Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!

  • 266 Odpowiedzi
  • 97248 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline clie

  • **
  • 107
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 02, 2008, 00:50:02 »
I zaczęło się :)
W listopadzie 2007 - w 12 miesiącu użytkowania nie wytrzymałem już problemów z gniazdem słuchawkowym i głośnikiem zewnętrznym i sprzęt (x500) poszedł do serwisu. Przez 3 miesiące bezproblemowego poserwisowego działania - znów to samo - problemy z głośnikiem zewnętrznym i gniazdem słuchawkowym (na marginesie, aby nie wywoływać wilka z lasu, od czasu naprawy gwarancyjnej nie używałem tego gniazda - sic!).

I w końcu, gdy ciśnienie we mnie i na zewnątrz osiągnęło przy tej temperaturze odwrotną korelację, zdecydowałem się na kolejny kontakt z Unicomem.
No i klapa - w Unicomie to już jest tylko płatna usługa serwisowa :(.
Moja żona pęka ze śmiechu widząc jak codziennie SPB wykonuje mi backup systemu, jak co jakiś czas odwieszam system...
do pewnego momentu argumentowałem, przekonywałem.... po dzisiejszej akcji w Unicomie i informacji o płatnym serwisie... już nie mam siły.
PDA od lat zawsze pomagał mi zarządzać czasem a nie jak teraz absorbował go w niewyobrażalnej ilości...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2008, 00:51:54 wysłana przez clie »

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 02, 2008, 11:05:54 »
Moja żona pęka ze śmiechu widząc jak codziennie SPB wykonuje mi backup systemu, jak co jakiś czas odwieszam system...

Też bym pękał ze śmiechu, po co ci codziennie backup? Skonfiguruj tego Etena porządnie i nie będzie się system wieszał ani nie będziesz musiał robić codziennie backupów.
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 02, 2008, 12:02:52 »
Też bym pękał ze śmiechu, po co ci codziennie backup? Skonfiguruj tego Etena porządnie i nie będzie się system wieszał ani nie będziesz musiał robić codziennie backupów.

Dokładnie. Ja mam M700 ponad rok i nie widzę praktycznie żadnych problemów z tym urządzeniem, może z wyjątkiem zbyt małej ilości RAM, jednak 128MB RAM by czyniło z M700 sprzęt idealny.

Oczywiście trochę czasu zajęło mi dobranie idealnego zestawu aplikacji i ustawień pasujących do moich potrzeb. I mimo, że mam ciągle oryginalny WM6 Etena to nie widzę powodów aby to zmieniać. Działa mi szybko i niezawodnie, bateria wytrzymuje tak ze 2-3 doby, a jedynym lekko irytującym mankamentem jest ta sekunda przerwy po odebraniu rozmowy, kiedy to mnie nie słyszy ta druga strona. Ale to nie jest wina Etena ale samego sterownika GSM w WM.

I uważam, że za tę cenę Eten robi bardzo porządny sprzęt.
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 02, 2008, 12:33:19 »
Też bym pękał ze śmiechu, po co ci codziennie backup? Skonfiguruj tego Etena porządnie i nie będzie się system wieszał ani nie będziesz musiał robić codziennie backupów.

Dokładnie. Ja mam M700 ponad rok i nie widzę praktycznie żadnych problemów z tym urządzeniem, może z wyjątkiem zbyt małej ilości RAM, jednak 128MB RAM by czyniło z M700 sprzęt idealny.

Oczywiście trochę czasu zajęło mi dobranie idealnego zestawu aplikacji i ustawień pasujących do moich potrzeb. I mimo, że mam ciągle oryginalny WM6 Etena to nie widzę powodów aby to zmieniać. Działa mi szybko i niezawodnie, bateria wytrzymuje tak ze 2-3 doby, a jedynym lekko irytującym mankamentem jest ta sekunda przerwy po odebraniu rozmowy, kiedy to mnie nie słyszy ta druga strona. Ale to nie jest wina Etena ale samego sterownika GSM w WM.

I uważam, że za tę cenę Eten robi bardzo porządny sprzęt.

Tak jest! :) tak jak wcześniej pisałem, dużo zależy na jaką sztuke trafimy (bo sprzęt każdej kategorii się psuje) i kto użytkuje..

