniej ciszej działa z telefonu, bo jakby nie było musimy go mieć przy sobie, więc nie powinno robić nam różnicy, czy zmiany dokonujemy w telefonie za pomocą "potencjometru" czy w słuchawce, dodatkowo nie zrywa połączeń i bardzo głośno słychać, pałąk do ucha dopasowany, sama słuchawka też bez niego trzyma się znakomicie, bardzo lekka!

Model HS-107W NOKIA

Pozdrawiam

*

Offline jurasa4

  • ***
  • 302
  • Sprzęt: TP2, HD2
Odp: Dobór słuchawki BT w FS T830
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2008, 20:36:36 »
witam ponownie
kupiłem niedawno słuchawkę samsunga WEP 500.
Na początku -rewelacja zachłysnąłem się jej małym rozmiarem. Potem odkryłem jej funkcje (ponowne wybieranie numeru, wyłączenie diody sygnalizacyjnej).

Teraz po kilku dniach uzywania niepodoba mi się umiejscowienie przycisku włączania -odbioru rozmowy.
Użytkuje się ją dobrze niemal jej nie czuć w uchu, jednak czasami zaistnieje potrzeba poprawienia jej połozenia i odruchowo łapię ją za ten przycisk, który wybiera ostatnie połączenie. :|

Przyciski głośności są  rewelacyjnie wyczuwalne.
W moim odczuciu (oraz po konsultacjach z moimi rozmówcami) mikrofon w tym modelu jest za mocny. Zdarza się że nie zadziała system redukcji pogłosu i wtedy mamy tragedię -nie rozumie nas nikt po drugiej stronie.

Próba nagrywania rozmowy bez lepszego oprogramowania wypada tragiczie -przesterowania przez ten właśnie mocny mikrofon irytuje  :mad:

Od czasu do czasu istnieje potrzeba gruntownego wyczyszczenia  elementu słuchawki który odpowiada za pewne trzymanie się tego maleństwa. Brak tego zabiegu powoduje ślizganie się od nadmiaru zatłuszczeń.

Ogólnie używam jej w terenie i poza samochodem. W samochodzie wolę motorolę którą opisałem wcześniej.

*

Offline jurasa4

  • ***
  • 302
  • Sprzęt: TP2, HD2
Odp: Dobór słuchawki BT w FS T830
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2009, 09:41:03 »
Nabyłem niedawno radio do samochodu z BT

Sprawdza się idealnie jako zestaw głośno-mówiący. Idealnie współpracuje z T830 i nie ma potrzeby stosować  słuchawki HF.
Naturalnie jeżeli zależy nam na prywatności rozmowy w obecności pasażerów trzeba korzystać jednak ze słuchawki.
Samo radyjko  ma tryb privat, ale wtedy rozmowę kontynuujemy w sposób tradycyjny dla telefonu.

Na wyświetlaczu radia mamy podstawowe informacje o baterii, zasięgu sieci.
Po sparowaniu radio "ciągnie" książkę telefoniczną do pamięci (za każdym razem po sparowaniu) wiemy wtedy przy  połączeniu kto do nas dzwoni i sami możemy wybierać kontakt do połączenia z pozycji radia. Sam telefon może dyndać w pokrowcu na pasku :)

W pamięci radia mamy do wyboru 6 szybkich numerów które wybieramy bez przeglądania całej książki telefonu.

Po włączeniu BT w PDA nawet przy uśpieniu sprzętu jeżeli radio włączymy, urządzenia parują się automatycznie.
co informowane jest odpowiednią komendą i ikonami na wyświetlaczu radia.

Do prowadzenia rozmów mamy osobny  mikrofon który montujemy w wygodnym miejscu. Podczas rozmowy rozmówca nie słyszy żadnych pogłosów, echa itp występujących w niektórych zestawach HF.

Głośniki w samochodzie możemy sobie sami wybrać i odpowiednio ustawić parametry dźwięku, które będą zapamiętane i nawet ustawienie podczas słuchania radia automatycznie będzie zmienione na ustawienia dla połączenia telefonicznego. Bardzo pożyteczna funkcja.

Dodatkowo radio umożliwia słuchanie ze źródła audioBT. Sprawdziłem z Looxem i działa znakomicie. Pozostaje tylko problem wygodnej obsługi PDA za kierownicą (wybór folderu czy listy odtwarzania) nie ma to jednak znaczenia dla jakości dźwięku.
Podobnie można sparować laptopa.

