FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.

  • 136 Odpowiedzi
  • 112148 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 25, 2009, 13:44:16 »
Witam,
Jeśli pytanie jest głupie to z góry przepraszam.
Do tej pory na Etenie X500+ używałem ROM 2.4 by Lorbas. Ze względu na niemożliwość podłączenia z słuchawki BT nokia BH803 wgrałem z pliku exe ROM R02 WWE 032 0543. Teraz czego bym nie próbował zgodnie z opisem z początku wątku nie mogę wgrać ROMU przez bootloadera ani przez AS 4,5 ani z karty. Zawsze pokazuje mi się biały ekran i nie odpala się bootloader. Wiem że coś prostego źle robię, ale nie mogę wpaść na to co.

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 25, 2009, 14:16:58 »
Zawsze pokazuje mi się biały ekran i nie odpala się bootloader.


Jeśli są takie objawy, to może nie być to nic prostego. Skoro naciskasz prawidłowe kombinacje klawiszy przy wgrywaniu z karty, albo korzystasz odpowiednio z pliku euus.exe, to nie powinno być problemu. Biały ekran może być oznaką uszkodzonego bootloadera. Próbowałeś z różnymi romami?

Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 25, 2009, 15:33:31 »
Dzięki za szybką odpowiedź.
Wydaje mi się że wszystko robię ok, próbuję również używać pliku euus.exe i objawy są identyczne. Pamiętam jednak że zanim po raz pierwszy wgrałem modyfikowany rom miałem podobne problemy, ktoś na forum podpowiadał że należy zmienić stary rom etenowski na nowszy by rom Lorbasa zaddziałał. Teraz na zmodyfikowanego roma wgrałem rom z powyższego posta i zaczęły się problemy. Próbowałem jeszcze romu by Kozura i orginalnych ale przez kartę lub euus.exe, efekt zawsze identyczny. Wydaje mi się że jaki jest rom nie ma żadnego znaczenia gdyż nie odpala się bootloader, a dla mnie to ciemna magia. W sumie mogę używać tego, który mam wgrany, ale rom by Lorbas jest dużo efektywniejszy szczególnie jeśli chodzi o pamięć, a tej zawsze brakuje:)
Jeśli jednak uszkodzony jest bootloader to czy jest sposób na przywrócenie jego sprawności.
Z góry dzięki i Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2009, 15:37:20 wysłana przez _Graf_ »

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 25, 2009, 20:36:04 »
Podsumujmy jedno, w momencie kiedy na Etenie powinny pojawić się białe napisy na czarnym tle (tak na na screenach w FAQ), to u Ciebie pojawia się biały ekran i koniec?
Jeśli tak, to na moje oko uszkodzony jest fragment bootloadera. Chyba nie ma sensu szukać przyczyny, ważne aby problem rozwiązać (tj. wgrać inny rom).

Pamiętam jednak że zanim po raz pierwszy wgrałem modyfikowany rom miałem podobne problemy, ktoś na forum podpowiadał że należy zmienić stary rom etenowski na nowszy by rom Lorbasa zaddziałał.
Akurat to dla mnie nie ma żadnego sensu. Swojego x800 fleshowałem jak chciałem nie patrząc na to co było wcześniej. Więc w tym przypadku pozostaje nadzieja, że coś robisz nie tak. Spróbuj wgrać ten rom który masz aktualnie wgrany, w sposób każdy jaki jest wymieniony w FAQ (szczególnie chodzi o wgrywanie z karty i przy użyciu EUUs, jedno i drugie wymaga wydobycia pliku temp). Jeśli przy każdej próbie będzie biały ekran (zamiast czarnego i białe napisy) to trzeba pomyśleć poważnie o tym co może się dziać (pytaj o to kucharzy, mają większą wiedze), lub po prostu serwis.

