Czy jest taki program?

  • 7 Odpowiedzi
  • 3888 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline spidi35

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z1 Compact
Czy jest taki program?
« dnia: Lipiec 19, 2007, 19:06:14 »
Witam poszukuje programu w którym mógł bym zestawić nazwisko pracownika i to jakie maszyny potrafi obsługiwać. Chodzi o to że gdy jakiegoś pracownika zabraknie (zachorował, urlop) program sam mi wyszuka wszystkie osoby które będą potrafiły obsłużyć daną maszynę.

*

Offline AMi

  • *****
  • 1763
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 7110
Odp: Czy jest taki program?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2007, 22:00:26 »
Pewnie nie ma, ale ktoś sprytny może napisac :)

*

Offline as127

  • **
  • 207
Odp: Czy jest taki program?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2007, 22:18:24 »
Witam poszukuje programu w którym mógł bym zestawić nazwisko pracownika i to jakie maszyny potrafi obsługiwać. Chodzi o to że gdy jakiegoś pracownika zabraknie (zachorował, urlop) program sam mi wyszuka wszystkie osoby które będą potrafiły obsłużyć daną maszynę.

Zależy od liczby pracowników i maszyn. Jeśłi nie są duże to można np. w excelu, jeśli więcej, np. 100 maszyn i 100 pracowników lub więcej to raczej problem z baz danych.  Bez problemu w accessie, jest nawet jakiś konwerter accessa czy cos podobnego na PDA
W excelu np arkusz:
     m1 m2 m3 m4 m5
p1  +          +   +
p2       +                +
p3              +
p4  +                +
   
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2007, 22:22:42 wysłana przez as127 »

*

Offline spidi35

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z1 Compact
Odp: Czy jest taki program?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2007, 18:14:21 »
Witam poszukuje programu w którym mógł bym zestawić nazwisko pracownika i to jakie maszyny potrafi obsługiwać. Chodzi o to że gdy jakiegoś pracownika zabraknie (zachorował, urlop) program sam mi wyszuka wszystkie osoby które będą potrafiły obsłużyć daną maszynę.

Zależy od liczby pracowników i maszyn. Jeśłi nie są duże to można np. w excelu, jeśli więcej, np. 100 maszyn i 100 pracowników lub więcej to raczej problem z baz danych.  Bez problemu w accessie, jest nawet jakiś konwerter accessa czy cos podobnego na PDA
W excelu np arkusz:
     m1 m2 m3 m4 m5
p1  +          +   +
p2       +                +
p3              +
p4  +                +
   

Ilość pracowników to coś około 15 i coś około  12 maszyn. No dobra a jak to zrobić w excellu (excella miałem wiele lat temu w szkole i potem już raczej zniego nie korzystałem bo nie miałem takiej potrzeby) tak że jak zaznacze że jakiegoś pracownika nie ma to excell sam mi dobierze kolejnego do danje maszyn?

*

Offline AMi

  • *****
  • 1763
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 7110
Odp: Czy jest taki program?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2007, 18:26:24 »
Na "dużym" excelu da się to zrobić makrem. Czy takie makro pójdzie na pexcelu? Nie wiem.

Odp: Czy jest taki program?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2007, 18:42:22 »
tak subiektywnie to chyba lepiej napisać taki programik bo i jakąś dodatkową funkcjonalność można dodać i zrobić bardziej "userfriendly" niż excel na pda ;);)  ;D

*

Offline mustela

  • 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy jest taki program?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 02, 2007, 14:24:44 »
Dla 15 ludzi i 12 maszyn ???
nie oplaca sie teg pisac.
juz lepiej tak jak kolega wczesniej podal - tabelka w Excelu.
a wyswietlic sobie kolumne z maszyna i wierszami sprawdzic nazwiska nie potrwa dluzej jak 20s.

mozna i uzyc dizej bazy danych pobawic sie w rekordy maszyn, pracownikow i powiazan miedzy nimi. prowadzic urlopy, godziny pracy, zadania, kwalifikacje, staz itd., itp. pytanie po co.  Przerost formy nad trescia.
W excelu w odpowiedniej komorce wpisz potrzebne dane i sprawdzaj po niepustych komorkach.

Pozdrawiam


Odp: Czy jest taki program?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2007, 02:13:10 »
jednak z drugiej strony, napisać nowy program nie było by jakoś ewidentnie trudno (w wolnym czasie sobie napisze :p )

jeśli jednak trzeba by było dodawać funkcjonalności (nowe tabele, kategorie, więcej możliwości wyszukania itp.) to możesz użyć SprintDB Pro 2.0, ponieważ co chwile zmieniać źródła to nie wygodne

trochę się tym bawiłem i muszę przyznać że ma możliwości :p

a możesz napisać jaki masz sprzęt i system na nim