Pożegnałem się z Etenem

  • 12 Odpowiedzi
  • 19227 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Pożegnałem się z Etenem
« dnia: Czerwiec 03, 2009, 13:09:41 »
Generalnie to już drugi tydzień minął odkąd przesiadłem się z Etena na HTC. Więc mogę już w krótkich słowach opisać moje wrażenia z tej przesiadki.

Poprzednio miałem Etena M700, sprzęt który przynajmniej część tutejszych forumowiczów zna i używa, a pozostali przynajmniej z opisów poznali. M700 miałem dokładnie 22 miesiące, początkowo z WM5, potem z WM6. Nigdy nie miałem potrzeby eksperymentować z innymi, alternatywnymi romami, i do samego końca używałem oryginalnego romu Etena. Oczywiście z drobnymi poprawkami, czyli przede wszystkim patch do baterii oraz obsługi kart SDHC. A dodatkowo patch do obsługi aparatu (z formy etenusers).
Jeśli chodzi o jakość materiałów użytych do produkcji, to M700 prezentował się nieźle, ale jednak HTC bije go na głowę użytymi materiałami. Natomiast sprzęt, a przede wszystkim procesor w M700 działał wyraźnie wydajniej niż procesor HTC, choć zegar ten sam. Ale Eten miał CPU Samsunga a HTC ma Qualcomma. Natomiast 128MB RAM w HTC, to jest to, co powinno być standardem. Oczywiście RAM jak wyciekał, tak wycieka, ale co z tego, jak do dyspozycji użytkownika tak czy inaczej jest ponad 60MB wolnej pamięci.

Natomiast podstawową przewagą mojego Kaisera nad M700 jest oprogramowanie. Już teraz mogę powiedzieć, że ROM HTC (także w wersji 6.0) bije na głowę oprogramowanie Etena, przede wszystkim jeśli chodzi o stabilność. Bo jednak Eten miał bogatszy pakiet dodatkowych programów, cóż z tego, skoro w zasadzie większość z nich była bezużyteczna. Jako przykład dopracowania softu HTC niech będzie to, że po odebraniu rozmowy nie ma tej krótkiej bezwładności, podczas której my już słyszymy rozmówcę, ale on nas nie słyszy. No i Kaiser od razu widzi karty SDHC, nie potrzebuje do tego patchy.
Z softwaru w moim Kaiserze to brakuje mi tylko programu do backupów. Będę musiał coś dokupić, chyba, że ktoś zna jakąś ciekawą freewarową alternatywę działającą na romie PL (taki ma mój Kaiser)

W sumie poza 128MB RAM skusiłem się na Kaisera ze względu na obsługę 3G. I to był strzał w dziesiątkę. Szybkość z jaką pobiera się dane z sieci bije na głowę Edge z M700. Rewelacja, ściąganie MMS czy przeglądanie stron to teraz bajka.

Jeszcze w jednym Kaiser jest mocniejszy od M700. Bateria, mimo że o zbliżonej pojemności jest zdecydowanie bardziej wytrzymała, niż ta w Etenie ... mój roczny HTC trzyma na baterii ponad 5 dni, podczas gdy Eten od nowości nie wytrzymywał dłużej niż 2, góra 3 dni.

Podsumowując. Przesiadka z M700 na TyTN II to było to, czego mi było potrzeba. Ze względu na te dwie drobne rzeczy, czyli 128MB RAM i obsługę 3G. Ale swojego Etena będę miło wspominał. Zwłaszcza, że przy odrobinie cierpliwości można było tak skonfigurować M700, że był naprawdę funkcjonalny i stabilny.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2009, 13:13:07 wysłana przez oldzie »
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

