Szkola to taka specyficzna firma :) Soft dla belfra

  • 14 Odpowiedzi
  • 23626 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ein

  • 25
Szkola to taka specyficzna firma :) Soft dla belfra
« dnia: Sierpień 30, 2006, 18:06:50 »
najlepiej spolszczony. Jakiego rodzaju? Ano wiadomo - jakies branzowe organizery, moze cos na ksztalt dziennika... ot wszystko, co jakos sie wiaze z tym specyficznym zawodem :) Preferowany free soft, ale jak by ktos zapodal jakis fajny i uzyteczny programik to wiadomo, sie kupi.

ps. Uprzedzajac ewentualne pytania. Tak uzywalem PDA wczesniej do pracy w szkole, korzystajac z typowego oprogramowania biurowego etc ale chcialbym miec cos dostosowanego do specyfiki. Nie, minister Giertych mi nie pomoze  >:)

Szkola to taka specyficzna firma :) Soft dla belfra
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2006, 12:16:20 »
Zdaje sie, ze z softem tego typu nie jest latwo. Probowalem tylko emTeacher (trial do sciagniecia z PocketGear), ale raczej nie bylem zadowolony na tyle, zeby wydac 30$. Byl tam jeszcze jeden program, ale poleglem na instalacji. Gdzies na Google trafilem na maile do ludzi, ktorzy mieli pisac tego typu soft, ale przez dluzszy czas nie mialem netu, wiec nie potwierdzilem i nie sprawdzilem. O spolszczeniu w takim ukladzie to raczej nie ma co marzyc i min. Giertych nic by tu nie poradzil...

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Szkola to taka specyficzna firma :) Soft dla belfra
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2006, 15:10:41 »
AFAIK sporo takiego softu (student and teacher) jest na Palm OS - kiedys gdy szukalem programow bazodanowych natknalem sie na tego typu soft.
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline ein

  • 25
Szkola to taka specyficzna firma :) Soft dla belfra
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2006, 20:54:27 »
Dzieki za odpowiedzi. Niestety soft na palma tu nie pomoze. Tak jak myslalem - sam szukalem i na NIC sensownego nie trafilem. Mialem nadzieje, ze moze cos mi umknelo. emTeacher to faktycznie nie jest TO. A az sie prosi. Moze sam napisze ;)

ps. hanczak jezeli sobie przypomnisz jak sie nazywal ten program przy ktorym polegles, to daj znac

pps. W sumie te softy na palmosa tez sa jakims tropem. Moze ktos wydal wersje pocketowa takiego softu?

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Re: Szkola to taka specyficzna firma :) Soft dla belfra
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2006, 02:52:25 »
Cytat: "ein"
najlepiej spolszczony. Jakiego rodzaju? Ano wiadomo - jakies branzowe organizery, moze cos na ksztalt dziennika... ot wszystko, co jakos sie wiaze z tym specyficznym zawodem :) Preferowany free soft, ale jak by ktos zapodal jakis fajny i uzyteczny programik to wiadomo, sie kupi.

ps. Uprzedzajac ewentualne pytania. Tak uzywalem PDA wczesniej do pracy w szkole, korzystajac z typowego oprogramowania biurowego etc ale chcialbym miec cos dostosowanego do specyfiki. Nie, minister Giertych mi nie pomoze  >:)


napisz prosze dokladniej, i nie ogladaj sie prosze na Giertycha (ja musialem wysluchac listu do nauczycieli odczytywanego na otwarciu roku szkolnego w szkolach probujac zrozumiec o co mu wlasciwie w nim chodzi) .... bo mozesz sobie pomoc sam, do tego sa np. srodki pomocowe Unii a na taki cel by sie znalazly, oczywiscie nie w wymiarze dla jednego nauczyciela ale calego lub wiekszego grona etc etc wtedy maly biznes plan, kalkulacja rentownosci no i przede wszystkim ciekawy pomysl na cos co by sie w szkolach przyjelo

ja pamietam w filmach komputery w USA sa juz od lat w zastosowaniu, zreszta tamze to jest cala tetniaca branza ... zapotrzebowanie na pda i tablety jeszcze bardziej sie nasyca i podkreca (m.in. przez producentow sprzetu), jest bardzo duzo programow pomocowych, jest duzo grantow na programy badawcze z wykorzysatniem takich zabawek, co-operantow miedzy uczelniami a firmami klasy apple ... ceny sprzetu w wybranych grupach produktowych sa duzo nizsze

