Zaawansowany słownik ang/pol dla WM 2003/5.0?

  • 9 Odpowiedzi
  • 21706 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zaawansowany słownik ang/pol dla WM 2003/5.0?
« dnia: Listopad 23, 2006, 23:48:32 »
Witam, czy zna ktoś dla systemu WM 2003 lub WM 5.0 dobry, rozbudowany translator ang./pol.? W necie udało mi się znaleść jedynie oferty słowników rzędu kilkudziesięciu, maksymalnie kilkuset tysięcy haseł. Tymczasem potrzebuję czegoś w granicach 1 miliona haseł, zawierającego wyrażenia specjalistyczne - szczególnie z dziedziny biologia/medycyna. Jeśli ktoś z Szanownych Forumowiczów natknął się na coś takiego, będę bardzo wdzięczny za informację.[/list]

*

Offline zolty4

  • ***
  • 434
  • Płeć: Mężczyzna
Zaawansowany słownik ang/pol dla WM 2003/5.0?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2006, 10:51:27 »
Podpinam się równiez pod pytanie. G
Sprzęt: Był MDA1 był Acer n50p,była Nokia LD-3W+była Nokia 6630,była Nokia N95 jest 2xMotorola F3 + jest GlobeSurferII + jest Kaiser + znowu było MDA1 + jest Nokia n82 + jest Nokia E51+ jest Asus 901(4+64GB) i karta SDHC 32GB,Lenovo G500, Toshiba Encore

Re: Zaawansowany słownik ang/pol dla WM 2003/5.0?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2007, 23:20:09 »
Cytat: "Rebel.Yell"
W necie udało mi się znaleść jedynie oferty słowników rzędu kilkudziesięciu, maksymalnie kilkuset tysięcy haseł[/list]


No to moze podziel sie z nami tymi informacjami?

*

Offline lechupe

  • ****
  • 781
  • Sprzęt: MDA C3, MDA III, Mio p550, jakies gpsy...
Re: Zaawansowany słownik ang/pol dla WM 2003/5.0?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2007, 09:54:25 »
Cytat: "Rebel.Yell"
Witam, czy zna ktoś dla systemu WM 2003 lub WM 5.0 dobry, rozbudowany translator ang./pol.? W necie udało mi się znaleść jedynie oferty słowników rzędu kilkudziesięciu, maksymalnie kilkuset tysięcy haseł. Tymczasem potrzebuję czegoś w granicach 1 miliona haseł, zawierającego wyrażenia specjalistyczne - szczególnie z dziedziny biologia/medycyna. Jeśli ktoś z Szanownych Forumowiczów natknął się na coś takiego, będę bardzo wdzięczny za informację.[/list]


Obawiam sie ze takiego nie znajdziesz...

Odp: Zaawansowany słownik ang/pol dla WM 2003/5.0?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2007, 11:53:45 »
    Witam, czy zna ktoś dla systemu WM 2003 lub WM 5.0 dobry, rozbudowany translator ang./pol.? W necie udało mi się znaleść jedynie oferty słowników rzędu kilkudziesięciu, maksymalnie kilkuset tysięcy haseł. Tymczasem potrzebuję czegoś w granicach 1 miliona haseł, zawierającego wyrażenia specjalistyczne - szczególnie z dziedziny biologia/medycyna. Jeśli ktoś z Szanownych Forumowiczów natknął się na coś takiego, będę bardzo wdzięczny za informację.[/list]

    Przepraszam za odgrzewanie kotleta, ale własnie czy ktos moze polecic jakis dobry i sprawdzony translator ang/pol. Chciałbym go zaistalowac na MIO. I nie musi to być  milion haseł tak jak kolego pisze, wystarczy kilkaset tysięcy.

    Odp: Zaawansowany słownik ang/pol dla WM 2003/5.0?
    « Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2007, 21:31:57 »
    Witam!! polecam panowie Wam slownik LINGVOSOFT DICTIONARY 2007 albo TALKING DICTIONARY 2007
    generalnie jest sporo tych programow firmy LINGVOSOFT
    pozdr...

