Autor Wątek: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.  (Przeczytany 88866 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ravros

 • Ekspert Eten
 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 903
 • Sprzęt: X800
FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« : Sierpień 04, 2008, 01:15:04 »
W związku z tym, że co chwila pojawiają się początkujące osoby i w istniejącym FAQ  nie ma opisane jak wgrać rom, postanowiłem trochę pomóc, aby im ułatwić wejść w świat PDA. 

Dysponuje tylko etenem x800, więc nie mam pewności, że identycznie będzie na innych.Spis treści:
1. Krótki wtęp
2. Windows XP
    2.1. Przygotowania
    2.2. Instalacja oficjalnego romu
    2.3. Instalacja nieoficjalnego romu (tzw. ugotowanego)
    2.4. Proces wgrywania romu.
3. Windows Vista
    3.1. Przygotowania
    3.2. Instalacja oficjalnego romu
    3.3. Instalacja nieoficjalnego romu (tzw. ugotowanego)
4. Instalacja z karty microSD
5. Pierwsze uruchomienie romu
6. "OS image is not compatibile..." - rozwiązanie problemu by Kielich
1. Krótki wstęp

Proces wgrywania romu nie jest zbytnio trudny, ani nie bezpieczny. Jednak należy unikać przerwania instalacji w jej trakcie (szczególnie przy kopiowaniu plików). Zatem zaleca się, poziom naładowania akumulatora był dość wysoki. Jeśli komputer z którego będzie to się robiło może się zawiesić itp., to lepiej wgrać rom z karty microSD.
Eten w broszurach informacyjnych, które dołączane były do romów zawsze umieszczał informację, żeby wyjąć kartę microSD i kartę SIM na czas wgrywania romu (ja wgrywałem nie raz z włożonymi kartami i nie było problemu).
Należy też pamiętać, że wgranie nowego romu wiąże się z utratą zawartości pamięci głównej urządzenia (w tym ustawień, smsów, maili, kontaktów nie zapisanych na karcie SIM itp.). Zatem zaleca się wykonanie kopii zapasowej potrzebnych rzeczy.


2. Windows XP


2.1. Przygotowania

Żeby wgrać rom na windowsie XP trzeba spełniać dwa warunki:
Windows musi zawierać dodatek service pack 2 lub wyższy. Można to sprawdzić klikając prawym przyciskiem myszy na ikonie mój komputer i wybrać właściwości. W okienku, które pojawi się na górze będzie zawarta informacja o dodatkach (to okno można wywołać też przez Panel Sterowania > System). W przypadku braku service packa trzeba go doinstalować. Tutaj można pobrać (370MB)
Drugi warunek to program Active Sync 4.5. Po uruchomieniu komputera, ikona tego programu znajduje się w trayu (obok godziny). Jeśli go nie ma na komputerze, trzeba go doinstalować. Można go pobrać tutaj
Ważne, aby najpierw zainstalować program, a potem podłączyć Etena.
Okno tego programu, gdy połączony jest z urządzeniem wygląda tak:
Połączenie jest niezbędne, żeby wgrać rom.2.2. Instalacja oficjalnego romu
Romy oficjalne mają instalatory, co ułatwia ich wgrywanie.

1.  Uruchom plik exe. Postępuj zgodnie z instrukcjami. Poczekaj, aż przejdzie cały pasek postępu itp.


2. Po zakończeniu pojawi się takie okno, kliknij Finish. Nastąpi teraz sam proces wgrywania romu, opisany w punkcie 2.4.2.3. Instalacja nieoficjalnego romu (tzw. ugotowanego)
Takie romy nie posiadają własnych instalatorów. Więc pliki trzeba skopiować ręcznie lub skorzystać z pomocniczych plików wsadowych.


Metoda manualna:
1. Skopiować pliki euus.exe USBDLLUpdate_Console.exe i temp.dat do katalogu \Documents and Settings\(nazwa użytkownika)\Ustawienia lokalne\Temp (ostatni plik czasami może być z rozszerzeniem bin, wtedy należy zmienić rozszerzenie na dat).

