Ankieta

Czy są potrzebne aplikację biznesowe Polskie na rynku pisane na zamówienie

Tak
32 (74.4%)
Nie
8 (18.6%)
Nie mam zdania
3 (7%)
Inne napisałem w topicu
0 (0%)

Głosów w sumie: 43

Aplikację biznesowe Polskie na rynku pisane na zamówienie dla przedsiebiorstw

  • 20 Odpowiedzi
  • 22626 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline cardax

  • ***
  • 303
  • Made in Japan
    • Reklama
  • Sprzęt: Jornada 720,Jornada 728,Htc Hero,Ipaq 914c,Sony U3
W sądzie w trakcie rejestracji rusza nowa spółka która bedzie pisała aplikacje dla Windows Mobile.

Aplikację bedą skierowane dla :

-Dużych firm logistycznych -zarządzanie flotą

-Handlowców -rejestr online z magazynem

-organizer webowy Firmy  Online on Pda

-integracja z Sapem

-integracja z programami księgowymi

Każda aplikacja będzie pisana na zamówienie pod specyfikę klienta.

Nie będzie gotowych aplikacji do zakupu online

Ankieta ma na celu wybadanie czy pomysł ma rację bytu

Dziekuje za udział w ankiecie i pozdrawiam

 



Htc Hero.Star Track ,Diamond,HTC TOUCH,HP914c
jaq3,dell Axim,Casiopeia,Ethen Obecnie mój kochany Imate 9502
Es400 Blackberry 9900 Android dla androidów :)

*

Offline woof

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie
Odp: Aplikację biznesowe Polskie na rynku pisane na zamówienie dla przedsiebior
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2008, 09:21:00 »
jezleli rejestr online bedzie oblugiwal "POLKE" po VPN to biore dwa...

tylko zeby cena nie powalala... bo nie dosc ze czesc oprogramowania jest malo funkcjonalna(z tego dostepnego na rynku) to jeszcze ceny powalaja....

*

Offline cardax

  • ***
  • 303
  • Made in Japan
    • Reklama
  • Sprzęt: Jornada 720,Jornada 728,Htc Hero,Ipaq 914c,Sony U3
Odp: Aplikację biznesowe Polskie na rynku pisane na zamówienie dla przedsiebior
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2008, 22:40:01 »
Zdradzę tyle ile mogę

ceny bedą do 12000 max co do integracji to podobno wszystko daje sie napisać o ile druga strona udostepni dane czyli integracja

Ceny Pewnej Polskiej firmy znam są x krotne i nie komentuje

Powiedzmy że ci Panowie odeszli z Pewnych firm wiedząc ile to kosztuje i widząc szansę w tym że jesli będzie mniej kosztowało to się sprzeda

Usłyszałem w siedzibie nowej spólki  w sobotę tylko tak że pracą kazdego z nich w firmach w których pracowali kosztowała 1500pln dziennie.
Bo tak narzucała to góra dużych firm.

Chciałbym znać opinie tych co zagłosowali na Nie opinia ta może być pomocna przy planowaniu firmy.


I dziękuje jeszcze raz za wszystkich udział
Htc Hero.Star Track ,Diamond,HTC TOUCH,HP914c
jaq3,dell Axim,Casiopeia,Ethen Obecnie mój kochany Imate 9502
Es400 Blackberry 9900 Android dla androidów :)

*

Offline wzium

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aplikację biznesowe Polskie na rynku pisane na zamówienie dla przedsiebior
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2008, 10:41:20 »
Pewnie że jest zapotrzebowanie i są firmy które to robią, wystarczy pogooglać ;)
Np -> http://www.softical.pl

*

Offline RybA™

  • Ekspert Dell
  • ****
  • 920
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Chosen One
    • Moje Portfolio
  • Sprzęt: Samsung S4, Dell Axim x50v & x51v, Nexus 7" 2012
Odp: Aplikację biznesowe Polskie na rynku pisane na zamówienie dla przedsiebior
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2008, 09:42:51 »
Ja uważam, że jest to jak najbardziej potrzebne. W końcu łatwiej jest ze sobą nosić pocketa niż laptopa:) A w wielu przypadkach moc obliczeniowa PPC wystarczy i to z dużym marginesem :)
Ten kto walczy z potworami winien uważać by nie stać się jednym z nich
Fryderyk Nietzsche.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Ankieta ma na celu wybadanie czy pomysł ma rację bytu
Dziekuje za udział w ankiecie i pozdrawiam

sorry ale taka ankieta Ci niewiele da bo .... nic nie mowi
zamiast tego sugerowalbym dogadac sie z Jakubem (zeby pozwolil) i jesli juz to zrobic odnosnik do swojej strony gdzie ankieta ma 1-3 strony i pytania sa i dobre i dobrze sprecyzowane
ponadto jak masz na mysli firme to mysle ze masz i biznes plan i juz jakies zlecenia gotowe .....