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 26, 2009, 00:06:38 »
Warto w takim przypadku wgrać orginalny ROM ponieważ w nieoficjalnych wersjach kucharze usuwają pliki, których aktualizacja nie jest konieczna przy zmianie WM...
Czyli takie jak:
knight - bootloader
ipl - tryb serwisowy
gsm1 - moduł GSM i EDGE (w żadnym update producenta go nie ma)
gsm2 - moduł 3G i HSDPA (w żadnym update producenta go nie ma)
usbdl - moduł odpowiadający za połączenie USB bez uruchomionego Windowsa Mobile (czyli tak jak w dosie zwykłego PC-ta)

Moduł knight w tym przypadku jest dla ciebie najważnieszy - bez niego nie wgrasz jusz nic...
Zatem rób wszystko, żeby wgrać oficjalny Rom...
Z karty, przez kabel USB z ASyncha i EEU, przez RomConfigurator z opcją magicbyte (ale musisz sprawdzić, czy RConf. nie usuwa automatycznie w/wymienionych plików podczas przebudowywania Romu,  bo już nie pamiętam)

Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 27, 2009, 15:33:26 »
Niestety, spróbowałem ponownie wszystkiego o czym piszecie, nawet ROM ponownie ściągnięty ze strony Etena daje taki sam efekt, czyli biały ekran. Rozumiem że coś padło w urządzeniu, tym bardziej że gps przestał działać. Podejrzewam że serwis może być już nieopłacalny i chyba trzeba zbierać na nowe urządzenie. Dzięki za wsparcie.

Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 07, 2009, 18:21:57 »
Nie wiem, o co chodzi, ale mam bardzo dziwny problem ze swoim x500,

wgralem na karte wczesniej sformatowana fat 16, pliki temp.bin i USBDLUpdate_Console.exe.

podłanczam eneta do zasilania poprzez USB, wciskam rec, Power i rysikiem reset, po  2 sekundach puszczam reset a po chwili reszte, i wyskakuje mi biały ekran, i tak do nieskonczonosci.

Nic mi nie wgrywa, a wszystko robie przeciez zgodnie z instrukcją.

Bardzo was prosze o pomoc.

*

Offline Teflon94

  • *****
  • 1271
  • Płeć: Mężczyzna
  • 特氟隆- Moje Chińskie oblicze
  • Sprzęt: Palm III , Psion Revo , Palm Centro
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 07, 2009, 18:27:06 »
A temp ma rozszerzenie .bin ???

Spróbuj jeszcze raz sformatować ...

I wtedy spróbuj ...
SE D750i -> Eten X800 - > Palm III -> Psion Revo -> Palm Centro - > Sony Ericsson K510i

Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 07, 2009, 18:33:08 »
A temp ma rozszerzenie .bin ???

Spróbuj jeszcze raz sformatować ...

I wtedy spróbuj ...

Jasne że tak

*

Offline Teflon94

  • *****
  • 1271
  • Płeć: Mężczyzna
  • 特氟隆- Moje Chińskie oblicze
  • Sprzęt: Palm III , Psion Revo , Palm Centro
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 07, 2009, 18:37:30 »
I co nadal nie bangla ???

SE D750i -> Eten X800 - > Palm III -> Psion Revo -> Palm Centro - > Sony Ericsson K510i

Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 07, 2009, 18:41:33 »
Nadal nic, w windowsie mam do wyboru format FAT32 lub FAT, więc wydaje mi sie że ten sam Fat to jest wlasnie FAT16, bo wlasnie w taki sposób formatowalem karte.

*

Offline Teflon94

  • *****
  • 1271
  • Płeć: Mężczyzna
  • 特氟隆- Moje Chińskie oblicze
  • Sprzęt: Palm III , Psion Revo , Palm Centro
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 07, 2009, 18:43:51 »
Zrób FAT32 ...

A jak to nie pomoże to skocz do kumpla po inną kartę ...
SE D750i -> Eten X800 - > Palm III -> Psion Revo -> Palm Centro - > Sony Ericsson K510i

Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 07, 2009, 18:48:59 »
Zrób FAT32 ...