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 02, 2008, 21:29:54 »
IMHO sprzet wyjety z pudełka powinien byc skonfigurowany na maxa. A nie, szukac na forach itd. SICK! :mad:

Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 02, 2008, 22:47:18 »
Skonfigurowany jest ale ogólnie a nie według indywidualnyc potrzeb. A jak znajdziesz taki który bedzię dla KAŻDEGO idelany to daj znać. Kupie go bez chwili namysłu!

*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 03, 2008, 07:18:45 »
Tak jest! :) tak jak wcześniej pisałem, dużo zależy na jaką sztuke trafimy (bo sprzęt każdej kategorii się psuje) i kto użytkuje..

Np. Tutaj jest informacja o problemach z HTC http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=100936.0

Co wcale nie oznacza, że HTC to kiepski sprzęt ...
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

*

Offline peters

  • **
  • 148
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 03, 2008, 11:57:01 »
Witam.
A co szanowne grono powie na moj przypadek...
Sprzet wyjety z pudelka - od producenta.Odpalam - zaczyna sie instalowac system i soft...
I nagle wywala komunikat o bledzie, przerywa instalacje - nie dziala nic.
Dzwonie do unicomu - mam sobie sciagnac nowy soft i zainstalowac.
Zrobilem tak - palm sie uruchomil.Sytuacja sprzed ponad roku gdy urzadzenie kosztowalo prawie 2,5k.
Cos takiego to tylko w etenie....Niestety.

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 03, 2008, 12:10:07 »
Nieeeee, po prostu ETEN przyciąga pechowców  :E :E :E   :wink:

Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 03, 2008, 12:18:25 »
Cos takiego to tylko w etenie....

Nie demonizuj. Jest cała masa urządzeń o wielkim potencjale i przystępnej cenie, wokół których narosło mnóstwo mitów i które niekoniecznie od początku pracowały stabilnie. Takie choćby płyty główne ECS K7S5A (pamięta ktoś?), Asus M2N-E i pochodne.

*

Offline peters

  • **
  • 148
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 03, 2008, 14:23:37 »
To nie ma nic wspolnego z demonizowaniem.
Maly szczegol...dostalem sprzet od producenta z wszystym takim softem ze to urzadzenie nie chcialo sie uruchomic.
Ironia czy olewanie klientow? Jestem w stanie zrozumiec wymiane softu na nowy, lepszy, szybszy ale kupujac cos milo jest zobaczyc chodz raz jak po wlaczeniu zasilania urzadzenie dziala a nie szukac softu zeby zadzialalo...

Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 03, 2008, 14:38:51 »
To nie ma nic wspolnego z demonizowaniem.
Maly szczegol...dostalem sprzet od producenta z wszystym takim softem ze to urzadzenie nie chcialo sie uruchomic.
Ironia czy olewanie klientow? Jestem w stanie zrozumiec wymiane softu na nowy, lepszy, szybszy ale kupujac cos milo jest zobaczyc chodz raz jak po wlaczeniu zasilania urzadzenie dziala a nie szukac softu zeby zadzialalo...

Płyty Asusa M2NE większość ludzi nie była w stanie uruchomić na oryginalnym BIOSie ;)

*

Offline piotrluk

  • *
  • 50
  • Sprzęt: ETEN M800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 03, 2008, 19:40:22 »
Zdjęcie klapki odcina zasilanie, podobnie jak masz zdjętą klapke to nie włączysz telelfonu. przy każdej próbie będzie się zapalać czerwona diodia.
heheheheheh koledzy jesteście boscy............... znalazłem ten cholerny czujnik. Lewy górny róg, po zdjęciu klapki zaraz nad złączem baterii. Co za baran w Etenie to wymyślił. Wystarczy rysikiem przytrzymać ten przycisk (czujnik) i można go włączyć wiec chyba to jest to..... Pytanie, jak to zablokować bo przy tak giętkiej klapce to nie widze przyszłości z tym telefonem. Wystarczy nawet lekki wstrząs i jest wstanie sie wyłączyć - miałem już tak parę razy.
Jak ktoś ma pomysł to prosze go opisać.
Pozdrawiam Piotr
Napisane: Lipiec 03, 2008, 19:34:15
Też bym pękał ze śmiechu, po co ci codziennie backup? Skonfiguruj tego Etena porządnie i nie będzie się system wieszał ani nie będziesz musiał robić codziennie backupów.

