Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!

  • 266 Odpowiedzi
  • 97247 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #240 dnia: Sierpień 07, 2009, 14:06:47 »
Nie ma chyba większego syfu jak ETEN!!! jestem zmuszony już dosyć długo używać to G...O!! większego syfu naprawdę niewidziałem ciągłe przeinstalowywania systemu już mnie dobijają (dobrze że jest jeszcze PANOT czy ADONIX) bo inaczej bym już dawno nim j....ł o ściane niegdy więcej niekupie nic produkcji tej firmy!!!!

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #241 dnia: Sierpień 09, 2009, 22:50:40 »
Nie bedziecie mieli juz okazji bo Etena wykupił Acer i palmtopów Etena juz nie będzie  :mrgreen: Miejmy nadzieję, ze jak Acer to i serwis będzie w Pradze w czechach tam gdzie notebooki serwisują - w ciągu ostatniego miesiąca wysyłałem 3 laptopy i wracały max po 12-13 dniach z wymienionymi płytami głównymi. Oczywiście to żadne pocieszenie bo nikomu nie życzę żeby jego sprzęcik trafił kiedykolwiek do serwisu.

*

Offline piotr02031973

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 3gs 8gb
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #242 dnia: Sierpień 16, 2009, 15:36:45 »
Pierwszy raz czytam te opinie i sie normalnie boje co z etenami sie dzieje  :O  ..mam nadzieje ze moja x 600 nie padnie .choć uważam to za dobry zakup za ta cenę ...

*

Offline MaXyM

  • ***
  • 469
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #243 dnia: Sierpień 19, 2009, 15:25:03 »
Nie ma chyba większego syfu jak ETEN!!! jestem zmuszony już dosyć długo używać to G...O!! większego syfu naprawdę niewidziałem ciągłe przeinstalowywania systemu już mnie dobijają (dobrze że jest jeszcze PANOT czy ADONIX) bo inaczej bym już dawno nim j....ł o ściane niegdy więcej niekupie nic produkcji tej firmy!!!!

Nie zastanowiles sie ze "jaki uzytkownik taka opinia"? Szczegolnie biorac pod uwage forme wypowiedzi i ilosc argumentow stawiasz sie w gorszym swietle niz te kiepskie eteny.

Ja tam zainstalowalem rok temu najnowszy ugotowany OS, do tego SpB MS3 i hula jak trzeba. zadnych problemow.
A ty ciagle przinstalowujesz system? to jakis dziwny jestes chyba.
HTC HD | radio: 1.17.25.09 | OS: Energy 23569 Titanium 14.Jul1010 | spb MobileShell

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #244 dnia: Sierpień 19, 2009, 16:14:48 »
Od 2 miesiecy jestem posiadaczem HTC i problemów z nim NIE MA !!!!! To co miałem z ETEN'em (szukaj w archiwum) to po prostu "jakaś masakra". Każdy może mieć pecha, ale naprawde radzę się zastanowić przed zakupem tego sprzetu.

*

Offline Sebakrk

  • **
  • 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #245 dnia: Sierpień 19, 2009, 16:39:58 »
Nie bedziecie mieli juz okazji bo Etena wykupił Acer i palmtopów Etena juz nie będzie  :mrgreen: Miejmy nadzieję, ze jak Acer to i serwis będzie w Pradze w czechach tam gdzie notebooki serwisują - w ciągu ostatniego miesiąca wysyłałem 3 laptopy i wracały max po 12-13 dniach z wymienionymi płytami głównymi. Oczywiście to żadne pocieszenie bo nikomu nie życzę żeby jego sprzęcik trafił kiedykolwiek do serwisu.

Tak dla ścisłości nie Praga tyko Brno :)
sebakrk
Asus 636 Eten m700 HP IPAQ 614c i780 HTC Magic 32A

*

Offline aigel

  • ***
  • 299
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #246 dnia: Sierpień 19, 2009, 21:38:26 »
Nie bedziecie mieli juz okazji bo Etena wykupił Acer i palmtopów Etena juz nie będzie  :mrgreen: Miejmy nadzieję, ze jak Acer to i serwis będzie w Pradze w czechach tam gdzie notebooki serwisują - w ciągu ostatniego miesiąca wysyłałem 3 laptopy i wracały max po 12-13 dniach z wymienionymi płytami głównymi. Oczywiście to żadne pocieszenie bo nikomu nie życzę żeby jego sprzęcik trafił kiedykolwiek do serwisu.

