Jakby wirus na M800.

  • 10 Odpowiedzi
  • 15516 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jakby wirus na M800.
« dnia: Sierpień 10, 2009, 20:38:11 »
Najpierw chciałbym się z wszystkimi  przywitać. Czołgiem . :)) Niedawno kombinowałem jak zainstalować winampa na etenie i nawet się udało do tego jakieś gierki i inne tam drobiazgi. Po odinstalowaniu tudzież usunięciu pewnych programów  ( z tego co wcześniej zainstalowałem -nic z rzeczy systemowych) , pojawił się problem . I przystępujemy do meritum : po włączeniu zaczyna się jakby samo odpalać okienko windowsa ( tzn. tak jakbyśmy pukali rysikiem w ekran w lewy górny róg i podświetla się okienko tabeli z tym co mamy do dyspozycji na sprzęcie). Mam teraz pytanko czy ktoś może spotkał się z takim problemem?  Standardowo wykonałem kalibrację ekranu bo myślałem ,że może zrobił się zbyt czuły czy czort go wie, sprzęt nie upadł nie został zmasakrowany itd. Po prostu po odistalowaniu kilku aplikacji samoczynnie włącza się okienko windowsa i to nawet kilkanaście razy na sekundę blokując działanie palma, czasem sę okresy ,że zdążą włączyć jakąś aplikacje albo np. 30 minut spokoju i funkcjonuje wtedy normalnie. Czy ktoś sie juz z tym spotkał ja podejrzewam albo jakiegoś wirusa albo uszkodził się jakiś plik systemowy przy odistalowywaniu. Pytanka: ( jestem laikiem na razie do tej pory poświęcałem czas na czytanie tego forum) ( mam oryginalny rom 316)
1. czy po ew. zainstalowaniu nowego romu jeśli to wirus to się usunie?
2. czy mogę wysłać do innego serwisu niż mam na karcie gwarancyjnej ? na karcie jest unicom :((
3. czy jakis ugotowany rom ( jeśli tak to który pozwoli mi korzystać z : palma jako modemu play-a , telefonu playa, gps-u do automapy, i będzie miał działające radio. , działające wi-fi i klawiaturę wirtualną z polskimi znakami) . jestem laikiem i na razie dodawanie czy modyfikacje romów są dopiero w kwestii moich marzeń.
Pozdrawiam serdecznie mój sprzęt to eten M800

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Jakby wirus na M800.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2009, 20:42:33 »
nie ma szans aby był to wirus
nie idź do serwisów
zacznij od hard resetu

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: Jakby wirus na M800.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2009, 21:02:27 »
Sprawdź jeszcze - trywialny może powód (ale kto wie...) - czy nie przyciął Ci się jakoś klawisz sprzętowy Windows.

Zgodnie z sugestią powyżej, zacznij od HR (pamiętaj tylko o zrobieniu backupu).
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

Odp: Jakby wirus na M800.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2009, 21:09:55 »
Witam ponownie dzięki za szybką odpowiedz. Jak wspomniałem jestem laikiem  i aktualnie robiłem resety przyciskiem po lewej nad gniazdkiem słuchawek ( czy o taki reset chodziło? a wyciągałem również baterie i nadal tak samo) , przyciski wszystkie również przepryciałem no chyba ,że może ten przycisk dotykowy obok joysticka, może jakoś się uaktywnia , ale zupełnie nie wiem jak to można sprawdzić ( w jakiś ustawieniach ? , wiem ,że jest aktywny w sensie działa, jak się go "naciśnie".

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Jakby wirus na M800.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2009, 21:11:21 »
ten reset o którym piszesz to soft reset a nie hard reset
zobacz w instrukcji lub poszukaj na forum jak się robi hr w tym modelu