Dokładnie. Ja mam M700 ponad rok i nie widzę praktycznie żadnych problemów z tym urządzeniem, może z wyjątkiem zbyt małej ilości RAM, jednak 128MB RAM by czyniło z M700 sprzęt idealny.

I uważam, że za tę cenę Eten robi bardzo porządny sprzęt.

Skoro jest taki idealny to mam pytanko jak kolega radzi sobie ze znikającym RAMem. powiedzmy po 3 dniach użytkowania (pod warunkiem ze sie nie zresetuje - cholerny czujnik od klapki - udało mi sie to chyba tylko 3 razy w ciągu 2 miesięcy użytkowania) dostępny RAM spada mi do 13MB po restarcie przy mam ok 21MB beż praktycznie żadnych dodatkowych programów. Co zrobić zeby sie tak nie działo.
Pozdrawiam Piotr

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 03, 2008, 23:11:53 »

*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 04, 2008, 07:31:30 »

Dokładnie. Ja mam M700 ponad rok i nie widzę praktycznie żadnych problemów z tym urządzeniem, może z wyjątkiem zbyt małej ilości RAM, jednak 128MB RAM by czyniło z M700 sprzęt idealny.


Skoro jest taki idealny to mam pytanko jak kolega radzi sobie ze znikającym RAMem. powiedzmy po 3 dniach użytkowania (pod warunkiem ze sie nie zresetuje - cholerny czujnik od klapki - udało mi sie to chyba tylko 3 razy w ciągu 2 miesięcy użytkowania) dostępny RAM spada mi do 13MB po restarcie przy mam ok 21MB beż praktycznie żadnych dodatkowych programów. Co zrobić zeby sie tak nie działo.
Pozdrawiam Piotr

Ja standardowo mam około 30MB RAM po SR. Z biegiem czasu pamięć wycieka i nic na to nie poradzę. Można jedynie spowolnić ten proces. Ja do tego używam programu Oxios Hibernate 1.40. Mimo tego, jak dojdę do 20MB RAM, czyli mniej więcej raz na tydzień, czasem trochę rzadziej robię SR. Ale warto sobie zdawać sprawę, że to nie jest wina Etena tylko Windows Mobile
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

*

Offline piotrluk

  • *
  • 50
  • Sprzęt: ETEN M800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #105 dnia: Lipiec 04, 2008, 13:10:44 »

Ja standardowo mam około 30MB RAM po SR.
Witam
Kolega ma co kol wiek zainstalowane na tym M700, że po SR osiąga 30MB. Ja usunąłem wszystkie dodatkowe aplikacje (nie Etenowskie) oraz parę etenowskich i po SR mam max 21MB :(:(:(:(
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2008, 13:18:03 wysłana przez piotrluk »

*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 04, 2008, 13:31:05 »

Ja standardowo mam około 30MB RAM po SR.
Witam
Kolega ma co kol wiek zainstalowane na tym M700, że po SR osiąga 30MB. Ja usunąłem wszystkie dodatkowe aplikacje (nie Etenowskie) oraz parę etenowskich i po SR mam max 21MB :(:(:(:(

Dokładnie po SR mam 47,46MB, z tego in use 19,22 free 28,24 (z tym, że w pamięci jest program do obsługi pamięci  :E )

Z zainstalowanego softu:

Etenowski:

Eten RingTone 1.0
Eten Battery Metter Service
Eten Backup Utlility 3.2
Eten EtPhone
Eten GPS Viewer
Eten Location SMS
Eten Multimediamanager 3.1
Eten Satelite Data Updater 1.0
Eten ScreenKB
SIMManager 2.2
EtenSkinChanger
Eten Skype Setting
Eten Speed Dial

I potem mam jeszcze

Poprawkę do aparatu
FinchSync do synchra z Mozillą
kilka gier i kilkanaście aplikacji jakich używam od czasu do czasu i czasami na codzień
no i patche do baterii

Tak, że coś tam mam:

Na todayu mam plugin Battery Status i cLanucha i jako menu start mam QuickMenu. I z tym wszystkim na starcie 28MB RAM dostępne ....
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #107 dnia: Lipiec 04, 2008, 19:08:50 »
Ja po SR również mam ok 29,5-30MB wolnej pamięci. Wersja romu to 383 (WWE), mam zainstalowanych tylko kilka aplikacji Etena, dwa programy nawigacyjne, simcity 2000 i nie pamiętam co więcej :P po paru dniach ilośc wolnego ramu to ok 20MB. RAM w ppc zawsze będzie uciekał tak jak w komputerze, ponieważ działają na podobnych zasadach..

