Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!

  • 266 Odpowiedzi
  • 97288 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline peters

  • **
  • 148
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #180 dnia: Wrzesień 15, 2008, 09:53:51 »
Za swoja M700-ke zaplacilem ponad 2k. Wtedy byl to jedyny palm ktory mial GPS i WiFi. TYTN II mial sie pojawic tak samo jak zapowiadany byl I-MATE 9502. Napisze jeszcze raz to co napisalem. Gdybym wiedzial to co wiem teraz poczekalbym, doplacil i kupil HTC.
Mam nadzieje ze teraz juz wszystko jasne.

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #181 dnia: Wrzesień 15, 2008, 12:54:25 »
Zrobiłem tak samo. Jakbym wiedział, że Eteny się tak sypią, i tak bym kupił - Treo się właśnie rozleciało i potrzebowałem na szybko czegoś  :mrgreen:. Aczkolwiek w każdej innej sytuacji też bym poczekał na Kaisera.

Właśnie się przesiadłem na HTC Touch Pro. Zobaczymy jak tu z jakością będzie.
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline dassystem

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten X800 -> HTC Touch Diamond -> Omnia HD i8910 -> HTC Magic |32A|
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #182 dnia: Wrzesień 15, 2008, 19:26:42 »
Właśnie się przesiadłem na HTC Touch Pro. Zobaczymy jak tu z jakością będzie.

Tak jak między Maluchem a BMW  :mrgreen:

*

Offline dziadek7

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mot. V3 , Mio p550 , HTC Diamond , Omnia2
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #183 dnia: Wrzesień 26, 2008, 11:37:20 »
Panowie..........po lekturze tych 7 stron jestem  z a ł a m a n y  :mad:
od 2-3 tyg myślę o kupnie x650  wczoraj miałem okazje go mieć w rękach i byłem zachwycony ale po tym co piszecie nie wiem co teraz zrobić ???
"Wnuczku jak się nazywa ten Niemiec
który mi ciągle coś chowa ?
Alzheimer dziadku ;-)  "

*

Offline dassystem

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten X800 -> HTC Touch Diamond -> Omnia HD i8910 -> HTC Magic |32A|
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #184 dnia: Wrzesień 26, 2008, 12:57:15 »
Jeśli w podobnej cenie znajdziesz HTC który Cię zachwyci to bierz HTC.  Jeśli w troszkę większej cenie to też bierz HTC.  :mrgreen:
P.S. HTC produkuje również Palmy dla Palma i Xperię dla SonyEricssona - prosty wniosek, HTC ma największe doświadczenie na rynku w produkcji tego typu urządzeń.

*

Offline oldzie

  • ***
  • 397
  • Sprzęt: HTC TyTN II WM6
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #185 dnia: Wrzesień 26, 2008, 12:58:27 »
Panowie..........po lekturze tych 7 stron jestem  z a ł a m a n y  :mad:
od 2-3 tyg myślę o kupnie x650  wczoraj miałem okazje go mieć w rękach i byłem zachwycony ale po tym co piszecie nie wiem co teraz zrobić ???

no teraz musisz być mężczyzną i podjąć decyzję. Nie ważne czy złą czy dobrą - najważniejsze to ją podjąć  :E ;)
O wszystkim decyduje środowisko.
Dlatego anioły fruwające w niebie mają piękne skrzydła,
natomiast anioły chodzące po ziemi mają piękne nogi.

*

Offline zen

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BA, M800 + own ROM, G1 + own ROM, SGS
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #186 dnia: Wrzesień 26, 2008, 13:06:14 »
Panowie..........po lekturze tych 7 stron jestem  z a ł a m a n y  :mad:
od 2-3 tyg myślę o kupnie x650  wczoraj miałem okazje go mieć w rękach i byłem zachwycony ale po tym co piszecie nie wiem co teraz zrobić ???

Soft (wliczajac WM) od Etena słynie z niedoróbek, hardware niestety też. Pocieszę Cię, że da się z tym żyć i w większości przypadków istnieją workaroundy. Podziel kartkę na pół, z jednej strony wady, z drugiej zalety i decyduj. Ja tak zrobiłem i na razie jakoś przesadnie nie żałuję.

*

Offline dziadek7

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mot. V3 , Mio p550 , HTC Diamond , Omnia2
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #187 dnia: Wrzesień 26, 2008, 14:28:34 »
Jeśli w podobnej cenie znajdziesz HTC który Cię zachwyci to bierz HTC.  Jeśli w troszkę większej cenie to też bierz HTC.  :mrgreen:
P.S. HTC produkuje również Palmy dla Palma i Xperię dla SonyEricssona - prosty wniosek, HTC ma największe doświadczenie na rynku w produkcji tego typu urządzeń.