Tak dla ścisłości nie Praga tyko Brno :)

pewnie zę Brno...
a dla pełnej informacji - palmtopy ACERA serwisowane sa również - a może głownie w Polsce - autoryzowanym serwisem jest BLASC .

;-)
poz
aigel

Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #247 dnia: Sierpień 20, 2009, 08:59:15 »
Ja kupiłem m800 i to jest najgorsza rzecz jaka mi sie przytrafiła ze sprzętem. Jeżeli chodzi o srwis UNICOM to jest chyba TOTALNE DNO, a Pniusia która wysyła i odbiera sprzęt to jest błąd w naturze , mój sprzęt wysłała całkiem do innego klienta , nawet nikt nie powiedział Przepraszam (chamstwo i prostactwo).
Moja przygoda z nieszczęsnym m800 i UNICOM http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=141640.0
Jeżeli komuś UNICOM zwleka z oddaniem sprzętu , radzę od razu udać się do UOKiK , a spraw będzie załatwiona na 100%. Ja czekałem na sprzęt przeszło 3 miesiące. UNICOM nie jednego klienta oszukał i oszuka. OSZUSTWO polega na tym że w gwarancji piszą 30 dni czas naprawy , a w rzeczywistości trwa miesiące .

*

Offline Sebakrk

  • **
  • 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Magic
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #248 dnia: Sierpień 21, 2009, 11:27:40 »
Nie bedziecie mieli juz okazji bo Etena wykupił Acer i palmtopów Etena juz nie będzie  :mrgreen: Miejmy nadzieję, ze jak Acer to i serwis będzie w Pradze w czechach tam gdzie notebooki serwisują - w ciągu ostatniego miesiąca wysyłałem 3 laptopy i wracały max po 12-13 dniach z wymienionymi płytami głównymi. Oczywiście to żadne pocieszenie bo nikomu nie życzę żeby jego sprzęcik trafił kiedykolwiek do serwisu.

Tak dla ścisłości nie Praga tyko Brno :)

pewnie zę Brno...
a dla pełnej informacji - palmtopy ACERA serwisowane sa również - a może głownie w Polsce - autoryzowanym serwisem jest BLASC .

;-)
poz
aigel

Dziwne ma ich głównej stronie jest napisane że serwisują :
    *
      Serwery
    *
      Desktopy
    *
      Telewizory

O palmtopach ani słowa
sebakrk
Asus 636 Eten m700 HP IPAQ 614c i780 HTC Magic 32A

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #249 dnia: Sierpień 21, 2009, 14:50:46 »
chyba się kapli w co wdepneli   :E :E :E
ps. warto pocztrać fora zanim się przejmie jakąś markę  :wink:

*

Offline wwwojciech

  • *
  • 83
  • Love Regenersis !!!
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #250 dnia: Sierpień 21, 2009, 15:06:07 »
A te stare płyty główne po wymianie trafiają do polski i są naparawiane w Raszynie pod warszawą.  :grin:

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #251 dnia: Sierpień 22, 2009, 13:31:29 »
Eteny nie są takie złe, problem tak naprawdę leży w Unicomie, przez co każda nawet najdrobniejsza wada sprzętowa oznacza pozbycie się telefonu na 2 miesiące. Nad tym Eten/Acer powinien popracować.
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline wingerman

  • *
  • 72
  • !@#$%^&*(
  • Sprzęt: Eten M800 i Xperia X10
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #252 dnia: Sierpień 22, 2009, 20:19:27 »
Eteny nie są takie złe, problem tak naprawdę leży w Unicomie, przez co każda nawet najdrobniejsza wada sprzętowa oznacza pozbycie się telefonu na 2 miesiące. Nad tym Eten/Acer powinien popracować.
Ze dolozylbym jeszcze dodatkowe 64MB pamieci.  :proud:
(*&^%$#@!

*

Offline kotex

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 808
Niech ktoś zabierze ten telefon w cholere !! czyli NIECH ŻYJE E-TEN !!
« Odpowiedź #253 dnia: Październik 25, 2009, 21:08:33 »
W ostatnim czasie aż ręce mi odpadają po spojrzeniu na mojego X800. Aczkolwiek nie mam już do niego sił ani rady, no nie potrafię się już zmobilizować żeby postawić go na nogi. NIE MAM JUŻ SIŁY !! No ale do rzeczy....

