Mobilne formularze - szukam firm zainteresowanych tematem

  • 11 Odpowiedzi
  • 3807 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mobilne formularze - szukam firm zainteresowanych tematem
« dnia: Marzec 21, 2006, 17:17:39 »
Witam!

Kiedyś wpadłem na taki pomysł, aby zrobić obsługę "mobilnych formularzy". Miałoby to działać tak, że na serwerze centralnym definowałoby się formularze po czy  formularze te  mogłyby być pobierane na telefony komórkowe (lub PDA z obsługą MIDP). Wprowadzanie danych odbywałoby się drogą offline'ową a na czas synchronizacji danych z serwerem centralnym zestawiane byłoby połączenie GPRS/CSD/itp.  

Ze względu na fakt, iż formularze mogą konstruować sami użytkownicy,
uzyskuje się system, który może służyć do "zbierania z terenu" różnorodnych danych.

W końcu swój pomysł zrealizowałem. Demo systemu można obejrzeć n stronie: http://www.gemail.punkt.pl/?q=node/41

Aby pokazać możliwości systemu, zdefinowałem tu kilka przykładowych formatek, np. "Kilometrówka" czy "Rejestr tankowań".

Obecnie szukam firm, które zaineteresowane są wdrożeniem u siebie takich rozwiązań.


pozdrawiam :).

Słabe rozwiązanie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2006, 17:41:34 »
Po obejrzeniu strony....lepsze formularze można zrobić na google , arkusz kalkulacyjny a push to mail można zrobić w outloku ...forwarding poczty na numer telefonu ...chyba tylko plus

Re: Słabe rozwiązanie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2006, 19:55:48 »
Cytat: "osypowicz"
Po obejrzeniu strony....lepsze formularze można zrobić na google , arkusz kalkulacyjny a push to mail można zrobić w outloku ...forwarding poczty na numer telefonu ...chyba tylko plus


Chyba nie do końca zrozumiałeś istotę GeForms. Google raczej nie pozwala na zdefiniowanie formularzy, które możesz przesłać na telefon i wypełniać je w trybie offline (jak się mylę to mnie popraw, albo pokaż to rozwiązanie). Co do push to mail. W zasadzie masz rację, ale to co proponujesz, to non stop uruchomiony komputer, a co jak wyjeżdżasz na wakacje? Poza tym "push e-mail" to prezentacja PRAWDZIWEGO działania push'a - czy technologii, w której to serwer notyfikuje klienta o tym, że nadeszła poczta. Mam nieodparte wrażenie, że niezbyt wczytałeś się a artykuły na mojej stronie.

Mobilne formularze - szukam firm zainteresowanych tematem
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2006, 21:32:31 »
Wydaje mi się, że w google bez problemu można zapisać formularz na telefonie a tym bardziej na pokecie i to w kilku formatach xls html i jakieś tam jeszcze po czym wypełnic je i przeslac  na serwer swojego konta, otwiera xls ods csv byc może cos jeszcze ? malo tego w wypelnianiu online mogą pomagać inni. A tera jak to zrobić menu-file-export do xls zapisuje odrazu na dysk do html otwiera nowa strone mozna ja zapisac na dysku kompa czy telefonu. Przesylanie na server open-przegladaj i wbieramy plik na dysku. Jeżeli dalej czegoś nie rozumiem to prosze o wyjasnienie co ma GeForms a nie ma google ?
Odnosnie pusha to komputera nie wyłączam już dawno chodzi 24h i jest na podpiety pod ups ..chyba nie tylko u mnie bo gdzieś już był ten temat więc na wakacje możemy jechać wszędzie gdzie jest gsm a o ile się nie myle to neotyfikacja jest tylko powiadomienie że jest poczta a jaka i od kogo i z czym to już nie wiemy a tu dostane nadawce temat i kawałek tresci...Pozdrawiam

Mobilne formularze - szukam firm zainteresowanych tematem
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2006, 21:32:53 »
Wydaje mi się, że w google bez problemu można zapisać formularz na telefonie a tym bardziej na pokecie i to w kilku formatach xls html i jakieś tam jeszcze po czym wypełnic je i przeslac  na serwer swojego konta, otwiera xls ods csv byc może cos jeszcze ? malo tego w wypelnianiu online mogą pomagać inni. A tera jak to zrobić menu-file-export do xls zapisuje odrazu na dysk do html otwiera nowa strone mozna ja zapisac na dysku kompa czy telefonu. Przesylanie na server open-przegladaj i wbieramy plik na dysku. Jeżeli dalej czegoś nie rozumiem to prosze o wyjasnienie co ma GeForms a nie ma google ?
Odnosnie pusha to komputera nie wyłączam już dawno chodzi 24h i jest na podpiety pod ups ..chyba nie tylko u mnie bo gdzieś już był ten temat więc na wakacje możemy jechać wszędzie gdzie jest gsm a o ile się nie myle to neotyfikacja jest tylko powiadomienie że jest poczta a jaka i od kogo i z czym to już nie wiemy a tu dostane nadawce temat i kawałek tresci...Pozdrawiam