A który HTC odpowiada funkcjonalnie Etenowi x650 ............... moze być bez VGA ............. byle miał : GSM,GPS,EDGE,WiFi,BT no i min. 2.8 LCD raczej bez klawiatury  :?:
"Wnuczku jak się nazywa ten Niemiec
który mi ciągle coś chowa ?
Alzheimer dziadku ;-)  "

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #188 dnia: Wrzesień 26, 2008, 15:18:25 »
Jeśli w podobnej cenie znajdziesz HTC który Cię zachwyci to bierz HTC.  Jeśli w troszkę większej cenie to też bierz HTC.  :mrgreen:
P.S. HTC produkuje również Palmy dla Palma i Xperię dla SonyEricssona - prosty wniosek, HTC ma największe doświadczenie na rynku w produkcji tego typu urządzeń.

A który HTC odpowiada funkcjonalnie Etenowi x650 ............... moze być bez VGA ............. byle miał : GSM,GPS,EDGE,WiFi,BT no i min. 2.8 LCD raczej bez klawiatury  :?:

Nie wiem który to ma, zapytaj na forum HTC. Ale ostrzegam, ETEN'a nie kupuj. Ja sie z moim mecze 1 rok. Masakra. Popatrz w moim archiwum. Ostatnio byłem np. w Egipcie i mi telefon (gsm) nie działał. SMS'y owszem ale dzwonic sie nie dało? Why? Po wyladowniu w Polsce wszystko jakby nic wróciło do stanu z przed. Dodam ze kumpla komórka Nokia działała bez zarzutu.

Ja zmienie go chyba za rok jak gwarancja przestanie działać. Na 99% kupie HTC ale rozgladac sie bede dopiero za rok. Az slinka cieknie co to sie moze do tego czasu pojawic. A mojego X500+ nie sprzedam za 500zł tylko podłożę pod tramwaj i nakrece z tego film!!!  :E  Tak mi dran daje popalić.


*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #189 dnia: Wrzesień 26, 2008, 15:25:03 »
Jeśli w podobnej cenie znajdziesz HTC który Cię zachwyci to bierz HTC.  Jeśli w troszkę większej cenie to też bierz HTC.  :mrgreen:
P.S. HTC produkuje również Palmy dla Palma i Xperię dla SonyEricssona - prosty wniosek, HTC ma największe doświadczenie na rynku w produkcji tego typu urządzeń.

A który HTC odpowiada funkcjonalnie Etenowi x650 ............... moze być bez VGA ............. byle miał : GSM,GPS,EDGE,WiFi,BT no i min. 2.8 LCD raczej bez klawiatury  :?:

Z GSM, GPS, WiFi i EDGE znajdzie się na pewno. Ale ile modeli będzie z VGA i 2,8? a do tego radio czy transmiter FM? Jedyny konkurent to diamond, ale tam brak slotu karty.

Mondy, a kolegi Nokia to może jakiegoś windowsa miała wgranego? Jakby miał HTC i by działało, to rozumiem wina Etena, ale tak to nie wiadomo. Mój za granicą działał bez problemu.

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #190 dnia: Wrzesień 26, 2008, 16:45:50 »
We Francji, Niemczech i Austrii moj tez działał bez zarzutu. W Egipcie coś mu nie pasowało.
Co do Noki. Nokia na symbianie. A pisze tylko dlatego, ze ludzie z telefonami "zwykłymi" maja duzo mneij jazd niz my z pda lub smartphonami.

*

Offline m4rcin

  • 47
  • Sprzęt: Milestone x650 A701
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #191 dnia: Wrzesień 26, 2008, 16:50:04 »
Ja mam x650 od paru miesięcy i jakbym mógł kupić teraz coś innego... to bym tego NIE ZROBIŁ. Jak dla mnie jest (prawie) idealny!

PS.
Dopiero co wróciłem z Egiptu i mi GSM działał (przetestowałem 2/3 sieci).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2008, 16:52:27 wysłana przez m4rcin »

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #192 dnia: Wrzesień 26, 2008, 17:10:07 »

Ostatnio byłem np. w Egipcie i mi telefon (gsm) nie działał. SMS'y owszem ale dzwonic sie nie dało? Why? Po wyladowniu w Polsce wszystko jakby nic wróciło do stanu z przed.
A nie miałeś przypadkiem w opcjach ustawione na sztywno 900MHz/1800MHz? Zamiast Auto? :E
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #193 dnia: Wrzesień 27, 2008, 08:35:25 »

