Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje

  • 23 Odpowiedzi
  • 2967 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mangelob

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« dnia: Styczeń 09, 2008, 22:26:26 »
Idea jest taka:
Nakładka PL Sunnysoftu zamula Etena. Kilka osób to testowało i bez niej sprzęt działa lepiej.
Powinniśmy stworzyć wspólnymi siłami petycję do Unicomu, aby zmusili Sunnysoft do poprawienia tego bubla.
Każdy, kto jest zainteresowany przyspieszeniem swojego sprzętu, powinien się tu wpisać, abyśmy wiedzieli, jaką "siłą" dysponujemy :)
Wszelkie propozycje odnośnie zredagowania petycji mile widziane ;)

*

Offline Daszek

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2oo
  • Sprzęt: BLOW-43Vbt, iPhone3g, htc sensation
Odp: Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2008, 22:54:20 »
he,he dobre

dopisuje sie  :ok:

*

Offline sabartur

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten M700,HTC HD2
Odp: Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2008, 23:07:13 »
Używasz tej nakładki-masz licencję(wykupioną)?

*

Offline niedzwiedz

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 (LEO), Asus Prime
Odp: Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2008, 00:28:15 »
Dokładam się do petycji. Rzeczywiście PL zmula. Wgrałem nowy ROM i mam gorzej niz poprzednio. To normalnie skandal za taką kasę. Wiesza mi się 1-2 razy dziennie.
------------
pozdrawiam
niedzwiedz

*

Offline leezus

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • ETEN X500
Odp: Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2008, 01:02:55 »
Yhy  B), już to widze jak UNICOM trzęsie galotami, przed forumowiczami z PDA club, póki co rynkiem rządzi kasa a nie my tutaj.

*

Offline mangelob

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2008, 07:54:36 »
Mylisz się. Ważne jest żeby jak najwięcej osób zadeklarowało chęć poparcia. Unicom musi słuchać głosu swoich klientów - to jest prawo rynku. Jeżeli klienci będą niezadowoleni, to nie kupią już nic od Unicomu, nie polecą sprzętu znajomym, odradzą innym, itd., a Unicom już nie zarobi.

Pamiętajcie: W ilości siła! :ok:

*

Offline leezus

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • ETEN X500
Odp: Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2008, 12:34:48 »
Mówiąc prawo rynku, mam na myśli sytuacje w której z firmy na rynek wypływa sprzęt stopniowo uleprzany.
Efekt - chcesz leprzy  -> płać, tak sie dzieje ewidentnie z dodawaniem pamięci ROM i RAM i szybkością procka, niestety musi być zachowana pewna kolejność w marketingu.

*

Offline mangelob

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2008, 13:59:25 »
Mówisz o postępie technologicznym, nie marketingowym, co i tak nie ma nic wspólnego z tematem. Nie chcemy aby eten zaczął kręcić filmy w jakości HD, miał szybszy procesor, itp., ale jedynie poprawienia aplikacji, która powoduje ograniczenie użyteczności sprzętu.
Problem leży w tym, że sprzętowo jest ok, ale producent aplikacji się nie spisał i chcemy poprawki. Eten wypuszcza nowe romy i każe za nie płacić. Zapewne nie zna problemu lokalizacji firmy Sunnysoft. Przypuszczam że gdyby znał, wywierałby na nich naciski, bo to przez ich aplikację sprzęt zbiera złe opinie.
Czy to nie właściwe podejście marketingowe?

*

Offline leezus

  • ***
  • 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • ETEN X500
Odp: Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2008, 14:16:50 »
Sprzętowo ok? Prosty przykład - znikający RAM, którego jest jak kot napłakał. Nawciskane gadżety ledwo co obsługuje 400-setka + fale na ekranie, znalazło by sie tego jeszcze troche.
Choć niezaprzeczam, że bugi w aplikacjach jak najbardziej są.

*

Offline mangelob

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2008, 14:19:12 »
Znikający ram, to chyba też wina aplikacji...
Ale powtarzam - chodzi tylko o poprawienie aplikacji, a nie sprzętu, więc nie róbmy tu litanii życzeń, ok?

*

Offline barylka1986

  • *****
  • 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P526, Asus P750, Samsung B7610, HTC HD2
Odp: Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2008, 14:26:03 »
podpisuje sę pod tym soft powinien byc sprawny i wg mnie za darmo

Odp: Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2008, 14:50:16 »
moze niech zrobią spolszczenie które nie tylko nie zamula ale tez nie połyka ramu i nie powoduje ze czas oczekiwania na włączenie etena to 10s

*

Offline primosz

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eten m700
Odp: Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 10, 2008, 15:00:29 »
HO HO HO. Takie rzeczy to tylko w erze albo u Św. Mikołają  :mrgreen: (żeby jeszcze było za darmo itd.)