Mobilne formularze - szukam firm zainteresowanych tematem
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2006, 19:39:31 »
W przypadku google nie są to formularza a jedynie "arkusze kalkulacyjne". W GeFroms są to typowe formularze z polami typu radio czy checkbox. Dodatkowo można zrobić tak, że wartości z jednego formularza mogą stanowić listę wartości jakiegoś pola w innym formularzu. GeForms wymyśliłem po to, by w terenie szybko i przyjemnie wpisywać dane - formularze tutaj się lepiej sprawdzają niż arkusz.  GeFroms ma też funkcjonalność podobną do push. Wyobraź sobie GeForms jest używane przez firmę ankieterską. Ankieterzy zapisują ankiety w telefonach. Centrala w dowolnym momencie może zarządać synchronizacji zebranych ankiet z serwerem centralnym. Twoje spojrzenie jest typowe dla indywidualnego odbiorcy, ale spójrz na to rozwiązanie szerzej, a na pewno dostrzeżesz zalety takiego rozwiązania.
Pozdrawiam
  Grzegorz

Re: Mobilne formularze - szukam firm zainteresowanych temate
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2007, 16:59:38 »
Cytat: "gemail"
Witam!

Kiedyś wpadłem na taki pomysł, aby zrobić obsługę "mobilnych formularzy". Miałoby to działać tak, że na serwerze centralnym definowałoby się formularze po czy  formularze te  mogłyby być pobierane na telefony komórkowe (lub PDA z obsługą MIDP).


Jak sie posuwa projekt? To komercja czy open source ? Może coś zrobimy?

Mobilne formularze - szukam firm zainteresowanych tematem
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2007, 19:40:16 »
Efekty można zobaczyć na stronie: http://www.gemail.punkt.pl/?q=node/41. Dla osób prywatnych jest to freeware. Dla firm - komercja.

Mobilne formularze - szukam firm zainteresowanych tematem
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2007, 21:34:37 »
Cytat: "gemail"
Efekty można zobaczyć na stronie: http://www.gemail.punkt.pl/?q=node/41. Dla osób prywatnych jest to freeware. Dla firm - komercja.


ach ten php
warning: pg_query() [<a href='function.pg-query'>function.pg-query</a>]: Query failed: ERROR:  invalid input syntax for integer: &quot;41.&quot; in /vadmin/domeny/punkt.pl/user/gemail/www/includes/database.pgsql.inc on line 45.
user error: 
query: SELECT n.*, u.uid, u.name, u.picture, u.data FROM node n  INNER JOIN node_access na ON na.nid = n.nid INNER JOIN users u ON u.uid = n.uid WHERE  (na.grant_view = 1 AND CONCAT(na.realm, na.gid) IN ('all0','simple_access0')) AND  n.nid = '41.' in /vadmin/domeny/punkt.pl/user/gemail/www/includes/database.pgsql.inc on line 62.

Mobilne formularze - szukam firm zainteresowanych tematem
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2007, 12:47:59 »
No niestety "Drupal" nie jest idealnym CMS...

Mobilne formularze - szukam firm zainteresowanych tematem
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 07, 2007, 10:37:00 »
Cytat: "gemail"
No niestety "Drupal" nie jest idealnym CMS...


A jaki jest?
A na serio to lubie drupala, szukam czegoś, co "dwoma ruchami palca" przestawi cały drupalowy site na 240x320 (czyli na mobilki). Schowa boczne pasy, zrobi bardzo malutką navigation i warunkowy login, itd..

Masz jakieś doświadczenia z www+mobilki (mowa o stronie server-side)?

PS Tachnologia->technologia

Mobilne formularze - szukam firm zainteresowanych tematem
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2007, 10:34:14 »
Dzięki za zwrócenie uwagi na błąd (porawiono! :)). Co do prezentacji na stronach mobilnych stron "drupalowych" to niestety nic takiego nie znalazłem. Chyba trzeba by było samemu zakasać rękawy....:)