Ostatnio byłem np. w Egipcie i mi telefon (gsm) nie działał. SMS'y owszem ale dzwonic sie nie dało? Why? Po wyladowniu w Polsce wszystko jakby nic wróciło do stanu z przed.
A nie miałeś przypadkiem w opcjach ustawione na sztywno 900MHz/1800MHz? Zamiast Auto? :E

Miałem auto. Dla sprawdzenia zmieniałem na wszytkie dostepne opcje. I nic nie pomagało. Dobrze, ze mi telefon nie był potrzebny. Troche odpoczołem  :ohreally:

*

Offline Gzubi

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hard Core still lives !
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #194 dnia: Październik 09, 2008, 22:59:48 »
A co powiecie teraz !? Jest promocja Eten X500 za 512 zł netto. Za takie pieniądze też się nie opłaca tego kupować? Naprawde jest tak źle czy tylko niestety ludzie z forum tak źle trafili ? Kurde nie wiem bo za 521 nie kupie nowego M650 chociażby, a jak nie to co polecacie do 600 zł z GPSem itp ?
POzdrawiam
Street racing is not a crime !? Well...it is but f**k it !!

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #195 dnia: Październik 09, 2008, 23:10:32 »
Ile???? Cena leci bo chetnych na szajs nie ma.
ALE, IMHO za taka cene warto. GPS z Atomapa chodzi OK. Zdobedziesz doswiadczenie na polu walki. Gdyby nie mój x500+ to bym miał kolejna nokię i nie wiedział co to PP, HR, SR, ROM, kuchnia ROM'u, eten-users itd. :)

*

Offline Gzubi

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hard Core still lives !
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #196 dnia: Październik 10, 2008, 00:13:30 »
Ile???? Cena leci bo chetnych na szajs nie ma.
ALE, IMHO za taka cene warto. GPS z Atomapa chodzi OK. Zdobedziesz doswiadczenie na polu walki. Gdyby nie mój x500+ to bym miał kolejna nokię i nie wiedział co to PP, HR, SR, ROM, kuchnia ROM'u, eten-users itd. :)
Hehe mówisz ostra walka :D Mam jeszcze za grosze do kupienia MDA Compact II i nie wiem kurde jak tak piszą boje się etenów. W sumie kupiliśmy kiedyś nową Alfe 149 i skrzynia padła po 1 miechu... więc wypadki się zdarzają. A za taką kase chyba wszystko w jednym nie jest źle. Co myślisz compact + nadajnik za jakies 300 czy tego etena za 512 netto ?
Street racing is not a crime !? Well...it is but f**k it !!

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #197 dnia: Październik 10, 2008, 00:28:41 »
W innym wątku pisałeś, że ten eten to z komputronika, więc rozumiem że z gwarancją? A MDA Compact II z gwarancją?. Przypadki chodzą po ludziach, a etena wtedy możesz oddać na gwarancję.
W tym wypadku stawiałbym na etena.

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #198 dnia: Październik 10, 2008, 00:40:40 »
Ile???? Cena leci bo chetnych na szajs nie ma.
ALE, IMHO za taka cene warto. GPS z Atomapa chodzi OK. Zdobedziesz doswiadczenie na polu walki. Gdyby nie mój x500+ to bym miał kolejna nokię i nie wiedział co to PP, HR, SR, ROM, kuchnia ROM'u, eten-users itd. :)
Hehe mówisz ostra walka :D Mam jeszcze za grosze do kupienia MDA Compact II i nie wiem kurde jak tak piszą boje się etenów. W sumie kupiliśmy kiedyś nową Alfe 149 i skrzynia padła po 1 miechu... więc wypadki się zdarzają. A za taką kase chyba wszystko w jednym nie jest źle. Co myślisz compact + nadajnik za jakies 300 czy tego etena za 512 netto ?

W tym wypadku etena. (az sam sie sobie dziwię???? :):)

*

Offline m4rcin

  • 47
  • Sprzęt: Milestone x650 A701
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #199 dnia: Październik 10, 2008, 08:07:37 »
Współczuję Wam z tymi ETENami. Ja u siebie HR nie robiłem od zmiany biosu jakieś pół roku temu. SR raz na tydzień (w większości profilaktycznie). GSM działa wszędzie. W słuchowce nic nie szumi. ...a przecież też mam ETENa...

