Problem z USB

  • 7 Odpowiedzi
  • 1523 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MFC

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Problem z USB
« dnia: Marzec 21, 2008, 18:32:20 »
Witam,

mam 4 gniazda USB w laptopie, do tej pory zajety byl jeden( dongle do myszy bezprzewodowej), pozostale trzy wolne. Tylko podpinalem PDA lub czytnik kart. Jakis czas temu zakupilem sobie zewnetrzny bluetooth, zeby robić synchrnizacje bezprzewodow. Wszystko ladnie, jednak od tamtej pory (tak mi sie wydaje) nie moge podlaczyc zadnego innego urzadzenia (trzeciego) ani PDA ani czytnik nie dziala. Odpinalem dongla od myszy, odpinalem bluetootha i rowniez nie pomaga. Przeinstalowalem bluetootha, przeinstalowalem activesync i rownież nic. Pda nawet sie nie laduje przez kabel. O co chodzi? Wyglada tak jakby jakies porty zostale zablokowane? Dodam takze, ze laptop zasilany jest z sieci, wiec nie ma mowy o spadku napiecia.
Macie jakies pomysly by rozwiazac ten problem i podlaczyc wszyskie sprzety?
Z góry dzieki

P.S. Sorry jesli to zly dzial.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2008, 20:39:52 wysłana przez MFC »

*

Offline djcarol

  • *
  • 58
  • Sprzęt: Eten X600 | Acer F900 | HTC Trophy | HTC 8S
Odp: Problem
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2008, 18:58:39 »
Ekspertem nie jestem ale spadek napiecia nie zalezy od tego, czy laptop jest podpiety do sieci czy nie - ma to wplyw jedynie na sposob zarzadzania energia.
Podobny problem mialem w komputerze PC - okazalo sie, ze trzeba bylo wymienic zasilacz, bo nie wyrabial, wiec..

*

Offline Lorbas

  • **
  • 181
  • Sprzęt: SGS
Odp: Problem
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2008, 19:49:19 »
Port USB może dostarczyć max 500mA zasilania, wygląda na to, że w Twoim laptopie masz po prostu jeden port USB rozdzielony na 4, kiedy podłączasz tam jedno urządzenie które potrzebuje np. 500mA zasilania to jest wszystko ok. Ale jak do tego urządzenia które żre 500mA dodasz jeszcze jedno które żre np. 100mA to suma zapotrzebowania na energie przewyższa to, co może dać port USB (czyli te 500mA) i dlatego urządzonka siadają.

Jedynym rozwiązaniem może być kupno Huba - koniecznie aktywnego (czyli z zasilaczem), na allegro takie niedrogo kupić.

Pozdr

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Problem
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2008, 20:03:10 »
MFC
prośba na przyszłość - pisz w temacie czego dotyczy post

*

Offline MFC

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Problem
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2008, 20:39:36 »
Już mi ktoś powiedział, że to moze byc spowodowane tym ze tak naprawde USB sa podpiete pod huba, tylko czy w tym wypadku po odpieciu myszy i bluetootha, sam PDA nie powinnien chodzić, tak samo czytnik? Nawet przy wypieciu wszystkiego dalej nie dziala ani czytnik ani PDA sie nie laduje, nie mowiac juz o synchronizacji.

*

Offline AMi

  • *****
  • 1763
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 7110
Odp: Problem z USB
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2008, 20:47:21 »
12^2
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2021, 22:57:24 wysłana przez AMi »

*

Offline MFC

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Problem z USB
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2008, 21:15:35 »
Mógłbyś dokładniej napisac co konkretnie mam odinstalowac?
Odinstalowalem wszystko co jest w Universal Serial bus controllers a także to co bylo w Ports. Po resecie komputera, mimo ze odlaczone, wszystko sie zainstalowalo jeszcze raz. Nic nie pomoglo.
Dodatkowo w universal Serial bus controllers mam 2 x Generic USB hub, 5 x USB root Hub i jeszcze 5 jakischs USB controllers.Wiec to wyglada tak jakbym naprawde mial huba.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2008, 21:36:14 wysłana przez MFC »

*

Offline MFC

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Problem z USB
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2008, 09:50:28 »
Witam,

juz wiem co bylo przyczyna, uszkodzony kabel... :|