Oficjalny patch SDHC od Etena

  • 128 Odpowiedzi
  • 69459 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 11, 2008, 20:03:35 »
Niestety nawet ten patch zza buga nie jest w stanie pomóc Etenowi. Po zainstalowaniu nawet nie widzi mojej karty. Do tej pory chociaż chciał ją formatować i potem widział do czasu wyłączenia/wyjęcia karty. Teraz nawet tego nie chce mu się robić. Nadal poczekam na jakąś wskazówke, potem oddam do serwisu niech oni walczą. W specyfikacji ma przecież wskazane, że takie karty używa.

Przypominam: E-ten M700, WM 6.0, nie działający mikrofon  :mad:, karta Kingston Micro SD 2GB,

Pozdrawiam

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 11, 2008, 22:45:55 »
Do tej pory chociaż chciał ją formatować i potem widział do czasu wyłączenia/wyjęcia karty. [...]
Przypominam: E-ten M700, WM 6.0 [...] karta Kingston Micro SD 2GB
Widzę, że masz to samo co ja i także z kartą 2GB, tyle, ze moja to GoodRam. 1GB widzi normalnie a 2 już nie chce :( znaczy tak jak opisałeś widzi, formatuje, ale po wyjęciu czy uśpieniu nie chce.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline siwytd

  • ****
  • 857
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S III
Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 11, 2008, 23:17:31 »
witam:)
w imieniu mojego kolegi prosze o wyslanie mi tego sdhc.cab na maila, bo jakos strona etena i logowanie mnie nie lubi :(
siwytdd@op.pl
dziekuje i pozdrowionka
chcialem dobrze - wyszlo jak zawsze :)

*

Offline pragmatyk

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Sprzęt: Nexus One
Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 12, 2008, 18:13:33 »
Właśnie zakupiłem kartę SanDiska 8 Gb i na x800 śmiga bezproblemowo.
Przypuszczam, że to zasługa ROMu w wersji 402, który obsługę SDHC ma domyślnie.

*

Offline Chomeini

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung GT S5830, Android 2.3.6, 8 GB
Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 14, 2008, 21:41:07 »

- instalacja tych poprawek na WM5 powoduje utratę możliwosci czytania kart SD -  działają tylko SDHC, w WM6 działają oba typy normalnie.


A jednak nie, po ostatnim padzie mojego czarującego X500, gdzie będąc na wygnaniu poza domem i dostępem do kompa straciłem nagle możliwość dzwonienia, rebackup nic nie naprawiał (występował ten sam błąd) a po HR stracił widoczność karty 4 GB - i co dalej  :S
Więc zakupiłem kartę 1 GB taka na wypadek podobnej awarii, i tu niespodzianka nie widzi karty (dopóki jest patch SDHC), po wywaleniu małe karty widzi. Próbowałem też Etenowski patch - tu wogóle porażka bo nie widzi żadnej karty ani 1 GB ani 4 GB  :worried:
To wyszło tak że na wypadek awarii gdzie potrzebny HR mam 1 GB z łatką SDHC (co za marnotrawstwo przestrzeni) po wgraniu której mam dostęp do 4 GB na której mam cały Backup systemu i cały odzysk trawa nie więcej jak 15 - 20 min, zamiast instalować pół dnia program po programie  :grin:
Bywają chwile zapomnienia (np. zakup ETENA) które pamięta się całe życie ....

*

Offline wiejak

  • *
  • 83
  • Sprzęt: M700
Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 22, 2008, 13:32:16 »
Witam,

mam nowiuskiego m700 - nighy nie mialem podobnego sprzetu wiec prosze o lopatolgiczne rady

kupilem karte microsdhc 4gb sandiska - sciagnalem patcha z oficjalnej strony - skopiowalem na pda zainstalowal - restart i nie widzi karty

pomocy

*

Offline bryan1

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten x600, OmNiA. HtC Hd 2
Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 22, 2008, 14:20:52 »
Witam.
Ja poszedlem za przykladem któregoś z userów i zamiast patcha zdecydowalem sie na wgranie nowego ROM-u.
Po wgraniu patcha sprzęt zobaczył mi kartę 4Gb ale nie widzial 2Gb. Rom załatwił sprawę :))
Polecam ten rodzaj "uzdrowienia" Etena !
Pozdrawiam