A tak na temat to podobno jeden zniechęcony klient zniechęca kolejnych 30 a jeden zadowolony zachęca kolejnych 5.
Też się podpisuje u mnie nakładka sunny softa kupiona w komputroniku na WM6 nie pozwalała na korzystanie z klawiatury sprzętowej (inne literki pod klawiszami :worried:). A byłą pod m700 :S I zrzerała maksymalnie RAM.
Ciekawość zabija ale czyni ludzi szczęśliwymi

*

Offline mcc

  • **
  • 182
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kosmetyki naturalne SklepSpa.pl
  • Sprzęt: Glofiish x800, HTC Touch HD
Odp: Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 10, 2008, 18:19:19 »
Ja sie podpisuje. CO wiecej bede sie staral wymusic na tych z Unicomu abym mogl legalnie przejsc na wersje ENG!

Pzw,
MCC

*

Offline mangelob

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 10, 2008, 18:42:10 »
bede sie staral wymusic na tych z Unicomu abym mogl legalnie przejsc na wersje ENG!

Nie rozdrabniajmy się. Idea jest taka, że WSPÓLNIE podpisujemy JEDNĄ petycję.  :|

Jeżeli rozmienimy się na drobne, to Unicom nas nie potraktuje poważnie. Ktoś będzie chciał przejść na angielską, ktoś kto kupił wcześniej na polską, a inny zgłosi że mu ekran skacze. Na to nic nie poradzimy.

Powtarzam. To co możemy naprawdę uzyskać, to poprawienie softu dostarczonego ze sprzętem.
Dlaczego mamy szansę osiągnąć swoje? Bo soft pochodzi od lokalnego producenta (nie Eten), a jego działanie negatywnie wpływa na funkcjonowanie urządzenia wyprodukowanego przez ETENa. W interesie Unicomu i samego Etena jest poprawienie tego, bo inaczej ryzykują że zrobimy im antyreklamę w internecie, porównywarkach cen, itp. i sprzedaż w Polsce spadnie (tym bardziej że sami tego nie muszą robić, a w umowie prawdopodobnie jest klauzula zobowiązująca Sunnysoft do naprawienia ujawnionych usterek).

Mam nadzieję, że już wszystko jasne. W przyszłym tygodniu postaram się przedstawić Wam "roboczą" wersję petycji :)

PS: A jak chcesz angielską wersję, to po prostu nie instaluj nakładki (wybierz English po HR). ;)

*

Offline czmirek

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD
Odp: Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 10, 2008, 18:48:11 »
JESTEM ZA !!! a nawet przeciw.Jak mozna taki soft wydac oficjalnie? Zainstalowałem i od tamtej pory nie moge dojsc do porozumienia z moja 800,nadmienie że dwa razy juz przeinstalowalem soft anglojezyczny i zawsze jakis problem jest.
Podpisuje sie pod petycja.
Miras

Odp: Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 10, 2008, 20:23:43 »
podpisuje sie i to pełną geba

i wydaje mi sie ze juz na pierwszoplanowym ekranie jest bład,

zamiast szybkie dzwonienie
jest szybkie dzonienie

Odp: Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 10, 2008, 20:46:59 »
Witam

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź z unicomu na mojego maila:

Moje pytanie:
Witam.
Dlaczego czas włączenie X800 tzn. włączenia podświetlenia trawa tak długo, czasami nie włącza się trzeba wtedy wykonać soft reset, czy jest to usterka czy normalne zachowanie tego modelu?
Witam

Dodam jeszcze że mam już wgrany nowy Rom i to niczego nie poprawiło sam zacząłem wczoraj kombinować najpierw usunąłem całe dodatkowe oprogramowanie z „usuń programy”
ale to niczego nie poprawiło, więc hard reset i zatrzymałem go przed instalacją całego tego oprogramowania od etena i instalacją sunysofta wręcz x800 dostał skrzydeł ale zastanawiać się zacząłem czy to oprogramowanie
od etena czy sam sunysoft robi taką wrogą robote tak też ponowny reset i nie wgrałem tylko polskiej nakładki sunysofta i o dziwo wszystko też było ok.
Reasumując – problemy chyba wynikają z jakiegoś błędu w samym oprogramowaniu Sunysofta . Zastanawiam się tylko czy wgranie tej nakładki osobno a nie z automatu by coś pomogło, ale by to sprawdzić
potrzebowałbym tego programu osobno.Proszę sprawdzić tą teorię w servisie.A może trzeba coś tylko zmienić w x800? Proszę o szybką odpowiedź bo zależy mi na polskiej wersji oprogramowania.

w odpowiedzi otrzymałem bardzo krótką lakonicznie żenującą odpowiedź:

Witam,
X800 z zainstalowaną nakładką istotnie włacza sie nieco dłużej. Kazda nakładka językowa spowalnia system i jest to cecha a nie usterka.

z postów które czytałem na tym forum odpowiedź jest niesłychanie podobna do tych które otrzymują inni - co o tym myśleć?