2. Uruchamiamy plik euus.exe. . Nastąpi teraz sam proces wgrywania romu, opisany w punkcie 2.4.


Metoda z użyciem pliku wsadowego:
1. Jeśli w paczce z romem nie ma pliku wsadowego, można go pożyczyć stąd. Trzeba wszystkie pliki (euus.exe, USBDLLUpdate_Console.exe, temp.dat i flash.bat) umieścić w jednym katalogu.

2. Uruchamiamy plik flash.bat. Pokaże się na moment okienko dosowe i nastąpi proces wgrywania romu, punkt 2.4.


2.4. Proces wgrywania romu.
1. Powinno być teraz widoczne to okno:
  Klikamy Next

Eten wygaśnie i pojawią się białe napisy na czarnym tle, coś takiego:

2. Pojawi się informacja, że dane zawarte w pamięci ROM i RAM Etena zostaną skasowane.
Klikamy Tak

3. Następnie pojawi się takie okno:
Tutaj klikamy UPDATE.

Czasami może się zdarzyć, że widać to okno, a Eten nie przeszedł jeszcze w odpowiedni tryb, wtedy przycisk UPDATE nie będzie aktywny: Wtedy należy chwilę poczekać (kilkanaście sekund).

4. Po kliknięciu UPDATE pojawi się kolejne pytanie. Klikamy tak aby kontynuować:

5. Nastąpi teraz wgrywanie nowego romu:


Na etenie pojawi się takie coś.

6. Gdy ujrzymy taki ekran

Oznacza to, że proces wgrywania romu zakończył się powodzeniem. Na Etenie będzie taki ekran

Teraz nastąpi pierwsze uruchomienie nowego romu (punkt 4). Czasami może być tak, że Eten sam się nie uruchomi ponownie, wtedy trzeba odłączyć zasilanie, włożyć i wyjąć baterię, nacisnąć Power na obudowie. Rozpocznie się pierwsze uruchomienie nowego romu, punkt 5.3. Widows Vista


3.1. Przygotowania

Żeby wgrać rom na Windows Vista 32bit i 64bit (niezależnie od wersji, czy Ultimate, czy Home Premium) wystarczy mieź zainstalowane Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile. Gdy program jest połączony z Etenem wygląda mniej więcej tak


Wersja dla systemów 32 bitowych tutaj, dla 64 bitów tutaj.

3.2. Instalacja oficjalnego romu
Romy oficjalne mają instalatory, co ułatwia ich wgrywanie.


1. Uruchom plik exe. Postępuj zgodnie z instrukcjami. Poczekaj, aż przejdzie cały pasek postępu itp.

2. Po zakończeniu pojawi się takie okno , kliknij Finish.

Nastąpi teraz proces wgrywania romu.

3. Teraz powinno być widać takie okno.

Postępujemy zgodnie z instrukcjami. Kliknij Next.

4. Następnie będzie widać takie okno

Kliknij Continue, rozpocznie się wgrywanie romu. Eten wygaśnie i pojawią się białe litery na czarnym tle:

5. Gdy pasek postępu dojdzie do 100% to rom jest już wgrany.

Na etenie powinny pojawić się takie napisy

6. Klikamy Finish i już gotowe, teraz nastąpi pierwsze uruchomienie, punkt 5.


3.3. Instalacja nieoficjalnego romu (tzw. ugotowanego)
Takie romy nie posiadają własnych instalatorów. Więc jest to trochę trudniejsze niż wgrywanie oficjalnych. Proces ten jest taki jak na WinXP, z kilkoma różnicami.
 
1. Potrzebne będą odpowiednie pliki, takie jak euus.vista.exe, flash.bat, UDINT.dll, USBDLLUpdate_Console.exe. Można je pobrać stąd. Do folderu z tymi plikami kopiujemy plik z romem (temp.dat).

2. Uruchom plik wsadowy flash.bat, pojawi się takie okno .

Należy wykonać to co jest tam napisane, czyli jednoczesna kombinacja Power + przycisk nagrywania/voice comannder + reset. Eten wygaśnie i pojawi się biały tekst na czarnym tle.

