Palm zamiast notebook'a dla serwisanta firmy ISP ??

  • 8 Odpowiedzi
  • 3425 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Palm zamiast notebook'a dla serwisanta firmy ISP ??
« dnia: Sierpień 04, 2005, 13:32:12 »
Witam serdecznie

Dostałem od szefa misję rozeznania się czy jest możliwe i czy jest to sensowne rozwiązanie - zastąpić laptopy w firmie urządzeniami pocket PC.

Firma dostarcza internet i laptopy mają serwisanci, których praca polega na lokalizowaniu i usuwaniu useterek. Chodzą po piwnicach przeważnie wpinają się do siecie, pingują różne hosty, etc.

Czy do takich zadań nadaje się urządzenie typu pocket pc ?
Z tego co sie rozglądałem to taka Jornada HP ma złącze PCMCIA, do którego można podpiać kartę sieciową.

Całość rozwiązania pozwoliłaby serwisantom działać szybciej, mniej nosić, obciąć koszty i dać każdemu po jednym urządzeniu( w tej chwili są dwa laptopy a serwisantów czasami nawet sześciu).

Czy ktoś może używa w podobnym charakterze tych urządzeń i może się wypowiedzieć ?

pozdrawiam
Łukasz Wojciechowski

Palm zamiast notebook'a dla serwisanta firmy ISP ??
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2005, 20:42:47 »
Dzięki za odpowiedź.
Zaświeciłeś światełko w tunelu :)

Tylko, że...

Szukam i szukam i nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tego ipaq'a. To jest HP czy COMPAQ ?
Gdzie można kupić taki model i kartę sieciową o której piszesz ?

pozdrawiam sredecznie
Łukasz Wojciechowski

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Palm zamiast notebook'a dla serwisanta firmy ISP ??
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2005, 20:44:51 »
Cytat: lukaswoj
Szukam i szukam i nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tego ipaq'a. To jest HP czy COMPAQ ? Gdzie można kupić taki model i kartę sieciową o której piszesz ?
Compaq - modele juz od dawna nie produkowane - musisz szukac na rynku wtornym - np. Allegro

*

Offline timokie

  • ****
  • 610
  • Sprzęt: Loox C550
Palm zamiast notebook'a dla serwisanta firmy ISP ??
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2005, 22:13:16 »
Nie musi byc przeciez ten model - wazne jest tylko, zeby mial zlacze CF (bo karty ethernetowe dostepne sa tylko z takim zlaczem) i dobra baterie (zeby starczyla na dzien pracy). Z aktualnych modeli przychodza mi na mysl te (w kolejnosci od najdrozszych do najtanszych):
- HP hx4700,
- Fujitsu-Siemens Pocket Loox 718 (albo 720),
- HP hx2750, hx2440, hx2110 (tu chyba jest troche gorzej z bateria, ale zawsze mozna miec druga zapasowa)

Z juz nieprodukowanych:
- HP h5550, HP h5450 (z dodatkowym PCMCIA, albo CF-Jacket),
- HP h2210
- Compaq 39xx, 38xx (z dodatkowym PCMCIA, albo CF-Jacket),
Sa tez modele innych firm ze zlaczem CF - np. Toshiba, Asus, Dell - wybor jest duzy. Sytuacja sie kompilkuje, jesli musicie miec mozliwosc korzystania z zewnetrznych anten wlan (np. kierunkowych), bo wtedy praktycznie jedynym wyjsciem sa pockety z mozliwoscia korzystania z kart PCMCIA - tzn. HP h5550, HP h5450, Compaq 39xx, 38xx i karta wlan Orinoco.

Odnosnie karty ethernet - ja kupilem na eBay :), ale sa tez do kupienia nowe, innych firm - np. karta Billionton:
http://1klik.pl/sklep/Karty_sieciowe_CF_do_palmtopow/Karta_sieciowa_BILLIONTON_CF_10Base_Ethernet_10Mb/c504/p348354/

[Dodano: 2005-08-04 22:42:00]
Tutaj mozesz zobaczyc, jak wyglada pocketowa torba serwisanta ;)
http://www.pdaclub.pl/forum/posty.php?temat_id=18708

Palm zamiast notebook'a dla serwisanta firmy ISP ??
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2005, 00:00:51 »
Cytat: timokie
- HP hx2750, hx2440, hx2110 (tu chyba jest troche gorzej z bateria, ale zawsze mozna miec druga zapasowa)

Bateria wcale nie jest taka słaba:), można spokojnie na niej popracować, na pewno jest wytrzymalsza od tej z LOOX'a:).

*

Offline timokie

  • ****
  • 610
  • Sprzęt: Loox C550
Palm zamiast notebook'a dla serwisanta firmy ISP ??
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2005, 00:18:36 »
Chodzilo mi o ten ostatni model hx2110, ktory ma tylko 920mah. Chociaz nawet hx2750 ma "tylko" 1440mah, w porownaniu do 1640mah w Loox 720 :).

Palm zamiast notebook'a dla serwisanta firmy ISP ??
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2005, 00:39:44 »
dzieki wszystkim za odpowiedzi
juz wiem ze warto wyprobowac ppc do celow o ktorych mysle :)

pozdrawiam

Palm zamiast notebook'a dla serwisanta firmy ISP ??
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2005, 08:05:43 »
Cytat: timokie
Chodzilo mi o ten ostatni model hx2110, ktory ma tylko 920mah. Chociaz nawet hx2750 ma "tylko" 1440mah, w porownaniu do 1640mah w Loox 720 :).
Ale nie znaczy to, że ma słabą baterię/nic na nim nie zrobisz:)). Pozdrawiam

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Palm zamiast notebook'a dla serwisanta firmy ISP ??
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 17, 2005, 11:35:01 »
temat o ktorym jest mowa nie jest nowy, ja juz o tym czytalem gdzies 8-10 lat temu na lamach amerykanskich czasopism poswieconych PDA sciaganych z zagranicy zreszta .... tam juz od dawna bawia sie w takie rzeczy a HPC Magazine (Handheld PC Magazine potem PPC Magazine a teraz ostatnio znow zmienili nazwe, echhh .... )

co wiecej istnieje, ze tak powiem, cala masa aplikacji jaka temu sluzy .... od rzeklbym niemal zabawkowych do kosztujacych w efekcie wdrozenia niezle $$$ np. moim zdaniem najlepsze to

- IAdmin Server i Mobile Client/Agent - ciekawe rozwiazanie
- port Tivoli dla takich malych maszynek ale wtedy bardziej siec skonstruowana w oparciu o hardware IBM (bo w koncu Tivoli i jego narzedzia sa robione wlasnie dla w/w), drogi raczej ;) ale ja jestem z niego zadowolony mimo ze co do sprzetu nikt mnie raczej nie pytal czy chce miec IBM :-PPP
- widzialem na wlasne oczy narzedzia Veritasa do zarzadzania sieciami SAN i innymi rozbudowanymi storage obslugiwane z poziomu PDA - rozwiazanie hobbystyczne napisane przez admina ktory to robil, chyle czola przez tym czlowiekiem bo jest naprawde niezly ....

lokalizowanie usterek w sieci WLAN co jest wycinkiem tego jw to jest rpzy tym betka .... skoro jest soft to napewno i hardware ;) niniejszym zycze owocnych poszukiwan