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 08, 2008, 18:41:13 »
Ja również przestrzegam po raz kolejny przed zakupem etena a na pewno m700.

Moja krótka/długa historia z etenem

Kupiłem go od kolegi na szczęście na gwarancji gdzieś koło stycznia. Oczywiście byłem świadomy, że otrzymuję nowego świeżo po wymianie na nowy. Radość długo nie trwała jak okazało się, że nie da się przez niego rozmawiać, nie pomogły romy starowniki i inne pierdoły, przerywanie było nagminne. Oddałem - po miesiący wraca i ze względu na to, że potrzebny mi był GPS pomęczyłem się miesiąc i oddałem go znowu z tego samego powodu. MIesiąc oczekiwania - przyszedł - wymiana płyty głównej. Rozmowy się poprawiły znacząco ale niestety dalej słyszałem od znajomych : powtórz, powtórz, powtórz itd. ale przynajmniej ja ich w miare dobrze słyszałem. Oczywiście jazda w samochodzie (na miejscu pasażera) i jednoczesne prowadzenie rozmowy średnio było możliwe do wykonania. Ostatnio pojawiła się plamka na wyświetlaczu i się już wkurzyłem na maksa.
Obejrzałem dokładnie ekran i okazuje się, że jak jest ciemne tło to widać pixele jasnożółto zielone i dodatkowo mnie krew zalała. Pomyśleć, że sprzedałem nokię n95 (wyświetlacz kryształ, dźwięk jeszcze lepszy, jakość rozmowy wogóle bez porównania). Dziś zawiozłem cały ten złom do sklepu w pudełkach - napisałem pismo zwrot z ustawy, że nie niezgodny z umową i goście będą teraz szukać na siłe i mam nadzieje, że dostane kase spowrotem bo przerosło to moje siły.

A tak wogóle to pytanie ile średnio chodziły te telefony w listopadzie grudniu 2007 bo nie mam pojęcia, ja zapłaciłem mniejszą kasę, jako, że kupowałem z drugiej ręki.

Pozdrawiam
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 08, 2008, 21:09:28 »
W listopadzie 2007 mój X500+ kosztował 1850zł.

U mnie jak wraca z serwisu to nawet nie ma notki co było zrobione  :O~

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 08, 2008, 22:17:04 »
To mam rozumieć że mój będzie ze 200 zetów droższy ?


U mnie też nie wpisywali nigdy - karta gwarancyjna pusta. Natomiast mam potwierdzenia 1. wymiany na nowy, 2. Naprawy raz, 3. Naprawy dwa i teraz oddałem z wada podobną plus kilka następnych.

Za drugim razem jak zanosiłem do sklepu (na szczęście dla mnie na nieszczęście dla sklepu, że mieści się u mnie w mieście) kazałem napisać notkę, żeby wpisali wymianę i naprawy. Po przyjściu telefonu w gwarancji oczywiście nic się nie pojawiło przyszedł tylko jakiś świstek : wymiana Mbrth :)
dobrze, że coś znam się na kompach i skojarzyłem płytę główną. Ale gwarancja pusta.

Wkurzyłem się - skserowałem wszystko co miałem włącznie z pudełkiem (bo na nim naklejali swoje numery serwisowe - zawsze to jakiś dowód) i instrukcją obsługi, kartą gwarancyjną, oraz dwoma kwitami dotyczącymi przyjęcia sprzętu do serwisu. I dziękuje Bozi, że nie wywalałem tego wszystkiego w kosz jak to zazwyczaj mam w zwyczaju, bo później tonę w papierach. Tym razem wszystko zbierałem i przydało się. Mam nadzieję, że skończy się zwrotem kasy bo chyba nie przeżyje jeszcze jednego m700.
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 08, 2008, 23:58:12 »
Baciarek, daj koniecznie znac jak to sie skonczy. Mój już był dwa razy w serwisie i przydałby sie trzeci bo po ostatnim serwisowaniu jak wrócił to mu diodka od GPS NON-STOP mryga. Wszytsko działa tylka ta diodka.