*

Offline Axles

  • 40
  • Sprzęt: Eten x800 WM6 by Kielich
Odp: Pożegnałem się z Etenem
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2009, 08:39:39 »
Cześć, jestem w sumie nowym posiadaczem etena, ale zobaczyłem se te dwa modele co porównujesz czyli eten m700 z HTC P4550 i troche mi sie wydaje ze porownywanie ich nie ma sensu bo HTC to inna klasa urządzenia tzn. inna półka cenowa. To tak jakby porównać malucha z cinqucento :] Oczywiście to tylko moje zdanie, a opierałem się na ceneo.pl i mgsm.pl

http://www.ceneo.pl/1527716                       http://www.ceneo.pl/382770
http://www.mgsm.pl/katalog/htc/tytnii/         http://www.mgsm.pl/katalog/eten/m700/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2009, 08:46:44 wysłana przez Axles »

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: Pożegnałem się z Etenem
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2009, 22:50:12 »
Nie no, nie przesadzałbym, aż tak się te dwa modele nie różnią od siebie, żeby nie można ich było porównywać. Proponuję nie ulegać propagandzie pt. "jak coś ma nadrukowane logo HTC, to wszystko inne musi się od razu schować".
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Odp: Pożegnałem się z Etenem
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2009, 06:02:41 »
Dokładnie. Przewaga Kaisera to 3G, 128MB RAM i jakość plastików, minusem jest słabszy CPU.

No i ja kupiłem używkę, a sprzedałem M700, więc mnie przesiadka kosztowała 140 zł, więc naprawdę niewielkie pieniądze.
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

*

Offline Axles

  • 40
  • Sprzęt: Eten x800 WM6 by Kielich
Odp: Pożegnałem się z Etenem
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2009, 21:47:24 »
No ale roznia sie bardzo cenowo, a jak roznia sie cenowo to te dodatki htc typu 128ramu itd sa normalne.
Dla mnie urzadzenia z roznica nawet tysiaca zlotych sa nieporownywalne :] a cena pewnie wynika z ramu
Ja tam nie moge narzekac, kupilem na allegro 3-miesiecznego bardzo zadbanego x800 za ... 350 zl :P no i smiga super jedynie ram by sie zdalo wiecej by uruchomic dwie bardziej zaawansowane aplikacje jaknp automapa i gps tuner czy cos :)

*

Offline PaDo

  • **
  • 240
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Chat B5330
Odp: Pożegnałem się z Etenem
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2009, 15:12:36 »
tez kiedys mialem etena m700....w serwisie byl 2 miesiace...po wielkiej i szumnej walce oddano mi pieniadze...
potem byl Asus p750 , w ktorym pekala obudowa i brzęczał głosnik... po wielkiej i szumnej walce oddano mi pieniadze...
wiec kupilem HTC Kaisera... i mam spokoj juz od roku....nic sie nie dzieje i jestem zadowolony...

i napisze to co napisał autor watku :

Cytuj
Przesiadka z M700 na TyTN II to było to, czego mi było potrzeba.

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Pożegnałem się z Etenem
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2009, 20:10:27 »
Prawdopodobnie już nigdy nie sprzedam mojego X800 ponieważ jego cena spadłe na dno...
Kupiłem go za około 2200 razem z uchwytem, teraz propnują mi w komisach 800 PLN-ów i wcale nie chcą go przyjmować...

Poprostu porażka, a jest jeszcze na gwarancji...
Raczej będę z nim eksperymentował aż czegoś nie popsuję tak, że nie będę mógł tego sam naprawić albo nie oddam go bratu lub komus z rodziny a sam nie kupię kolejnego świetnego wynalazku...
Ilość przeładowań oprogramowania w tym sprzęcie, jakie wykonałem, normale urządzenie już dawno by zabiło...
Testy pamięci rom (pamięci na której jest zapisany system operacyjny i inne rzeczy) nie pokazuje mi do dziś ani jednego uszkodzonego klastra, bita czy jek sobie to nazwiecie...  Jedyna rzecz na którą będę narzekał, to mało pamięci ram i tego nie przeskoczę...
Poszukam raczej na rynku, sprzętu który ma tej pamięci najwięcej i najszybszy procesor...
Moje doświadczenia z komputerami zaczęły się od Atari XE64 a później przesiadka na szybszy sprzęt czyli na PC 500Mhz
Teraz mogłem mieć te 500MHz w kieszeni...