reasumujac - skoro jest w USA to moze byc i u nas ;-))

tylko ze de facto w swoim poscie nie sprecyzowales swoich wymagan bo to co napisales jest za ogolne i za malo rozwojowe (no offence), i na to grantu raczej nie bedzie (bo i skala i zakres wplywu na szkole i jej funkcjonowanie jest zdecydowanie za maly)

jednak szkoly w USA preferuja tablety albo producenci hardware mowia im ze POWINNI preferowac tablety ... sam uzywam tabletow i wiem ze pda do pewnych rzeczy mnie mecza

napisz prosze wiecej to moze nawet nakieruje ...

soft dla belfra...
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2006, 22:36:12 »
witam mam rozpoczęty taki projekt, który działa ogólnie tak:
- możliwosć pracy on line lib off line
- obsługa planu zajęć
- ewidencja uczniów
- ewidencja ocen
- ewidencja obecności
- zestawienia i analizy
Aplikacja nie jest jeszcze dokończona (ze wzgledów czasowych)

Jeśli ktoś jest zainteresowany rozwinięciem tematu to zapraszam, może uda sie zrobić fajny program.
info@systemy-mobilne.pl
gg1145439

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Re: soft dla belfra...
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2006, 15:27:43 »
Cytat: "jarekz"
witam mam rozpoczęty taki projekt, który działa ogólnie tak:
- możliwosć pracy on line lib off line
- obsługa planu zajęć
- ewidencja uczniów
- ewidencja ocen
- ewidencja obecności
- zestawienia i analizy
Aplikacja nie jest jeszcze dokończona (ze wzgledów czasowych)

Jeśli ktoś jest zainteresowany rozwinięciem tematu to zapraszam, może uda sie zrobić fajny program.
info@systemy-mobilne.pl
gg1145439


a mylisz o rozwoju pod swoim kontem czy pod kontem ewetualnosci zbytu ?  bo jesli zbytu to czy byl badany rynek pod katem zapotrzebowania etc

softt dla szkoły
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2006, 15:36:29 »
program był pisany na zamówienie jednej ze szkół prywatnych, tylko że Pan dyr który to zamawiał już tam nie jest chyba osobą władną więc temat upadł.  W zasadzie mam ok 60% wykonania aplikacji i nie próbowałem dalej tego sprzedać. Odstawione do archiwum. Może kiedyś ktoś sie znadzie, kto będzie tego potrzebował.

*

Offline Youma

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FSC N520 + 2 GB + osprzęt
Szkola to taka specyficzna firma :) Soft dla belfra
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 05, 2007, 18:46:36 »
Witam,
a czy ktoś mógłby polecić jakieś oprogramowanie dla nauczyciela fizyki?
Nie tylko te z działu "organizacyjne" jak powyżej, ale też "naukowe". Jak na razie wykorzystywałem mojego pocketa tylko jako generator sygnału :) No i jako kalkulator (mam ich kilka zainstalowanych).
Acha, to gimnazjum, więc nic wyrafinowanego.

BTW. Laptopa też mam, ale raczej nie wejdę z nim do klasy pełnej takich uczniów jakich mam obecnie... Wole go żeby został w takim stanie jakim jest. Ewentualnie, przynoszę go tylko na kółko fizyczne.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Szkola to taka specyficzna firma :) Soft dla belfra
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 14, 2007, 12:36:45 »
Cytat: "Youma"
Witam,
a czy ktoś mógłby polecić jakieś oprogramowanie dla nauczyciela fizyki?
Nie tylko te z działu "organizacyjne" jak powyżej, ale też "naukowe". Jak na razie wykorzystywałem mojego pocketa tylko jako generator sygnału :) No i jako kalkulator (mam ich kilka zainstalowanych).
Acha, to gimnazjum, więc nic wyrafinowanego.

BTW. Laptopa też mam, ale raczej nie wejdę z nim do klasy pełnej takich uczniów jakich mam obecnie... Wole go żeby został w takim stanie jakim jest. Ewentualnie, przynoszę go tylko na kółko fizyczne.


prosze rozwin mysl ....