Ja Ci sie uda to moze tez wystapie o zwrot kasy. Odesłanie wadliwego sprzetu to dla mnie przesada.

*

Offline peters

  • **
  • 148
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 09, 2008, 08:13:54 »
Witam.
Moj byl naprawiany 2 razy.Przyszedl z naprawy...z ta sama usterka na podstawie ktorej byl wyslany:)
Co do braku informacji jaka byla naprawa - dzwonilem wtedy do UNICOMU ze chce miec wypelniona karte gwarancyjna bo to jest podstawa w razie czego do wymiany sprzetu i ze powinna byc informacja co bylo robione. Dostalem wtedy odpowiedz ze wysylaja te lakoniczne informacje na kartkach bo serwis w Niemczech tez ich nie informuje co dokladnie bylo robione, dlatego nie wypisuja kart gwarancyjnych. Ale wszystkie swistki zbierac nalezy. Lepiej niech lezy i jesc nie wola. Interesuje mnie tylko to, co sie stanie jak zdechnie mi 3 raz...Jak kupowalem to gwarancja byla na 12 m-cy, choc przepisy unijne mowia o 24...Przedluzenia gwarancji nie udalo mi sie wywalczyc ( spedzil 5 tyg w naprawie ) choc uslyszalem ze jak nawali tuz po zakonczeniu gwarancji to zebym sie nie martwil. Wniosek koncowy...Jak dozyje moja M700 swoich dni bedzie nastepny palm ale na pewno nie ETEN, HTC jednak gora.

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 09, 2008, 12:11:16 »
Dziś sie zdziwiłem. Po około 7 dniach wróciły DWA telefony ISDN-Eurit z naprawy gwarancyjnej. Usterki naprawione, karta gwarancyjna podbita z opisem co zostało usunięte.

UNICOM sukcs! Mnie nigdy tez nie napisali co naprawili. A może tak są zasypani naprawami gwarancyjnymi, że im szkoda czasu na papierkową robote? Do bani!  :mad:

ps. mam gwarancje na 24 miechy. Rok upływa w listopadzie. Nie wierze, ze do listopada 2009 nic sie nie zepsuje.

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 09, 2008, 12:27:05 »
Dziś sie zdziwiłem. Po około 7 dniach wróciły DWA telefony ISDN-Eurit z naprawy gwarancyjnej. Usterki naprawione, karta gwarancyjna podbita z opisem co zostało usunięte.

UNICOM sukcs! Mnie nigdy tez nie napisali co naprawili. A może tak są zasypani naprawami gwarancyjnymi, że im szkoda czasu na papierkową robote? Do bani!  :mad:

ps. mam gwarancje na 24 miechy. Rok upływa w listopadzie. Nie wierze, ze do listopada 2009 nic sie nie zepsuje.

Jak nie napisali co zrobili, to nie wiesz np. czy czegoś nie wymienili. A jak coś wymienili, to na wymienione części gwarancja biegnie od nowa...

Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 09, 2008, 12:39:17 »
No tak... mnie również spotkała wątpliwa przyjemność oddania sprzętu do serwisu MIP... nie mam przy sobie kwitka z serwisu więc z pamięci napiszę odnośnie dat. Około 12.06.2008 r. oddałem do serwisu etena x600 z następującymi usterkami: ładowarka na obudowie daje 80 V efekt jest taki ze rozmawiajac przez telefon podlaczony pod ladowarke, czuc na uchu "laskotanie" od tej blaszki metalowej oslaniajacej glosnik, palm jako palm dziala dobrze nie wliczajac w to modulu gsm... tu niestety nie jest juz tak dobrze. Zaczynajac od gubienia zasiegu skonczywszy na tym ze ludzie do mnie dzwoniacy slysza sygnal oczekiwania na odebranie polaczenia... ja natomiast nie mam zadnej informacji o tym ze ktokolwiek dzwoni.