1. Uszkodzony wtyk Jack 2,5mm - byłem w 5 serwisach w Raciborzu i fachowcy zza lady odmówili mi współpracy pod każdym pretekstem
 - "ja się tego nie łapię bo widzę takie urządzenie po raz pierwszy"
 - " po 5 sekundowym obejrzeniu "nie naprawiamy takich rzeczy" po zapytaniu dlaczego? "bo to nie sony erricsson ani nokia"
 - "nie ruszam tego bo nie chce zepsuc"
 - "nie bede lutowac w plastyku"

Oczywiscie nie byly to doslowne odpowiedzi ale w tym sensie. Nikt mi nie potrafi pomoc w Raciborzu, zjezdzilem kazdy serwis i nic. Dalej jestem w du_ie. Raz mam dzwiek w glosniczku a raz nie. wszelkie nadzieje naprawienia tego wtyku legly momentalnie w gruzach. Mozna powiedziec X800 bez telefonu...

2. Notoryczne zawieszanie się NIE ZALEZNIE OD WGRANEGO ROMU - bez przerwy sie to padlo zawiesza. zrobilem nawet jeden z najnowszych oficialnie wydanych romow i dalej zwiechy. czasmi nawet 3x dziennie. no ludzie co z tym jest? wszystko jest ok, chce sobie sprawdzic godzine, klikam z prawej ten button (power) i nic. totalnie brak reakcji. czarny ekran, nic sie nie dzieje. diody sobie mrugaja a koma nie zyje. WTF? z mojej strony przeciez nic nie robilem. koma sobie spokojnie lezala w kieszeniu, zaden proces w tle, nic, 25MB ramu wolnego. W T F ? Rysik w dziure nic nie powoduje, tylko HR i wtedy koma strtuje od nowa. Problem sie powtarza na KAZDYM romie. Panot 1.90,  Panot 2.00, CustomROM v6, WWE 473 (chyba ... nie pamietam), WM 6.5 od kielicha, ... , itd.

3. Samoczynne przestawianie sie zegara - tego to mam juz naprawde pelna du_e. Koma na wieczor zostawiona pod ladowarka sieciowa, GSM aktywne, BT i WiFi wylaczone. Budzik nastawiony na 6:45 zeby zdazyc na busa (7:25). Zaden proces w tle, ok 25MB ramu wolnego. klade sie spac. Budzi mnie "rano" budzik o 6:45, wstaje, schodze na dol a tu 9:10, no comment, wyobrazcie sobie konsekwencje i pospiech, pomijajac juz spojrzenia na mojego swietnego X800. Praoblem podobnie jak wyzej... kazdy rom.

4. Brak GSM'u po co drugiej konkretnej zwieszce - tzn. problem NR.3 => HR => koma zrestartowala WM a tu nie ma GSM. Wchodze w wireless manager a tu NIE MA GSM - W OGOLE !! Podejrzewam ze to problem juz poruszany na forum (uszkodzony modem GSM). Robie kolejny HR bez zastanowienia, WM ponownie zaladowany, ... , o jest GSM ... ale wylaczony ? Klikam zeby wlaczyc a tu cudowny error (cos tam radio GSM can not be enabled bo cos tam podlaczyc), no rece opadaja, kolejny HR, wkoncu dziala jak nalezy.

5. Bluetooth sie zawiesza - przesylam jakikolwiek plik z lapka na X800 (rozne wielkosci pliku, rozne rozszerzenia) i czasami mam takie cos ze przesyalnie sie zawiesi w 10%, 30%, 50%, 90%, roznie. Pomaga tylko wylaczenie BT i ponowne wlaczenie i przeslanie. Problem wystepuje w 50% przesylek przez BT. raz jest ok a raz 3x z rzedu nie potrafie 2MB na kome wyslac.

