FAQ - OS image is not compatibile..+ oryg. temp.dat+VistaUpdate

  • 10 Odpowiedzi
  • 26546 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
W tym opisie postaram się przybliżyć wam wgrywanie nieoficjalnych (ugotowanych) romów.
Padało i ciągle pada wiele pytań prv i na ogólnym forum o wyświetlający się komunikat "OS image is not compatibile..."
podczas wgrywania ugotowanego romu z karty czy też po kablu przez ActiveSynch.
Dlatego postanowiłem coś z tym zrobić i opisać wszystko od początku.
Pliki do pobrania na dole postu.

Zacznę od opisania co to znaczy "OS image is not compatibile..."
Jest to blokada regionu jaką producent założył na urządzenia podczas sprzedaży.
Czyli jeśli kupiliście Etena sprzedawanego na region Europejski,
to będziecie mogli wgrać jedynie rom EUU_WWE nakładka SunySoftu
Jeśli kupiliście Etena sprzedawanego na region US, to wgracie jedynie rom WWE
Jeśli kupiliście Etena sprzedawanego na region CHN, to wgracie tylko rom CHN, itd.
Jest to silnie powiązane z numerem IMEI waszego Etena podczas rejestrowania się na stronie
http://www.glofiish.com (zakładka Glofiish Club), gdzie macie dostęp tylko do upgradów romu pod waszą wersję
językową czyli regionu dystrybucji.


Jak wyjąć plik temp.dat z oryginalnej instalki producenta (np:X800_040_0457ROM_XP_WWE.EXE)?
      jeśli nie możecie podejrzeć rozszerzenia pliku temp, to w dowolnym katalogu waszego komputera wybieracie
      Narzędzia=>Opcje Folderów i zakładkę widok, z górnej belki okna i odznaczacie "ukryj rozszerzenia znanych plików"
      i zaznaczacie "Pokaż ukryte pliki i foldery" żeby było widać folder Ustawienia lokalne.
1) Windows XP, Vista,7:
          Uruchamiamy plik "exe" i postępujemy zgodnie z instrukcjami na ekranie.
          Nie kończymy instalacji, chodzi nam tylko o wypakowanie plików z pliku instalacyjnego.
          (w nowych kompilacjach XP, tak jak w Viście i 7, musimy kliknąć na pliku prawym przyciskiem myszy
          i uruchomić go z UPRAWNIENIAMI ADMINISTRATORA)
2) W Windowsie XP szukamy pliku temp.dat w:
          C:/Windows/Documents_and_settings/...nazwa.../Ustawienia lokalne/temp/temp.dat
          gdzie: C - litera waszego dysku z Windowsem, ...nazwa... - nazwa waszego konta na komputerze.
3) W Windowsie Vista i 7:
          C:/Użytkownicy/...nazwa.../AppData/Local/Temp/temp.dat
          gdzie: C - litera waszego dysku z Windowsem, ...nazwa... - nazwa waszego konta na komputerze.

Hackowanie Blokady Językowej pliku temp.dat:

  1) Metoda na piechotę: podziękowania dla  Tariq Bamadhaj za HowTo
      http://www.etenblog.com/2008/03/11/unbrick-your-eten-glofiish/
      Nie będę opisywał krok po kroku czynności, ale chodzi tu o zmienienie kilku bitów danych w pliku temp.dat,
      odpowiedzialnych za tą blokadę
  2) Lub możemy użyć przygotowanego patchera: podziękowania dla kolegi JimBeam
      Wystarczy użyć wiersza poleceń (w Viście i 7 z uprawnieniami Administratora) i wpisać: vpatch.exe -m
      Z tym, że przy tej czynności musicie w wierszu poleceń (Start/Uruchom/cmd) wejść do katalogu w który umieszczacie
      plik vpatch.exe oraz plik temp.dat i dopiero użyć patchera.
      Sam patcher działa dokładnie tak samo jak metoda na piechotę.
  3) RomConfigurator lub RomConfigurator0724 Podziękowania dla kolegi Booge
      Obsługiwane modele Etenów: M700, M800, X500, X500+, X600, X650, X800
      (dotyczy tylko wersji językowych pliku temp.dat, obsługiwanych przez te programy, czyli:
      english, dutch, french, german, greek, italian, portugles, spanish.
      zaznaczamy opcję magicbyte.

UWAGA!!! Blokada językowa jest związana z Blokadą modelu urzędzenia!
Zawsze miejcie pewność, że hackowany przez was plik temp.dat
jest pod wasze urządzenie. Po zhackowaniu pliku,
można go wgrać do każdego modelu etena,
więc uważajcie od jakiego modelu ładujecie soft do swojego urządzenia..


