Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500

  • 48 Odpowiedzi
  • 11066 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« dnia: Marzec 31, 2008, 17:17:59 »
Od lutego tego roku posiadam Etena M700 i zawsze irytowała mnie kiepska jakość dźwięku z wyjścia słuchawkowego. W porównaniu z moim starym Siemensem SL45i jakość nagrań z odtwarzacza mp3 była na żenująco niskim poziomie, instalacja oprogramowania poprawiającego ten stan rzeczy niewiele pomagała (np SRS WOW HD). Rozwiązania problemu kiepskiej jakości dźwięku znalazłem na forum eten-users.eu, gdzie od kilku dni są dostępne sterowniki do wyżej wymienionych etenów (proszę przeczytać wątki: http://eten-users.eu/index.php?showtopic=13637, http://eten-users.eu/index.php?showtopic=13638 oraz http://forum.santarom.ru/index.php?showtopic=145).

Po zainstalowaniu sterowników i zrestartowaniu systemu byłem zdumiony, według mojej subiektywnej oceny poziom natężenia dźwięku na wyjściu słuchawkowym wzrósł dwu lub nawet trzykrotnie przy czym dźwięk jest nadal klarowny i czysty. Poziom suwaka głośności w odtwarzaczu Pocket Music jest teraz ustawiony na 1/3 maksymalnej głośności (ze starymi sterownikami był oczywiście ustawiony na maksimum). Nawet na kiepskich słuchawkach Etena, jakość dźwięku ulega znacznej poprawie a w połączeniu z lepszymi słuchawkami możemy przekształcić Etena w prawdziwy odtwarzacz mp3.
Jak zainstalować sterowniki opisano na stronie autora (Krom): http://eten-users.eu/index.php?showtopic=13637, pod tekstem rosyjskim jest jego angielskie tłumaczenie. Niestety sterowniki są płatne (10 USD). W piątek Krom oferował je za darmo dla pierwszych pięciu chętnych chcących je przetestować (z czego oczywiście skorzystałem). Proszę śledzić wątek dotyczący sterowników na stronie http://eten-users.eu/index.php?showtopic=13637&st=0&start=0
, może będą dalsze promocje.

Prawdopodobnie moc strumienia audio kierowana na wyjście słuchawkowe w Etenie m700 i X500 jest programowo ograniczona przez SPECJALISTÓW ETENA LUB MICROSOFTU a Krom znalazł sposób żeby to odblokować.

Uwaga! Poziom natężenia dźwięku po zainstalowaniu sterowników jest bardzo wysoki i przy głośnym słuchaniu może doprowadzić do uszkodzenia słuchu (uwaga ta szczególnie dotyczy małolatów).

Krótkie recenzje tych sterowników opisałem tez na forum eten-users.eu (jako Andy Rowanski).

Thanks Krom



   
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2008, 17:36:47 wysłana przez asrowan »

Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2008, 17:49:13 »
czyli mówisz masz te sterowniki ;>

*

Offline leezus

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • ETEN X500
Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2008, 18:00:59 »
A jak się ma jakość dźwięku przy głośniku zewnętrznym? Bo po ostatnich przebojach z gniazdem słuchawek (które sam naprawiłem bez utraty gwarancji) niemam zamiaru go używać, ewentualnie zostaje bluetooth.

*

Offline primosz

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eten m700
Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2008, 19:15:07 »
wszystko fajnie (tego mi brakowało) ale jest płatny a pobieranie i płacenie (komuś kogo znam tylko przez forum, bez danych kontaktowych itd.) jakoś mi nie odpowieada :S.

efekt ... czekam do freeware tych sterowników (albo podobnych)

PS. ogólnie to mam opory za płacenia za software
Ciekawość zabija ale czyni ludzi szczęśliwymi

Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2008, 19:49:07 »
1. Sterowniki instalowałem w piątek i jak na razie nie dostrzegłem żadnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu mojego Etena.
2. Sterowniki działają tylko na wyjściu słuchawkowym.
3. Nie wiem, czy 10 USD to aż taka wielka kwota, problemem może być dostępność kanału płatności jakim zapłacisz autorowi (niestety nie
    używa PayPal). Z tego co przeczytałem dzisiaj na eten-users.eu, autor Krom udostępnia sterowniki do testowania
    (http://eten-users.eu/index.php?showtopic=13637&st=0&start=0).
4. Ci, którzy nie wierzą w możliwości wzmacniacza Etena mogą wykonać prosty eksperyment:
     
     - uruchom swój ulubiony odtwarzacz muzyczny i słuchaj muzyki przez głośnik,
     - załóż słuchawki ale nie wkładaj wtyczki do gniazda słuchawkowego,
     - wciśnij przycisk kamery i równocześnie włóż wtyczkę słuchawek do gniazda słuchawkowego, oprogramowanie ograniczające moc sygnału
       audio zadziała w ciągu kilku sekund - w ciągu tych kilku sekund ciesz się potęgą dźwięku swojego Etena.