Podłącz go to komputera. Gdy okno powyżej jest zaznaczone naciśnij dowolny klawisz.

3. Pojawią się dalsze instrukcje .

Teraz uruchom Centrum obsługi urządzeń z systemem Windows Mobile, przejdź do ustawień tego programu i odznacz opcję „Zezwalaj na połączenia USB”

4. Rozpocznie się teraz proces wgrywania romu, opisany w punkcie 2.4.

Jedyna różnica to dodatkowe okienka gdzieś z boku

Zatem przejdź teraz do punktu 2.4.


4. Instalacja romu z karty microSD.


1. Żeby  wykonać taki proces niezbędna jest zwykła karta microSD (czyli bez HC). Takie karty mają przeważnie pojemność do 2GB. Kartę należy umieścić w czytniku i sformatować do systemu plików FAT16.


2. Skopiuj na kartę plik temp.bin i USBDLLUpdate_Console.exe. Ważne, aby plik temp miał rozszerzenie bin, jeśli ma rozszerzenie dat to trzeba zmienić na bin.

3. Włóż kartę do Etena i uruchom go w trybie bootloadera. Żeby to zrobić trzeba jednocześnie nacisnąć przycisk nagrywania/voice comanndera + Power + reset, następnie zwolnić wszystko. Jednakże przy pierwszych próbach miałem problemy, żeby uzyskać pożądany efekt. Dlatego opiszę bardziej szczegółowo: wciskasz nagrywanie + Power -> 2 sekundy później reset -> 2 sekundy później puszczasz reset -> 2 sekundy później puszczasz przycisk nagrywania -> 2 sekundy później puszczasz Power. Eten wygaśnie, pojawi się biały tekst na czarnym tle. Automatycznie rozpocznie się wgrywanie romu.


4. Ciąg cyfr na samym dole oznacza ilość skopiowanych danych / łączna ilość danych do skopiowania. Gdy obie liczby będę takie same, będzie to oznaczało, że rom jest już wgrany. Na Etenie wyświetli się napis „USB host is not connected yet.5. Pierwsze uruchomienie romu.


1. Zaraz po wgraniu romu pokaże się ekran podobny do tego


Mi kilka razy zdarzył się taki ekran (szczególnie przy wgrywaniu nieoficjalnych romów). Nie przejmuj się tym, to nic złego.


2. Następnie pojawi się logo Windows Mobile, a na nim informacja aby dotknąć wyświetlacza (obojętnie w którą część).


3. Dalej kalibracja ekranu. Polega to na dotykaniu środka tego krzyżyka, który następnie przesunie się w lewy górny róg ekranu, potem w lewy dolny itd. Cały czas należy dotykać w środek tego krzyżyka. Czasami można odnieść wrażenie, że nie ma żadnej reakcji. Zamiast mocniej dotykać wystarczy dotknąć i przytrzymać przez około sekundę.


4. Następny ekran to krótki tutorial obsługi rysika, pozwoliłem sobie go pominąć (czyli nacisnać skip). Generalnie najważniejszą informacją tam, jest chyba to, że naciśnięcie i przytrzymanie daje taki  efekt jak prawy przycisk myszy.


5. Ustawienie daty, godziny i strefy czasowej. Wybierz strefę Warsaw i ustaw godzinę w formie 12 godzinnej (później w miarę potrzeb można przestawić na 24h).


6. Następnie okno ustawienia hasło, również je pominąłem naciskają Skip.


7. Okno informujące o zakończeniu podstawowej konfiguracji Windows Mobile. Należy dotknąć wyświetlacza.


8. Wybór aplikacji Etena, które zostaną zainstalowane. Z większości aplikacji rzadko się korzysta, dlatego jeśli już wiesz co jest Tobie potrzebne, to zaznacz tylko te potrzebne. Jeśli nie przekonałeś się jeszcze, to zaznacz wszystko (zaznaczając to pole na samej górze „Selected item will be installed”), przy następnej wybierzesz sobie to co potrzebne. Jednakże, nie obawiaj się. Po zainstalowaniu można usunąć wybrane aplikacje (Ustawienia>System>Usuń Aplikacje), lub jeśli czegoś nie zaznaczyło się przy instalacji romu, to można to doinstalować (Programy>Narzędzia>Przywracanie aplikacji). Po zaznaczeniu kliknij Install. W niektórych romach może nie pojawić się to okno, tylko podobne gdzie będzie odliczany czas (3 sekundy). Po upływie tego czasu zostaną zainstalowane wszystkie aplikacje. Odliczający czas jest po to, jeśli ktoś chce to może anulować instalowanie tych aplikacji poprzez naciśnięcie i przytrzymanie przycisku od aparatu.