Wgrywanie romu:
      Wgranie tak przygotowanego pliku, nie różni się niczym od opisu przygotowanego przez kolegę ravros
      w tym wątku: http://pdaclub.pl/forum/eten-i-acer-z-gsm/faq-dla-poczatkujacych-instalacja-romow-itp/

      Z tym, że po pierwszym uruchomieniu, musimy wgrać ten sam rom, ale nie zmieniany (nie patchowany).
      Najlepiej użyć do tego programu RomConfigurator lub pliku EUUs.exe
      (Wszystko po to aby zlikwidować "krzaki" na górnej belce na pierwszym ekranie.
      Dodatkowo opiszę tu jedną z nietypowych metod instalacji romu na Eteny (przez kabel USB)
     
Alternatywna metoda wgrywania romu.
   Tylko Windows XP:
   Instalacja przez kabel USB (bez ActiveSynch) usbdl.rar = flasher.exe

   1)  Przygotowyjemy plik temp oraz plik flasher.exe (usbdl.rar) i podłączamy kablem USB naszego Etena
   2)  Zabijamy procesy odpowiedzialne za ActiveSynch (Alt+Ctrl+Delate)
        procesy: wcscommon, wcesmgr
   3)  wchodzimy w tryb bootloadera na Etenie (Power, Nagrywanie i rysik w dziurkę, puszczasz rysik,
        power i za chwilę nagrywanie)
   4)  w programie pokazujemy plik temp.dat (czy temp.bin) i wgrywamy rom po kablu.

Edit: Kielich 29.05.2010r.
Do tego wszystkiego dorzucam jeszcze pliki potrzebne do zaktualizowania ROM-u po kablu,
przez Centrum Synchronizacji z pozycji Windows Vista (powinny działać i na Windowsie 7)

Niestety nie miałem możliwości sprawdzenia tych plików pod Vistą czy 7-ką,
ale wyjąłem je z ugotowanego romu pod X800 z któregoś z wątków na eten-users.
Podziękowania dla kolegi, który je przygotował i odsyłam do wgrywania romów:
http://pdaclub.pl/forum/eten-i-acer-z-gsm/faq-dla-poczatkujacych-instalacja-romow-itp/

Nie ponoszę odpowiedzialności za uszkodzony sprzęt w wyniku użycia opsanych tu metod.
Wszystkie działają bez błędnie u mnie na Etenie M800 i X800. Pozdrawiam.


vpatch.exe                                                 https://rapidshare.com/files/2916151764/vpatch.7z
usbdl.rar                                                    http://rapidshare.com/files/309893079/usbdl.rar
RomConfigurator                                       http://rapidshare.com/files/376254694/Rom_configurator.zip
RomConfigurator0724                              http://rapidshare.com/files/389672704/ROMConfig0724.rar
Vista_upgrade_Eten                                 http://rapidshare.com/files/392905689/Vista_upgrade_Eten.7z

edit 17.08.2010r
Sterowniki USB pod Windows7 i Vistę    http://rapidshare.com/files/413342861/USB_Windows_7.rar.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2012, 10:46:34 wysłana przez Kielich »
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: FAQ - OS image is not compatibile... + oryginalny plik temp.dat
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2010, 00:45:02 »
2) W Windowsie XP szukamy pliku temp.dat w:
          C:/Windows/Documents_and_settings/...nazwa.../Ustawienia lokalne/temp/temp.dat
          gdzie: C - litera waszego dysku z Windowsem, ...nazwa... - nazwa waszego konta na komputerze.
3) W Windowsie Vista i 7:
          C:/Użytkownicy/...nazwa.../AppData/Local/Temp/temp.dat
          gdzie: C - litera waszego dysku z Windowsem, ...nazwa... - nazwa waszego konta na komputerze.
Chciałbym zaproponować małe ułatwienie w postaci prostego programiku, który za nas skopiuje odpowiedni plik. Nie trzeba nic zmieniać w opcjach folderów, ani też wchodzić w katalogi o których pisał kielich.
Gdy już instalator romu wypakuje pliki, wystarczy kliknąć "Kopiuj" w tym programie i plik zostanie skopiowany do lokalizacji z której został uruchomiony program (na wszelki wypadek również ją otworzy). Dodatkowo jest opcja do zmieniania rozszerzeń, gdyby ktoś miał z tym problemy.
Program wymaga .NET 2.0, można pobrać tutaj.

*

Offline kotex

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 808
Odp: FAQ - OS image is not compatibile..+ oryg. temp.dat+VistaUpdate
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2010, 17:36:42 »
a moze by tak ten watek przykleic ? bardzo przydatny. dzieki wielkie
Siemens C25 -> Siemens M35i -> Samsung X100 -> Nokia 7650 -> Motorolla L7 -> SE V630@K550 -> Nokia 6300 -> Nokia E62 -> Nokia 6301 -> E-TEN X800 -> Nokia E71 -> HTC HD2 + Nokia 6700 -> BB9780 -> Nokia 808

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: FAQ - OS image is not compatibile..+ oryg. temp.dat+VistaUpdate
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2010, 23:41:06 »
a moze by tak ten watek przykleic ? bardzo przydatny. dzieki wielkie
Dobry pomysł :ok:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

Odp: FAQ - OS image is not compatibile..+ oryg. temp.dat+VistaUpdate
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2010, 21:44:00 »
Hej, mam pytanie, chce wgrać ponownie oficjalny rom, niestety mój Acer ciągle wyrzuca info jak w temacie, jak można sprawdzić jaka to wersja romu powinna siedzieć. Chce przywrócić telefon do stanu oryginalnego, a nie spisałem ani nie zrobiłem backupu oryginalnego softu.