Wszystkie funkcje które udostępnia to radio dla BT jest obsługiwane przez naszego T830.
Na liście obsługiwanych urządzeń nie ma wielu urządzeń popularnych, nawet z WM na pokładzie.
Okazało się jednak że lista listą a życie życiem.
Może dlatego że BT w radiu to system parrota.

Nie piszę jakie to radio bo nie chcę robić tu reklamy konkretnego producenta. Na rynku jest wiele modeli z obsługą BT dlatego napisałem tę mini recenzję, bo może przy zmianie sprzętu w naszych autkach warto rozważyć zakup podobnego?

Kto chce znać model proszę o e-mail, chyba że administracja pozwoli tu zamieścić info.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2009, 09:44:09 wysłana przez jurasa4 »

*

Offline tranzystor

  • ****
  • 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9000, PlayBook 16GB OS2
Odp: Dobór słuchawki BT w FS T830
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2009, 07:37:31 »
witam 
 
Jesli te onformacje   beda  przydatne  dla kogos    to dzialaja  sluchawki  Motoroli   S9, oraz HT820  jako  sluchawki stereo, oraz do odbioru  rozmowy  porzy czym  zaznacze  tylko na  sofcie  WM5 (fujitsu siemens ) niestety na betach nie dzialaja  zestawy sluchawkowe ( tyczy sie tylko stereofonicznych zestawow, wystepuje  blad parowania urzadzenia )


pozdrawiam

*

Offline doogie

  • 2
  • Sprzęt: T830
Odp: Dobór słuchawki BT w FS T830
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2009, 14:30:24 »
Witam mam do was pytanie o słuchawkę motoroli H710.
Otóż mam możliwość wymienienia punktów profit na taką słuchaweczke ale nie wiem czy będzie współpracować z moim T830. Aktualnie jestem po przesiadce na WM 6.1. Jeśli ma ktoś doświadczenia z tą słuchawką bardzo proszę o pomoc...
Komputer przypomina gospodarkę socjalistyczną.
Jest centralnie sterowany, ma zawsze za mało pamięci, jest zawsze za mało wydajny i trudno znaleźć sprawcę błędów

*

Offline jurasa4

  • ***
  • 302
  • Sprzęt: TP2, HD2
Odp: Dobór słuchawki BT w FS T830
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 20, 2009, 22:37:03 »
powinna współpracować na 99% ten jeden procent niepewności dla systemu :)

nokie tylko mają jakieś ale i różnie to jest ze współpracą...


*

Offline tranzystor

  • ****
  • 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9000, PlayBook 16GB OS2
Odp: Dobór słuchawki BT w FS T830
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2009, 10:18:49 »
Witam 

Zestawy   sluchawkowe na BT (hands free) dzialaja na 100% w modowanych wersjach systemu  widnieje  jakotaki problem BT A2DP (sluchawki stereo) w wersji BETA X  (wm6.1)  tez niestaty  problem jest  wynika  on z faktu zintegrowania z romem  HD audio WOW( aplikacja) ktora podmienia pliki sterownika  - wystarczy podmienic nazwy  plikow   i bedzie wszystko smigac  ....


Pozdrawiam

*

Offline tkski

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lenovo ThinkPad R61, Poket Loox T830
Odp: Dobór słuchawki BT w FS T830
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2009, 22:06:40 »
witam
ja używam Plantronics'a Discovery 650. działa 100% nie mam żadnych problemów - czasem nie łączy od razu ale to dla tego że ta słuchawka loguje sie aktywnie do dwóch telefonów jednocześnie a drugi tel. którego używam to Nokia. T830 podłącza się do tej słuchawki dłużej a Nokia (e50) robi to bardzo szybko a wprzypadku 2 tel jest istotna kolejność podłączenia więc to raczej z tego wynika. Gdy robiłem testy tylko z t830 to łączy zawsze i nie ma problemów z dalszym działeniem

*

Offline tranzystor

  • ****
  • 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9000, PlayBook 16GB OS2
Odp: Dobór słuchawki BT w FS T830
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 13, 2009, 11:55:59 »
... bo problem  wystepuje tylko z profilem A2DP - sluchawki stereo  ....  ten  model ktory ty opisujesz  jest zwykla  sluchawka    hands free