Hard Reset i aplikacje Etenowskie

  • 18 Odpowiedzi
  • 8209 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hard Reset i aplikacje Etenowskie
« dnia: Czerwiec 27, 2008, 14:49:17 »
Mam pytanie czy jak robie HR i przytrzymuje przycisk akaratu to nie instalują mi sie aplikacje entenowskie, które jak wiadomo bardzo spowalniają urządzenie. Czy jak nie zainstaluje tych aplikacji to sprzęcik będzie chodzili dobrze czy musze cos jeszcze doinstalowac??

Pytam sie bo mój M700 wrócili właśnie z serwisu (bateria) i ma zainstalowanego WM 5,0 a chce mieć 6,0. Choć teraz ladnie śmiaga, szybciutko, ale nie mam spolszczenia. Solszczenie mam tylko do 6,0.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2008, 14:52:08 wysłana przez PampersBoy »

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Hard Reset i aplikacje Etenowskie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2008, 14:53:29 »
To już zależy z jakich aplikacji etena korzystasz. W każdej chwili możesz doinstalować brakujące Ci programy. Od storny sprzętowej nie będzie problemu przy gołym windowsie.

Odp: Hard Reset i aplikacje Etenowskie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2008, 15:12:13 »
Chodzi mi o to zeby mozna bylo dzownic, pisac SMSy zeby muyczki posluchac mozna bylo, nawigacja musi dzialac. A takie bzdety jak przypominac urodzin czy cos w tym stylu nie sa potrzebna bo od tego mam kaledarz.

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Hard Reset i aplikacje Etenowskie
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 27, 2008, 15:21:25 »
Tak, będzie można, bo to są funkcje które posiada windows mobile professional. Co do nawigacji, to oczywiście moduł będzie działał, ale potrzebujesz dodatkowej aplikacji (np Automapa) żeby był jaki kolwiek efekt jego działania. Ja z aplikacji etena to korzystam jedynie z tego menadżera włączonych modułów WiFi/BT/GSM i czasami task menager.

Odp: Hard Reset i aplikacje Etenowskie
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2008, 16:00:56 »
Dokładnie o to mi chodzilo, plus jeszcze zarządzanie WIFI/BT/GSM oraz Task menager. Co do GPS to mam AutoMape na karcie wiec nie ma problemu. mżesz mi jeszcze napiasc jak nazywaja sie te aplikacje i czy przy instalacji będzie możliwość wybrania ich z listy czy cos w tym stylu?? Czy później musze doinstalowywac je z płyty??

*

Offline makhi

  • **
  • 195
  • Sprzęt: eten m700
Odp: Hard Reset i aplikacje Etenowskie
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 27, 2008, 17:02:21 »
 jak zależy ci na szybkości to zainstaluj rom (windows) od TB i  nie polocem żadnego spolszczenia to ono zamula najbardziej a  chyba szybko sie nauczysz że newsmsm to nowysms  :grin:

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Hard Reset i aplikacje Etenowskie
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 27, 2008, 17:12:36 »
W programach>narzędzia>przywracanie aplikacji (po angielsku będzie :smile: ) tam wybierasz sobie co potrzeba. Task menager będzie jako task menager, a wifi/bt/gsm (ten niebieski ekran z all off/ all on itp) to wireless menager. Żadnych płyt tutaj nie potrzeba.
A co chodzi o możliwość wyboru przy instalacji systemu (co ma się zainstalować) to zależy od romu. W najnowszym romie do x800 jest takie coś.
Polecam też zainstalować wszystkie poprawki/patche. Bo czasami jednak coś dają.

Odp: Hard Reset i aplikacje Etenowskie
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2008, 18:14:48 »
robie HR trzymajac reset i wyłacznik przez ponad 5s poczym urządzenie sie uruchamia. sa wybierane opcje czasu itd. dochodzi do pkt gdzie instaluje sie oprogramowanie etena i wciskam przycisk kamery a on przestaje instalowac( wyskakuje komunikat now you can .... camera.....) i whcodze pozniej do urzadzenia i patrze ze wszytki etenowskie aplikacje sa zainstalowane.
Nie wiem albo ja nie umiem zrobic HR albo nie wiem co. W dodatku na plycie z ktorej instaluje jest napisane ze to jest WM 6 a w urzadzeniu ze WM5 .... :(

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Hard Reset i aplikacje Etenowskie
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 27, 2008, 18:45:35 »
Pytam sie bo mój M700 wrócili właśnie z serwisu (bateria) i ma zainstalowanego WM 5,0 a chce mieć 6,0. Choć teraz ladnie śmiaga, szybciutko, ale nie mam spolszczenia. Solszczenie mam tylko do 6,0.

A wgrywałeś nowy rom? Czy robisz HR na tym co było już wgrane jak wrócił z serwisu?
Ściągnij oficjalny rom ze strony etena (unicom już nie udostępnia), albo zainstaluj jakiś ugotowany (np. od TB). Nie znam romów do M700, więc nie wiem czemu tak.