*

Offline Youma

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FSC N520 + 2 GB + osprzęt
Szkola to taka specyficzna firma :) Soft dla belfra
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 16, 2007, 13:00:23 »
Najbardziej chodzi mi o różne doświadczenia, których nie moge robić ze względu na brak przyrzadów, akcesoriów itd. np. soczewki musiałem przynosić prywatne na lekcje, tak samo kabelki itd.

Czyli: prezentacja doświadczeń, czy to jako filmy, czy prezentacje PowerPoint czy podobne, programy, które pokazywałyby rózne zjawiska fizyczne (optyka, fale, elektryczność itd) itd.

Sam wiem, że jak robię jakieś doświadczenia na lekcji, to dają one o wiele więcej niż suche słowa i liczby, ale niestety rzadko mam okazję je przeprowadzać - pracownia u nas w szkole jest baaardzo uboga.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szkola to taka specyficzna firma :) Soft dla belfra
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 12, 2008, 00:41:55 »
no i wlasnie, przy okazji poszukiania czegos dla siebie natknalem sie na producenta, hardware ktory duzo robi na rynku ... education czyli szkolnictwa
firma nazywa sie RM i robi rozwiazania glownie pod desktopowego windowsa ale za to jakie .... doswiadzcenia, plany lekcji, listy obecnosci, poszczegolni nauczyciele, cala szkola .... integracja na pziomie szkoly wszystkich drobniejszych aplikacji jest bardzo ciekawa .... no i interakcja komputerowa na linii nauczyciel - uczen

jest jeden warunek .... jezyk angielski ... i nie ma zmiluj

podejrzewam iz oni robia glownie rozwiazania dla szkolnictwa, a komputery klasy TABLET czy DESKTOP dodaja w ramach rozwiazan .... oferta bardzo ciekawa

jeden przyklad - lista obecnosci - jest co prawda jakis palm narysowany ale nie wiem jak to sie z reszta hardware integruje
http://www.rm.com/primary/Products/Product.asp?cref=PD36732

strona glowna
http://www.rm.com/Home/RMComHome.aspx



*

Offline t_e_d

  • ***
  • 478
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://stc.org.pl
  • Sprzęt: PalmV/Asus 716/HP iPAQ214/Magellan315/HI-303E/G_Rays2
Odp: Szkola to taka specyficzna firma :) Soft dla belfra
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 13, 2008, 16:06:53 »
Znalazlem cos takiego
http://www.orbissoft.com/PEGP%20Website/index.html
wyglada dosc ciekawie
a tutaj ich glowna strona
http://www.orbissoft.com/

*

Offline qmichalq

  • *
  • 78
  • Płeć: Mężczyzna
    • Michał Tuszyński
  • Sprzęt: Omnia HD
Odp: Szkola to taka specyficzna firma :) Soft dla belfra
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 14, 2009, 22:15:02 »
testowal ktos te aplikacje ze stronki RM?

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szkola to taka specyficzna firma :) Soft dla belfra
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 15, 2009, 01:24:58 »
testowal ktos te aplikacje ze stronki RM?

mysle ze jakies 50-60% szkol srednich w UK .... wystarczy ? mysle ze tak ...
firm o podobnym profilu jest przynajmniej kilka .... problem jest nie w tym czy ktos testowal czy nie bo IMHO tak zadane pytanie jest bez sensu  :grin:  bo skoro uzywa sie takich rozwiazan od lat to z pewnoscia sie to juz sprawdzilo na szerszym gruncie, chodzi bardziej o to ze .... nasze szkolnictwo jest daleko za murzynami (sic!) wiec testowal czy nie ... nic nie zmieni, taki software jest czescia kompleksowej oferty skierowanej do szkol i o charakterze elementary (podstawowe), srednich i wyzszych .... tylko ze tak kazdy widzi w tym biznes, u nas nawet szkoly prywatne tego nie uzywaja poza nielicznymi wypadkami przy pracy, hah

wiec co z tego ze potestujesz lub sie spodoba jak dyrekcja odrzuci .... tu trzeba zrobic jakis mniejszy lub wiekszy projekt i wrzuci to w ramach tego projektu celowego jako wartosc dodana
moze nawet w szkolach o chcrakterze integracyjnym byloby to prostsze ... na naszym gruncie na poczatek