Kontakt z "serwisem": po dostarczeniu osobistym sprzetu do serwisu przy ul. Siedmiogrodzkiej, uzyskalem informacje na miejscu, ze sprzet bedzie pierw sprawdzany na miejscu, po czym ewentualnie wyslany poza "serwis", dodam ze mial sie ze mna skontaktowac pracownik "serwisu" i poinformowac mnie o tym co stwierdzil w przeciagu dwoch dni.... tak gdybym sam nie zadzwonil... to pewnie do dnia dzisiejeszego by nie bylo kontaktu. No ale jestem cierpliwy wiec sam zadzwonilem i dowiedzialem sie ze sprzet faktycznie jest uszkodzony, jak to panowie z "serwisu" stwierdzili na miejscu i odsylaja go na "powazniejsza" naprawe i ze bede informowany co i jak i co sie ze sprzetem dzieje. W dniu wczorajszym czyli prawie miesiac pozniej postanowilem ze sam zadzwonie i sie spytam co sie dzieje i kiedy moge sie spodziewac sprzetu. No i telefon troche mnie zasmucil, gdyz pan z "serwisu" poinformowal ze zaraz sprawdzi paczki ktore przyszly do nich... no ale sprzetu tam nie bylo, poprosil mnie zebym jeszcze chwilke zaczekal, ze sprawdzi na stronie co sie dzieje ze sprzetem.... na stronie nie zanalazl informacji wogole chyba nic o danym sprzecie, poinformowal mnie ze zaraz zadzwoni i dopyta sie co i jak a mi odpowie na dane kontaktowe z karty zgloszenia do "serwisu". Niestety po raz kolejny skonczylo sie na obetnicach, zadzwonilem po raz kolejny sam, inny pan poinformowal mnie ze owszem sprzet wrocil od producenta, ale jest ekspertyza ze sprzet jest ok. Zapytalem jakim to cudem skoro sami stwierdziliscie ze faktycznie dane usterki sa (dwa dni sprzet byl testowany rzekomo w "serwisie"), to raptem sie sam naprawil ???? Pan poprosil o chwile cierpliwosci, ze idzie z kolega porozmawiac.... wrocil.... nie nikt sobie takiej rozmowy nie przypomina... no to juz mi poprostu szczeka opadla... i wogole to moge sie odwolywac do producenta, bo dla nich zdanie producenta jest niepodwazalne i wogole ze ten pan sobie notuje wszelkiego rodzaju rozmowy z klientami w swojej bazie, pytam sie czy w takim razie moja wczorajsza rozmowa jest "zanotowana" .... no nie... ale pan ma sobie jeszcze porozmawiac z kolega, a ja zebym na pismie sie odwolywal, bo takie rozmowy telefoniczne... to wlasnie takie efekty sa...

Prosze o pomoc.... bo rece opadaja... co wy byscie poczeli na moim miescu...  ????

Pozdrawiam

Krzysiek

*

Offline peters

  • **
  • 148
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 09, 2008, 14:50:02 »
Po mojej 1 naprawie sprzet wrocil z takim  samym urzadzeniem - zrobilem zdjecia, dolaczylem je na plycie napisalem pismo i puscilem raz jeszcze.
Jezeli usterka dalej wystepuje pismo i puszczaj jeszcze raz.Nie musze mowic ze 2 szt. i jedna kopia z potwierdzeniem przyjecia zostaje u kolegi.
Pozdrawiam

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 09, 2008, 14:54:34 »
Może zacznijmy od tego że MIP jest sub-dystrybutorem bo bierze sprzęt od Unicomu więc MIP - odsyła sprzęt do Unicomu a Ci do niemiec. A szkoda bo mogli się dogadać z Oriką i oni by im na miejscu serwisowali. Na chwilę obecną Eteny sprowadzone przez COMES są serwisowane w Polsce własnie przez Orikę. A reszta leci do niemiec i jest to co widać tutaj. Choć nie mogę tego zrozumieć dlaczego ten niemiecki serwis tak niemiłosiernie wali w ch***. Popatrzcie na Acera lub TomTom - Jeden ma serwis w Czechach, drugi w Holandii. Kilka razy sprzet wysyłałem i zawsze wracał naprawiony i w maks14-16 dni. Jednak można tylko niektórzy tego najwyraxniej nie potrafią. Szkoda Unicomu i MIP-u bo to dystrybutorzy tak jak każdy inny tylko przez ten niemiecki serwis psują sobie opinie. Unicom sprzedaje także inne marki i tam kłopotów z serwisem takich nie ma. Więc winę za to wszystko ponosi tylko i wyłącznie niemiecki serwis.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2008, 14:56:25 wysłana przez radoskur »

