magazyn

  • 15 Odpowiedzi
  • 4791 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magazyn
« dnia: Maj 02, 2006, 14:45:25 »
Witam
Poszukuję programiku który pozwoliłby mi wprowadzać stany magazynowe do mojego PDA
Chodzi mi o coś prostego gdzie byłoby przyjęcie towaru i podany stan magazynowy.
Wapro jest za drogi bo kosztuje ponad 1000PLN
Może ktoś dysponuje arkuszem kalkulacyjnym albo wie coś o takim programie - proszę o kontakt
Pozdrawiam

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Re: magazyn
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2006, 21:05:18 »
Cytat: "slepyio"
Witam
Poszukuję programiku który pozwoliłby mi wprowadzać stany magazynowe do mojego PDA
Chodzi mi o coś prostego gdzie byłoby przyjęcie towaru i podany stan magazynowy.
Wapro jest za drogi bo kosztuje ponad 1000PLN
Może ktoś dysponuje arkuszem kalkulacyjnym albo wie coś o takim programie - proszę


program jest podejrzewam wcale niemalo, jednak pomysl tez o czyms, co moim zdaniem, moze sie przydac tj, skanerze kodow paskowych z towaru ... znaczni powinno ulatwic stock management  :wink:

*

Offline neg

  • 39
Re: magazyn
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2006, 22:53:15 »
Cytat: "slepyio"
Witam
Poszukuję programiku który pozwoliłby mi wprowadzać stany magazynowe do mojego PDA
Chodzi mi o coś prostego gdzie byłoby przyjęcie towaru i podany stan magazynowy.
Wapro jest za drogi bo kosztuje ponad 1000PLN
Może ktoś dysponuje arkuszem kalkulacyjnym albo wie coś o takim programie - proszę o kontakt
Pozdrawiam


Tez trafiłem na ten wapro ale jest wyposażony w niepotrzebne mi funkcje i jakies 10x za drogi.
Szukałem twardo ale nic nie znalazłem - Podbijam ten temat bo i mnie interesuje coś takiego.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Re: magazyn
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2006, 01:52:56 »
Cytat: "neg"
Cytat: "slepyio"
Witam
Poszukuję programiku który pozwoliłby mi wprowadzać stany magazynowe do mojego PDA
Chodzi mi o coś prostego gdzie byłoby przyjęcie towaru i podany stan magazynowy.
Wapro jest za drogi bo kosztuje ponad 1000PLN
Może ktoś dysponuje arkuszem kalkulacyjnym albo wie coś o takim programie - proszę o kontakt
Pozdrawiam


Tez trafiłem na ten wapro ale jest wyposażony w niepotrzebne mi funkcje i jakies 10x za drogi.
Szukałem twardo ale nic nie znalazłem - Podbijam ten temat bo i mnie interesuje coś takiego.


mysle ze jak zdefiniujecie zakres funkcjonalnosci wtedy bedzie mozna prosciej pomoc .... a tak pole manewru za duze ;-))

*

Offline neg

  • 39
magazyn
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2006, 22:23:17 »
to proste - magazyny - stan magazynowy, dodawanie towarow w kategoriach za pomoca dokumentu przyjecia i zdejmowanie za pomoca np wz-ki... baza odbiorcow , baza produktow... statystyki jakies. Mi wiecej nie trzeba

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
magazyn
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2006, 23:44:09 »
Cytat: "neg"
to proste - magazyny - stan magazynowy, dodawanie towarow w kategoriach za pomoca dokumentu przyjecia i zdejmowanie za pomoca np wz-ki... baza odbiorcow , baza produktow... statystyki jakies. Mi wiecej nie trzeba


no masz racje .... proste  :idea:

http://www.google.pl/search?q=pda+pocket+inventory+management+software+&hl=pl&lr=&start=20&sa=N

a wyniki ?

ponizej ....

http://www.capterra.com/inventory-management-solutions

http://www.pocketgear.com/software_detail.asp?id=19727

http://www.ptshome.com/windows_mobile_tracerplus.htm

*

Offline neg

  • 39
magazyn
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2006, 10:21:13 »
No prawie proste ;) Zmieniłem ostatni człon zapytania z software na freeware bo wiadomo... Nikt mi nie zwróci za to ze sam ułatwiam sobie prace.

Jedyny ciekawy produkt i chyba po polsku. W dodatku dla kogos kto nie potrzebuje kodów kreskowych jest free

http://www.grandasoft.com/Products/XSForms/default.aspx

Jutro może znajde czas się nim zająć i napisze czy da się go uzywać z powodzeniem w magazynie.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
magazyn
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 06, 2006, 10:41:40 »
ten ostatni z moich linkow jest niezle skalowalny (ralatywnie latwy do rozbudowy i modyfikacji) czyli nie jest to zamknieta w pudelku constant konstrukcja ....

no ale nie sa to polskie produkty  8)

*

Offline neg

  • 39
magazyn
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 06, 2006, 11:10:02 »
Cytat: "andy_bez_wandy"
ten ostatni z moich linkow jest niezle skalowalny (ralatywnie latwy do rozbudowy i modyfikacji) czyli nie jest to zamknieta w pudelku constant konstrukcja ....

no ale nie sa to polskie produkty  8)


Niby cacy ale: Price: $107.99 ...