6. Nawigacja - odziwo zyleta, mowa tutaj o TomTom Navigator 7.9. X800 podlaczony pod ladowarke samochodowa ktora wedlug nadruku generuje prad 0,5A ktore teoretycznie powinnno wystarczyc. tak niestety nie ma. Z moich obserwacji wynika iz ladowarka samochodowa nie nadaza podawac wystarczajacej ilosci pradu do X800 czego skutkiem jest rozladowywanie sie baterii w zwolnionym tempie a nie ladowanie jak sama nazwa sugeruje. wkoncu TT sie zawiesi po czym pozostaje bialy ekran z czarnymi paskami (oczywiscie koniec z nawigacji). Najlepsze jest wtedy to ze odlacze ladowarke samochodowa i X800 natychmiast gasnie. malo tego, nie da sie go wlaczyc na baterii - miga czerwona dioda co oznacza wycerpana baterie. WTF? przez ladowalo sie .... no comment. jedziesz 1000km z drugiego konca niemiec i w polowie drogi nie masz ani mapy ani nawigacji. Super sprawa kiedy przy predkosci 160km/h trzeba kombinowac co tu teraz zrobic? Gdzies czytalem ze X800 wymaga 450mA, USB daje 100mA ktore podobno nie wystarcza. Natomiast moja ladowareczka samochodowa ma wyrazny nadruk 0,5A ktore powinno w zupelnosci zapewnic wymogi X800. ... chyba nie ..... widacz ze caly uklad, obsluga kart, matryca z wyswietlaczem, dzwiek i GPS maja zdecydowanie wieksze zapotrzebowanie energii niz 0,5A.

7. Moja bateria trzyma dokladnie 14h przy sporadycznym uzytkowaniu, co jest jak dla mnie nieporozumieniem. Naladowany (na zgaszonym) do max przez ladowarke domowa sieciowa. Start godzina 7 rano. Koniec godzina 21. Bez przesady. W miedzyczasie 2 pliki odebrane przez BT, wifi wlaczone na 5min w celu spisania pewnych danych, 1 wykonane polaczenie trwajace gdzies 45sek, 2 odebrane sms, i to by bylo wszystko. Nadchodzi wieczor klade sie spac ok. godziny 22-23, patrze a x800 rozladowany do takiego poziomu ze nie da sie go juz uruchomic, trzeba pod ladowarke.

8. Dzwonek budzika odtwarza sie tylko raz mimo wlaczonej opcji powtarzania sygnalu. Nie wiem co jest z tym nie tak.

9. Przerozne inne wkur_ajace usterki o ktorych nie warto wspominac.


Prosze was drodzy uzytkowanicy X800 o slowo pocieszenia, o jakas rade co z tym fantem zrobic, pomozcie mi blagam co z tym zrobic zeby nie wywalic w koncu na smietnik. sprzedac tak jak lezy jako uszkodzone z dopiskiem "wezcie ten telefon w cholere !!" i kupic sobie HTC G1 albo cos innego gdzie bede mial nawigacje ? Ja juz nie wiem co z tym zrobic? Jaki rom zaladowac? co zle robie ze nic sie kupy nie trzyma. NIE MAM JUZ SILY !! Zdecydowanie pierwszy i ostatni E-TEN jakiego zakupilem. Nigdy wiecej sie na to padlo nie zdecyduje, nie wazne za jaka cene, nawet jakby mieli mi 200zl doplacic to itak bym tego nawet w rekawicy nie chwycil zeby nie zepsuc. Mam juz dosc tego calego szwankowania, JUZ NIE MOGE, NIE POTRAFIE...




« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2009, 20:33:08 wysłana przez BliSki »
Siemens C25 -> Siemens M35i -> Samsung X100 -> Nokia 7650 -> Motorolla L7 -> SE V630@K550 -> Nokia 6300 -> Nokia E62 -> Nokia 6301 -> E-TEN X800 -> Nokia E71 -> HTC HD2 + Nokia 6700 -> BB9780 -> Nokia 808

*

Offline kaliadam

  • **
  • 134
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: X800 microSD 4GB
Odp: Niech ktoś zabierze ten telefon w cholere !! czyli NIECH ŻYJE E-TEN !!
« Odpowiedź #254 dnia: Październik 25, 2009, 22:02:45 »
Mam dokładnie te same problemy z tym padłem co ty no moze poza problemem z zegarkiem u mnie funkcjonuje jak narazie ok
Ja już zrezygnowałam z tego padła używam go tylko do budzenia rano i ewentualnie jak gdzieś jade to jako nawigacja do niczego więcej to g...o się nie nadaje.