A jak to nie pomoże to skocz do kumpla po inną kartę ...

nadal nic, format FAT 32 i nadal biały ekran

*

Offline Teflon94

  • *****
  • 1271
  • Płeć: Mężczyzna
  • 特氟隆- Moje Chińskie oblicze
  • Sprzęt: Palm III , Psion Revo , Palm Centro
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 07, 2009, 19:00:29 »
Skocz do kumpla , pop inną kartę , a najpirw wejdź w tryb serwisowy i posprawdzaj wszustko ...
SE D750i -> Eten X800 - > Palm III -> Psion Revo -> Palm Centro - > Sony Ericsson K510i

Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 07, 2009, 19:01:57 »
dla przypomnienia powiem, że wczoraj a wlasciwie dzisiaj nad ranem udalo mi sie wgrac takiego Roma pobranego z forum "ROM_X500_V02_WM6.1_B19199"
 ale podczas instalacji miałem biały ekran!!

Ten ekran z białymi literkami widziałem tylko raz w moim x500, ale wtedy swiecil zaledwie 10 sekund i nic sie na nim nie działo, potem sam sie zresetował i właczył oryginalny rom. Czyli nic nie wgrał. To było poraz pierwszy i ostatni jak widziałem w moim etenie ten ekran z białymi literami, potem próbowałem kilkadziesiąt razy z tym białym ekranem, aż w koncu sie udało, ale jak to juz nie wiem. Bo za kazdym razem wciskałem te same klawisze tj. Kropke po lewej stronie, power, i rysikiem  reset, pierwsze zwalniałem reset, a potem reszte, jak sie zapalił bialy ekran. Bo jak te reszte pusciłem szybciej, tj: przed bialym ekranem to system poprostu sie załanczał.
Napisane: Maj 07, 2009, 19:01:14
Skocz do kumpla , pop inną kartę , a najpirw wejdź w tryb serwisowy i posprawdzaj wszustko ...

napisałem juz że tak próbowałem i nadal NIC.

jak mam wejsc w ten tryb serwisowy?

p.s. po nieudanym wgraniu roma, na karcie pojawia mi sie za kazdym razem taki oto plik "EncFiltLog.menc"
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2009, 19:03:37 wysłana przez grzesiu1982 »

*

Offline Teflon94

  • *****
  • 1271
  • Płeć: Mężczyzna
  • 特氟隆- Moje Chińskie oblicze
  • Sprzęt: Palm III , Psion Revo , Palm Centro
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 07, 2009, 19:11:27 »
Wejdź do FAQ'a i zoacz całkowite usuwanie systemu ...

I wgraj od nowa inny ROM ...
SE D750i -> Eten X800 - > Palm III -> Psion Revo -> Palm Centro - > Sony Ericsson K510i

Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 07, 2009, 19:13:17 »
Wejdź do FAQ'a i zoacz całkowite usuwanie systemu ...

I wgraj od nowa inny ROM ...

z kąd mam pewność że po całkowitym usunieciu systemu, będe mógł wgrać nowy rom??

Przeciez nie bede ryzykował aż tak uwaleniem.

p.s. zastanawiam sie czy jest możliwe wejscie w BL, poprzez inna kombinacje klawiszy? bo jesli tak to może to było by rozwiązaniem


po 2. nigdzie nie ma na forum takiego opisu usuwania systemu i wgrywaniu systemu do etena
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2009, 19:45:34 wysłana przez grzesiu1982 »

*

Offline la.pier

  • **
  • 125
  • Sprzęt: kaiser
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 09, 2009, 00:06:06 »
mam etena m600 i chciałem do niego wgrać windowsa 6.1 z karty sd
mam ściągnięty soft ale niewiem co z nim zrobić.w opisie instalacji jest podane że pliki temp.bin i USBDLLUpdate_Console.exe. trzeba wrzucić na karte.plik USB....ole.exe jest do pobrania w temacie.a skąd wziąść plik temp.bin i jak mam nazwać plik z obrazem.czy ten temp to jest właśnie plik z windowsem i po zmienionej nazwie czy jak.ponadto nie potrafnie zabardzo wejsć w bootloadera. probowalem wiele razy ale kombinacja comondmenager+ off + reset nie zabardzo mi wychodzi. i jesli możecie doradzić mi jakiś soft do tego etena anajlepiej jak bylby pl