*

Offline wiejak

  • *
  • 83
  • Sprzęt: M700
Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 22, 2008, 14:48:57 »
bryan1  dzieki bryan1 ale to co znalazlem na http://eten-users.eu/index.php to jest to :http://eten-users.eu/index.php?showtopic=12332

a jak tam widac w instrukcji - sformatuj na fat16 - kiedy ja mam w opcjach jedynie foramt na fat i na fat 32

a pozatym moj m700 WOGOLE nie widzi karty wiec jak tu zrobic update ROM`u ?

q... powoli mam tego dosc

*

Offline bryan1

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten x600, OmNiA. HtC Hd 2
Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 22, 2008, 15:09:01 »
Witam.
Wejdż na stronę: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=76785.0
Tam jest dokładny opis jak wgrać nowy rom do urządzenia. Ja skorzystałem z tej wskazówki i wszystko poszło bez problemu ( podziękowania dla  _morfa_).
Może tam coś znajdziesz.
Pozdrawiam

*

Offline wiejak

  • *
  • 83
  • Sprzęt: M700
Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 22, 2008, 15:41:50 »
czy to jest ROM ?

EUU_M700_WWE_R01_052_0436_MOT1114_WM6.exe

co do opisu bryan - to jest opisany proces dla x500 i sam rom tez jest dla x500 - mimo to na m700 pojdzie ?

*

Offline bryan1

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten x600, OmNiA. HtC Hd 2
Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 22, 2008, 15:50:59 »
Witam ponownie.
Opis jest co prawda do x500 ale na moim x600 poszło. Opis dotyczy wszystkich Etenów wiec na  Twojej 700-ce też zadziała. A to co zassałeś to jest Rom do eten-a 700.

*

Offline wiejak

  • *
  • 83
  • Sprzęt: M700
Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 22, 2008, 16:40:16 »
dzieki bryan  ze nie zostawiasz mnie z klopotem ale jak widzisz mam ostatni rom patch I jak nie widzial karty tak nie widzi.

jasny szlag

Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 22, 2008, 16:53:32 »

dzieki bryan  ze nie zostawiasz mnie z klopotem ale jak widzisz mam ostatni rom patch I jak nie widzial karty tak nie widzi.

Potwierdzam,

rowniez mam najnowszy rom do m-700, patche sprawdzałem wszystkie jakie w sieci znalazłem i nadal ten sam problem. albo nie widzi albo chce ją formatować. W czytniku dziala bez problemow. 

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 25, 2008, 07:48:44 »
Po wgraniu patcha sprzęt zobaczył mi kartę 4Gb ale nie widzial 2Gb. Rom załatwił sprawę :))
Pamiętasz może, czy poprzednio jak widział karty 2GB czy widział też 1GB? U mnie jest taki dziwny objaw, że 1 widzi a dwójek już nie :( Opisywałem to już kiedyś ale nikt nic nie napisał.

Reasumując teoretycznie jak widzi 1GB to i 1 powinien widzieć a u mnie nie chce. Karta w czytniku na PC działa normalnie.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2008, 07:51:54 wysłana przez BliSki »
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline bryan1

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten x600, OmNiA. HtC Hd 2
Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 25, 2008, 08:59:14 »
Witam.
Po wgraniu patcha eten przestał mi widzieć kartę 2Gb. Widział tylko 4 Gb. Po odinstalowaniu patcha wszystko wróciło do normy. Po zmianie ROM-u  już nie sprawdzałem czy eten widzi mniejsze karty. Najważniejsze było, że działa karta 4Gb ( mniejszych i tak już nie będę wkładał) więc nawet nie próbowałem. Będę się martwił jak kupię 8Gb :) - czy będzie widział tę kartę.
Pozdrawiam

*

Offline Chomeini

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung GT S5830, Android 2.3.6, 8 GB
Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 27, 2008, 11:31:22 »
Dokładnie ciut wyżej opisałem sprawę że po wgraniu "Patcha SDHC" eten ślepnie i nie widzi małych kart "microSD" tylko "microSDHC" - ja testowałem do 4 GB, dlatego zakupiłem małą kartę 1 GB żeby na niej mieć wszystkie potrzebne łatki między innymi - "Patch SDHC" a to dlatego że po ewentualnym HR nie ma dostępu do karty 4 GB i co za tym idzie zero kontaktów, automapy itd. itd.
Bywają chwile zapomnienia (np. zakup ETENA) które pamięta się całe życie ....