ściągnąłem ten co podałem wyżej + program tejze firmy na pc na którym można zaprojektowac baze
Zobaczymy co wyniknie.
Dziękuje Ci za pomoc. Mój angielski jest bardzo biedny stąd w googlach nie odnotowałem wcześniej sukcesów.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
magazyn
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 07, 2006, 00:37:27 »
Cytat: "neg"
Cytat: "andy_bez_wandy"
ten ostatni z moich linkow jest niezle skalowalny (ralatywnie latwy do rozbudowy i modyfikacji) czyli nie jest to zamknieta w pudelku constant konstrukcja ....

no ale nie sa to polskie produkty  8)


Niby cacy ale: Price: $107.99 ...


bez urazy ale bez przesady 8)
to nie jest baza oracla z licencja na kazdy procesor gdzie to kosztuje circa about usd 100,000 tylko jest to bardzo fajny i skalowalny produkt, pewnie jest duzo innych o podobnych parametrach a to jest tylko przyklad ....

przeciez nawet linux nie jest darmowy, heh .....

pokazalem to kilku swoim znajomym (z branzy "logistyki i magazynow") i ocenili jako bardzo obiecujacy jesli ma faktycznie taka skalowalnosc jak pisza w opisie na stronie

*

Offline neg

  • 39
magazyn
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 07, 2006, 11:42:41 »
Cytat: "neg"
niby cacy ale: Price: $107.99 ...


Cytuj
bez urazy ale bez przesady 8)


Hmm ;) wydać połowę ceny palmtopa Z WŁASNEJ KIESZENI na produkt który nie przyniesie mi dochodów a jedynie pozwoli być zorientowanym w weekendy w stanach magazynowych to dla mnie przesada. To połowa średniej "rzeczywistej" krajowej... Więc Andy - bez przesady - nie mieszkamy w Europie aby kupowac to co dobre ;) Trrzeba radzić sobie inaczej.

W pracy mam subiekta na stacjonarnym kompie i on zaspokaja moje potrzeby. Baza na Pocecie to gadżet nie mus.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
magazyn
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 07, 2006, 19:47:14 »
Cytat: "neg"
Cytat: "neg"
niby cacy ale: Price: $107.99 ...


Cytuj
bez urazy ale bez przesady 8)


Hmm ;) wydać połowę ceny palmtopa Z WŁASNEJ KIESZENI na produkt który nie przyniesie mi dochodów a jedynie pozwoli być zorientowanym w weekendy w stanach magazynowych to dla mnie przesada.


nikt nie mowil dotychczas o przeznaczeniu, nikt nie mowil o sposobie finansowania ..... wiec moze troche trudno dziwic sie reakcji no ale trudno, wiedza jest inwestycja .... nawet dobre ksiazki potrafia kosztowac ponad usd 100/sztuka

*

Offline JZ

  • 1
    • http://www.systemy-mobilne.pl
magazyny, faktury i inne popierdułki
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 10, 2006, 20:11:38 »
witam
kiedyś musiałem napisać aplikację dla ok 20 handlowców pracujących w dość dużej hurtowni. No i troche mnie przećwiczyli tam :)
ale efekt jest taki:
- aplikacja działa w kilku innych firmach z powodzeniem
- łatwo mogę dostosować do potrzeb firmy
- działa dość szybko
- nie ma wodotrysków tylko najpotrzebniejsze funkcje
- moze działać pratkycznie z dowolną aplikacją magazynową
- transmisja możliwa po kazdym medium obsługiwanym w PDA
- nie kosztuje 3000 zł za jedną licencję ;);)
- można drukować Irda,LAN,Bluetooth

taka tam autoreklama ;);)
www.systemy-mobilne.pl

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Re: magazyny, faktury i inne popierdułki
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2006, 00:11:43 »
Cytat: "JZ"
witam
kiedyś musiałem napisać aplikację dla ok 20 handlowców pracujących w dość dużej hurtowni. No i troche mnie przećwiczyli tam :)
ale efekt jest taki:
- aplikacja działa w kilku innych firmach z powodzeniem
- łatwo mogę dostosować do potrzeb firmy
- działa dość szybko
- nie ma wodotrysków tylko najpotrzebniejsze funkcje
- moze działać pratkycznie z dowolną aplikacją magazynową
- transmisja możliwa po kazdym medium obsługiwanym w PDA
- nie kosztuje 3000 zł za jedną licencję ;);)
- można drukować Irda,LAN,Bluetooth

taka tam autoreklama ;);)
www.systemy-mobilne.pl


mnie sie tam podoba tylko .... Symulator układu słonecznego ;-)) co nie znaczy ze inne sie nie podobaja, jednak wlasnie ta aplikacja bardziej przykula moja uwage

szkoda jednak ze w dziale download sa tylko pliki PPS a nie demo etc

Stany magazynowe
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 18, 2006, 17:08:38 »
Rozumiem, że chodzi o pobranie stanów magazynowych z serwera
SQL. Program "Subiekt GT"?.
Bez problemu mogę napisać taką aplikację.
Wymagania Pocket PC 2003 naljepiej 64 Ram, aplikacja i dodatki potrzebuje ok 8 Mb ramu.
Komunikacja z serwerem GPRS VPN nie musisz mieć stałego IP
może być neostrada. Za 50 PLN mogę to zrobić

*

Offline fdd

  • 17
    • www.fdd.pl
Re: Stany magazynowe
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 29, 2006, 12:52:47 »
Cytat: "tzar1"
Rozumiem, że chodzi o pobranie stanów magazynowych z serwera
SQL. Program "Subiekt GT"?.
Bez problemu mogę napisać taką aplikację.
Wymagania Pocket PC 2003 naljepiej 64 Ram, aplikacja i dodatki potrzebuje ok 8 Mb ramu.
Komunikacja z serwerem GPRS VPN nie musisz mieć stałego IP
może być neostrada. Za 50 PLN mogę to zrobić


Jestesmz zainteresowani, prosze o kontakt na gg 882751