Uwaga! W trosce o sprzęt proszę nie przesadzać z częstotliwością powtarzania opisanego wyżej doświadczenia.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2008, 19:54:36 wysłana przez asrowan »

*

Offline primosz

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eten m700
Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2008, 20:08:27 »
jak rozumiem te sterowniki po prostu wciskają klawisz kamery??
jeśli tak to ostatni tekst ("Uwaga! W trosce o sprzęt proszę nie przesadzać z częstotliwością powtarzania opisanego wyżej doświadczenia.") jest skierowany głównie do osób korzystających z nowych driverów.

Jeśli tak to patent niezły ale jak kolega zauważył ryzykowny. Ciekawe kiedy eten wypuści poprawione stery?? Może nigdy :-?.
Ciekawość zabija ale czyni ludzi szczęśliwymi

*

Offline bartsam

  • **
  • 249
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://sx1.pl
  • Sprzęt: htc hd2; htc kaiser; eten x500+; htc wildfire
Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2008, 20:52:31 »
jeśli tak to ostatni tekst ("Uwaga! W trosce o sprzęt proszę nie przesadzać z częstotliwością powtarzania opisanego wyżej doświadczenia.") jest skierowany głównie do osób korzystających z nowych driverów.
Nie, no chodzi o to, że w trakcie uruchamiania Cam, czekasz na reakcję systemu..
..a w tym czasie, o ile nie zwiesi się odtwarzacz muzyczny, to można posłuchać przy większej głośności.
Cóż, zaraz spróbuję..

Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2008, 20:54:12 »
Opisane doświadczenie ma tylko udowodnić, że niski poziom mocy na wyjściu słuchawkowym nie wynika ze słabego wzmacniacza Etena ale jest celowym ograniczeniem programowym. Można tu tylko snuć przypuszczenia, że chodzi o zarządzanie energią urządzenia i rezerwę mocy na pracę pozostałych podzespołów lub ograniczenie mocy spowodowane specyficznymi przepisami w niektórych krajach do których Eten sprzedaje swoje produkty i w których coraz większy procent populacji młodych ludzi ma problemy ze słuchem itp.
Sterowniki nie wciskają kamery, doświadczenie wykorzystuje bezwładność niektórych układów elektronicznych oraz systemu operacyjnego, przycisk kamery jest tylko przykładem zainicjowania procesu, który spowalnia pracę systemu i opóźnia włączenie układu lub procesu ograniczającego moc strumienia audio w gnieździe słuchawkowym.

Gniazdo słuchawkowe wbudowane w Etena jest bardzo niskiej jakości o czym świadczą doniesienia na forach krajowych i zagranicznych, dlatego należy gospodarować nim oszczędnie i nie wkładać co chwilę wtyku słuchawkowego, ponadto trudno przewidzieć niekorzystne skutki dla całego urządzenia jakie może wywołać ta procedura. A więc eksperyment tylko dla chętnych - lubiących eksperymentować.

*

Offline bartsam

  • **
  • 249
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://sx1.pl
  • Sprzęt: htc hd2; htc kaiser; eten x500+; htc wildfire
Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2008, 20:59:49 »
Kurde!
no faktycznie jest głośniej! do momentu, aż camera się całkiem uruchomi..
Dziwne, ale potwierdzone.
Hm.

*

Offline Mondy

  • ***
  • 289
  • Płeć: Mężczyzna
  • ROM od Lorbas'a v.2.2 MobilShell
  • Sprzęt: Eten X500+ otaz HTC740 Rose
Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 31, 2008, 23:49:05 »
Ale jaja. To urzadzenie i soft do niego nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać. Kto to wymyślił???  :D :ok:

*

Offline sabartur

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten M700,HTC HD2
Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 31, 2008, 23:55:02 »
Jest na to sposób-słuchawki Bluetooth z A2DP. Słucham muzyki(Eten M700) przez takie słuchawki, wskaźnik głośności ustawiam na połowę-przy ustawieniach na maxa tracisz słuch.