Co do tematu, to chyba nie muszę mówić co bym wybrał? :)

*

Offline Gzubi

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hard Core still lives !
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #200 dnia: Październik 10, 2008, 10:36:17 »
W innym wątku pisałeś, że ten eten to z komputronika, więc rozumiem że z gwarancją? A MDA Compact II z gwarancją?. Przypadki chodzą po ludziach, a etena wtedy możesz oddać na gwarancję.
W tym wypadku stawiałbym na etena.
Hmm... ale z tego co tu piszą to częściej leży w serwisie niż działa. Nie wiem może ludzie mieli takiego pecha ?
No, ale z 2 strony skąd taki nagły spadek ? Wildze na allegro ludzie jeszcze nie wiedzą i sprzedają używki po 600zł:))
Gdzie nówka kosztuje 612 ;d
Street racing is not a crime !? Well...it is but f**k it !!

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #201 dnia: Październik 10, 2008, 14:28:09 »
Jak nie idzie sprzedaż to cena spada. Proste.
A czemu nie idzie sprzedaż? Bo ludzie sie zawiedli na tym szmelcu.
Lepiej dopłacić i kupic HTC.

No chyba ze ceny HTC tez tak mocno spadły to sorrryyyy... nie wiem? Kryzys finansowy???  :O

*

Offline dassystem

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten X800 -> HTC Touch Diamond -> Omnia HD i8910 -> HTC Magic |32A|
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #202 dnia: Październik 11, 2008, 02:47:38 »
Hurra ! Mój Etenik (cmok!) wrócił dzisiaj z długich wakacji (dwie naprawy w serwisie).
Tym razem wszystko chyba działa, szkoda tylko że trwało to od sierpnia do października.... A zresztą i tak go sprzedaję bo mam Diamonda, po co mi on...  :E

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #203 dnia: Październik 12, 2008, 11:57:36 »
Dobij nas i opisz różnice pomiedzy Diamondem a Eten'em  :E :E

ps. tez sie przymierzam do Diamonda. Warto ???

*

Offline Progressive

  • ***
  • 251
  • Płeć: Mężczyzna
  • Heavy Reggae!
  • Sprzęt: HP iPAQ 214; iPad2; Milestone; iPhone 4S
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #204 dnia: Październik 12, 2008, 15:41:58 »
Panowie..........po lekturze tych 7 stron jestem  z a ł a m a n y  :mad:
od 2-3 tyg myślę o kupnie x650  wczoraj miałem okazje go mieć w rękach i byłem zachwycony ale po tym co piszecie nie wiem co teraz zrobić ???

Również zastanawiałem sie nad kupnem Etena ale ta lektura mnie powstrzymala.

*

Offline Teflon94

  • *****
  • 1271
  • Płeć: Mężczyzna
  • 特氟隆- Moje Chińskie oblicze
  • Sprzęt: Palm III , Psion Revo , Palm Centro
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #205 dnia: Październik 12, 2008, 19:09:48 »
Ja jestem zadowolnony z Etena choć moze troche mała ilość Romów to jedyna wada ...
SE D750i -> Eten X800 - > Palm III -> Psion Revo -> Palm Centro - > Sony Ericsson K510i

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #206 dnia: Październik 12, 2008, 23:14:16 »
No i bardzo dobrze. Ja głupi najpierw kupiłem etena  a dopiero potem, jak sie zaczoł wieszac itd. znalazłem forum.

*

Offline Teflon94

  • *****
  • 1271
  • Płeć: Mężczyzna
  • 特氟隆- Moje Chińskie oblicze
  • Sprzęt: Palm III , Psion Revo , Palm Centro
Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #207 dnia: Październik 13, 2008, 07:20:44 »
Wieszać się ... Może troche , ale to tak raz na tydzień ...
SE D750i -> Eten X800 - > Palm III -> Psion Revo -> Palm Centro - > Sony Ericsson K510i

Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #208 dnia: Październik 18, 2008, 11:21:03 »
Zepsuł mi się legendarny głośniczek od rozmów w ETENIE M800. PDA ma 4 miechy. Kupowałem przez neta.
Na karcie gwarancyjnej mam jedynie model, numer seryjny. Obok loga glofiish logo Icom i z tyłu adres. Brakuje daty sprzedaży i podpisu sprzedawcy. Po za tym karta gwarancyjna wygląda jakby była kserowana.

Zwrócić się do sklepu, czy do Oriko. Nie wiem czy ktoś zaakceptuje mi to urządzenie do naprawy.

*

Joker87

Odp: Ostrzegam przed zakupem ETENÓW !!!!
« Odpowiedź #209 dnia: Październik 18, 2008, 11:32:18 »
Jak skonatktujesz się ze sprzedawcą to może Ci podbije ją...Jeśli robiłeś przelew to wyślij kopię potwierdzenia przelewu. Jest tam za co było płacone i komu płaciłeś.Następnym razem od razu zgłaszaj sprzedającemu, że nie ma jego podpisu na gwarancji... Może się uda. A kupowałeś w sklepie czy od kogoś .. np. na allegro?