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 09, 2009, 01:15:13 »
mam etena m600 i chciałem do niego wgrać windowsa 6.1 z karty sd
mam ściągnięty soft ale niewiem co z nim zrobić.w opisie instalacji jest podane że pliki temp.bin i USBDLLUpdate_Console.exe. trzeba wrzucić na karte.plik USB....ole.exe jest do pobrania w temacie.a skąd wziąść plik temp.bin i jak mam nazwać plik z obrazem.czy ten temp to jest właśnie plik z windowsem i po zmienionej nazwie czy jak.ponadto nie potrafnie zabardzo wejsć w bootloadera. probowalem wiele razy ale kombinacja comondmenager+ off + reset nie zabardzo mi wychodzi. i jesli możecie doradzić mi jakiś soft do tego etena anajlepiej jak bylby pl

Plik temp.dat / temp.bin to właśnie plik zawierający obraz windowsa, jedyna różnica to tylko rozszrzenie. .dat dla wgrywania przez kabel, bin przy wgrywaniu z karty. Zatem w paczce którą ściągnąłeś z internetu powinien być taki plik. Z wejściem do bootloadera powinno być tak jak w opisie, jednakże opis jest oparty na etenie x800, a m600 jest trochę starszy.
Na szybko szukając znalazłem tylko taki rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=377780
Z romem PL będzie ciężko, jedynie możesz spróbować nakładek spolszczających, ale w przypadku WM6.1 są problemy z ich działaniem (a do tego spowalnia całe urządzenie).

*

Offline la.pier

  • **
  • 125
  • Sprzęt: kaiser
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 09, 2009, 14:48:32 »
dziękuje ci ravros. czyli rozumiem że jak ściągnę ten obraz to nazwę muszę zmienić na temp.bin tak?

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 09, 2009, 15:30:28 »
Pobrałem jedną paczkę wskazanego przeze mnie romu i znalazłem taki plik "m600_wm6.1kE_R1.bin", także żeby zadziałało wgrywanie z karty MicroSD należy zmienić na temp.bin.

*

Offline la.pier

  • **
  • 125
  • Sprzęt: kaiser
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 09, 2009, 18:03:33 »
próbowałem wgrać wg tego opisu http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=126351.0
i uzywałem softy coffe i diamon213 z xda.niybuy proces wgrywania przeszedl ale teraz na propecie mam 3 poziome paski i nic wiecej.jak mam tez ten instalator to tychsoftow to w ktoryms tam kroku jak wgrywałem na hermesa soft to pisalo jaki chce soft wgrac a tam jest tylko image to:
i nic nie pisze.jak go ruszyć? pomóżcie mi

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 10, 2009, 11:15:46 »
próbowałem wgrać wg tego opisu http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=126351.0

Link który podałeś odnosi się do SPV m600, a nie wiem czy zauważyłeś, że tutaj jest dział etena. Eten m600 a SPV m600 to dwa zupełnie inne urządzenia. Zatem określ które z nich masz to będzie można szukać rozwiązania.

*

Offline la.pier

  • **
  • 125
  • Sprzęt: kaiser
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 11, 2009, 16:27:39 »
pod bateria jest napisane htc tyle wam moge powiedziec bo obudowe mam jakas nie oryginalna.jak się włącza pisze htc inowation a nastepnie qtek. niewiem do konca jaki to model.moze jestescie to tym opisie mi to powiedziec

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 11, 2009, 19:38:24 »
pod bateria jest napisane htc

Także niestety, nikt w dziale Etena Ci nie pomoże. A z tego co rozumiem to wgrałeś rom od Etena na urządzenie HTC. Teraz pytaj w dziale HTC.

Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 08, 2009, 15:14:30 »
chcialem tylko podzielic sie odkryciem afryki :-)

chodzi mi o ladowanie Rom - u z karty SD
nacisklaem jak glupi te klawisze  jak na pierwszej stronie ale u mnie   dziala to tak

1.    naciskamy najpierw na     "nagrywania/voice comanndera "   +  "Power"    trzymamy te dwa klawisze mocno
2.    po chwil naciskam na dziurke  czyli  + "reset"    ( w tym momencie mamy wszystkie 3 x pozycje wcisniete )

3  teraz po okolo 3 sekundach wyciagam najpierw rysik  z   " reset"   
i teraz

4 trzymalem dalej z 10 sekudn te 2 klawisze   czyli  "nagrywania/voice comanndera "   +  "Power"    i zrobil sie czarny obraz wtedy puscilem je jednoczesnie


powodzenia
dziekuje

*

Offline wingerman

  • *
  • 72
  • !@#$%^&*(
  • Sprzęt: Eten M800 i Xperia X10
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 12, 2009, 11:44:24 »
Hejka.
Powiedzcie gdzie moge przeczytac na temat wgrywania do M800 oryginalnego romu ale nie przez kabel USB tylko z karty. DOdam ze plik Romu jest ze strony etena w postaci .exe
Dlaczego chce wgrac go z karty?
Ano dlatego, ze niestety ale mam jakis problem z komunikacja pod USB / Vista.
Dogralem poprawke ze stronki Microsoft'u i dalej mam klopot. Po odpaleniu pliku .exe z romem wszystko przebiega doskonale nawet identyfikacja mojego obecnie zainstalowanego Romu ladnie wyswietla sie na PC w instalatorze Etena, jednak gdy instalator zabiera sie za wgranie romu do M800 to w PDA na koncu tych bialych napisow na czarnym tle wypisuje ze jest problem z lacznoscia a sam instalator na PC wyswietla komunikat Error.
Jak moge zatem zainstalowac nowy oryginalny Rom?
(*&^%$#@!

*

Offline Teflon94

  • *****
  • 1271
  • Płeć: Mężczyzna
  • 特氟隆- Moje Chińskie oblicze
  • Sprzęt: Palm III , Psion Revo , Palm Centro
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 12, 2009, 19:08:13 »
Powiedzcie gdzie moge przeczytac na temat wgrywania do M800 oryginalnego romu ale nie przez kabel USB tylko z karty. DOdam ze plik

Na samym początku tego wątka ( Punkt 4 ) ...


Jak moge zatem zainstalowac nowy oryginalny Rom?

Spróbuj przeinstalować Centrum Obsługi Urządzeń z Systemem WM
SE D750i -> Eten X800 - > Palm III -> Psion Revo -> Palm Centro - > Sony Ericsson K510i

*

Offline wingerman

  • *
  • 72
  • !@#$%^&*(
  • Sprzęt: Eten M800 i Xperia X10
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 12, 2009, 21:44:07 »
Powiedzcie gdzie moge przeczytac na temat wgrywania do M800 oryginalnego romu ale nie przez kabel USB tylko z karty. DOdam ze plik

Na samym początku tego wątka ( Punkt 4 ) ...
moze przytocze ten punkt, cyt.:
- Skopiuj na kartę plik temp.bin i USBDLLUpdate_Console.exe. Ważne, aby plik temp miał rozszerzenie bin, jeśli ma rozszerzenie dat to trzeba zmienić na bin.
pisalem ze plik Romu jest ze strony etena w postaci .exe, konkretnie 200810151701431224061297.exe jesli mialbym tam pliki o ktorych mowa w powyrzszym punkcie, to wszystko bylo by jasne i pewnie nie zadal bym pytan w poprzednim poscie :)


Jak moge zatem zainstalowac nowy oryginalny Rom?

Spróbuj przeinstalować Centrum Obsługi Urządzeń z Systemem WM
Przeinstalowalem i to samo...  bez zmian :(

Moze jest jakas mozliwosc wyciagniecia plikow o ktorych jest mowa w pkt 4 z pliku .exe?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2009, 21:45:57 wysłana przez wingerman »
(*&^%$#@!

*

Offline Teflon94

  • *****
  • 1271
  • Płeć: Mężczyzna
  • 特氟隆- Moje Chińskie oblicze
  • Sprzęt: Palm III , Psion Revo , Palm Centro
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 12, 2009, 22:09:02 »
Poszukaj innego ROM'u ...
Koniecznie musi być ten orginalny on jest beznadziejny ...
SE D750i -> Eten X800 - > Palm III -> Psion Revo -> Palm Centro - > Sony Ericsson K510i