Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!

  • 266 Odpowiedzi
  • 97233 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bryan1

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten x600, OmNiA. HtC Hd 2
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 20, 2008, 09:09:07 »
Witam.
Ja też miałem problemy z urządzeniem chociaż inny serwis wywiązał się ze swoich obowiązków bez zastrzeżań. Prawie...
To "prawie" to nie uznanie gwarancji na wylany wyświetlacz. Musiałem zapłacić za wymianę na nowy plus koszta Dhl ( w sumie 530 zł).
Natomiast sprzęt naprawiony w ciągu 1 tygodnia. Ten serwis to Orika we Wrocławiu. Fajny kontakt i naprawdę konkretny serwis. Mają autoryzację więc nie tylko jest Unicom.
Pozdrawiam

*

Offline kamilo731

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E-Ten M800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 24, 2008, 09:52:49 »

Jak narazie ze swojego nowego zakupu ETEN x800 jestem zadowolony, ale musiałem zmienić soft, żeby być zadowolonym ;)


Z tym to chyba się spotkał każdy użytkownik ETENA  :mrgreen: :mrgreen:

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 25, 2008, 21:48:21 »
No to czekam na wasze reakcje jak wyjmiecie słuchawki z gniazda i sie głosnik/mikrofon "posypią". MASAKRA!
LUDZIE nie kupjcie tego sprzetu. Ja sie zaczynam rozglądać na co zmienić Etena tego!

*

Offline snik

  • **
  • 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X500+
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 25, 2008, 21:55:49 »
No to czekam na wasze reakcje jak wyjmiecie słuchawki z gniazda i sie głosnik/mikrofon "posypią". MASAKRA!
LUDZIE nie kupjcie tego sprzetu. Ja sie zaczynam rozglądać na co zmienić Etena tego!
musisz miec jakas wyjatkowo wadliwa sztuke, zeby nie napisac - pecha. mi po wymiane lcd w serwisie (na gwarancji) wszystko jak narazie ladnie chodzi, i gniazdo sluchawkowe i sprzet

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 25, 2008, 22:24:30 »
Może zrobić spis dla poszczególnych modeli kto gdzie kupił?
Bo to mogą być tylko pewne partie sprzętu szczególnie wadliwe. Mój x800 nie ma żadnych dolegliwości.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 25, 2008, 22:33:16 »
matko... i pomyslec ze zastanawialem sie nad kupnem etena jak szukalem sprzetu z VGA... brrrrr... jesli wyjatkowy pech to sprzet ciagle w serwisie to super. dla mnie wyjatkowym pechem byloby to ze w ogole trzeba oddac sprzet do serwisu na naprawa gwarancyjna-wynikla nie z mojej winy. az ciarki przechodza na mysl ze moglem miec takie problemy.

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 26, 2008, 07:21:43 »
Każdy sprzęt elektroniczny potrafi się zepsuć.
Ciekawe czy ktoś robił statystyki ilość sztuk sprzedanych do ilości, która trafiła do serwisu?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 26, 2008, 09:26:41 »
Ja rozumiem, ze moze sie zepsuc ale...... jak widze nie tylko ja mam problem.

Znikajacy ROM, zwiecha raz na dwa dni, SF raz dziennie, aparat  zDUPY, 2x juz w serwisie a teraz TO gniazdo słuchawek. Ten sprzet co rusz mnie zawodzi. Żona sie ze mnie smieje bo ma Nokie i ZERO problemów. A mnie np. w Etenie kiedys budzik nie zadzonił bo zwiecha sie zrobiła w nocy! MASAKRA! Miałem rano wazne spotkanie iiiii....!!!!! No MASAKRA!

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 26, 2008, 10:46:57 »
Ja rozumiem, ze moze sie zepsuc ale...... jak widze nie tylko ja mam problem.
Widzisz, Ty masz takie problemy ale wielu użytkowników ich nie ma. Ale mniejsza o to.
Trzeba mieć na uwadze, że poza uszkodzeniami 'elektronicznymi' (i tu oczywiście jest wina producenta) są też wady wynikłe z zastosowania systemu Windows Mobile. Jak będzie taka Nokia, to wtedy będzie można porównywać ;)
Faktem jest też, że ROMy dostarczone przez producenta nie zawsze są najlepsze :(
Ale ten kto ma wgrany poprawiony ROM zdecydowanie mniej narzeka na sprzęt.
Czy to jest tylko w Etenach, śmiem twierdzić że nie. Znajomy miał Toshibę G900 i też miał z nią problemy. Wolno chodziła, zawieszała się, miała problemy ze sterownikami grafiki.