*

Offline m4rcin

  • 47
  • Sprzęt: Milestone x650 A701
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 09, 2008, 15:00:35 »
Ja, odpukać, jestem jak na razie bardzo zadowolony z x650 i prawdę mówiąc ciężko mi uwierzyć w to co piszecie. Pozostaje mi jedynie współczuć i cieszyć się, że mnie to nie spotkało (jak na razie). Swoją drogą moje MIO A701 odsyłane było 2 razy do serwisu. Pierwszy raz wróciło nie naprawione bo serwisantom nie chciało się sprawdzić, czy ich naprawa - wymiana baterii poskutkowała.

*

Offline kamell

  • 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M800 Rom 319, micro SD 8GB HC
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #119 dnia: Lipiec 09, 2008, 23:05:59 »
Witam

Pisałem już wcześniej na tym forum o moich problemach z tym palmem.
Może ktoś ma też taki problem.
Sprzęt kupiłem25 kwietnia. Wyciągnąłem z pudełka jeszcze w sklepie nusia sprzęt (który będę spłacał niestety przez 24 miesiące -zarabiam 1000 zł netto).
Pierwsza instalka systemu wraz ze spolszczeniem i dodatkami poszła bezbłędnie.
Wszystko cacy. Zacząłem instalowa co się da i w końcu nastąpiła pierwsza zwiecha mojego najdroższego sprzętu jaki kupiłem w życiu. Więc Hard Reset i zdziwienie ! System zainstalował się ale nie bezbłednie. System zainstalował się, ale nie do końca. Nie weszło parę cab'ów i spolszczenie. Cab'y doinstalowałem z dodaj-usuń programy i niby wszystko O.K.
Za każdym Hard Reset brakowało coraz więcej cab'ów w końcu totalna zwiecha i pozostał mi tylko ekran startowy.
Wysłałem sprzęt do unicom, ale przez sklep notebooki Wrocław. Cały miesiąc czekałem na telefon ze sklepu. W końcu zadzwoniłem i okazało się że mój paltop na mnie czeka - od tygodnia.  :mad:
W serwisie Unicomu wykonano nową instalację softu.
Uruchomiłem sprzęt, pierwsza instalacja - wszystko O.K. -pełna instalka bez żadnych problemów.
Następny Hard reset i to samo. Im więcej Hard reset tym mniej instalek się wgrywało. Powinno 27/27 plus spolszczenie a wgrywało się prawidłowo połowa.
Wyglada na to,że nFlash nie trzyma prawidłowo plików instalacyjnych.
I znów serwis.
Jeśli teraz wróci z serwisu robię kilka Hard reset pod rząd i jeśli znów zacznie gubic instalkę to krew mnie zaleje.
Pisałem do Eten'a żeby przysłali mi orginała romu ze spolszczeniem to se będę wgrywał z karty za każdym razem ale odmówili.

PS. Sprzęt dotarł do Unikomu 13 czerwca dzisiaj jest 9 lipca jeśli w poniedziałek (14 lipca) zadzwonię do unicomu i mój sprzęt nie będzie w drodze, czyli czas naprawy przekroczy 30 dni to mogę zażądać zwrotu gotówki ?- jest to w końcu złamanie umowy gwarancyjnej . Tylko od kogo ? Od sklepu który zakupił go z Unicomu czy od Unicomu?

I jeszcze  najważniejsze:

Prędzej trafisz w lotka czwórkę niż dodzwonisz sie do serwisu Unikomu za pierwszym razem. Zawsze leci melodyjka i po 3 minutach cie wywala a impulsy poszły w diabły.

Dzwońcie na 224920300 (sekretariat czy cóś) i tam was przełączą do informacji serwisu.

Pozdrawiam

Jarek

Jarek