9. Następnie zaznaczone aplikacje są instalowane, może to potrwać kilkanaście minut.


10. Po zakończeniu instalacji pojawi się komunikat, że urządzenie musi zostać ponownie uruchomione. Kliknij OK.


11. Po ponownym uruchomieniu pokaże się ekran wyboru języka nakładki InterWrite. Wiadomo, że taka nakładka językowa spowalnia Etena w dość dużym stopniu. Jeśli ktoś wcześniej nie miał styczność z Windows Mobile, zalecałbym aby zainstalować sobie odpowiedni język (np. Polski).
Ekran ten jednak może nie pojawić się od razu, a dopiero po kilku sekundach. W tym czasie można zobaczyć ekran Totay (tak jakby pulpit). Wybierz odpowiedni język i kliknij Install.


12. Następnie trzeba odczekać kilka minut, aż nakładka zostanie zainstalowana.


13. Po ponownym uruchomieniu ukarze się ekran Today, można zacząć przygodę z PDA


6. "OS image is not compatibile..." - rozwiązanie problemu by Kielich
Rozwiązanie tego problemu oraz kilku innych zostało opisane w poniższym linku przez użytkownika Kielich.
http://pdaclub.pl/forum/eten-i-acer-z-gsm/faq-os-image-is-not-compatibile-oryginalny-plik-temp-dat/
Nie odpowiadam za szkody wynikłe, z korzystania z tych informacji. Tworząc ten materiał, wszystko to co opisałem zrobiłem na swoim etenie i działa. Jeśli masz pytania, czy wątpliwości odnośnie instalacji romu, zapytaj.

Aktualizacje:
04.08.2008 - dodałem informację o instalacji z karty i pierwsze uruchomienie
09.08.2008 - dodatkowe info o viście
05.06.2010 - dodałem link do tematu Kielicha.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2010, 13:35:46 wysłana przez ravros »

PDAclub.pl

FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« : Sierpień 04, 2008, 01:15:04 »
R E K L A M A:


Offline BliSki

 • Clubowicz
 • *****
 • Wiadomości: 1059
 • Sprzęt: M700
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #1 : Sierpień 04, 2008, 10:00:36 »
Takiego opisu brakowało. Świetna robota  :ok:

EDIT:
Przy okazji: Powstał Regulamin publikowania informacji o ROMach. Co prawda w innym dziale ale myślę, że i tu można się na mim wzorować.
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=124563

« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2009, 09:48:01 wysłana przez BliSki »
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

Offline Maciej Loret

 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 613
  • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
 • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #2 : Sierpień 05, 2008, 20:23:23 »
Witam.

Mimo, że prawie 2,5 roku miałem Wizarda (jest na sprzedaż), to nigdy nie wgrywałem nowych ROMów.
Pytanie brzmi - czy stracę np. kontakty przy wgrywaniu nowego ROMu?
Coś jeszcze stracę (żadnych prograamów nie instalowałem)?

Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl

Offline ravros

 • Ekspert Eten
 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 903
 • Sprzęt: X800
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #3 : Sierpień 05, 2008, 21:23:54 »
Jeśli kontakty nie są zapisane na karcie sim to przepadną. Są programy, które bardzo dobrze potrafią skopiować wszystkie konakty, smsy, maile itp. Np. SPB Backup (w wersji trial można wykonać 5 razy utworzenie pliku z danymi). Następnie po wgraniu nowego romu uruchamiasz plik exe utworzony przez ten program i wszystkie kontakty itp zostaną przywrócone. Bardziej szczegółowo postaram się opisać to w poście powyżej.


