Drukarka przenośna dla przedstawicieli handlowych

  • 8 Odpowiedzi
  • 30308 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MacKam

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
    • SymbianOS.pl
  • Sprzęt: Diamond
Drukarka przenośna dla przedstawicieli handlowych
« dnia: Wrzesień 18, 2008, 14:00:08 »
Witam wszystkich!

U nas w firmie zakupiono 2 palmtopy Glofish x650 i zainstalowano na nich mobilne Subiekty. W najnowszej wersji jest możliwość drukowania na drukarce podłączonej do Subiekta GT w centrali firmy, ale przedstawicielom przydało by się również drukowanie faktur na miejscu u klienta. Czy ktoś ma jakieś wypróbowane rozwiązanie? Jakąś sprawdzoną drukarkę która by poradziło sobie z takim zadaniem?
Ważne jest, aby mogła drukować bezpośrednio z mobilnego Subiekta. No i pytanie przez jakie interfejs można się łączyć za pomocą WM?
Czy możliwe jest np. podłączenie takiej drukarki USB?
Czytałem swego czasu, że możliwe było podłączenie myszki, więc czemu nie drukarki ;)

BTW. A może da się podłączyć normalną drukarkę (niewielkich rozmiarów, ale stacjonarną) zasilając ją przez przetwornice?  :forsa: obniżyło by to znacznie koszty kupna takiej drukarki.
pozdrawiam Kamil

Odp: Drukarka przenośna dla przedstawicieli handlowych
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2008, 17:41:06 »
witam! rowniez szukam czegos takiego. potrzebuje urzadzenie + drukarka + program. Ma ktos jakies propozycje?! Potrzebuje to do mobilnej sprzedazy, wystawianie faktur na miejscu, wysylanie/pobieranie danych z serwera

*

Offline DawiX

  • *****
  • 1528
  • Płeć: Mężczyzna
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
Odp: Drukarka przenośna dla przedstawicieli handlowych
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2008, 21:37:50 »
kiedyś był u mnie koleś z Acerem jakimś i miał drukarkę na BT chyba
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Drukarka przenośna dla przedstawicieli handlowych
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2008, 01:19:49 »
Witam wszystkich!

U nas w firmie zakupiono 2 palmtopy Glofish x650 i zainstalowano na nich mobilne Subiekty. W najnowszej wersji jest możliwość drukowania na drukarce podłączonej do Subiekta GT w centrali firmy, ale przedstawicielom przydało by się również drukowanie faktur na miejscu u klienta. Czy ktoś ma jakieś wypróbowane rozwiązanie? Jakąś sprawdzoną drukarkę która by poradziło sobie z takim zadaniem?
Ważne jest, aby mogła drukować bezpośrednio z mobilnego Subiekta. No i pytanie przez jakie interfejs można się łączyć za pomocą WM?
Czy możliwe jest np. podłączenie takiej drukarki USB?
Czytałem swego czasu, że możliwe było podłączenie myszki, więc czemu nie drukarki ;)

BTW. A może da się podłączyć normalną drukarkę (niewielkich rozmiarów, ale stacjonarną) zasilając ją przez przetwornice?  :forsa: obniżyło by to znacznie koszty kupna takiej drukarki.
hmmm, chyba trezba to ugryz z zupelnie innej strony mosci panowie .....
1. w jakim formacie subiekt drukuju dane .... obsluga jakich drukarek jest "wbudowana" w subiekta ? bo powinna emulowac jakies proste
2. male drukarki = maly format papieru i z pewnoscia nie A4 tylko np A5 ... jak wiec dac klientowi FV w formacie A5 ?
3. male drukarki najwygodnie laczy sie po irdzie lub BT .... im nowszy format laczenia drukarki tym to bedzie drozsze ;-)))))

