Eten Glofiish M800 - problem z MixPlus-em

  • 5 Odpowiedzi
  • 14246 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eten Glofiish M800 - problem z MixPlus-em
« dnia: Maj 26, 2009, 22:40:03 »
Nabyłem niedawno Glofiish-a M800 i mam z nim problem. Nie przyjmuje mojej karty Sim (MixPlus) - muli się  z nią strasznie a gdy już uda się go uruchomić (po kilku minutach) po wybraniu numeru nie nawiązuje połączeń - ikonka anteny jest z wykrzyknikiem i nie wyświetla się żadna sieć. Sprawdzałem go z różnymi romami - bez zmian. Po włożeniu karty Orange lub Play działa więc jest sprawny i nie ma SimLock-a. Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem i może wie jak go rozwiązać?

*

Offline Kielich

  • ROM Maker
  • *****
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
    • o mnie
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Eten Glofiish M800 - problem z MixPlus-em
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2009, 22:47:30 »
Przytrzymaj zieloną słuchawkę i powinien wyskoczyć komunikat o PIN
(jeśli masz włączony bo nie na każdym romie to okienko wyskakuje po resecie)

Albo wyłącz PIN wkładając kartę do innego telefonu i jeszcze raz spróbuj...
Niemożliwe rzeczy załatwiam od ręki, na cuda trzeba trochę zaczekać...

*

Offline Polikon

  • **
  • 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800//HTC HD2+Lobuz1 NewStyle1.2+SDHC16GB
Odp: Eten Glofiish M800 - problem z MixPlus-em
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2009, 23:15:25 »
Ja od pewnego czasu mam podobny problem z kartą Orange. Ale prawdopodobnie to wina karty, bo przestała działać i na innych telefonach. Był moment że zaczęła chodzić dwa dni i znowu wykrzyknik obok antenki. Operator telefonicznie powiedział że to wina karty i będę musiał ją wymienić. Z drugiej strony karta liczy sobie chyba z siedem lat.
X800.WM6.1.Panot.ver.1.90_PP6_ENG//Acer n311//HTC HD2+Lobuz1 New Style 1.2+SDHC 16GB

*

Offline BliSki

  • *****
  • 1059
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: M700
Odp: Eten Glofiish M800 - problem z MixPlus-em
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2009, 08:10:37 »
Z drugiej strony karta liczy sobie chyba z siedem lat.
Miałem równie starą kartę z Ery i często pomagało jej przeczyszczenie styków spirytusem :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Znajdziesz mnie także na: http://forum-laptopy.info.pl/
Sygnatura zatwierdzona przez administrację.

Odp: Eten Glofiish M800 - problem z MixPlus-em
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2009, 17:32:40 »
Problem z moją kartą jest taki że bez problemów chodzi na innych telefonach (ostatnio w MDA PRO). Ale fakt że to jest wina karty - próbowałem z innymi kartami z Plusa telefon śmiga bez problemu. Tak wiec będę musiał udać się do salonu - podobno nie ma problemu z wymianą karty (zależy mi na starym numerze).

Odp: Eten Glofiish M800 - problem z MixPlus-em
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2009, 18:23:12 »
I po problemie  :D
Przy okazji dzięki Kielich - nie od razu załapałem ze chodziło ci o wyłączenia sprawdzania PIN karty - zadziałało  :ok:
Tak wiec wymiana karty nie była potrzebna - wreszcie moge sie cieszyć swoim telefonem  :D