Offline Maciej Loret

 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 613
  • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
 • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #4 : Sierpień 05, 2008, 22:35:48 »
Jeśli kontakty nie są zapisane na karcie sim to przepadną. Są programy, które bardzo dobrze potrafią skopiować wszystkie konakty, smsy, maile itp. Np. SPB Backup (w wersji trial można wykonać 5 razy utworzenie pliku z danymi).


A coś prostszego? Może Outlook albo coś innego?

Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl

Offline KelArth

 • Newbie
 • Wiadomości: 9
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #5 : Sierpień 05, 2008, 23:20:57 »
Witam.

Ja spotkałem się z takim problemem.
X500+ odmawiał flashowania z karty ROMem 489 i ugotowanym. (w x500+ siedział oryginalny wm6 488)
Dwa razy wgrywałem ROM do Eten x500+ z WINXP i za każdym razem po: "Reserve Region programmed..." pojawiało się kilka linii z "<ERROR!>" i ekran robił się czarny, a program do flashowania stawał w miejscu. Kończyło się po 30min czekania wyjęciem wtyczki USB i resetem.
Oczywiście było to nieudane flashowanie rozsypujące ROM'a.
Po czym pozwalał wgrać tego samego ROM'a (czyli wersję krórą chciałem wgrać) z SD i WM znowu pracował.

O co chodzi z tym <ERROR!>Offline ravros

 • Ekspert Eten
 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 903
 • Sprzęt: X800
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #6 : Sierpień 06, 2008, 00:15:13 »
Maciej Loret, przez Outlocka możliwa jest synchronizacja. Można z synchronizować takie rzeczy Czyli bez smsów. Jak wygląda proces synchronizacji znajdziesz tutaj http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=53744.0

KelArth, niestety nie wiem o co chodzi z tym errorem. Na forum gdzieś się pojawiła wzmianka o tym, być może tam to jest wyjaśnione. Ja bym pomyślał, że coś z romem mogło być nie tak, lub kwestia antywirusa/firewalla kótry w trakcie kopiowania pliku na etena skanował go i coś namieszał.


Offline KelArth

 • Newbie
 • Wiadomości: 9
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #7 : Sierpień 06, 2008, 19:26:35 »
Brak firewalla/antyvira. Komp na którym to robiłem jest nie przypięty do sieci i w 100% czysty, a wszystkie śmieci tego typu w windzie wyłączone.
Romy w 100% sprawne, kabel USB też, nigdy nie było problemów z synchronizacją po USB. Ugotowany ROM i oficjalny po wyskoczeniu ERROR dały się bez problemu wgrać z karty, a przed ERROREM wypisywało OS Incompatible.

To taka ciekawostka.


Offline Maciej Loret

 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 613
  • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
 • Sprzęt: Wizard, Eten X650 (R.I.P), NR560+AM, N52+Ovi
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #8 : Sierpień 06, 2008, 20:48:09 »
Maciej Loret, przez Outlocka możliwa jest synchronizacja. [...]Jak wygląda proces synchronizacji znajdziesz tutaj http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=53744.0To za mało. Mam Vistę i zainstalowane Centrum Synchronizacji oraz Outlook 2007. Synchronizacja niby działa, żadnych błędów nie ma. Ale po zaznaczeniu do synchronizacji kontaktów i kalendarza, synchronizacja nie powoduje pojawienia się żadnych pozycji ani w kontaktach ani w kalendarzu Outlooka... Kurczę z Wizardem, WinXP i Outlookiem 2003 nie miałem kiedyś żadnych problemów...  :S

EDIT: W robocie, na WinXP, AS 4.2 i Outlooku 2003 synchronizacja przebiegła bezproblemowo...

« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2008, 08:04:18 wysłana przez Maciej Loret »
Pozdrawiam, Maciej Loret
Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret
http://www.loret.bydgoszcz.pl

Offline erka

 • Newbie
 • Wiadomości: 7
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #9 : Sierpień 10, 2008, 13:58:55 »
Super zrobiony tutorial .
teraz jeszcze mam pytanko jaki rom polecacie do M700 w tej chwili mam windowsMobile 6.1 ale nie wiem czy jest to przerubka czy orginał taki kupiłem od gościa.

