Baza danych + wyszukiwanie po zadanych parametrach

  • 1 Odpowiedzi
  • 18074 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline fizol

  • Ekspert Blackberry
  • ***
  • 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • BlackBerry Addict
    • BBNews.pl
  • Sprzęt: Blackberry 9700/9520/9000/9530/ 8300/8310/ 7100/88
Baza danych + wyszukiwanie po zadanych parametrach
« dnia: Listopad 27, 2008, 13:02:49 »
Witam! Poszukuję programu, który pozwoli mi wprowadzić do bazy różne przedmioty, różniące się określonymi parametrami (po ok. 10 parametrów). Najbardziej zależy mi na tym, żeby istaniła możliwość (po wprowadzeniu wszystkich danych) wyszukiwania produktów spełniających wszystkie kryteria wyszukiwania. Tj. po wpisaniu, żeby znalazł wszystkie produkty z parametrem X, znajduje wszystkie, a po wpisaniu X i Y, wyszukuje tylko te, które spełniają jednocześnie X i Y.
Trochę namieszałem, ale chyba ostatecznie jest zrozumiałe:)
"Dotknij ciemności – jakiż sens,
gdy palec wskaże tę czy inną.
Nie w tym cel życia, co w nim jest,
lecz w wierze w to, co być powinno."

*

Offline mattoid

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696 + WM5 + SDHC 4GB
Odp: Baza danych + wyszukiwanie po zadanych parametrach
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2008, 10:08:48 »
Witam! Poszukuję programu, który pozwoli mi wprowadzić do bazy różne przedmioty, różniące się określonymi parametrami (po ok. 10 parametrów). Najbardziej zależy mi na tym, żeby istaniła możliwość (po wprowadzeniu wszystkich danych) wyszukiwania produktów spełniających wszystkie kryteria wyszukiwania. Tj. po wpisaniu, żeby znalazł wszystkie produkty z parametrem X, znajduje wszystkie, a po wpisaniu X i Y, wyszukuje tylko te, które spełniają jednocześnie X i Y.
Trochę namieszałem, ale chyba ostatecznie jest zrozumiałe:)

Excel zapewnia taką funkcjonalność. Bazy danych zaprzęga się do nieco bardziej rozbudowanych zastosowań

Pozdrawiam