Napisałem więc następnego maila:

Witam
Panie Grzegorzu rozumiem że każda nakładka językowa może spowolnić działanie, ale to spowolnienie X800 to trochę przesada, poza tym spowolnienie to jedno a brak możliwości wybudzenia
Etena X800 co najmniej dwa do trzech razy dziennie to druga sprawa do której się Pan w ogóle nie odniósł.
Mam też możliwość porównania nakładki językowej tego samego producenta zastosowanej w HTC P4550 tam nie ma żadnej zwłoki w wybudzaniu urządzenia ze stanu uśpienia.
Moim zdaniem należałoby zgłosić ten problem osobom które mogą zareklamować spolszczenie X800 w firmie SunySoft by go poprawili bo skoro udało się im zrobić poprawną wersję dla HTC P4550 to z pewnością
mogą zrobić taką dla X800 i to jak najszybciej.
Proszę o konstruktywną i rzeczową odpowiedź bo tą co otrzymałem to odpowiedź lakoniczna i obraża mnie jako klienta który zakupił już kolejny trzeci model  Palmofona marki ETEN.

Panowie mam okazje pobawić się właśnie HTC P4550 i naprawdę w tym modelu nakładka nie zamula ten HTC wybudza się niesamowicie szybko (reakcja natychmiastowa po naciśnięciu klawisza do wybudzania)
sprawdziłem oczywiście wersje ubu nakładek i różnią się nieznacznie wersją tzn. obie wersje to 9.5  różnią się końcówkami ale to chyba normalne bo dedykowane są innym palmofonom.

Następna sprawa: próbowałem poszukać osobno wersji na stronie SunySofta nakładki językowej do naszego X800 i co? nie ma takiej więc już zupełnie niczego nie rozumiem.
Może ma ktoś osobno wersje dedykowaną dla X800 114szwzp@pro.onet.pl

Z petycją może być różnie ale ciekawie by się zrobiło gdybyśmy wszystcy jednego dnia oddali do reklamacji wszystkie eteny dystrybułowane przez unicoma z jednakowym opisem usterki no to chyba nie zostało by niezauważone?

Zobaczymy co odpowiedzą.
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2008, 20:55:09 wysłana przez wolfgrom »

*

Offline mangelob

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 10, 2008, 23:53:35 »
No tak traktują pojedyńczego użytkownika. Przykre :(
Z oddawaniem nie ma sensu,bo tak samo Ci napiszą: To nie wada. Zresztą nikt nie pozbędzie się sprzętu na kilka tygodni bez powodu.

W ostateczności, jak nie zareagują w Unicomie, to wypocimy coś w inglisz do Etena? Może nie znają problemu?

Odp: Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 11, 2008, 09:28:14 »
Witam
Może ktoś kto mieszka w Warszawie udałby się  do tej firmy i porozmawiałby osobiście np.z kierownikiem działu serwisu czy coś w tym rodzaju i napisałby w tym wątku co wskurał.

*

Offline kazik70

  • 9
  • Sprzęt: XDA ATOM WM6.1
Odp: Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 11, 2008, 11:58:26 »
dopiście i mnie :)

*

Offline peters

  • **
  • 148
Odp: Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 11, 2008, 12:16:56 »
Witam.
Tez sie podpisuje :) Tylko jak napisano wyzej, nie ma sensu sie rozdrabniac co kazdy by w danym modelu zmienil, tylko niech bedzie to tyczylo poprawy funkcjonalnosci oprogramowania.

*

Offline clony

  • 18
  • Sprzęt: Eten x800, xda IIs
Odp: Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 11, 2008, 23:03:22 »
mam x800 wgrałem rom 402 pl. czas od przycisniecia przycisku do wybudzenia to 5sekund. wypróbowałem chyba wszyskie mozliwości przyspieszenia, łącznie z grzebaniem w rejestrze - i ciągle to samo. dopóki polskie oprogramowanie bedzie uniemożliwiało normalne użytkowanie telefonu szczerze nie polecam zakupu x800, nawet jak mialem wgrane angielskie oprogramowanie to moje stare mda III jest i tak 10x szybsze i nie ma najmniejszych opoznien podczas funkcjonowania na wm 6.

*

Offline wojtek_p

  • *
  • 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • elektronika analogowa
  • Sprzęt: Eten Glofiish M700 + 6GB micro SD
Odp: Petycja do Unicomu - dopisujcie propozycje
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 12, 2008, 12:26:17 »
Je niestety tez się naciąłem zakupem polskiej nakładki firmy SunySoft w Unicom do mojego Etena M700 (a wlasciwie to moge miec pretensje do siebie bo trzeba bylo wczesniej dobrze potestować) Obecnie odinstalowałem nakładkę i wszystko działa dobrze. No cóż wyrzuciłem ponad 100 zł i gorąco odradzam zakup tego oprogramowania przynajmniej do M700 bo są to wyrzucone pieniadze. Dodam że zainstalowałem nakładkę na "goły WM6" jak również z oprogramowaniem Etena i w obu przypadkach to była jedna wielka porażka.
Wojtek