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 27, 2008, 22:29:25 »
Dokładnie ciut wyżej opisałem sprawę że po wgraniu "Patcha SDHC" eten ślepnie i nie widzi małych kart "microSD" tylko "microSDHC" - ja testowałem do 4 GB
Tak, tylko cały sęk w tym, ze SDHC zaczyna się z tego co wiem od 4GB. Natomiast jeżeli widzi karty 1GB to tak samo powinien widzieć 2GB. Dlatego mnie to zadziwia że nie widzi :(
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 03, 2008, 19:52:40 »
Po wgraniu patcha sprzęt zobaczył mi kartę 4Gb ale nie widzial 2Gb. Rom załatwił sprawę :))
Pamiętasz może, czy poprzednio jak widział karty 2GB czy widział też 1GB? U mnie jest taki dziwny objaw, że 1 widzi a dwójek już nie :( Opisywałem to już kiedyś ale nikt nic nie napisał.

Reasumując teoretycznie jak widzi 1GB to i 1 powinien widzieć a u mnie nie chce. Karta w czytniku na PC działa normalnie.

Mam taką samą sytuację w swoim Etenie X500 czy udało Ci sie to jakoś rozwiązać ?

*

Offline Chomeini

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung GT S5830, Android 2.3.6, 8 GB
Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 03, 2008, 22:35:09 »
Podobno nowa wersja ROM-u 6.1 dla X500 już to leczy, ale jeszcze czekam na więcej userów i ich komentarze po instalacji.  :)
Bywają chwile zapomnienia (np. zakup ETENA) które pamięta się całe życie ....

Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 04, 2008, 11:33:14 »
Wiele się tu pisze o różnych kartach więc może zadam pytanie w tym wątku.
Czy ktoś z Was miał następujący problem na M700,... kartę kingstona 1GB widzi normalnie, ale z 2GB GoodRama jest już problem. Kartę widzi, ale po uśpieniu lub po wyciągnięciu i włożeniu karty chce ją od nowa formatować :( poprawka do SDHC nie była instalowana. Karta pod PC w czytniku działa normalnie. Miał ktoś taki problem, że jedynki widział a dwójki już nie?

EDIT.
System to WM6 w wersji angielskiej.
Karta pod PC formatowana zarówno na FAT jak i FAT32. Eten robi po przebudzeniu i tak swój format i tak w kółko...

Mam ten sam problem w Etenie X500 żeby było ciekawiej sprawdzałem u klegi który ma świeżutenkiego WM6.0 i problem jest ten sam. Sprawdziłem w starszym modelu ETEN M600+ pod WM5.0 i wszystko jest ok palm rozoznaje kartę i nie wyświetla w kółko komunikatu o formatowaniu.
Może ktoś z szanownych forumowiczów wie jak rozwiazać Nasz problem.

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 05, 2008, 10:30:30 »
Ja mam WM6 i może tu leży przyczyna. Zadziwi mnie to, że jak widzi kartę 1GB to i 2G też powinno widzieć. Musze sprawdzić z innymi kartami 2G jak też z kartą 4GB, wtedy coś więcej powiem.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline hebaneck

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone,i780,X500
Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 13, 2008, 18:21:01 »
witam
mam ten sam problem w x500 nie widzi normalnego kingstona 2Gb tylko wkolko chce ja formatowac tzn raz na 20 razy jak uparcie daje "nie"i wekladam i wyciagam karte  to wkoncu ja zobaczy ale po uspieniu jej juz nie widzi zainslowalem roma wm6 z faq a wczesniej na org wm5 nie sprawdzalem tylko jak go  dostalem to odrazu flashowalem na wm6  jak sie wqrwie to wyciagne wizzarda z szuflady bo juz nie mam pomyslu na ten problem

PS Pozdrowienia dla Pukera widze ze duzo userow z matraxa tu mozna spotkac

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 14, 2008, 14:24:23 »
hebaneck, czy testowałeś inne karty poza tą 2GB?