Odp: Jakby wirus na M800.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2009, 18:21:08 »
Witam ponownie po 3 HR dopiero ustąpiło :)). Nawiazując do wczesniejszych pytań :
1. Czy mozna oddac do serwisu innego niz tegow karcie gwarancyjnej? ( u mnie jest karta unicomu)
2. Który rom byście polecali aby spełniał wyliczone funkcje.
3. Czy warto zmienić rom 316 na 31B? na M800. ?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc i informacje.
Napisane: 11 Sierpień 2009, 13:10:28
Witam ponownie , jest to nie stety wirus napisany pod pen drive-y i karty sd , dyski i inne  , jest to cudo o "wdzięcznej nazwie autorun.exe - autorun.inf" i niestety nie da się go tradycyjnie usunąć .Tylko kilka antywirusów go wykrywa ( u mnie trend micro office scan monitor) po podłaczeniu zainfekowanego czytnika. To cudo zamienia nam plik startowy karty pendriva , modyfikując oryginalny. Rozwiazanie jest jedno albo format czytnika ale to nie gwaratuje usuniecia, albo stosowny antywirus i wtedy jest szansa ,ze wykryje i usunie ( podmieni na dobry plik startowy. :(( może pisze głupoty ale na razie do tego doszedłem - na razie tylko w ten sposób udało mi się to cudo usunąć. Okazało się ,że miałem tego robala na karcie sd, po włożeniu jej do palma zapytał się czy uruchomic plik autorun.exe mimo ,że kliknołem nie to i tak ten robal przelazł na pamięć palma. Teraz tylko reinstalka z kasowaniem pamięci i może pomoże. Pozdrawiam. A tak normalnie po podłaczeniu do kompa to tego pliku nie widać ,że jest na karcie to jakos musi sie zaszywac w oprogramowaniu karty , czytnika , nie wiem nie znam się . Widze tylko efekt podłanczam czytnik do zainfekowanego kompa , niby nic się nie dzieje , wyciągam go wkładam do drugiego i antywirus wykrywa własnie to cudo , mimo ,że na karcie niby fizycznie nic nie było.   Pozdrawiam.

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: Jakby wirus na M800.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2009, 20:39:20 »
To żaden wirus - ze świecą szukać wirusów na WM :)

Na karcie pamięci masz pewnie folder 2577 - wszystko co się w nim znajduje jest odpalane po włożeniu karty i to wszystko. Na komputerze możesz pliku inf nie widzieć bo masz tak ustawione wyświetlanie zawartości folderów.

Zmień nazwę tego folderu 2577 na np. _2577 albo go po prostu wywal i ...po "wirusie".
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

Odp: Jakby wirus na M800.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2009, 13:13:05 »
Witam . Niestety kolego nie moge się z Toba zgodzić gdyz karty wogule nie mam włozonej do palma :)) . A co do tematu wirusa to nie jest to cudo pisane na WM tylko na pliku  autostartu i dotyka to wszytskiego co posiada takowe , np.. karty , pen-driv-y , palmtop, i zwykłe kompy . Dla nie dowiarków polecam wpisanie w google wirus lub trojan autorun.inf. Pozdrawiam.  :(( Najbardziej mnie dziwi jak udało mu sie zmodyfikować dodać wpisy do autostartu windowsa zrodłowego gdyż po HR, wyciaganiu baterii , ponownym HR podczas okna kalibracji rysika nadal się odpala. :)) Dzis spróbóje przeskanowac palma ( golasa -bez karty ) antywirusem co to cudo znajduje i usuwa.

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: Jakby wirus na M800.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2009, 20:00:41 »
Ja tam Ci nie bronię żyć sobie ze świadomością, że masz wirusa, wolno Ci  :P

Obstawiam jednak, że jesteś jednym z nielicznych na tym forum, którzy tego właśnie doświadczają ... a być może nawet jedyny  :mrgreen: 
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Jakby wirus na M800.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 12, 2009, 22:19:42 »
jest rzeczywiście taki wirus - pecetowy
swego czasu przelazło mi toto na pendrive z komputera u klienta, na tej samej zasadzie mogło wleźć na kartę w czytniku
ale żeby mogło zarazić palmtopa jest wątpliwe choćby dlatego że na palmtopie nie uruchomi się pecetowy plik exe

*

Offline ..k..l..m..n..

  • ******
  • 2602
  • Sprzęt: LG Swift 3D, HTC Leo, Eten M700
Odp: Jakby wirus na M800.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2009, 22:34:39 »
Na PC oczywiście, ale też nie chce mi się wierzyć, że wlazło to to do WM.
LG Swift 3D: Froyo
HTC Leo: EnergyROM 28244 Sense 2.5 Cookie 2.0
Eten M700: _TB_TB_ WM6.1