rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.

  • 279 Odpowiedzi
  • 98159 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 05, 2006, 14:29:29 »
mam 40MB i wgrałem...

Nie wiem co jest :(

Karol

*

Offline xoen

  • *****
  • 1236
rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 05, 2006, 14:47:00 »
o kurcze, to już mnie martwi... nie widzę logicznej przyczyny, dla ktorej miałby nie działać, z drugiej strony, jeśli Ci zależy na emulce, no to pomęcz się z morphgearem, podejrzewam, ze taki mocny sprzęt na luzie ładnie zemuluje Ci GBA...

nie wiem , jeśli użyłeś wersji z paczki powyżej twojego posta, może sprawdź tą z linka, możliwe, że konfig jakoś nie pasuje, jeśli to tamta, z kolei wersja nie działa... dziwne...

*

Offline xoen

  • *****
  • 1236
rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 27, 2006, 14:46:52 »
UPDATED: nowa wersja na stronie...

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 17, 2006, 10:37:21 »
A tymczasem tu: http://www.sunbug.net/files/down_auth.html?dummy=13044 możemy pobrać wersję PocketGBA dla akceleratorów i2700 (na razie tylko x50v i x51v). Podobno działa 20-30% szybciej od zwykłej wersji. Ale i tak na razie jest to wersja debug, więc trzeba czekać na relase.

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 25, 2006, 00:33:07 »
Ma ktoś jakies romy?... to sprawdzę jak to działa.
Are you shpongled?

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 25, 2006, 01:46:21 »
Sprawdziłem i jest szybciej. Mniej wymagające gry bez frame skipa wyciągają okolo 100% Bardziej wymagające np wyścigi gokartów z mario okolo 60%. Fajna jest ta nowa opcja auto frame skip. Ładnie trzyma prędkość gry na 100%
Are you shpongled?

*

Offline GOKU

  • ***
  • 487
rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 25, 2006, 12:08:16 »
auto frameskip z reguly jest slabym rozwiazaniem ogolnie. Mi na visualboy advance 1.7.2 robi auto frame skip 9, pomimo, ze chodzi wszystko na frame skip 1

Najlepiej samemu dopasowac dobra predkosc

rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 03, 2006, 12:21:11 »
odpalenie szpilu nie zajmuje tak wiele czasu aby sobie nie dobrać parametrów do danego szpilu ... czasami mamy możliwość regulacji podczas grania i tu po sprawie .....

*

Offline wesyr87

  • ***
  • 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Galaxy Note :)
rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 23, 2006, 15:24:30 »
Witam... probowalem odpalic PocketGBA na 6515 :) .... i jaki rezultat ?? .... chyba latwo sie domyslec :( ... niestety pupa :( ... a juz mialem nadzieje ze pogram sobie w normalnej szybkosci ... xoen, jak sadzisz czy bedzie mozliwosc w przyszlosci odpalenia tego programiku na tym ipaqu ?? pierwszy i najwzaniejszy powod to malo pamiec, lecz np. czy nie mozna by tego ze na poczatku sprawdza 8, 16, 24, i 32 MB pamieci czy wolne ?? albo zeby przestal na 8 ?? :) albo 16 ... lub ktokolwiek wie ??

edit:
wlasnie zainstalowalem jeszcze xcpu i podkrecilem na 416 mhz ... no i powiem szczerze ze advanced wars 2 chodzi szybciej i plynniej :) :) ...

*

Offline xoen

  • *****
  • 1236
rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 23, 2006, 15:43:59 »
gdybym tylko dorwal na moment taką maszynę, mógłbym się wypowiedzieć, czy coś się da zrobić, ile to ma pamięci? i dlaczego masz mało pamięci?:)

update po looknięciu na maszynę w opisie...

ekran to kwadrat i pocketgba DZIAŁA!?
to cudna wiadomość...

hm ramu 64 mega + 12 filestore..

czyli problem alokacji bloku pamięci? spróbuj dwóch rzeczy:

- softreset i od razu emulka,

- soft reset, trick z neverdorkmemory - edytor rejestru, opis tu:
http://discuss.treocentral.com/archive/index.php/t-111011.html

efekt u mnie na wm03:


po czym przesuń suwak w memory prawie maksymalnie na lewo, nie do samego końca bo może być nieciekawie, i spróbuj teraz, poza tym:

3/4 progsów mozna przepchnąć ŻWCEM z program files na kartę, np, u mnie w RAMIE są tylko i wyłącznie same wtyczki z today, reszta wyleciała na kartę - efekt? jak się uprę na maszynie z 64 mega mogę uchechłać na potrzeby emulek prawie 50 mega... i to załatwia sprawę ZAWSZE.

pisz, jakbyś dalej próbował, jeśli zadziała to możnaby napisać manuala dla innych z tym i podobnymi modelami.


p.s. po zmianie w rejestrze softreset i dopiero suwak,

powodzenia.

co do potencjalnej prędkości na tej maszynie:

po ukręceniu 4xx mhz będziesz miał od 70 do 120% prędkości w zależności od tytułu(tak myślę) - bez dźwięku, można go włączyć i nie zamuli prędkości, ale jakość będzie taka sobie...

p.s.2... zawsze pozostaje morphgear, ale będzie wolniejszy.... no i nie da rady z 32 MB grami...przynajmniej u mnie nie daje rady:(//

*

Offline wesyr87

  • ***
  • 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Galaxy Note :)
rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 23, 2006, 16:10:02 »
wlasnie o to chodzi ze nie dziala :( ... bo przy sprawdzaniu pamieci (sam start) 8MB, 16MB... wywala odrazu .. pokazuje tylko u gory na stecie pocketGBA i koniec :(..

edit

a wiec, po przeniesieniu AutoMapy na karte i zaplikowaniu tego trika (tylko ze cos nie bardzo chyba u mnie dziala :) ) takze sie nie wlacza , lecz zatrzymuje sie tym razem na sprawdzaniu 32MB ... narazie spadam , ale pod wieczor jak wroce to bede probowal dalej cos zrobic by uzyskac 33MB wolnej pamieci ...
:) a tak btw. jaki powinien byc efekt tego ze trik dziala ??

( tak patrze na Twojego screena, no i czy on ma dzialac tak ze caly suwak memory mam miec do dyspozycji ?? :) )

*

Offline xoen

  • *****
  • 1236
rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 23, 2006, 16:41:45 »
problem polega na tym, ze system zwykle bardzo chce mieć ten haczyk w suwaku na środku, z kolei jak go przesuniesz bez tego tweaka na brzeg hm np lewą stronę, wróci na środek, co ciekawe, dokładnie to sami jest PO ZAMKNIĘCIU pocketgba! więc znów trzeba włązić w menu start, settings/memory i znów trzeba to przesuwać.i tak w koło macieju. to co wqidzisz na screenie to plugin, którym tylko obrazuję ideę, tak wynikowo ustaiona materia daje te 46,x mb free do emulki. i u mnie 32 megowe gry działają bez problemu.

pytaj pisz, jakby co.


Cytuj

( tak patrze na Twojego screena, no i czy on ma dzialac tak ze caly suwak memory mam miec do dyspozycji ??  )


tak.

*

Offline wesyr87

  • ***
  • 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Galaxy Note :)
rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 23, 2006, 17:33:07 »
a wiec... udalo mi sie uzyskac 33,5 mega ramu wolnego ... odpalam PocketGBA i ................................. <werbel> :P :P ............. pupa :( .. nic si enie dzieje tak samo jak wczesniej pokazuje sie tylko na chwilke napis na Menu Start PocketGBA i sie nie wlacza, sprawdzilem "gbaDebug" no i udalo mu sie ulokowac 32MB ... ale coz zrobic niestety chyba nie pogram :( ... no chyba ze cos zle robie :) jeszcze pokombinuje i bede pisal jak by co :) ... ale cos mi sie to niestety czarno widzi... jak wroce do domu to sproboje odpalic go na Acerze N35 i zobacze jaki efekt  jest :) ... jak narazie zostaje wlasnie MorphGear :( niestety i jego prawie plynna emulacja :( .. prawie robi wielka roznice :( :( :( .....