*

Offline jackcze

  • **
  • 220
  • Płeć: Mężczyzna
  • Deus Ex Machina
  • Sprzęt: był Tungsten E - był Tungsten T - jest Tungsten T3 i Clie TH-55
Odp: Drukarka przenośna dla przedstawicieli handlowych
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2008, 09:55:30 »
Jeśli jeszcze nie rozwiązaliście tego problemu to zapraszam do tego linku, którego znalazłem na allegro.
http://www.allegro.pl/search.php?string=palm+drukarka&from_showcat=1&category=0&country=1
Mam nadzieję, że będzie przydatny w rozwiązaniu kwestii.  :D
Pierwszym urządzeniem mogącym przypominać dzisiejsze palmtopy był Psion Organizer, który powstał w 1984 r. Wyglądem i funkcjonalnością przypominał rozbudowany kalkulator. W 1989 r. powstały dwa urządzenia: Atari Portfolio oraz Pocket PC

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Drukarka przenośna dla przedstawicieli handlowych
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2008, 01:26:46 »
Jeśli jeszcze nie rozwiązaliście tego problemu to zapraszam do tego linku, którego znalazłem na allegro.
http://www.allegro.pl/search.php?string=palm+drukarka&from_showcat=1&category=0&country=1
Mam nadzieję, że będzie przydatny w rozwiązaniu kwestii.  :D

uuups, tylko ze to jest format A6 .....  :P

to juz zdecydowanie bardziej ta http://www.allegro.pl/item472233408_termiczna_drukarka_przenosna_pentax_pocket_jet_3.html
ma normlane A4
gdyby nie ta cena z sufitu .... to sam bym o tym pomyslal  :grin:

*

Offline jackcze

  • **
  • 220
  • Płeć: Mężczyzna
  • Deus Ex Machina
  • Sprzęt: był Tungsten E - był Tungsten T - jest Tungsten T3 i Clie TH-55
Odp: Drukarka przenośna dla przedstawicieli handlowych
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2008, 09:25:49 »
Tylko cena znacznie większa.
Może ruszmy inna stronę - może być każda drukarka mobilna tu link: http://www.allegro.pl/search.php?from_form=1&sg=0&string=drukarka+mobilna&search_type=1&shop=0&exclude=&location_radio=1&selected_country=1&distance=1&postcode=&state=0&city=&price_from=&price_to=&category_radio=1&category=0&order=t&st=gtext&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7
która ma irdę lub bt. Z palma przez powiedzmy irdę dogadasz się z drukarką i masz kopie.
Osobiście próbowałem ze zwykłą HP Laserjet 6p i poszło. (a mam T/T3)
Pierwszym urządzeniem mogącym przypominać dzisiejsze palmtopy był Psion Organizer, który powstał w 1984 r. Wyglądem i funkcjonalnością przypominał rozbudowany kalkulator. W 1989 r. powstały dwa urządzenia: Atari Portfolio oraz Pocket PC

Odp: Drukarka przenośna dla przedstawicieli handlowych
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2009, 12:32:07 »
Zebra seria MZ i działa na 100% łącznie z kodami kreskowym i grafiką itd. Czasami dla świętego spokoju warto kupić troche lepszy sprzęt.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Drukarka przenośna dla przedstawicieli handlowych
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2010, 00:08:58 »
ostatnio tez na wlasne potrzeby robilem "ogląd" tego co jest na rynku
przy poszukiwaniu kluczowe dla mnie byly kwestie
- FV
- gwarancja na 12-24 mcy
- zakupu w lokalnej firmie zeby serwis byl na miejscu w Warszawie
- waga, wymiary versus drukowanie na A4
- dostepnosc i cena dodatkow - akcesoriow
- ceny i dostepnosc tuszy
- drukowanie na pda (multi OS a nie tylko jeden OS) za pomoca darmowego software

jedyne rozsadne cenowo i spelniajace w/w warunki rozwiazanie to HP deskjet 460
why ?
- cena pln 200 brutto z FV i gwarancja na 12 mcy, bez tuszy z zasilaczem, bateria, pudelkiem zamiennikiem
- tusz czarny zamiennik pln 40-60 i pojemnosc 30-50% wieksza niz w oryginale
- modul BT na CF allegro pln 35-50
- modul WLAN .. raz widzialem ale generalnie w PL nie do zdobycia w normalnej cenie, jednak BT w wiekszosci wypadkow wystarczyc powinien  :wink:
- software dostepny poprzez linka do firmy trzeciej na stronie hp

czy ktos moze uzywa drukarki jw do celow powazniejszych niz wydrukowanie 5-10 stron w miesiacu ?