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Niech ktoś zabierze ten telefon w cholere !! czyli NIECH ŻYJE E-TEN !!
« Odpowiedź #255 dnia: Październik 26, 2009, 00:09:22 »
Nikt nie zmusza was do korzystania z etena. Można sprzedać i cieszyć się innym urządzeniem, przynajmniej ja tak bym zrobił.
Ja żadnego z wymienionych problemów nie zauważyłem u siebie, a wykorzystuje etena w znacznym stopniu. Kotex, rozumiem Twoją frustrację i pewnie ja był bym w takim samym stanie, wcale nie będę bronił etena. Ale do dwóch punktów mam pewne uwagi, może akurat w jakiś sposób to Ciebie pocieszy:
ad. 6. Na forum w kilku wątkach pojawiało się, aby naładować etena kablem USB (lub uniwersalną ładowarką samochodową) trzeba zewrzeć dwa piny, w innym przypadku będzie taki efekt jak opisujesz. Taki chwyt marketingowy etena, żeby kupować jego ładowarki.
ad. 7. Jeśli od strony elektronicznej jest wszystko sprawne, to wina słabej baterii może leżeć po stronie użytkownika. Mój ma prawie dwa lata i trzyma przynajmniej dwa dni, a użytkuję go więcej niż Ty opisałeś. Zużywanie się ogniw to rzecz naturalna.

*

Offline kaliadam

  • **
  • 134
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: X800 microSD 4GB
Odp: Niech ktoś zabierze ten telefon w cholere !! czyli NIECH ŻYJE E-TEN !!
« Odpowiedź #256 dnia: Październik 26, 2009, 05:26:25 »
Nikt nie zmusza was do korzystania z etena. Można sprzedać i cieszyć się innym urządzeniem, przynajmniej ja tak bym zrobił.
Ja żadnego z wymienionych problemów nie zauważyłem u siebie, a wykorzystuje etena w znacznym stopniu. Kotex, rozumiem Twoją frustrację i pewnie ja był bym w takim samym stanie, wcale nie będę bronił etena. Ale do dwóch punktów mam pewne uwagi, może akurat w jakiś sposób to Ciebie pocieszy:
ad. 6. Na forum w kilku wątkach pojawiało się, aby naładować etena kablem USB (lub uniwersalną ładowarką samochodową) trzeba zewrzeć dwa piny, w innym przypadku będzie taki efekt jak opisujesz. Taki chwyt marketingowy etena, żeby kupować jego ładowarki.
ad. 7. Jeśli od strony elektronicznej jest wszystko sprawne, to wina słabej baterii może leżeć po stronie użytkownika. Mój ma prawie dwa lata i trzyma przynajmniej dwa dni, a użytkuję go więcej niż Ty opisałeś. Zużywanie się ogniw to rzecz naturalna.

Bateria trzyma ci 2 dni???? nie masz takich problemów ??? Jakoś wszyscy mają te problemy tylko nie ty ???  A chcesz kupic?? Jakoś od prawie roku szukam kupca na to padło i nikt tego niechce!!!!! (No chyba że za 100 zł ale to ja już wole go używac jako budzika!!)
A to do poczytania o etenie :
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=95598.msg739125#msg739125
X800 - opinia po kilku miesiacach
miłego czytania

*

Offline Teflon94

  • *****
  • 1271
  • Płeć: Mężczyzna
  • 特氟隆- Moje Chińskie oblicze
  • Sprzęt: Palm III , Psion Revo , Palm Centro
Odp: Niech ktoś zabierze ten telefon w cholere !! czyli NIECH ŻYJE E-TEN !!
« Odpowiedź #257 dnia: Październik 26, 2009, 07:58:03 »
Ja też takich problemów z Etenkiem nie mam , choć napewno muszę się zgodzidzić z Kaliadam'em , Napewno poleciałem na parametry za dość niską kase , ale już lepiej by było chyba kupić coś HTC jak ładować sie w tak dość mało rozwiniety sprzęt ...
SE D750i -> Eten X800 - > Palm III -> Psion Revo -> Palm Centro - > Sony Ericsson K510i