Niestety za wygodą i dużymi możliwościami jakie daje Windows Mobile idą także wady a są nimi zwiechy itp.
Napisane: Czerwiec 26, 2008, 10:44:21
Dodam jeszcze, że na forum zazwyczaj pisze się o problemach a jak komuś działa to się tym nie chwali, bo po co ;) Tak jest na wszystkich forach i dłużej czytając dochodzi się do wniosku, że nie warto danego sprzętu kupować. Gdyby kierować się tą logiką, to nikt z nas nie miałby żadnego samochodu ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 26, 2008, 11:01:10 »
Mam już rok Etena x500+ i muszę powiedzieć że jestem z niego  zadowolony. Zaraz po zakupie miałem trochę problemów, ale po przeinstalowaniu romu na 543 zmianie pamięci pp na 6 mb oraz zainstalowaniu kilku pathy przyśpieszajacych działanie systemu wszystko jest super. Telefon się nie zawiesza. Nawigacja działa bardzo poprawnie. Dojście do internetu ok.Mam karte SDHC 6mb. Zainstalowałem także SPB Mobile Shell 2,0. Nie ma żadnych zwieszek itp Na koniec dla niezadowolomych. Jest to sprzęt delikatny, który należy niestety programowo doposażyć. Na tym forum jest o tym wszystko napisane. Oczywiście producent mógłby zadbać o takie doposażenie wcześniej tak jak to robi np HTC

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 26, 2008, 12:20:01 »
na forum zazwyczaj pisze się o problemach a jak komuś działa to się tym nie hwali, bo po co ;) Tak jest na wszystkich forach i dłużej czytając dochodzi się do wniosku, że nie warto danego sprzętu kupować. Gdyby kierować się tą logiką, to nikt z nas nie miałby żadnego samochodu ;)

Mi też działa bez zastrzeżeń.
Na chwilę obecną chyba najbardziej wiodącą marką to HTC, ale czy zyskała by swoją popularność gdyby nie brandowane modele? W komentarzu do testu X800 ktoś z unicomu napisał, że w Rosji na pierwszym miejscu jest HTC, a na drugim Eten. Więc aż tak bardzo zły nie jest, skoro jest na drugim miejscu.

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 26, 2008, 12:38:03 »
Zazdroszcze WAM!

*

Offline Syl

  • 1
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 26, 2008, 12:38:54 »
I ja nie mam zastrzerzeń  :ok:

*

Offline primosz

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eten m700
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 26, 2008, 13:06:55 »
ja też  :P ale jak to sie mówi przypadki chodzą po sprzecie :ohreally:
Ciekawość zabija ale czyni ludzi szczęśliwymi

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 26, 2008, 14:01:08 »
Ja rozumiem, ze moze sie zepsuc ale...... jak widze nie tylko ja mam problem.
Widzisz, Ty masz takie problemy ale wielu użytkowników ich nie ma. Ale mniejsza o to.
Trzeba mieć na uwadze, że poza uszkodzeniami 'elektronicznymi' (i tu oczywiście jest wina producenta) są też wady wynikłe z zastosowania systemu Windows Mobile. Jak będzie taka Nokia, to wtedy będzie można porównywać ;)
Faktem jest też, że ROMy dostarczone przez producenta nie zawsze są najlepsze :(
Ale ten kto ma wgrany poprawiony ROM zdecydowanie mniej narzeka na sprzęt.
Czy to jest tylko w Etenach, śmiem twierdzić że nie. Znajomy miał Toshibę G900 i też miał z nią problemy. Wolno chodziła, zawieszała się, miała problemy ze sterownikami grafiki.