*

Offline Banan2

  • **
  • 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X500 + 2GB Sandisk
Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 01, 2008, 08:31:06 »
Jest na to sposób-słuchawki Bluetooth z A2DP. Słucham muzyki(Eten M700) przez takie słuchawki, wskaźnik głośności ustawiam na połowę-przy ustawieniach na maxa tracisz słuch.
Witam !
Z jakiego modelu słuchawek korzystasz? Czy są odbiorniki BT z A2DP bez samych słuchawek ? Tzn. mam odbiornik do którego wpinam dowolne własne słuchawki.
Pozdrawiam

*

Offline sabartur

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten M700,HTC HD2
Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 01, 2008, 22:40:54 »
Kolego korzystam ze słuchawek Motorola S9. Te słuchaweczki co daje Eten do tego modelu, to jakieś nieporozumienie. Dopiero teraz widzę ,że ten sprzęt (Eten M700)-gra na bardzo przyzwoitym poziomie. Pozdrawiam

Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 05, 2008, 10:56:17 »
Cieszę się ze trafiłem na ten wątek gdyż mój eten m700 ostatnio straszliwie przycichł. Muzyki da sie słuchać tylko w cichych miejscach. Zrobiłem test z camerą i rzeczywiście jest dużo głośniej. To prawda że na słuchawkach bluetooth z A2DP eten jest bardzo głośny, miałem przez chwile słuchawki jabra bt8080. Chciałbym kupić te sterowniki, lecz nie za bardzo wiem jak to zrobić ..

*

Offline _TB_TB_

  • ****
  • 791
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGH-i780 + 4GB microSDHC
Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 05, 2008, 13:35:49 »
Hehh...
Ja nawet nie chcę myśleć o LEGALNOŚCI takiego rozwiązania.
Kolesie raczej nie napisali od zera driverów -> zmodyfikowali istniejące drivery ETENa (wavedev.dll ? ) -> teraz każą sobie za to płacić.
O ile ROM-Cooking mogę "łyknąć" (bo produkt finalny jest darmowy), to sprzedaży "przerobionych" driverów już nie.

ETEN jest na prawdę niezły technicznie, ale softwareowo - żenada :/
_________________________________________
Simlock i780/Omnia: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=120622.0
Demotywatory na Titanium: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=147136

*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 05, 2008, 14:17:55 »
Kolesie raczej nie napisali od zera driverów -> zmodyfikowali istniejące drivery ETENa (wavedev.dll ? ) -> teraz każą sobie za to płacić.
Też tak uważam. Żenada, żeby czegoś takiego nie wystawić za darmo! Nie, żebym komuś miał kasy zazdrościć, ale AFAIK przecież to tylko "crack-hack", a nie nowe sterowniki.
Myślę, że prędzej, czy później ktoś wpadnie na ten myk i wystawi toto za free.

Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 05, 2008, 17:04:57 »
Może rzeczywiście wstrzymam sie z kupowaniem czegokolwiek. Niestety przez ten żenująco niski dźwięk nie mogę używać urządzenia w pełni tak jak to planowałem kupując go. Musze nosić ze sobą oddzielny odtwarzacz mp3 .. Póki co jestem bardzo ale to bardzo rozczarowany tym etenem, nigdy więcej tej marki nie kupie bo szkoda nerwów. Wszystko po kolei siada w nim :/

*

Offline sabartur

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten M700,HTC HD2
Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 05, 2008, 20:22:50 »
Marcingv kup słuchawki Bluetooth z A2DP(oczywiście jeżeli nie jest problemem koszt tych słuchawek)- dźwięk jest na bardzo przyzwoitym poziomie. Ponadto masz swobodę ruchu-zero plątaniny z kablami. Ja używam od tygodnia i jestem bardzo zadowolony. Jedyny mankament to przy używaniu np. Gsplayer można regulować w słuchawce głośność i odbieranie i rozłączanie połączeń telefonicznych. Nie mogę przechodzić między utworami i zatrzymywać muzyki-dotyczy to Motoroli S9. Natomiast Windows Media Palyer łapie wszystko-wszystko funkcjonuje w słuchawce(ale wiadomo jak on pożera pamięć podczas odtwarzania). Ma może ktoś na to rozwiązanie?Pozdrawiam

Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 05, 2008, 22:42:29 »
taa.. kupiłem Jabre bt8080 stereo z A2DP za ponad 250 zł i co? oczywiście nie da sie z nich korzystać w połączeniu z Etenem.. natężenie dźwięku przez nie jest bardzo wysokie ale co z tego jak jest straszliwie przerywany .. ogólnie nie da sie z nich korzystać używając etena ! Z każdym innym telefonem działają wyśmienicie, sprawdzałem też z Kaiserem i z nim także spisują sie bardzo dobrze.. na razie nie zamierzam ładować kolejnych dużych pieniędzy w słuchawki tym bardziej że jeszcze nie pozbyłem się Jabry.