ale z zalaczonej listy wnosze ze chyba nie ....  :worried:
podana tematyka to jest na grupe ludzi z 3-5 handlowcow, i dodatkowo grupe IMHO ponad 20 programistow zeby to mialo rece i nogi i ogromny budzet ... na start
co wiecej gross duzych graczy ma juz tutaj swoje rozwiazania .... i to od lat, tzw rozwiazania niemal z pudelka  :P

BTW jakie masz doswiadczenie w programowaniu rozwiazan rozproszonych ?

ponadto gross rozwiazan isanych na pda zaklada ich dalsza integracje w rozwiazaniami klasy desktop lub mainframe ... jesli to jest oferta skierowana "do biznesu"
biorac pod uwage ze ten dzial ledwo dyszy i tak to nie spodziewalbym sie specjalnych odpowiedzi w temacie .... niestety
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2008, 01:01:33 wysłana przez andy_bez_wandy »

*

Offline cardax

  • ***
  • 303
  • Made in Japan
    • Reklama
  • Sprzęt: Jornada 720,Jornada 728,Htc Hero,Ipaq 914c,Sony U3
Jak napisałem wcześniej

Cytuj
Powiedzmy że ci Panowie odeszli z Pewnych firm wiedząc ile to kosztuje


Koledzy na razie wolą zachować anonimowość bo pracują i są na wypowiedzeniu umów a jak wiesz Andy_B_W szcżęśliwi by nie byli obecni pracodawcy.

Jak tylko Panowie się "uwolnią" :) spokojniej podam adres strony.

Zakresy biznesplany to ich sprawa nie znam ich dokładnie i nawet nie chcę.
Ankietę zapuściłem z ciekawości i uczestnictwa w tym forum bo gdzie zapytać najlepiej jak nie tutaj  :E 

Htc Hero.Star Track ,Diamond,HTC TOUCH,HP914c
jaq3,dell Axim,Casiopeia,Ethen Obecnie mój kochany Imate 9502
Es400 Blackberry 9900 Android dla androidów :)

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Ankietę zapuściłem z ciekawości i uczestnictwa w tym forum bo gdzie zapytać najlepiej jak nie tutaj  :E 

najlepiej to byloby wyslac jakas mila Pania do kilku rozsadnie wybranych firm z zapytaniem i wlasciwie sformulowana ankieta .... efekt bylby duzo wiekszy, i tj pisalem wczesniej dzial FIRMA tutaj lezy i kwiczy wiec watpie w miarodajnosc odpowiedzi  :P

swoja droga szkoda ze biznesplan nie jest znany .... bo tak moglbym zerknac i ew pomoc czy poprawic ....  :wink:
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2008, 01:15:04 wysłana przez andy_bez_wandy »

*

Offline J@rek

  • *
  • 98
przy obecnych cenach notebooków, na których można mieć wszystko w wersji komercyjnej jak i potężna ilość różnych aplikacji free - widzę taki temat jako sztukę dla sztuki.
Ale...
Nie kłócę się z głupcami bo nie ma sensu.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
przy obecnych cenach notebooków, na których można mieć wszystko w wersji komercyjnej jak i potężna ilość różnych aplikacji free - widzę taki temat jako sztukę dla sztuki.
Ale...

no offence ale WOGOLE nie o to chodzi ....
bo co z tego ze mozna miec all dla notebooka, jesli czesc ludzi nie chce lub nie moze wozic ze soba notebooka tylko PDA .... i wlasnie tym z PDA jest ten watek poswiecony
co do reszty to postaram sie nie zabic smiechem .... od razu ... co z tego ze jest cala gromada aplikacji a 99% z nich nie jest w stanie zrobic prostej rzeczy dla konkretenj firmy i kosztuje od PLN 1mln w gore (lub jest wogole gratis, ale dla tych pisanie interfejsu do wlasnej aplikacji kosztuje ... ufff) ...
wlasnie dla nich pisze sie aplikacje na miare, dla tych wszystkich ktorzy chca miec "wlasciwie zaadresowana istotna dla siebie kwestie" a nie chwalic sie ile to wydali $$$  :E