Niestety za wygodą i dużymi możliwościami jakie daje Windows Mobile idą także wady a są nimi zwiechy itp.
Napisane: Czerwiec 26, 2008, 10:44:21
Dodam jeszcze, że na forum zazwyczaj pisze się o problemach a jak komuś działa to się tym nie chwali, bo po co ;) Tak jest na wszystkich forach i dłużej czytając dochodzi się do wniosku, że nie warto danego sprzętu kupować. Gdyby kierować się tą logiką, to nikt z nas nie miałby żadnego samochodu ;)

ale chyba najczesciej sie slyszy o wlasnie psujacych sie etenach. nie twierdze ze w innych urzadzeniach sie to nie zdaza ale chodzi mi o to ze wlasnie z opisow w internecie wyglada ze w etenkach dzieje sie to najczesciej.
diabelnie podoba mi sie eten X800. ale nie mialbym odwagi go kupic chyba....

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 26, 2008, 14:13:11 »
ale chyba najczesciej sie slyszy o wlasnie psujacych sie etenach. [...] z opisow w internecie wyglada ze w etenkach dzieje sie to najczesciej.

Może zwyczajnie cena zachęca i jest ich najwięcej na rynku  :E

Na marginesie tnij troszkę cytaty proszę.  :ok:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline chomiczek

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
    • Omega Klub Polska
  • Sprzęt: N97mini, HTC HD2
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 28, 2008, 22:15:44 »
ja swojego kupiłem, po 2 dniach oddałem do serwisu.. wrócił.. i oddaje go w poniedziałek w sklepie, gdzie go kupiłem i biorę Asus P750.. a ten x800 no cóż.. wygląda fajnie i takie tam, ale mam dla porównania Mio P560 i jest o wiele szybszy od x800... ogólnie nie polecam, żeby się nie rozczarować.
created by Chomiczek by 2010

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 29, 2008, 00:05:03 »
Asus P750 jak dla mnie jest za duży. Coraz bardziej zaczynam doceniac obecnosc klawitury numerycznej i dzis spodobał mnie sie Mio A702.

*

Offline kamilo731

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E-Ten M800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 29, 2008, 09:30:31 »
Ale MIO A702 to jest jakieś cofnięcie firmy w rozwoju. Patrz sobie na procek 264MHz. Fajnie chodzi ale użytkownicy skarżą się, że muli i wolno chodzi.

*

Offline piotrluk

  • *
  • 50
  • Sprzęt: ETEN M800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 29, 2008, 15:35:18 »
Witam
Jak tak czytam te posty to zaczynam sie co raz bardziej przychylać do negatywnej opinii na temat ETEN M800. Co prawda sprzęt sie nie psuje w sensie technicznym jak na razie ale ma jedną podstawową wadę jako sprzęt do użytku codziennego. Mój egzemplarz kilka razy dziennie z niewyjaśnionych przyczyn po prostu sie wyłącza.....ot tak....jakby stwierdził, że już mi nie będzie potrzebny. Po naciśnięciu Power zamiast pokazać sie skonfigurowany ekran to pojawia sie wściekle pomarańczowy ekran. Wiadomo, że wtedy jestem poza zasięgiem bo telefon nie działa. W sumie moja cierpliwość sie już kończy i albo szybko znajdę coś na tą przypadłość albo go sprzedam i kupie jakiś HTC - tylko ze ten z klawiaturą jest ciężki a najnowszy jest bez klawiatury a już sie do niej przyzwyczaiłem.

Pozdrawiam Piotr Łukasiewicz

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 29, 2008, 22:24:22 »
Mój egzemplarz kilka razy dziennie z niewyjaśnionych przyczyn po prostu sie wyłącza.....ot tak....

Jaki masz ROM i jaki futerał?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 29, 2008, 23:27:37 »
Tak jak czytam ostatnio to chyba HTC górą. Asusy duże, Mio wolne... Mój typ na dziś to HTC touch dual, jedynie GPS brak  :S

*

Offline piotrluk

  • *
  • 50
  • Sprzęt: ETEN M800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 30, 2008, 07:48:03 »
Mój egzemplarz kilka razy dziennie z niewyjaśnionych przyczyn po prostu sie wyłącza.....ot tak....

