[T830] Problem z dźwiękiem

  • 5 Odpowiedzi
  • 2142 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Fdl

  • 3
[T830] Problem z dźwiękiem
« dnia: Lipiec 29, 2009, 19:15:36 »
Hej !

Jestem posiadaczem T830.

Wczoraj słuchałem muzyki za pomocą zwykłych słuchawek Creative przez standardowy Windows Media Player. Pech chciał - wyrwałem jack`a z gniazda. Z gniazdem i z jack`iem wszystko w porządku- nic się nie urwało etc ale dźwięk nie przeszedł na głośnik głowny  :O  wrzuciłem słuchawki spowrotem i słuchałem dalej - czasem było tak że upadł - głosnik nie działał chwile a potem sam sie naprawiał.

2h później chciałem ustawić sobie budzik a tu surprise- dzwieku nie ma dalej. Pomieszałem chwile jack`iem w gnieździe i tak jakby było jakies przepięcie (efekt przeciętego kabla w głośnikach od Hi-Fi ) i głosniczek zaczął działać.
Rano budzik zadziałał, po czym telefon sie rozładował i padł :/  po włączeniu nie było opcji żeby dźwięk działał. Co więcej - nie działa głośniczek z tyłu, ten z przodu (używany w trybie rozmowy) oraz mikrofon.

Zrobiłem hard reset. Zmieniło to tyle, że teraz jak ktoś dzwoni to jest dźwiek dzwonka, natomiast jak dostaje SMS to dźwieku nie ma... (działa tylko dzwonek połączenia telefonicznego).
Gadać się da tylko z zestawem słuchawkowym, albo przez głośnomówiący (działa wtedy także mikrofon).

Robiłem reset, hard reset, zmieniłem rom z 1.09 na 1.12 i dalej jest to samo...


Szczerze- nie wiem już co mam robić, a nie chce się pozbyć tego telefonu bo wg. mnie jest to najlepszy telefon na rynku i w 100% spełnia moje oczekiwania.


Proszę o pomoc
Fidel

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: [T830] Problem z dźwiękiem
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2009, 19:18:38 »
pogrzeb w gniazdku i odegnij w dobrą stronę blaszkę.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline Fdl

  • 3
Odp: [T830] Problem z dźwiękiem
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2009, 19:43:03 »
ale to mam go rozebrać czy podłubać tam igłą ? i którą blaszkę ? bo ja jak zaglądam w ten otwór to widze tylko jedną  (umieszczona pionowo)

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: [T830] Problem z dźwiękiem
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 29, 2009, 20:01:31 »
rozbierz to będziesz wiedział jak to wygląda :)
po włożeniu wtyczki jest wykrywany zestaw słuchawkowy, tylko u ciebie już nie wykrywa jego odłączenia.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline Fdl

  • 3
Odp: [T830] Problem z dźwiękiem
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 30, 2009, 22:22:34 »
może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł ? ew. jakaś porada którą blaszke / co odgiąć, porpawić ? :F

*

Offline BOX47

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: T 830
Odp: [T830] Problem z dźwiękiem
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2009, 22:46:26 »
są 4-piny jak tak je można nazwać
standard w bolcu "jack" to 3 i nie przeszkadza w odtwarzaniu ale 3 i 4 pin jest wtedy razem "spięty" inaczej 1-szy i 2-gi patrząc od strony gniazda
jak poderwałeś jacka to musiał się zaprzeć o blaszkę tą pierwszą i nie działa jako tak zwę go "pstryk" i nie stykają się końcówki więc nie przełącza w tryb głośnika i działa na zasadzie zestawu słuchawkowego non stop, bo jak podepniesz zestaw 4-ro pinowy to zobaczysz że wszystko działa, powinno chyba że podejdź do elektronika jakiegoś niech zerknie bo ma więcej "delikatności" od naszej niezgrabności i niech sprawdzi czy przypadkiem nie doszło do ułamania przy podstawie i czy nie dojdzie do wymiany całego gniazda
tak jak pisał kolega globalbus
nie będzie inaczej i nie wykrywa odłączenia przez odgiętą blaszkę
pozdrawiam