[Pytanie] Panel dotykowy po wymianie w Evo 3D dziwnie się zachowuje

  • 4 Odpowiedzi
  • 20697 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wwwojciech

  • *
  • 83
  • Love Regenersis !!!
Witam,

Mam problem, ponieważ po wymianie panelu dotykowego w Evo 3D nie cała powierzchnia reaguje na dotyk. Zastanawiam się co może być przyczyną. Czy po wymianie trzeba robić kalibrację? Nie pamiętam aby panele pojemnościowe trzeba było kalibrować po wymianie.

Wykonałem test wbudowanym w oprogramowanie testerem (screen poniżej). Od dołu do 3/4 panelu wszystko jest ok ale już górna część ekranu nie działa w ogóle.
https://www.dropbox.com/s/mx0zvb24h49rbou/IMG_20150726_115145.jpg?dl=0

Jeśli ktoś z forumowiczów ma jakiś pomysł to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
Wojciech

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: [Pytanie] Panel dotykowy po wymianie w Evo 3D dziwnie się zachowuje
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2015, 14:59:56 »
Dla mnie raczej oczywiste jest, że wymiana panelu została wykonana źle, ewentualnie wymieniony panel nie jest sprawny.
Nad czym tu się zastanawiać? Trzeba udać się do serwisu, gdzie dokonywana była naprawa i pokazać im co zrobili. Niech fuszerkę naprawią.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline wwwojciech

  • *
  • 83
  • Love Regenersis !!!
Odp: [Pytanie] Panel dotykowy po wymianie w Evo 3D dziwnie się zachowuje
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2015, 20:30:59 »
Elo,

dzięki za odpowiedź, choć nie rozwiązuje ona mojego problemu. Panel wymieniłem sam a wątek na tym forum założyłem z nadzieją, że oprócz specjalistów od oprogramowania znajdzie się ktoś, kto od czas do czasu coś lutuje czy ogólnie naprawia. Pracując przez kilka lat w serwisie (prawie 5) nauczyłem się wszystkiego, co jest potrzebne aby sobie czy komuś znajomemu coś tam naprawić w wolnym czasie. Tak jest też z tym telefonem, jeżeli okaże się, że panel jest uszkodzony to całość zmielę (will it blend?) i wyrzucę do śmieci.

Zastanawiam się czy jest sposób aby taki panel skalibrować... Ktoś coś?

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: [Pytanie] Panel dotykowy po wymianie w Evo 3D dziwnie się zachowuje
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2015, 21:29:18 »
To może w tym dziale pytaj
http://pdaclub.pl/forum/serwisowanie/
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: [Pytanie] Panel dotykowy po wymianie w Evo 3D dziwnie się zachowuje
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2015, 05:55:21 »
Kiedyś miałem 3d i i model ten skutecznie zepsuł w moich oczach dobra opinie o HTC. Fakt miałem na gwarancji ale wymieniano mi wielokrotnie dotyk wraz z ekranem. Bez skutecznie.na koniec wymienili mi cały telefon który podziałal może z miesiąc... Poszedł w świat. Podobno Gold card trzeba zrobić i wtedy skalibrowac