Jaki masz ROM i jaki futerał?
Mój ROM o ile dobrze sczytałem to Ver A42 WWE 040 0266 tak pisze przy restarcie a jeśli chodzi o futerał to nie używam go bo jest zbyt ciasny.
Pozdrawiam Piotr

*

Offline mangelob

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #83 dnia: Lipiec 01, 2008, 00:26:24 »
i oddaje go w poniedziałek w sklepie, gdzie go kupiłem i biorę Asus P750
Fajny sklep, że się tak bez problemu zgadzają

Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #84 dnia: Lipiec 01, 2008, 11:03:34 »
Wiecie zawsze znajdzię się parę osób którym coś sie popsuje.. Czy to samochód, telewizor czy telefon... To normalne. Ale to nie znaczy że każda sztuka jest awaryjna. Ja mam glofiisha x650 2gi miesiąc i nic się nie dzieje (mam nadzieje, że tak pozostanie:D ). Jeżeli chodzi o wykończenie telefonu to uważam, że jest niezłe i w tym przedziale cenowym (ok 1350zł) naprawdę znaleźć coś lepszego. Oczywiście zgadzam się, że HTC robi lepsze urządzenia ale za podobny model trzeba zapłacić sporo więcej. Z drugiej strony nowe nokie nijak mają się dotego typu PPC (czy to glofiish czy htc). Mit bezawaryjnej nokii minął pod koniec ubiegłego wieku ;) ale na początku tego obecnego. Ostatnim bezawaryjnym modelem chyba była nokia 6310 czy coś takiego (chociaż jestem pewny że jakby się uprzeć to znajdziemy kogoś komu ten tel uległ awarii!). Obecnie nokia to średniej jakości obudowa wypchana pseudo-system symbianem o ograniczonych możliwościach. Rozumiem, że osoba zakładająca ten wątek miała przykrą sytuacje, ale jak mówiłem, że to zależy od konkretnej sztuki a nie całej partii urządzeń. I jestem pewny, że swój wkład do tego miał importer Etenów, chyba firma MIP i ich serwis... Sam miałem z nimi beznadziejne doświadczenia gdy popsuł mi się MP3 Iriver H10. Wydałem 1200zł na grajka, który popsuł się po miesiącu potem czekałem na niego prawie 3 miesiące... Wreszcie pojechałem zrobiłem awanture i dostałem nowy. Mimo to nie znam nikogo innego komu by tokonkretne urządzenie się popsuło, a już teraz ma 3 lata. A wracając do tematu i glofiisha czy etena..

Odrazu gdy kupiłem swojego wyrzuciłem polski ROM i wgrałem wersje eng ponieważ do wersji PL jak zwykle nie ma upgradów. Po wgraniu nowej wersji wraz z patchem ekranu telefon przestał zamulać i działa bez resetu 3 tygodnie, nic się nie dzieje..

A co do etui, to faktycznie eteny się same w nim wyłączają, nikt nie wie dlaczego ;) Ale to chyba kwestia ucisku na któreś klawisze. Gdy zacząłem go nosić w kieszeni ani raz się nie wyłączył

Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 01, 2008, 13:39:35 »
Ale to chyba kwestia ucisku na któreś klawisze.

Czy mnie się tylko uroiło czy w dokumentacji stoi wyraźnie, że wyjęcie tylnej klapki skutkuje odcięciem zasilania? Jeśli tak, to niewykluczone, że da się w etui tak ugiąć Etena, że zadziała ten właśnie czujnik.

*

Offline loos

  • **
  • 175
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: glofiish M800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 01, 2008, 14:07:24 »
możliwe, co prawda głupie rozwiązanie ale jakas odpowiedz jest. co nie wzmienia faktu że to defekt by w oryginalnym etui i nie tylko zresztą , podczas pisania sms`ów  udawało mi sie restarty robić...  (wkur````jące ...) ...

ciekawe co na to ETEN i serwisy... 

Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 01, 2008, 16:07:32 »
Zdjęcie klapki odcina zasilanie, podobnie jak masz zdjętą klapke to nie włączysz telelfonu. przy każdej próbie będzie się zapalać czerwona diodia.

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 01, 2008, 17:42:08 »
Zdjęcie klapki odcina zasilanie, podobnie jak masz zdjętą klapke to nie włączysz telelfonu. przy każdej próbie będzie się zapalać czerwona diodia.
w takim razie musze przyznać, że mój egzemplarz jest uszkodzony. Zdjęcie klapki nie powoduje żadnej reakcji i bez problemu się bez niej włączy. Chyba muszę dołączyć do grupy, która często korzysta z serwisu  :mrgreen:

Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 01, 2008, 21:01:49 »
hmmm ja mam tak w x650, może w x800 jest inaczej? :P