diagnostyka samochodów VAG

  • 42 Odpowiedzi
  • 51280 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

diagnostyka samochodów VAG
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 24, 2006, 21:29:20 »
arielcpu objaśnij może dla ludzi trochę mniej siedzących w temacie gdzie taki kabel synchronizacyjny zdobyć i co to takiego null modem!

diagnostyka samochodów VAG
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 02, 2006, 12:10:32 »
Ja uruchomiłem na Ipaq 3970. Zeby wytestować czy działa zrobułem kabel -nullmodem (schemat połączenia jest na stronie Arlab podanej powyżej. Dział hardware, tabelka jaki pin do jakiego. Włożyłem palmtopa w kołyskę gdzie jest USB i RS 232. Podłączyłem do RS i do interfejsu. Interfejs mam kupiony na Allegro i łączyłem się laptopem z samochodem. I zadziałeło z Ipaq-iem. Łączy się , wyświetla kody błędów- jeżeli są ( u mnie byłu takie same jak wyświetlało na laptopiie) I skasowałem je bezproblemowo. Nie znam się zanadto na tym programie jeżeli chodzi o jakieś ustawienia ,adaptacje itp. Ale menu pozwala na wejście w wiele opcji. Teraz przygotowuję sobie kabelek z orginalną wtyczką do Palmtopa żeby podłączyć interfejs bezpośrednio.Kupiłem pełną wersję za 30 euro bo uważam że 120 zł. to nie jest wydatek rzucający na glebę.Pozdrawiam entuzjastów VW i jakby co mogę zademonstrować i podpowiedzieć w Gdańku.

diagnostyka samochodów VAG
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 08, 2006, 22:56:13 »
Witam
Zainteresował mie temat, posiadam ipaq 4150 i kabelek vag na usb, czy da się gdzieś kupić kabalek, żeby połączyć tego palatopa z interfejsem, żeby nie kombinować przez laptopa, w dodatku ten ipaq nie posiada wejścia usb;/

diagnostyka samochodów VAG
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 16, 2006, 16:16:20 »
Witam
Również interesuje mnie ten temat
Mam pytanie jaki interfejs mósiałbym mieć  żeby diagnozować samochod na Mio180?
Jeżeli chodzi o programy to rozumie że Vag-check jest odpowiedni na Pocket pc ?
Mógłbym prosic o jakieś wskazówki ?
Dziękuje  i pozdrawiam

diagnostyka samochodów VAG
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 01, 2007, 00:17:38 »
I co ? temat umarł?
 http://www.arlab.it/
na stronie inicjatora pomysłu można przejrzeć listę urządzeń działających z programem . Jest mowa wersja  z Can-em Totalnie bezpłatana dla wszystkich (kody błedów itp) ale .... kto jest chętny musi kupić współpracujący z programem interfejs. Serial i do Ipaq-a -->89,10 FUNTÓW Bez Vatu z Vatem  104,69. Wersja Bluetooth £134.10
£157.57 inc VAT.   :) Troszkę kosztowne jak do domowego użytku. Jeżeli ktoś chce na tym zarabiać - to inwestycja jest maxymalnie minimalna w stosunku do zysków. Jak znam "fachowcóf" a poznałem kilku to ciągną kasę za nic- bo efektów pozytywnych po ich pracy brak tylko kasowanie błędów, które i tak wkrótce "zaśmiecą" komputer w samochodzie  a zapłacić trzeba - w końcu diagnoza wukonana chociaż właściciel i tak wiedział że coś jest nie tak skoro szuka pomocy - tylko co ?
I tym miłym akcentem zachęcam do dalszej dyskusji Drodzu Panowie i Panie ( pomyliłem kolejność )

*

Offline arielcpu

  • **
  • 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer n50 Premium, Holux M-1000 GPS
Odp: diagnostyka samochodów VAG
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 18, 2007, 07:57:15 »
no ja już temat przerobiłem, udzielałem się też na vag-check forum. mam starszą wersję vag-check 1.1.6 + interfejs na max232 rs232. musiałem polutowac kabelek serial host do acera aby to działało bez kołyski. wszystko działa. vag-check jest fajnym programikiem. :D

*

Mexx_AG

Odp: diagnostyka samochodów VAG
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 30, 2007, 09:52:58 »
Jest to mój pierwszy post, w związku z tym witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie połączenia Mio P350 z interfejsem OBD II.  Jestem baaardzo początkujący w tej dziedzinie i w związku z tym proszę o odrobinę wyrozumiałości. 
Otóż czy możliwe jest połączenie za pomocą kabla OBD II <--> USB (na allegro po około 100,-) + przejściówka z USB na miniUSB, które umieszczę w pockecie ?? Do tego VAG-Check.

*

Offline Meach

  • *
  • 66
Odp: diagnostyka samochodów VAG
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 25, 2007, 14:59:04 »
Kochani jesteście Mam Vito i Mda compact da się to jakoś połączyć?

*

Offline arielcpu

  • **
  • 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer n50 Premium, Holux M-1000 GPS
Odp: diagnostyka samochodów VAG
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 01, 2007, 13:20:18 »
odpowiednik vag-com na pda.
http://www.arlab.it/vc/screenshots.html

mam kabelek do tego programu, działa z Acerami i chyba MIO,
kabelka już nie potrzebuję i mogę odsprzedać, jesli ktoś jest zainteresowany pisać na priv.
gg: 1004018
gsm: 508-466-706







 :ok:
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2009, 09:15:46 wysłana przez arielcpu »

Odp: diagnostyka samochodów VAG
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 17, 2009, 09:04:40 »
witam,
panowie bo nie do końca łapę co i jak z tym check-vag. Możecie mnie troszkę oświecić?
wersja 1.14 ma polską nakłądkę językową, ale można tylko podłączyć obdII
wersja 2.1 nie ma polskiej nakładki ale można również podłączyć can, tylko że musi być pełna wersja programu?
i jak to podłączyć z PDA HTC
pozdrawiam

Zapraszam do zapoznania sie z moim produktem
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 24, 2010, 16:33:45 »
VAdis CAN Scanner - urzadzenie w końcowej fazie opracowań, niebawem testy.
http://vadis-s60-vag.blogspot.com/



pytanie kierujcie na autoelektronika.vadis@gmail.com
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2010, 16:35:38 wysłana przez kameleon0781 »

*

Offline wjtk

  • *****
  • 184
Odp: Zapraszam do zapoznania sie z moim produktem
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 25, 2010, 11:28:48 »
VAdis CAN Scanner - urzadzenie w końcowej fazie opracowań, niebawem testy.
http://vadis-s60-vag.blogspot.com/



pytanie kierujcie na autoelektronika.vadis@gmail.com
Czy projekt umarł ;)?

*

Offline Fliganos

  • ***
  • 467
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba g900 na C&C 1.35 Globalbusa
Odp: diagnostyka samochodów VAG
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 26, 2010, 23:03:39 »
Napisz do niego na maila, bo na forum to on raczej nie wchodzi.