Bardzo prosze o podpowiedzi jaki rom oraz jak by była taka możliwośc to linka do programu.

Pozdrawiam erka


Offline ravros

 • Ekspert Eten
 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 903
 • Sprzęt: X800
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #10 : Sierpień 11, 2008, 02:17:18 »
M700 nie mam, więc nie wiem co jest dobre dla niego. Ale zauważyłem, że wiele osób poleca rom od TB. Poczytaj np w tym wątku http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=98193.0


Offline Barabas

 • Newbie
 • Wiadomości: 28
 • Sprzęt: ETEN M800 Rom 316 karta 16GB
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #11 : Sierpień 14, 2008, 20:38:50 »
Wspaniała sprawa dawno czekałem na taki opis. Naprawdę serdeczne dziki poszło jak z płatka . Sama instalka Romu w XP to pecha około 5 minut.    :ok:  :grin:


Offline 84endriu

 • Newbie
 • Wiadomości: 10
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #12 : Sierpień 19, 2008, 21:50:12 »
witam
mam problem z wgraniem nowego romu jaki kolwiek bym wgrywal niewazne jaki by to byl w trakcie wciskania update rozlancza mi sie polaczenie z komputerem co robic moze by ktos pomogl co z tym zrobicOffline ravros

 • Ekspert Eten
 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 903
 • Sprzęt: X800
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #13 : Sierpień 20, 2008, 18:15:03 »
Najskuteczniejsze będzie wgranie romu bezpośrednio z karty. Dziwny przypadek, że przerywa połączenie. Żaden firewall nie blokuje?
Jak normalnie podłączysz, to działa cały czas, czy też po pewnym czasie rozłącza AS?


Offline 84endriu

 • Newbie
 • Wiadomości: 10
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #14 : Sierpień 20, 2008, 21:14:04 »
przy podlaczeniu do kompa chodzi bez zarzutow nic sie nie dzieje tylko wywala go w trakcie instalki nowego romu
a jesli bym chcial zmienic wszystko na nowsze swiezsze to od czeego zaczac od wgrania nowego wm6 a potem nowy rom tak ? czy taka operacja nie spowoduje utraty gwarancji i czy instalka nowego wm6 wymaga jakiegos flashowania czy czegos podobnegoOffline ravros

 • Ekspert Eten
 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 903
 • Sprzęt: X800
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #15 : Sierpień 20, 2008, 21:32:59 »
Rom, to jest obraz całego systemu. Zatem wgrasz nowy rom (czyli jeden plik o nazwie temp) i wszystko będzie już nowe. Nie wymaga to żadnego dodatkowego flashowania, każdy to może robić ile tylko chce. Gwarancji nie tracisz.

Gdy już pojawi się na komputerze okno z "Update" to na etenie jest czarny ekran z białymi napisami? I co się dzieje po naciśnięciu update, pojawia się jakiś komunikat?


Offline 84endriu

 • Newbie
 • Wiadomości: 10
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #16 : Sierpień 21, 2008, 22:13:15 »
na wyswietlaczu etena wyswietla mi sie
usb downloader ready
usb host is not connected yet
usb host is connected
waitinga downloade
received: 100%
now chwcksum calculation
download ok
euu & win xp
os image is not compatible with ....... niewiem czy cos tam jeszcze mialo byc

a na kompie wyswietla mi w oknie
transfer failed the apgrade file may incompatible to your device, pleas re-download the file again.
you must
-restart program to complete update procedure.
-restart pda device


Offline ravros

 • Ekspert Eten
 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 903
 • Sprzęt: X800
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #17 : Sierpień 21, 2008, 22:25:57 »
Wyglądało by na to, że wersja jezykowa romu niezgodna z urządzeniem. Rozwiązaniem na to jest plik euus.exe, jak tego użyć znajdziesz w tym FAQ pod taką nazwą "2.3. Instalacja nieoficjalnego romu (tzw. ugotowanego)".
Plik euus.exe polega na tym, że nie jest sprawdzana zgodność wersji językowej. Nie wynikają z tego żadne zagrożenia.