*

Offline barek74

  • ***
  • 384
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie to bywało, obecnieBB BOLD9900 i Galaxy SIII
Jest ciekawie rozwijająca sie branża z pogranicza handlu i logistyki, która wymaga specyficznego oprogramowania dla śledzenia drogi produktu od dostawy, przez przerób i magazynowanie aż do sprzedaży- potencjalnie kilkunastu do kilkudziesięciu klientów w skali kraju minimum, ceny konkurencyjnych rozwiązań np. z Francji, czy Niemiec to od około 6-10 tyś. EURO do nawet 100tyś w zależności od wielkości firmy i stopnia automatyzacji procesu produkcyjno-logistycznego.
W tej chwili firmy dynamicznie się rozwijają i mają bardzo łatwy dostęp do dotacji europejskich.

Jakby to panów interesowało, to zapraszam do rozmowy. ;-)

Bartek
barek ;-)

*

Offline J@rek

  • *
  • 98
Nie dyskutuję z rynkiem/trendem.
Życzę powodzenia, bo wiem co znaczy porażka.
Biorąc pod uwagę obecne możliwości dostępu do 'danych' poprzez internet, może jest i łatwiej.

Nie kłócę się z głupcami bo nie ma sensu.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Nie dyskutuję z rynkiem/trendem.

 :E
bez urazy ale ktos chyba pomylil rynki .... IMHO jest na nim i duzy popyt i duza podaz, zaleznie od skali i segmentu, tak w kontekscie i wartosci i wolumenu .... nie tylko potencjalnych transakcji
wszedzie na swiecie ten segment (zastosowanie pda lub telefonu/smartfona a nie laptopa w firmie) rozwija sie (bardzo) preznie ... nawet w Trzecim Swiecie, wiec dlaczego u nas mialby byc (rzekomo) AKURAT  az taki marazm ?! nie wierze ani w marazm ani w powyzsze ewidentne niedoszacowanie rynku ....
tyle tylko ze na tym rynku jak i kazdym innym (biznesie) trzeba umiec sie i poruszac i sie przygotowac do jego prowadzenia ... robiac business plan. a w tym i analize SWOT .... nikt, wlacznie z PARPem nie da $$$ na chybione sprawy

to ze tutaj projekty sa mniejsze lub duzo mniejsze lub tez profil klienta inny niz ten ktorego obsluguje czy Oracle, Sybase etc to nie znaczy ze takiego klienta nie ma

swoja droga to ciekaw jestem, jesli moze wiedziec, why nie wypalila Twoja inicjatywa ....

*

Offline J@rek

  • *
  • 98
Źle mnie zrozumiałeś - miałem na myśli, że skoro jest popyt, to nie trzeba z tym dyskutować.

Ponieważ ja nie widzę owego 'ssania' na technologie na palmtopy, Ty uważasz, że jest - nie dyskutuję z tym.

Mnie tylko zastanowiłoby, dlaczego FS zaprzestało rozwijania sie w tym kierunku, skoro zrobiło niezłego palmtopa i miało dobrą prasę. Aż się prosi, by na bazie tych doświadczeń iść dalej, skoro rynek tego oczekuje.
Nie kłócę się z głupcami bo nie ma sensu.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Źle mnie zrozumiałeś - miałem na myśli, że skoro jest popyt, to nie trzeba z tym dyskutować.

Ponieważ ja nie widzę owego 'ssania' na technologie na palmtopy, Ty uważasz, że jest - nie dyskutuję z tym.

Mnie tylko zastanowiłoby, dlaczego FS zaprzestało rozwijania sie w tym kierunku, skoro zrobiło niezłego palmtopa i miało dobrą prasę. Aż się prosi, by na bazie tych doświadczeń iść dalej, skoro rynek tego oczekuje.


tak samo jak i FS tak i Dell ... zarzucil pomysl, po prostu im sie nie oplaca .... to ze uzytkownicy odbieraja cos (konkretny model pda) jako fajny i udany model, firmy tj dell czy fsc .... rozpatruja z punktu widzenia glownie stalosci przychodzu, udzialu w rynku, zysku .... dla nich jest to TYLKO kolejna dojna krowa  :E
tak samo jak IBM kiedys byl de facto tylko (glowne strumienie przychodow) sprzet i software .... tak teraz jest to przerzucone na konsulting, globalizacje i ...  tzw rozwiazania, HP pisze interface'y i zarabia na tym kokosy .... juz nikt nie sprzedaje samych PDA ... bo to jak wszedzie juz w branzy cwierka jest rynek schylkowy   