*

Offline kotex

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 808
Odp: Niech ktoś zabierze ten telefon w cholere !! czyli NIECH ŻYJE E-TEN !!
« Odpowiedź #258 dnia: Październik 27, 2009, 18:24:36 »
Dzisiaj powtorka. Wczoraj zaladowalem panota 1.90 z racji tej ze jest to najbardziej stabilny rom jaki mialem w rekach. Niczego nie doinstalowywalem, totalnie zero. Nastawilem budzik na dzien jutrzejszy(dzisiaj) no i oczywiscie zaspalem. Koma zwieszona na dobre, budzik w ogole nie zadzwonil i bus mi uciekl. Tyle dobrze ze matka o podobnej porze z pracy wrocila i mnie obudzila. Bez dyskusji oczywiscie sie nie obeszlo ("dlaczego nie nastawisz sobie budzika na telefonie?") . Co jej mam odpowiedziec? Do samochodu i hessa. Tak czy inaczej nie wytrzymalem. Skolowalem sobie Nokie 6301 na alledrogo. Jak stane sie jej posiadaczem zabiore sie do wskrzeszania mojego X800.
Napisane: Październik 27, 2009, 18:22:17

ad. 6. Na forum w kilku wątkach pojawiało się, aby naładować etena kablem USB (lub uniwersalną ładowarką samochodową) trzeba zewrzeć dwa piny, w innym przypadku będzie taki efekt jak opisujesz. Taki chwyt marketingowy etena, żeby kupować jego ładowarki.


Przebiegle skubance, a ja sie tak wku_wial w samochodzie na mojego X800.

Zarzuc moze linkiem gdzie jest opis co to za operacje nalezy wykonac na standardowej samochodowej ladowarce zeby ladowala do porzadku
Siemens C25 -> Siemens M35i -> Samsung X100 -> Nokia 7650 -> Motorolla L7 -> SE V630@K550 -> Nokia 6300 -> Nokia E62 -> Nokia 6301 -> E-TEN X800 -> Nokia E71 -> HTC HD2 + Nokia 6700 -> BB9780 -> Nokia 808

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #259 dnia: Październik 28, 2009, 00:02:34 »
Kotex, Twój sprzet jest na gwarancji??

*

Offline kotex

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 808
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #260 dnia: Październik 28, 2009, 09:08:19 »
Niestety nie, kupiony jako nówka ale z ekspozycji czyli stal w sklepie na wystawie lub był testowany przez redakcje jakieś gazety itp.. W każdym razie nie mam podbitej gwarancji. Powiem tyle sprzęt przez rok śmigał elegancko, dopiero teraz mam z nim takie frytki. Dziś po raz kolejny budzik w ogóle nie zadzwonił  :S
Siemens C25 -> Siemens M35i -> Samsung X100 -> Nokia 7650 -> Motorolla L7 -> SE V630@K550 -> Nokia 6300 -> Nokia E62 -> Nokia 6301 -> E-TEN X800 -> Nokia E71 -> HTC HD2 + Nokia 6700 -> BB9780 -> Nokia 808

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #261 dnia: Październik 28, 2009, 12:30:37 »
Pytam, bo byc może serwis by Ci pomógł. Tylko ile by to kosztowało.
Mój szajsowaty +500x póki byl na gwarancji, az 3 razy był w serwisie. Po serwisie działał jako tako. W kocu znalazłem jako taki ROM (od Lorbasa) i uzywam go tylko do nawigacji  :S a do dzwonienia HTC.

*

Offline aqq

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #262 dnia: Listopad 04, 2009, 20:46:58 »
Wybaczcie koledzy ale niektorzy z was potworne pierdoly opowiadaja. Sam kupilem etenka x800 uzywke po roku uzywania ( sprzedawca twierdzil ze nie uzywal bo dla niego zbyt skomplikowany), wiec moze najpierw wady:
1. bateria, coz tutaj jest kiepsko ale w sumie porownywalnie ze sprzetem asusa i innymi urzadzeniami tego typu aczkolwiek doladowywanie co dwa dni badz przy hardcoreowym uzywaniu codziennie jest denerwujace.
2. Obudowa, no i tutaj chyba mam najwieksze ale bo plastik mimo ze wyglada elegancko jest raczej podlej jakosci, farba odchodzi na rogach i przy klapce oraz wystepuja luzy.
3. Dosc czesto sie wiesza przy przegladarce internetowej (np. Opera) a pamieci to jakos wybitnie malo to nie ma wiec tutaj minusik.
4. No i kolejny sluchawki WTF?!? kto daje taki badziew naprawde lepiej by bylo juz ich nie zalaczac
No to teraz zalety
1. Za te pieniazki takie urzadzonko to bajka.
2. Wifi dziala dobrze, oczywiscie nie lapie tak sygnalu jak laptop czy odbiorniki marki nokia ale nie ma co narzekac dla mnie ok
3. Gps faktycznie igielka przy dluzszym nieuzywaniu lapie fixa troszeczke dluzej.
4. Windows, mam orginalnego angielskiego 6.0 profesional i naprawde nie wiem czemu narzekacie na niego czasami potrzebuje troszke czasu na wejscie do aplikacji czy jej uruchomienie ale na Boga jak sie chcialo miec strzale to trzeba bylo sonego kupic albo inne LG gdzie nie ma nic do ustawiania i nie ma konkretniejszych aplikacji. Dla mnie nie ma problemu.
5. Aparat- dobra dobra u kogo wywolalem salwe smiechu niech teraz sobie porowna te "nedzne" 2 Mpix np z 3.2 samsunga roznica kompletnie zadna a eten ma wieksza rozdzielczosc.
6. Glosniczek - po zainstalowaniu latek podglasniajacych i odpowiednim ustawieniu equalizera kumpel z nokia xpressmusic usilnie chcial mi wmowic ze muzyka napewno jest z jakies mp3 a nie z telefonu
7. ekran dotykowy- fajna sprawa prosta nawigacja mam grube paluchy a mimo to udaje mi sie nimi poslugiwac. Jedyny minusik to to ze latwo go zarysowac ale folia rozwiazuje problem.