Offline iaito

 • Clubowicz
 • *
 • Wiadomości: 64
 • Sprzęt: HTC HD2
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #18 : Sierpień 26, 2008, 14:38:46 »
A czy ktos wie jak z pliku:
EEU_X650_WWE_A42_030_0342.exe
lub
temp.bin

wyciagnac dwa pliki .cab

LocationSMS.CAB
GPSViewer.CAB

???

ROM 1.66.479.2
Radio 2.07.51.22_2
Manila 2.5.19211619.0

Offline ravros

 • Ekspert Eten
 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 903
 • Sprzęt: X800
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #19 : Sierpień 26, 2008, 15:05:37 »
Możesz rom "rozgotować", więcej info tutaj http://eten-users.eu/index.php?s=42c116734a8ac7c9ecad83f07087bf05&showforum=53
Ale myślę, że nie ma sensu bawić się w to dla dwóch plików. Podobny efekt możesz uzyskać używając Rom Configuratora (możesz sobie dowolne pliki z romu dołożyć i wyciągnąć).
Jeszcze łatwiejszą drogą będzie ściągnięcie tej paczki http://depositfiles.com/files/5306981
Są to wszystkie programy wyciągnięte z romu od x650. Istalujesz jak zwykły plik CAB, i najlepiej w pamięci urządzenia.
W odpowiedzi o jezyk (pytałeś w innym wątku) to wątpie aby było po polsku, ponieważ to nakładka spolszczająca spolszcza wszystko. Spróbuj, jak nie będzie PL a będziesz chciał mieć, to można w inny sposób spróbować.


Offline iaito

 • Clubowicz
 • *
 • Wiadomości: 64
 • Sprzęt: HTC HD2
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #20 : Sierpień 26, 2008, 15:37:23 »
Juz jest wszystko ok ravros , WIELKIE DZIEKI :ok:

Cytuj
Jeszcze łatwiejszą drogą będzie ściągnięcie tej paczki http://depositfiles.com/files/5306981to pomoglo, tam sa wlasnie te dwa pliki w pelnej wersji :)


« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2008, 15:42:24 wysłana przez iaito »
ROM 1.66.479.2
Radio 2.07.51.22_2
Manila 2.5.19211619.0

Offline ravros

 • Ekspert Eten
 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 903
 • Sprzęt: X800
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #21 : Sierpień 26, 2008, 15:50:42 »
Rozumiem, że masz oficjalny rom, w którym ta aplikacja sobie siedzi i wystarczy tylko ją przywrócić. Zatem znów ją odinstaluj, a potem Programy->Narzędzia-> Przywracanie Aplikacji -> zaznacz na liscie co potrzebujesz i instaluj. Jeśli nie podziała, to kwestia podpisywania aplikacji, ale na chwilę obecną to nie znam się na tym.
Tak z drugiej strony, potrzebujesz tej aplikacji?


Offline BabyBoy

 • Clubowicz
 • **
 • Wiadomości: 208
 • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #22 : Sierpień 26, 2008, 15:55:49 »
Witam.
A czy ten FAQ pomoże mi również przy wgrywaniu ROMu do HTC Cruise ? Nie ma żadnego poradnika jeśli chodzi o Cruise,a jestem amatorem jeśli chodzi o WM więc przepraszam za głupie pytanie :)
Albo proszę odesłać mnie do tematu który mi pomoże,czyli FAQ dla początkującego - jak wgrywać ROMy,co zrobić jak coś źle się wgra itp :)


Offline iaito

 • Clubowicz
 • *
 • Wiadomości: 64
 • Sprzęt: HTC HD2
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #23 : Sierpień 26, 2008, 16:02:58 »
ravros, przywracajac te dwie aplikacje, uzywal jakis malych plikow, ale w tej paczce do ktorej link mi podales, znalazly sie pelne wersje tych programow i teraz dziala. Przywracanie takze nic nie dawalo. Ale juz jest wszystko ok i dzieki za pomoc :D