Odp: Hard Reset i aplikacje Etenowskie
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 27, 2008, 18:51:23 »
Tak robie HR na tym co było juz wgrane jak wrócil z serwisu.
Jesli chodzi o romy to nie mam o tym zielonego pojecia i nie wiem jak to zrobic :(
Ściągnołem ROM 61_1.1.c ale nie wiem co dalej

*

Offline primosz

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eten m700
Odp: Hard Reset i aplikacje Etenowskie
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 27, 2008, 19:31:38 »
Ciekawość zabija ale czyni ludzi szczęśliwymi

Odp: Hard Reset i aplikacje Etenowskie
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 27, 2008, 20:23:52 »
Dlamnie jest to wszytko zbyt skomplikowane  ...:(

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Hard Reset i aplikacje Etenowskie
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 27, 2008, 21:46:24 »
postaram się pomóc.
Napisz skąd wziełeś ten rom (czy to jest wersja dla etena z polską lokalizacją?).
Jaki masz system na kompie (win XP) i czy masz activsynca?

Odp: Hard Reset i aplikacje Etenowskie
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 27, 2008, 21:50:11 »
Na komipie mam Viste. Rom wziolem z ktoregos linka juz nie pamietam ale folder nazywa sie - tb_61_1.1c. niestety nie wiem czy ma polska lokalizacje, ale ona nie jest konieczna. Tak mam activsynca.

Jesli zajdzie porzeba to moge sciagnac nowy ROM

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Hard Reset i aplikacje Etenowskie
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 27, 2008, 23:14:11 »
Masz vistę, więc bez zmodyfikowanych plików może nie pójść. Ale spróbuj (może TB dał pliki działające z vistą? panot do x800 dołącza). Podłącz etena (niech się połączy z komputerem), wypakuj to archiwum z romem do jednego katalogu. uruchom plik euus.exe. Dalej postępuj ze wskazówkami czyli next > yes > upgrade (pisze z pamięci, bo aktualnie nie wgrywam żadnego romu). Potem wygaśnie ekran, pojawi się taki al'a dos, zostaną przekopiowane pliki. Ponownie się uruchomi i powinien działać.
Jeśli jednak przez viste nie pójdzie, to chyba trzeba przez wgranie romu na kartę i z karty (musi to być karta o rozmiarze max 2GB i w systemie plików FAT16). Tutaj opis:
1) Synchronise with Outlook (or backup all your data somehow)
2) Copy the following files to the root of your freshly formated microSD card to 2GB capacity (formated into FAT16 filesystem):
- USBDLUpdate_Console.exe
- temp.bin
3) Put the card into M700
4) Enter to the bootloader mode (press and hold Camera button, Record button and Power button; press Reset with stylus while keeping all above buttons PRESSED;
Release all three buttons and M700 will show "USB Downloader ***" etc.)
5) If your card is formated correctly, you should see the following info:
USB Downloader Ready.
SD Card In
Find SDMMC Card.
File= TEMP BIN
Program Image from SDMMC
[etc]
6) The flashing should start automatically. Wait till it passes "USB host is not connected yet."
Make a HARD-RESET: remove the battery for a couple of seconds, reinsert it, close the
back cover, press Power button.
8) Enjoy;)

*

Offline makhi

  • **
  • 195
  • Sprzęt: eten m700
Odp: Hard Reset i aplikacje Etenowskie
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 27, 2008, 23:17:56 »
w 1.1c od TB nie działa funkcja modemu w 1.2 jest wszystko ok.sciągasz rom podłaczasz eten i klikasz zreszta wszystko jest opisane w temacie windows 6.1 w m700 czy jakos tak

Odp: Hard Reset i aplikacje Etenowskie
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 28, 2008, 08:48:01 »
Masz vistę, więc bez zmodyfikowanych plików może nie pójść. Ale spróbuj (może TB dał pliki działające z vistą? panot do x800 dołącza).

Viste mam na laptopie, a na stacjonarnym XP. A czy folder z tymi plikami przerzucam na urządzenie czy instaluje to z kompa??

makhi gdzie moge sciągnąć wersje 1.2??

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Hard Reset i aplikacje Etenowskie
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 28, 2008, 11:57:57 »
Jeśli masz do dyspozycji XPka, to nie ma sensu bawić się z vistą.
link do romu 1.2 http://www.vis2.use.pl/upload/?op=get&plik=tb_61_1.2.7z
Wypakowywujesz wszystkie pliki do jednego katalogu (na kompie) i odpalasz plik euus.exe (na kompie), dalej postępujesz zgodnie z wskazówkami.

*

Offline piotrluk

  • *
  • 50
  • Sprzęt: ETEN M800
Odp: Hard Reset i aplikacje Etenowskie
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 08, 2008, 18:47:19 »
Tak, będzie można, bo to są funkcje które posiada windows mobile professional. Co do nawigacji, to oczywiście moduł będzie działał, ale potrzebujesz dodatkowej aplikacji (np Automapa) żeby był jaki kolwiek efekt jego działania. Ja z aplikacji etena to korzystam jedynie z tego menadżera włączonych modułów WiFi/BT/GSM i czasami task menager.
Witam!
Wyjąłem kartę pamięci i zrobiłem SR nagle kazał mi wybrać Language wiec nacisnąłem na polski i install bo nic nie było można zrobić innego. Czekałem 1 godzinę choć było napisane, że będzie to trwało 3 min i sie automatycznie zresetuje. Niestety nic sie ie dzieje. Nawet jak włożyłem ponownie karte i SR to dokładnie to samo sie dzieje. Help co sie stało.

Czy jak mam wersje ROM 266 z polską nakładką to po HR będę mógł ją zainstalować?
I sorki za to pytanie ale rozumie, że windows z nakładką siedzi w ROM-ie bo w pudełku dostałem tylko płytkę od Etena a tam chyba nie ma Windows

Pozdrawiam Piotr