*

Offline J@rek

  • *
  • 98
Mam niejasne przeczucie, że głównym odbiorcą jest klient indywidualny.
I chyba dlatego tuzy rakiem się wycofują.
Zwróć uwagę, jak 'zawiedzeni jesteśmy' 214.
Biorąc pod uwagę laptoki i skrzynki - można by powiedzieć, że od 2 lat niekoniecznie za dużo tu się zmieniło( w palmtopach).
loox 560 ma 2 lata. Na dobrą sprawę, gdyby dołożyc mu pamięci, gps zrobić na nowych układach( z funkcją loggera), obudowę z kevlaru i wyświetlacz 4" - to czy byłby to skok? Może rozdzielczość 960x600. No i procek 'lepsiejszy'.
A tu nic. Odnoszę wrażenie, że producenci palmtopów nie przykładają się do tego segmentu.
I druga sprawa - znamy jakieś spektakularne przetargi dla organizacji rządowych na palmtopy?
URM ogłasza przetarg na dostawę 12000 hendheldów - :-)

gdyby był to rynek wschodzący to po 2 latach loox miałby na pokładzie delfinarium i napęd 4x4 w standardzie a w opcji anihilowałby członków byłej koalicji rządowej.

Nie mówię, że jest to przerąbany pomysł.
Jeżeli ma się dojście do nietypowego i bogatego odbiorcy - to czemu nie?
Na dokładkę robić aplikację wieloplatformową, najchętniej pod przeglądarki. Z uwzględnieniem środowiska linuksa.
Oprócz przyjemności z projektowania i programowania może będą i pieniądze.
Jeżeli zrobi się to w sposób skalowalny, to może i zagranica kupi.
Nie zniechęcam.
Padł Chlebowski, BUT-S,parę banków,System 3000 i inni więksi ode mnie.
Inni mali zrobili sie wielkimi.
Oprócz biznes planów trzeba mieć szczęście.
I zasadnicza sprawa - jak się nie ma nic do stracenia - można ryzykować wszystko :).
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2008, 22:40:45 wysłana przez J@rek »
Nie kłócę się z głupcami bo nie ma sensu.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna

Padł Chlebowski, BUT-S,parę banków,System 3000 i inni więksi ode mnie.
Inni mali zrobili sie wielkimi.
Oprócz biznes planów trzeba mieć szczęście.

nie szczescie tylko ... znajomosci, historia kilku firm na naszym rynku pokazuje iz dobrze podpisane kontrakty podpisane lata temu skutkowaly naplywem sily witalnej ($$$) przez kilka lat mimo ze projekt ani nie rozliczony ani nie dzialal lub wrecz nie dziala do dzis ....

*

Offline J@rek

  • *
  • 98
Nie potrafię tak.
A wychodzą czasami takie sprawy, że siwy dym. I czasami bohaterowie strzelają sobie w łeb - vide sprzedaż wieżowca po zakładach Próchnika do ZUS i unieważnienie transakcji :). (kupił za 2 a sprzedał za 10)

Znajomości to jedno i szczęście to drugie. Tamten miał znajomości i nie miał szczęścia.
Nie kłócę się z głupcami bo nie ma sensu.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Nie potrafię tak.
A wychodzą czasami takie sprawy, że siwy dym. I czasami bohaterowie strzelają sobie w łeb - vide sprzedaż wieżowca po zakładach Próchnika do ZUS i unieważnienie transakcji :). (kupił za 2 a sprzedał za 10)

Znajomości to jedno i szczęście to drugie. Tamten miał znajomości i nie miał szczęścia.

inaczej ... im wieksze $$$ tym bardziej licza sie znajomosci, szczescie tez ... ale ma duzo mniejsze znaczenie
mimo ze sa znane przypadki (pojedyncze) kiedy glownie dzieki szczesciu cos sie udalo ...  :wink:

*

Offline J@rek

  • *
  • 98
Vide dziewczyna, która wygrała 500000 w ostatnich milionerach.
Chyba, że udawała :), o co ją posądzałem :).
Nie kłócę się z głupcami bo nie ma sensu.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
ze tak odswieze temat ... czy i co tam sie dzieje w temacie dzialalnosci bo ciekaw jestem jak sie potoczyly losy ?! hmmmm ....