Eten a teraz jusz Acer, jest daleko w tyle w porównaniu do HTC...
Każdy, kto miał już doświadczenie z jakimkolwiek Etenem, już go nie kupi...
Poprostu przesiądzie się na HTC...

Poprawcie mnie jeśli macie zamiar kupić kolejnego ETENA...
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

*

Offline Sebakrk

  • **
  • 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: Pożegnałem się z Etenem
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 03, 2009, 16:27:07 »
Jako że przez 2 lata byłem użytkownikiem M700 muszę powiedzieć że nie był to taki zły sprzęt patrząc z perspektywy czasu, powiem więcej miałem do tej pory 3 pda z GSM i M700 chyba jest na 2 miejscu pod stabilności działania. Pokonał w mojej subiektywnej ocenie HP 614C który wydawać by się mogło jest urządzeniem o 2 klasy lepszym.
Ale od razu trzeba zaznaczyć że działałem na romie od kolegi _TB_TB_ urządzenie po zmianie dostało skrzydeł w zasadzie zero zwiech można było zapomnieć gdzie znajduje sie sotreset może dla tego że używałem go głównie jako telefonu i nawigacji.
Były też minusy jak odpustowa obudowa, i za wysoka cena urządzenia nowego.

Co do HTC to jakoś nie przemawia do mnie ta firma i nie wiem z czego biorą się te ochy achy 
sebakrk
Asus 636 Eten m700 HP IPAQ 614c i780 HTC Magic 32A

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Odp: Pożegnałem się z Etenem
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 03, 2009, 22:58:47 »

Co do HTC to jakoś nie przemawia do mnie ta firma i nie wiem z czego biorą się te ochy achy 

Pewnie dlatego, że ma wsparcie ze strony XDA-DEVELOPERS, dzięki którym HTC ma naprawdę stabilny system bo testowany przez dużą rzeszę użytkowników.
Gdyby XDA dziś przerzuciło by się np na ASUS'a to ASUS by miał gwarantowaną dobrą sprzedaż i ochy i achy za stabilne oprogramowanie, choć myślę, że musieli by troche przerobić wizerunek na Iphone'owaty
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Pożegnałem się z Etenem
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 03, 2009, 23:19:08 »
Gdyby XDA dziś przerzuciło by się np na ASUS'a to ASUS by miał gwarantowaną dobrą sprzedaż i ochy i achy
To może niech przerzuci się na Acera  :grin: :E
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

Odp: Pożegnałem się z Etenem
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 14, 2009, 19:43:54 »
a ja się pożegnałem z etenem m700 dwa dni temu. nie powiem, brakuje mi czasem tej klawiatury qwerty ale jego prądożerność była okropna. może bakterię miałem w nim już wyczochraną na maksa ale jeden dzień to dla mnie za mało. będę tęsknić za gps. ale cóż. póki co odżywa moja stara miłość do symbiana w modelu e51 fińskiego koncernu.

*

Offline Sirrah

  • **
  • 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Nexus 7
Odp: Pożegnałem się z Etenem
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 15, 2009, 00:10:23 »
Ja po kupieniu x800 prawie 2 lata temu od razu stwierdziłem że już nigdy nie kupie zwyczajnego telefonu... Próbowałem używać różnych telefonów, ale nie jestem w stanie się do nich przekonać. Jak nie mam dużego dotykowego ekranu z wm na pokładzie to po prostu nieswojo się czuję... ;)
Phone: Galaxy Nexus (GSM)
ROM: AOKP JB-MR1 Build 3

Odp: Pożegnałem się z Etenem
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2009, 00:12:25 »
hm... dotykowy ekran ?? jakoś mnie nie przekonał mimo dwóch prób, z acer n30 i eten m700. etena ratowała klawiatura. za duże paluchy chyba mam :D