    *

    Offline proz

    • 12
    • Płeć: Mężczyzna
    • Sprzęt: Loox N560, Toshiba Tecra A8, Acer TravelMate 4060, SonyEricsson P990i
    Odp: Zaawansowany słownik ang/pol dla WM 2003/5.0?
    « Odpowiedź #6 dnia: Październik 08, 2007, 14:09:13 »


    Przepraszam za odgrzewanie kotleta, ale właśnie czy ktoś może polecić jakiś dobry i sprawdzony translator ang/pol. Chciałbym go zaistalować na MIO. I nie musi to być  milion haseł tak jak kolego pisze, wystarczy kilkaset tysięcy.
    [/quote]

    Witam,

    z przykrością informuję, że nie istnieją dobre i sprawdzone translatory dla żadnego języka obcego w kombinacji z polskim. Te programy, które są oferowane pod nazwami typu "Tłumacz języka XYZ" produkują efekty tak żałosne, że niegodne uwagi.
    Ich jedyne bodaj praktyczne zastosowanie to możliwość baaardzo przybliżonego zorientowania się, czemu jest poświęcona np. strona internetowa lub dokument tekstowy, przy całkowitej nieznajomości danego języka.
    Nie wynika to bynajmniej z jakiegoś naszego zacofania w tej dziedzinie. Przyczyna jest inna, Język polski jest uznawany za drugi najtrudniejszy na świecie - po chińskim. Nie istnieją po prostu jeszcze takie algorytmy, który by sobie z tym poradziły. Być może dopiero sieci neuronowe - o ile kiedyś powstaną takie, jak myślimy, że powstaną - sprostają temu wyzwaniu.
    Obecnie najbardziej zaawansowane są translatory EN > DE i DE > EN. Dają całkiem przyzwoite wyniki przy nieskomplikowanych tekstach ogólnych. Dla wyjaśnienia dodam, że z zawodu jestem tłumaczem, a także, że ta sytuacja wcale mnie oczywiście nie martwi ;-)
    Proponowane tu słowniki Lingvosoft będą z pewnością wystarczające dla każdego użytkownika, który nie jest tłumaczem. Niestety, troszkę kosztują...
    Na moim Looksie mam zainstalowaną darmową wersję Lingvosoft, na wszelki wypadek, gdyby czasem jakieś słówko nietypowe było potrzebne.
    Ale trzeba być bardzo ostrożnym, bo dobór terminów jest chwilami dziwny, a niektóre zestawienia dziwaczne - mam wrażenie, że słownik był robiony przez angielskojęzycznych z wyuczonym polskim.
    Z kolei z "poważnych" słowników na PC liczą się właściwie tylko trzy - Kościuszko, Oxford (ten ma sporo błędów i niedoróbek jednak) i Lexland, z modułami specjalistycznymi - technicznymi, prawniczymi itd.

    Pozdrawiam

    Andrzej

    *

    Offline vikelf

    • ***
    • 392
    Odp: Zaawansowany słownik ang/pol dla WM 2003/5.0?
    « Odpowiedź #7 dnia: Listopad 13, 2007, 11:15:50 »
    Czy jest jakis sposob na wykorzystanie bazy slow z Lexland na PPC?

    Odp: Zaawansowany słownik ang/pol dla WM 2003/5.0?
    « Odpowiedź #8 dnia: Listopad 13, 2007, 11:47:01 »
    polecam poszukać baz Xlator wszelkie słowniki i programu MDict. Działa na WM 5.0 super. Niestety nie znalazłem medycznego, też szukam. Jak ktoś ma coś medycznego to piszcie!!!  (poza Doktop-em)

    http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=72765.msg533700#msg533700

    *

    Offline andy_bez_wandy

    • ******
    • 4056
    • Płeć: Mężczyzna
    Odp: Zaawansowany słownik ang/pol dla WM 2003/5.0?
    « Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2007, 02:28:26 »
    Czy jest jakis sposob na wykorzystanie bazy slow z Lexland na PPC?

    no to zalezy, jak bardzo zdeterminowany bedziesz i jak duzo chcesz ryzykowac .....  :E
    sugerowalbym jednak kontakt z producentem .....

    co do med-lib to sugeruje chociazby dwa ponizsze linki

    to ma juz swoja lata .... ale jest tego tyle ze na kilka lat starczy http://www.acponline.org/journals/handhelds/nov02/vendor_list.htm
    choc to sa mniej slowniki a bardziej bazy wiedzy  :wink:

    no i drugi .... http://web.dohms.gov.ae/medlib/remote/pda-l.htm

    i generalnie .. sugeruje poszukac na googlu w prosty sposob http://www.google.pl/search?q=medical+dictionary+palmtop&hl=pl&lr=&start=20&sa=N

    BTW mnie keidys uczono ze dobre slowniki ANG to sa TYLKO ang-ang  :grin:
    « Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2007, 02:29:58 wysłana przez andy_bez_wandy »