Szukam programu lub programisty do SFA z elementami CRM - bez sprzedaży

  • 3 Odpowiedzi
  • 18199 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Generalnie chodzi mi o rejestrację wizyt przedstawicieli handlowych z konfigurowalnym scenariuszem, trasówką, rozpiska i opisywanie materiałów reklamowych.

W grę wchodzi min 50 palmtopów lub laptopów, baza 4000 klientów - dane mają spływać na serwer i być możliwe do analizy lub exportu do excella.

Czym to obsłużyć ?
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Generalnie chodzi mi o rejestrację wizyt przedstawicieli handlowych z konfigurowalnym scenariuszem, trasówką, rozpiska i opisywanie materiałów reklamowych.

W grę wchodzi min 50 palmtopów lub laptopów, baza 4000 klientów - dane mają spływać na serwer i być możliwe do analizy lub exportu do excella.

Czym to obsłużyć ?

jaki OS ?
do excela a nie accessa ?  :S bo excel nie bardzo sie do takich rzeczy wogole nadaje ....
ponadto i jelsi to nie problem rozwin prosze troche te pola zastosowan ...

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
OS - Winda, teraz aktualnie laptop czyli w gre wchodzi XP, ale nie wiadomo jak się sprawa potoczy i fajnie było zainstalować na PDA. (Ja obstaje za PDA, ale mam przeciwników niestety)


Tak naprawdę to nie wiem jeszcze do czego mam to wyeksportować - bo nie wiem w czym będzie to analizowane - dałem taki przykład. Będzie na pewno potrzebny jakiś eksport, żeby gdzieś ogarnąć ten burdel, ale raczej w formacie nadającym się do agregacji.

Jeśli chodzi o samą aplikację to chodzi o zaplanowanie trasówek przedstawiciela handlowego (czyli w jaki dzień, do jakich klientów ma jechać) - To po stronie firmy

Po stronie PH

przebieg jego wizyty, najlepiej jak będzie konfigurowalny, ale w skrócie ma wyglądać w ten sposób, że zaczyna się wizyta, PH wybiera klienta i tworzy się plik z datą i godziną wizyty, w pliku ma odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących klienta np z listy rozwijalnej, checkboxy lub cokolwiek innego, na końcu ma możliwość wpisania na pola tekstowe uwagi dotyczące promocji, reklam, przebiegu rozmowy itp. takie dane w paczce dniówki do wysłania na serwer - gdzieś tam. Serwer już sobie jakimś skryptem odpakuje paczki z danego dnia i wstawi je do tabeli wg daty i przedstawiciela handlowego - zresztą tu ważne są tylko kolumny - narzędzie do obróbki i analizy będzie już robiło resztę - a takie już mam.

« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2009, 21:29:32 wysłana przez baciarek »
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

Proste i szybkie rozwiązanie to WEBSERVICE który odbiera dane i zapisuje do Twojej bazy.
Zrobiłem takie połączenie swoich aplikacji do systemów klienta. Ostatnio do CDNXL, działa szybko (specyficzny sposób przesyłania danych ;))
i pewnie - dla przykładu czas przesyłania danych via GPRS u "konkurencji" z Lublina to ok 20 minut (!!!!!!!!!!!!!!!!) pełna replikacja - ja taka samą ilość danych na tym samym sprzęcie generuje i przesyłam w okolicach 1 min 45 sek.