*

Offline sabartur

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten M700,HTC HD2
Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 05, 2008, 23:10:24 »
Z Motorolą S9 nie jest źle. Nie przerywa-chyba,że się za bardzo oddalisz. W promieniu 5-8m odbiera bardzo dobrze.

Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 06, 2008, 11:15:16 »
W przypadku niektórych modeli słuchawek Jabry, w celu zmuszenia ich do poprawnej pracy z Etenami konieczne może być wykonanie, może dziwnej ale skutecznej procedury:
 - jeżeli słuchawki były wcześniej sparowane z z Etenem, odłącz je,
 - wyłącz całkowicie słuchawki (dotyczy niektórych modeli),
 - podłącz słuchawki do ładowarki trzy razy po 5 sekund,
 - dokonaj ponownego parowania słuchawek z Etenem.

Powyższa procedura doskonale sprawdza się w przypadku Jabry BT320s i niektórych innych modeli tej firmy.

Jeżeli dźwięk jest przerywany należy dokonać odpowiednich zmian w rejestrze:

[HKLM/Software/Microsoft/Bluetooth/A2DP/Settings]
Value name=BitPool; Value data=48 (Decimal)
Value name=MaxSupportedBitPool; Value data=48 (Decimal)

(Zmieniamy) Value name=UseJointStereo; Value data=0 (Decimal, Oryginalnie jest 1)

 lub zainstalować jeden z poniższych patchy:

http://www.eten-users.eu/download/M%20series/Patch/A2DP_BTPatch.CAB
, lub

http://eten-users.eu/index.php?s=ca5fb68ffdcca694ab9dc2037a4fcc23&act=attach&type=post&id=856

Powodzenia!!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2008, 11:27:09 wysłana przez asrowan »

Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 06, 2008, 12:33:24 »
Wypróbowałem wszystkich tych porad i jest troche lepiej ale dalej nie na tyle dobrze abym mógł używac tych słuchawek normalnie. Co jakieś 2-3 sekundy dźwięk jest dalej przerywany na jakieś 0,5 s. Pomyliłem się wyżej w modelu słuchawek, nie chodziło mi o BT8080 a o BT8010. No cóż, czekam na wersje darmową tych sterowników..

Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 06, 2008, 18:23:03 »
Czy kolega ma zainstalowaną na swoim PC firmową aplikację Jabry dedykowaną specjalnie do słuchawek bt8010? Aplikacja nazywa się BT8010 Control Center i za jaj pomocą można zainstalować między innymi najnowszy firmware, który może rozwiązać problem z przerywanym dźwiękiem.

Link do aplikacji i supportu BT8010 : http://www.jabra.com/BT8010

W przypadku problemów z przerywanym dźwiękiem czasami pomaga zmiana odtwarzacza (np. na TCPMP) i noszenie telefonu po stronie słuchawki monofonicznej, w przypadku BT8010, po prawej stronie. Oczywiście zakładam, że konfigurację słuchawek wykonał kolega zgodnie z instrukcją (a zmiany po wykonaniu poprawek zalecanych w poprzednim poście zatwierdził przeładowaniem systemu).

Wg danych na stronie Jabry Eten M700 powinien współpracować z tymi słuchawkami http://www.jabra.com/Sites/Jabra/pl-pl/support/Pages/JabraBT8010.aspx?producttab=Compatibility. Jako nabywcy tych słuchawek przysługuje koledze, po zarejestrowaniu na firmowej stronie Jabry, prawo do pomocy technicznej.

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2008, 18:57:45 wysłana przez asrowan »

Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 07, 2008, 14:16:18 »
Wow, wielkie dzięki Asrowman za tak wielką pomoc, tak to mi nawet nie pomagano w temacie który założyłem odnośnie tych słuchawek :) Zaraz zabiorę sie za sprawdzenie tego Control Center i wgram najnowszy firmware :) Oczywiście po grzebaniu w rejestrze i instalowaniu poprawek resetowałem urządzenie. Jeszcze raz dzięki !! :)