I teraz podsumowanie. Eten w dobrych rekach czlowieka ktory w miare wie z czym to sie je nie rzuca telefonem i go szanuje sprawuje sie dobrze. A w porownaniu do innych tel. HTC w cale nie jest takim cudem na kolkach wg mnie to sa identyczne problemy jak z etenem, serwis jest bardziej przystepny i plastiki lepsze taka roznica. Co do podobnych to przewinela sie przez moje rece nokia N90 i tez nie ma sie czym zachwycac, telefon bardziej chyba dla kobiet (ehh te grube palce). Mialem rowniez troche ipka 16gb no i coz tutaj jedynie musze przyznac ze etenki to calkowicie nie ta liga, aczkolwiek i cena zupelnie nie ta.

*

Offline Teflon94

  • *****
  • 1271
  • Płeć: Mężczyzna
  • 特氟隆- Moje Chińskie oblicze
  • Sprzęt: Palm III , Psion Revo , Palm Centro
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #263 dnia: Listopad 04, 2009, 20:51:53 »
A ja jestem dumnym nie posiadaczem Etena i wszystkie te problemy mam w d..pie  :ok: :E
SE D750i -> Eten X800 - > Palm III -> Psion Revo -> Palm Centro - > Sony Ericsson K510i

*

Offline alfons

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TYTN/Hermes DV5 WM6.5 by utak3r
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #264 dnia: Listopad 04, 2009, 21:03:41 »
3. Dosc czesto sie wiesza przy przegladarce internetowej (np. Opera) a pamieci to jakos wybitnie malo to nie ma wiec tutaj minusik.
ten minusik moze zniknac jak zainstalujesz opere mini :ok:
alcatel one touch >motorola v50 >sony cmd J70 >se t68i >nokia 7650 >nokia 9210 > nokia 3510i >nokia 6600 >nokia n70 >nokia 3310... >samsung j600 >htc hermes (v1605)

*

Offline grzegorzb50

  • ***
  • 455
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4,  LG E900
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #265 dnia: Listopad 04, 2009, 22:26:17 »
A te stare płyty główne po wymianie trafiają do polski i są naparawiane w Raszynie pod warszawą.  :grin:
mni stara plyte glowna odeslali po wymianie na nowa.

*

Offline kotex

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 808
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #266 dnia: Listopad 10, 2009, 19:36:37 »
HaHa w końcu postawilem swojego x800 na nogi. Panot 1.84 i jak narazie bez zadnych zwiech i innych szopek. tak dla ciekawych testowalem zywotnosc baterii. BT,WiFi i GSM wylaczone, poprostu zalaczony WM i nic, lezal sobie tak o. Wytrzymal prawie 5dni. Teraz sie bawie Wisbar Advanced i S2U2. Poda ktos moze linka jak przerobic ladowarke samochodowa zeby ladowala etetna jak nalezy ?
Siemens C25 -> Siemens M35i -> Samsung X100 -> Nokia 7650 -> Motorolla L7 -> SE V630@K550 -> Nokia 6300 -> Nokia E62 -> Nokia 6301 -> E-TEN X800 -> Nokia E71 -> HTC HD2 + Nokia 6700 -> BB9780 -> Nokia 808