*

Offline xoen

  • *****
  • 1236
rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 23, 2006, 17:41:56 »
sprawdź NOWĄ wersję! a nuż?

dosłownie przed chila wylookałem , i ż jest nowa  wersja... co do twego problemu, myslę, myślę, jak wymyślę, dam znać.:)


acer n35 + hm podkręcenie może dać grubo ponad 100% czyli już sound i frameskip=1 powinno być boskie, chyba, ze ktoś oszukał wyniki gxmarka( widziałem chyab 3500, gdzie mój ma 1700, więc różnica jest GIGANTYCZNA),

powodzenia.


btw, niepowodzenia przynajmniej u mnie powodują upór, i wiesz co? to zwykle działa, tylko czasem szkoda tych godzin na kombinacje i próby...

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 23, 2006, 18:54:29 »
nie rozumiem tutaj czegoś... vesyr czy Ty nie możesz uruchomic PocketGBA czy nie możesz wyskrobać wolnej pamięci na 32MB rom
bo piszesz że masz 33,5MB wolnego.. u mnie się przed chwilą odpaliło na wolnych 29MB i pisze że wolna pamięć na rom to 24MB więc jak to jest ?

i jeszcze pytanko do xoena: w pierwszym poscie podajesz jakis programik essential.rar .. ten link nie działa, domyslam się tylko że chodzi o ten myk z drzewkiem katalogów który dałes dzisiaj w temacie z linkami. No więc nie mam tego zainstalowanego i to okienko gdzie wybiera się rom wygląda hm, fajniej, jest nazwa pliku, wielkość, data, itp. do tego szerokość kolumn można regulować.. u Ciebie żadnych kolumn nie widać. Pytanie brzmi: czy to dlatego się różni że skriny zamieściłeś z wczesniejszej wersji gdzie takich ficzerów nie było czy tez ten programik jednak coś namieszał. Mam wersję 060526

*

Offline xoen

  • *****
  • 1236
rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 23, 2006, 20:13:00 »
killcabbie jedna kwestia:

nie sądź nigdy po swoim sprzęcie, jakkie zachowanie przejawi inna maszyna.


co do vbraku ramu, gdy JEST(niby).

po wędrówkach wszędzie gdzie się tylko dało część zainteresowanych ma problem z alokacją BLOKU pamięci, która będzie do wykorzystania na np 32MB +emulka+ bufory np. w przypadku GBC.


i tu jest problem.

oczywiście nie powiem czemu i co zrobić, bo nigdy u mnie taki prob nie wystąpił

pewnie znów- architektura sprzętu..;/ systemu ;/ .


pozdrówka.

*

Offline wesyr87

  • ***
  • 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Galaxy Note :)
rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 23, 2006, 23:45:11 »
Cytat: "killcabbie"
nie rozumiem tutaj czegoś... vesyr czy Ty nie możesz uruchomic PocketGBA czy nie możesz wyskrobać wolnej pamięci na 32MB rom
bo piszesz że masz 33,5MB wolnego.. u mnie się przed chwilą odpaliło na wolnych 29MB i pisze że wolna pamięć na rom to 24MB więc jak to jest ?


xoen, juz odpowiedzial na to pytanie, posiadasz ipaqa 4150 i Ciebie smiga dobrze ... ja posiadam 6515 i jak widac niestety nie dziala nawet jesli ma pamieci na tyle by ulokowac rom 32MB... :(


zaraz napisze jak z acerem... :)
tak jak myslalem ... smiga dobrze... co prawda nie wgrywalem FMODA ale nawet bez niegu bardzo fajnie chodzi :( ... ehhh trzeba na forum napisac czy bedzie cos robione w tym celu :) :D jesli tak to by bylo suppper :D :)

no to pupa :( ... nie ma i raczej nei bedzie pod 6515 pocketGBA :( ... no coz teraz trzeba liczyc na morphgeara ze znajda jakis dobry sposob na dobra emulacje GBA :)

*

Offline xoen

  • *****
  • 1236
rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 24, 2006, 00:03:12 »
UPDATE:

nowa wersja, zdecydowanie polecam sprawdzić.