ROM 1.66.479.2
Radio 2.07.51.22_2
Manila 2.5.19211619.0

Offline ravros

 • Ekspert Eten
 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 903
 • Sprzęt: X800
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #24 : Sierpień 26, 2008, 16:18:08 »
Witam.
A czy ten FAQ pomoże mi również przy wgrywaniu ROMu do HTC Cruise ? Nie ma żadnego poradnika jeśli chodzi o Cruise,a jestem amatorem jeśli chodzi o WM więc przepraszam za głupie pytanie :)
Albo proszę odesłać mnie do tematu który mi pomoże,czyli FAQ dla początkującego - jak wgrywać ROMy,co zrobić jak coś źle się wgra itp :)Nie miałem jeszcze okazji wgrywać rom do HTC, ale obawiam się, że to wygląda inaczej.
Zajrzyj tutaj do FAQ (w pliku worda czwarty rozdział) http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=78770.0
Lub pytaj osób bardziej obeznanych.


Offline BabyBoy

 • Clubowicz
 • **
 • Wiadomości: 208
 • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #25 : Sierpień 26, 2008, 16:25:07 »
Nie miałem jeszcze okazji wgrywać rom do HTC, ale obawiam się, że to wygląda inaczej.
Zajrzyj tutaj do FAQ (w pliku worda czwarty rozdział) http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=78770.0
Lub pytaj osób bardziej obeznanych.


Ok,dzięki wielkie.Przyda się ten poradnik chociaż nie wiem czy ROM do Cruise się wgrywa tak samo jak do innych HTC,ale dzięki :)


Offline 84endriu

 • Newbie
 • Wiadomości: 10
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #26 : Sierpień 31, 2008, 12:55:39 »
witam czy moglby mi ktos pomoc bo trace juz nadzieje na wgranie nowego romu
dziwny przypadek mam ze swoim etenem bo jedyny rom jaki moge do niego wrzucic to ETEN_X650_WM61_19209
podczas wgrywania wszystkich innych wyswietla mi sie komunikat:
OS image is not compatible with
usb hast is not connected yet
i to niewazne czy wgrywam gotowy rom czyli z gotowej instalki czy przez karte sd robie wszystko wedlug instrukcji i nic z tego
Napisane: Sierpień 31, 2008, 12:42:25
nierozumiem tez dlaczego eten za kazdym razem gdy wloze 1gb karte chce ja formatowac w przeciwnym przypadku nie widzi jej dzieje sie tez tak po restarcie
natomiast nie dzieje sie tak z karta 4gb niewazne w ktorym momecie bym jej niewlozyl niema takich objawow
czy ktos pomoze?


Offline ravros

 • Ekspert Eten
 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 903
 • Sprzęt: X800

Offline szerii

 • Newbie
 • Wiadomości: 23
 • Sprzęt: Blue Angel
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #28 : Wrzesień 01, 2008, 14:28:54 »
Witam po raz pierwszy.Mam x 800 od tygodnia i spędziłem wiele godzin czytając wszystkie posty.Po wielu próbach udało mi się wgrać Rom 1.5 panota i wszystko by było ok. bo rewelacyjnie szybko chodzi ale chciałbym jeszcze mić menu w j.Polskim lecz pozycja 11 z instrukcji się nie pojawiła. Co mam dalej robić.Dziękuje pozdrawiam


Offline ravros

 • Ekspert Eten
 • Clubowicz
 • ****
 • Wiadomości: 903
 • Sprzęt: X800
Odp: FAQ dla początkujących, instalacja romów itp.
« Odpowiedź #29 : Wrzesień 01, 2008, 14:50:47 »
Ekran ten nie pojawił się, ponieważ rom który wgrałeś nie zawiera nakładki językowej. A to dlatego, że bazuje on na Windows Mobile 6.1 (oficjalne romy na 6.0). Co za tym idzie po wgraniu nakładki nie wszystko będzie działać (na 100% nie działa moduł GSM). Na szczęscie rom 1.05 od Panota jest na 6.0 i zawiera w sobie nakładkę językową.
Więcej znajdziesz tutaj:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=103672.0
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=105328.0