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: FAQ - OS image is not compatibile..+ oryg. temp.dat+VistaUpdate
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2010, 22:19:36 »
Dodałem sterowniki USB pod Windows 7 i powinny działać na Viście.
Proszę o sprawdzenie, jeśli ktoś ma taki system i będzie przeładowywał swojego Etena.
Te sterowniki powinny działać również z proponowaną przeze mnie "alternatywną metodą wgrywania romu" czyli plikiem USBDL_B02_0012_Lite.exe

Zasada jest prosta, po podłączeniu Etena kablem (Eten w trybie bootloadera),
w Menadzerze Urządzeń powinno pokazać się dodatkowe urządzenie USB.
Wywalamy sterowniki, które znalazł Windows i wskazujemy mu ręcznie te, które umieściłem w pierwszym poście.

Napiszcie czy działa, to coś naskrobię w pierwszym poście o tym.
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

Odp: FAQ - OS image is not compatibile..+ oryg. temp.dat+VistaUpdate
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2011, 12:47:33 »
mam pytanie jeżeli już otworzę rom configuratorem rom pod swój model zmienie na magicbyte i chcę nanieść zmiany na rom przez aplly setting to rom nie podświetla mi się ikonka by załadować rom do urządzenia próbowałem ostatni orginalny rom ze strony glofiisha wyjęty z instalki według opisu na forum i nic nie mogę zrobić pokazuje mi że no usb link , próbuje na wszystkie sposoby instalować romy orginalne i gotowane i nic mam albo błędy że nie ładuje romu np. z kostki dochodzi co momentu sd card in gaśnie i włącza normalnie system stary przrywając niby proces instalacji nowego romu a jak próbuje innymi sposobami to albo mi pokazuje się to co koledze http://img169.imageshack.us/img169/9539/beztytuuvrk.png albo reg error i reszta komunikatów w etenie mam obecnie rom  wwe a42 040 0473 2010/01/31 wm6 Kielich nie powiem dobrze działa ale smsy nie dochodzą i trzeba kilka razy restartować by doszły jak dojdą dlatego chcialem zainstalować inny rom by telefon nie leżał w szufladzie jeżeli może ktoś mi pomóc to proszę czy z tym brakiem smsów w romie Kielich czy z instalacją i mam pytanie czy ma ktoś linka do romu Kielich bo żaden nie jest aktywny może ponowna instalacja romu usunie mój problem mam windowsa 7 może dlatego próbowałem wgrać te załączone sterowniki ale też nie mogłem tego zrobić tak szczerze próbowałem wszystkiego od tygodnia ale nie daję rady dlatego napisałem

Odp: FAQ - OS image is not compatibile..+ oryg. temp.dat+VistaUpdate
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2011, 14:23:29 »
Cytuj
Wgrywanie romu:
      Wgranie tak przygotowanego pliku, nie różni się niczym od opisu przygotowanego przez kolegę ravros
      w tym wątku: http://pdaclub.pl/forum/eten-i-acer-z-gsm/faq-dla-poczatkujacych-instalacja-romow-itp/
      Z tym, że po pierwszym uruchomieniu, musimy wgrać ten sam rom, ale nie zmieniany (nie patchowany).
      Najlepiej użyć do tego programu RomConfigurator lub pliku EUUs.exe
      (Wszystko po to aby zlikwidować "krzaki" na górnej belce na pierwszym ekranie.

Nie czaje tego...

Przerabiam plik temp.bin na temp.dat..... przerabiam programem vpatch.exe na tą wersje która działa, znów zmieniam nazwę z dat na bin i wgrywam przez kartę do telefonu i mam te całe "krzaki" ale system niby działa... i teraz co dalej... usiłuje wgrać plik temp.bin którego nie przerabiałem programem vpatch.exe i znów mam komunikat OS image is not compatibile...

Nie wiem o co tu chodzi :/

*

Offline as007

  • *
  • 86
  • Overclocker
  • Sprzęt: Nexus 4 / ZTE Grand X IN / SGTab 2 7.0
Odp: FAQ - OS image is not compatibile..+ oryg. temp.dat+VistaUpdate
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2012, 00:18:13 »
Niestety nie mogę pobrać vpatcher'a. Skąd go mogę pobrać?

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

*

Offline as007

  • *
  • 86
  • Overclocker
  • Sprzęt: Nexus 4 / ZTE Grand X IN / SGTab 2 7.0