antena

  • 11 Odpowiedzi
  • 2478 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

antena
« dnia: Grudzień 02, 2008, 16:55:24 »
Wiam mam kolejny problem z moim FS T830
otóż grdy załanczam Autodate bardzo długo musze czekać na sygnał gps(czasami nawet 20 minut)
czy są jakieś sprawdzone (działające) zewnętrzne anteny (do auta) gps ??
prosiłbym o podanie konkretnego modelu .
z góry badzo dziekuje za odpowiedź 

Odp: antena
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2008, 21:40:56 »
chyba chodziło o Auto Mapę....  Napisz coś więcej, jaką masz wersję, gdzie zainstalowałeś(w loox-ie czy na karcie), czy formatowałeś kartę przed instalacją....  U mnie AM tak 505 jak i 511 z europą max 2 minuty i to w mieszkaniu!!!  Możesz spróbować jeszcze włączyć i wyłączyć GPS przy uruchomieniu, ponoć pomaga. A, i czy masz wgrane POI?

Odp: antena
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2008, 14:47:37 »
sory ... chodzi faktycznie o AutoMape wersja 505 . mam ja zainstalowana na loox-ie ...

Odp: antena
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2008, 21:19:24 »
Rozumiem, że auto mapa na LOOX-ie, a mapa na karcie SD Sprawdź ustawienia com 6 i transmisja 9600 i spróbuj w menu AM wyłączyć i włączyć gps.    Moim zdaniem problem nie leży w antenie (bo w końcu działa), ale w sofcie, może za dużo aplikacji w tle? A czy  próby robisz na dworze? Sprawdź poziomy sygnałów w nawigatorze. W ostateczności spróbuj odinstalować AM i zainstalować ponownie, usuwając katalog AM z LOOX-a przed ponowną instalacją. Jeśli to nie pomoże, to będziemy kombinować dalej.

*

Offline RIDER1

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS T830,  HTC TP,
Odp: antena
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2009, 10:24:37 »
Jest na to sposób.

Włączysz Automapę,  następnie wyłączasz i włączasz ponownie. Łapie po kilku sekundach. Ewentualnie dokupujesz antenę zewnętrzną (na Allegro ok 30 zł z kablem 5m) i problem znika całkowicie.

Odp: antena
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2009, 14:26:43 »
... juz nie mam siły ... dalej 20 min i nic ...  cał czas albo brak sygnału albo szuka sygnału

*

Offline jurasa4

  • ***
  • 302
  • Sprzęt: TP2, HD2
Odp: antena
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2009, 08:41:39 »
napisz czy w ogóle udało Ci się złapać fixa.
Jeżeli nigdy nie złapałeś sygnału to trzeba kombinować w ustawieniach tak automapy jak i samego urządzenia (porty com). Jeżeli łapiesz od czasu do czasu to inna bajka. Popróbuj zainstalować inna wersję np  trial lub nawet  inny program, albo spróbuj złapać sygnał na prostych darmowych programach do wracania do wybranego punktu.

Napisz jakiego rodzaju masz problem

Odp: antena
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2009, 13:05:25 »
łapie fixa ale od czasu do czasu ( do tego potrzebne jest conajmniej pół godziny jak i nie więcej ) ...

*

Offline jurasa4

  • ***
  • 302
  • Sprzęt: TP2, HD2
Odp: antena
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2009, 17:22:56 »
OK spróbuj z innym programem, jeżeli w otwartym terenie dalej problem nie znika, pozostaje albo reklamować albo popróbować z anteną zewnętrzną.

Po dłuższym nieużywaniu może występować problem z fixem ale nie aż tak długo. Po złapaniu pozycji powinien nawet po wyłączeniu na klika godzin załapać najpóźniej po kilku minutach. Przynajmniej mój loox tak ma.

Pobaw się z jakimś innym programem, potestuj. Jak to nie pomoże, wykorzystaj umowę gwarancyjną.
edit

Napisz jeszcze jakie masz ustawienia komunikacji z modułem gps. przez jaki port com i jakie parametry przesyłu pozycji przez ten port.

Możliwe że tu masz poustawiane parametry z księżyca...
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2009, 06:42:34 wysłana przez jurasa4 »

*

Offline BOX47

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: T 830
Odp: antena
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2009, 13:45:43 »
a czy próbowałeś inny program do nawigacji
ja na systemie WM 6.1 mam iGO 8 i jestem bardziej niż bardzo zadowolony
a czas łapania sygnału uzależniony jest też trochę od regionu i danej godziny i tu nie chodzi mi o ilość satelit w przestrzeni ale o ilość sygnału który musi "przesiać" program, bo jak złapie odpowiedni fix to już trzyma (teoretycznie), ja po odpaleniu mapy pierwszy komunikat co słyszę to "przekroczyłeś dozwoloną prędkość" :D i już wiem że działa na 100%

Odp: antena
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 03, 2009, 19:26:04 »
wielkie dzięki za pomoc :):):):) ale rozgryzłem co "go" boli .... po załączeniu AM podaje mu cel . później go wyłączam i załączam na nowo ... łapie max do 10 sek :) ....
jakiś taki dziwny ZONK

*

Offline BOX47

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: T 830
Odp: antena
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2009, 09:40:05 »
to wydaje mi się że możliwe że masz jakiś zainstalowany program który zamuli ci pamięć i po włączeniu wpisaniu adresu i wyłączeniu i ponownym włączeniu odpala czyli dochodzi w tym czasie do zwolnienia zasobów systemowych i uwalnia się trochę miejsca w pamięci dlatego odpala szybko bo znalazł sobie program "furtkę"
najwidoczniej jak instalujesz programy to nie na karcie pamięci tylko w urządzeniu i tu robi się problem z brakiem pamięci