Tak więc zrobiłem upgrade softu w słuchawkach i sytuacja wygląda dalej marnie. Dużo lepiej współpracuja, przerywają dźwięk co jakieś 10 sekund, ale rozmowy da sie jakoś prowadzić. Niestety eten przestał widzieć słuchawke i za każdym razem aby z niej skorzystać muszę ją parować .. :/ czyli dalej kiszka. Napisze do pomocy technicznej może coś mi poradzą
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2008, 19:33:26 wysłana przez marcingv »

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 07, 2008, 21:15:54 »
Z tymi sterownikami dźwięku to mnie troche zastanawia. Mam permanentny problem z dźwiękiem w słuchwce podczas rozmowy telefonicznej. Co chwila mi dźwięk przerywa już nie wspomnę o tym jak mnie słyszy rozmówca z drugiej strony. No cóż - jutro po raz drugi wysyłam urządzenie do serwisu i tak do bólu aż oddadzą kase za ten szmelc.

Pozdrawiam
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 08, 2008, 19:59:30 »
Niektóre modele słuchawek "lubią" same ustawiać parametry połączenia z telefonem, być może BT8010 jest właśnie takim modelem. Jeżeli problem z Jabrą nie został jeszcze rozwiązany można spróbować poniższej metody:

 - zmieniamy ustawienia w rejestrze,
          HKLM\Software\Microsoft\Bluetooth\A2DP\Settings :
 
     usuwamy:
              - BitPool
              - MaxSupportedBitPool 
                (słuchawka sama wybierze najlepsze ustawienia), 
     zmieniamy:
               - UseJointStereo (wartość musimy ustalić doświadczalnie na 1 lub 0, zależy to od rodzaju ROMu, systemu operacyjnego i modelu
                 słuchawek),
     dodajemy (jeżeli brak):
               - SampleRate (Value (DWORD): 48000 (decimal)

Po zmianach wyżej wymieniony łańcuch powinien wyglądać następująco:
                HKLM\Software\Microsoft\Bluetooth\A2DP\Settings:
                    UseJointStereo  (=1 lub 0)
                    SampleRate  (=48000 )

Uwaga! Proszę wykonać kopię rejestru lub zmienianego łańcucha.

Czy kolega zainstalował poprawkę z mojego pierwszego postu dotyczącego BT8010 (http://eten-users.eu/index.php?s=ca5fb68ffdcca694ab9dc2037a4fcc23&act=attach&type=post&id=856). Rozwiązuje ona problem przerywanego dźwięku.

Pozdrawiam!

                   
     

Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 08, 2008, 21:45:30 »
Niestety nic nie pomaga.. zrobiłem przed chwilą hard reset i na czystym systemie wypróbowałem różne ustawienia. Zainstalowałem ten patch a potem wprowadziłem zmiany w rejestrze, zresetowałem PDA a efekt dalej taki sam jak poprzednio czyli dźwięk jest przerywany :( Sprawdzałem na UseJointStereo 1 i 0, i nie ma żadnej różnicy :(

!! Właśnie zainstalowałem WM 6.1 w moim Etenie M700 .. i ... Jabra nareszcie działa jak powinna !! Nic nie przerywa, nie ma problemów z parowaniem !! Jestem bardzo mile zaskoczony :) A Tobie asrowan bardzo dziękuję za fachową pomoc :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2008, 22:28:02 wysłana przez marcingv »

Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 08, 2008, 22:48:32 »
Wielkie Brawa!!! Życzę miłych wrażeń akustycznych w korzystaniu z wreszcie poprawnie skonfigurowanej Jabry.
Po przetestowaniu nowego WM 6.1, proszę o krótką recenzję nowego systemu. Może i ja się skuszę.

Pozdrowienia!

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 09, 2008, 11:10:05 »
[...]
 - wyłącz całkowicie słuchawki (dotyczy niektórych modeli),
 - podłącz słuchawki do ładowarki trzy razy po 5 sekund

To jakaś standardowa procedura resetu? Bo przyznam, że pierwszy raz o czymś takim słyszę.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

*

Offline Yendrus1

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD
Odp: Nowe sterowniki dźwięku do Etena M700 i X500
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 11, 2008, 13:38:50 »
Witam mam podobny problem ze słuchawką jabra bt5020  na romie 489 działa poprawnie a na romie 543 i przerabianych na bazie 543 słuchawka przerywa czy ktoś może mi pomóc z sterownikami do Bluetooth gdzie tkwi problem?

Pozdrawiam
Andrzej
Napisane: Kwiecień 11, 2008, 13:00:53
przetestowałem wszystkie powyżej wskazówki i dalej bez zmian

Pozdrawiam
Andrzej
Andrzej