są tylko dwa małe błedy:

1.na ekranie edycji buttonow w emulce jest przesunięcie około 10x10 px.
2.nie mozna dociągnąć buttonów do prawej krawędzi.

po za tymi bzdurkami, rewelka. spory przyrost prędkości względem poprzedniej wersji ( do hm 20%), a w stosunku do morphgeara przy tych smaych ustwieniach po prostu jest na oko 3x lepiej przy emulacji z dźwiękiem.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 24, 2006, 16:49:38 »
xoen
a mógłbyś gdzieś wystawić tą najnowszą wersję? strona sunbuga zdechła...

rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 24, 2006, 18:54:31 »
a co www.google.pl twz juz nie dziala ...

moze troszke wlasnej incjatywy

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 24, 2006, 19:44:11 »
mądrala się znalazł, wersja o którą proszę ukazała się wczoraj a dzisiaj strona producenta nie działała... google nawet nie zdążyło zarejestrować tego faktu, podobnie jak różne serwisy z downloadem

ale już ok, strona ruszyła

przy okazji informacja: wyszła poprawka korygująca ten błąd w edycji o którym pisał xoen

rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 01, 2006, 15:14:17 »
hmmm linki nie działają :[[

ma ktoś aktualny link do najnowszej wersji pocketgba na wm2003???

pozdrawiam!

*

nothin

rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 01, 2006, 15:50:51 »
działa, działa...
http://sunbug.net/

tam pocketgba...

i na dole download

uu pozdrawiam posiadacza(-czkę) optipada, xiekawe, jak ta wersja poradzi sobie z emulacją...

xoen

rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 01, 2006, 15:55:43 »
to dlaczego jak wrzuce plik winrara PocketGBA_rel060723.CAB wyskakuje mi plik... nie jest właściwym plikiem instalacyjnym Windows CE ??? moze trzeba zmienic rozrzeszenie?

*

nothin

rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 01, 2006, 16:03:40 »
ok link do mojej paczki ,faktycznie dziwne rzeczy się tam dzieją na sunbugu ostatnio;/


http://rapidshare.de/files/27790194/PocketGBA_rel060723x.rar.html

po rozpakowaniu emulka jest gotowa.


jednocześnie proszę Administratorów o update tytułowego posta o ten powyższy link, ja nie mogę, bo konto zablokowane,

pozdrawiam,

xoen

rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 01, 2006, 16:15:20 »
wielkie dzięki działa :]]] teraz muze poszukac jakis fajnych romow? podzieli sie ktos? Pozdrawiam!

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 01, 2006, 19:43:55 »
taka obserwacja: jak ściągam pliki z sunbug.net Operą to albo nie chcą iść albo otwiera się strona z krzaczkami, natomiast pod FF wszystko jest OK, zapisuje się i cab i zip

*

nothin

rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 01, 2006, 20:50:33 »
lara , może nie podam ci linków, ale to łatwa sprawa, niemniej tytuły polecane:

- riviera the promised land( no może trochę dziecinna...)
- bubble bobble
- breath of fire 2


coby rzucić tak z głowy na szybko...


killvabbie włąśnie na operze siedzę i ściągam htmla, który jest cabem, który nie działa, drugi link działa ok, albo wcale...dziwne rzeczy..

*

Offline KotLarry

  • ***
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Pocket Loox 420 -> i780 6.1 96dpi -> omnia pro4
rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 01, 2006, 21:03:53 »
Lara_Perkins
Podaj maila to pokażę Ci gdzie jest promocja na romy ;]
pozdrawiam...
Aha ja pocinałem do pewnego momentu w Metroid Fusion..
Jednak z powodu sterowania musiałem przerwać..
Prace nad padem nadal trwają..jestem już bliski sukcesu..
Pozdrawiam!
MK.

*

nothin

rewelacyjna emulka GBA, nareszcie dobrze.
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 01, 2006, 21:52:19 »
rządzisz KotLarry, brawo.!

od zera tworzysz? czy przerabiasz cosik?

przez pocketowe sterownie odpada 70% dobrych tytułów;/