EDIT:
Inne, tzn. o innej pojemności.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 14, 2008, 14:45:25 »
Eten X500 kartę SD Kingstona 1GB widzi normalnie, ale z  SD 2GB Kingston jest już problem. Kartę widzi, ale po uśpieniu lub po wyciągnięciu i włożeniu karty chce ją od nowa formatować.
Po zainstalowaniu oryginalnej  poprawki Etena  do kart SDHC nie czyta kart SD.
Karta pod PC w czytniku działa normalnie. Sprawdzałem ją w modelu Eten M 600+ i działa bez problemowo.
Kartę formatowałem zarówno na FAT jak i FAT32.
Próbowałem także formatować kartę w innych urządzeniach PDA programem Pocket Mechanic ale Eten po przebudzeniu robi i tak swój format i tak w kółko.

Sprawdzałem pod następującymi systemami
WM5.0  OS 5.1.422 (Build 15633.3.2.0)
WM6.0  OS 5.2.318 (Build 15342.0.0.0)

Niestety problem pozostaje  :(
Przeglądałem stronie Kingstona.
Do modelu X500 rekomendują tylko kartę 1GB  :(
Eten twierdzi że ten model obsługuje karty 2GB dlatego postaram się sprawdzic karty innego producenta

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 14, 2008, 15:31:50 »
Eten twierdzi że ten model obsługuje karty 2GB dlatego postaram się sprawdzic karty innego producenta
Czekam zatem na testy, bo ja nie mam dostępu do innych kart a problem mam ten sam. A poprawki nie wgrywam, bo kart 4GB nie zamierzam używać a po poprawce może być problem z 1GB o czym pisało tu wiele osób.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline hebaneck

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone,i780,X500
Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 15, 2008, 14:45:55 »
BliSki : nie testowalem na karcie o innej pojemnosci testowalem na innym takim samym (2gb)kingstonie i to samo. wrzucilem wczoraj patcha sdhc777 i nic nowego wkolko to samo
pozdrawiam
hebaneck

Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 15, 2008, 15:48:15 »
Eten twierdzi że ten model obsługuje karty 2GB dlatego postaram się sprawdzic karty innego producenta
Czekam zatem na testy, bo ja nie mam dostępu do innych kart a problem mam ten sam. A poprawki nie wgrywam, bo kart 4GB nie zamierzam używać a po poprawce może być problem z 1GB o czym pisało tu wiele osób.
Po wgraniu poprawki SDHC Eten nie rozpoznaje kart SD nie wiem jak z SDHC bo nie mialem mozliwości sprawdzenia.

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 17, 2008, 17:47:52 »
Po wgraniu poprawki SDHC Eten nie rozpoznaje kart SD
Czy jest jakieś panaceum, żeby widział jedne i drugie?
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline hebaneck

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Milestone,i780,X500
Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 17, 2008, 18:06:42 »
a jak w w/w sprawie ma sie rodzaj posiadanego romu , zdaje mi sie ze gdzies czytalem ze rom 6.1 podobno zalatwia sprawe

Odp: Oficjalny patch SDHC od Etena
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 17, 2008, 18:08:43 »
Eten X500 kartę SD Kingstona 1GB widzi normalnie, ale z  SD 2GB Kingston jest już problem. Kartę widzi, ale po uśpieniu lub po wyciągnięciu i włożeniu karty chce ją od nowa formatować.
Po zainstalowaniu oryginalnej  poprawki Etena  do kart SDHC nie czyta kart SD.
Karta pod PC w czytniku działa normalnie. Sprawdzałem ją w modelu Eten M 600+ i działa bez problemowo.
Kartę formatowałem zarówno na FAT jak i FAT32.
Próbowałem także formatować kartę w innych urządzeniach PDA programem Pocket Mechanic ale Eten po przebudzeniu robi i tak swój format i tak w kółko.

Sprawdzałem pod następującymi systemami
WM5.0  OS 5.1.422 (Build 15633.3.2.0)
WM6.0  OS 5.2.318 (Build 15342.0.0.0)

Niestety problem pozostaje  :(
Przeglądałem stronie Kingstona.
Do modelu X500 rekomendują tylko kartę 1GB  :(
Eten twierdzi że ten model obsługuje karty 2GB dlatego postaram się sprawdzic karty innego producenta

Powyższe zapytanie wysłałem do firmy UNICOM autoryzowanego partnera firmy ETEN ale czekam już tydzień a odpowiedzi brak. Podejrzewam że panowie z serwisu wiedzą tyle samo co my i nic nam nie pomogą :ok: