FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady

  • 118 Odpowiedzi
  • 67058 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« dnia: Grudzień 29, 2009, 22:56:53 »
Witam,

Jako, że testuję wersję 0.10 cały czas chciałbym abyśmy pisali tutaj jakie gry chodzą płynnie i na jakim sprzęcie a jakie lepiej unikać.
Każdy wpis z grą będzie aktualizowany w tym poście.
Widziałem, że jest jeden wątek już o tym emulatorze ale panuje tam lekki chaos :) Dlatego też, zakładam nowy z wszystkim w jednym miejscu.

HTC HD2:
1. Crash Bandicoot 3 - płynnie, sterowanie również bez większych problemów
2. Tony Hawk Pro Skate 3 - 60FPS więc chyba nie trzeba dużo mówić :) Sterowanie też jest ok, można śmiało karierę przechodzić.
3. Colin McRae 2 - do 40FPS, czasem wysypuje mi errora nie wiem dlaczego.
4. Dino Crisis 2 - płynnie, sterowanie dość kłopotliwe..
5. Rally Cross 2 - płynnie, gra się dobrze :)
6. Tony Hawk Pro Skate 4 - 60FPS
7. Time Crisis - Sterowanie 10/10 po prostu tapiemu palcem tam gdzie ma strzelić na trybie guncon!
8. Wipeout 3 Special Edition - 50FPS, gra się bez problemów :)

Blue Angel
1. Final Fantasy VII - niesamowite usprawnienie od poprzedniej wersji. Początkowy filmik ~25 fpsów! Poruszanie się po planszy 30-32 fps (trochę lepiej niż 0.96  )
    Walka 27-31 fpsów!
    [Blue Angel podkręcony do 530mhz]

Dell Axim X51v
1. Crash Bandicoot 3 - płynnie przy włączonym FS na 3-4, ale lekko spowolnione. Sterowanie bez problemów, ale raczej nikt tego nie przejdzie bez porządnego pada  
2. Wipeout 3 - płynnie, sterowanie bezproblemowe.
3. Tony Hawk's Pro Skater 3 - uu tutaj koło 25 fps, dużo z FSem nie ma lepiej, da się grać, momentami jest dobrze jak w akcelerowanym THPS2 na pockety, ale szału nie ma, jednak jak na tak dynamiczną zręcznościówkę to lipnie. Ale i tak nie wiem jak można to przejść - sterowanie jeszcze trudniejsze niż THPS2.
4. Tony Hawk's Pro Skater 4 - ok. 35 fps, chodzi dużo płynniej niż trójka, lepsze sterowanie, da się grać (ale nadal sądzę, że nikt tego nie przejdzie na PDA  )
5. Tomb Raider 5 - Chronicles - nie odpala na razie, może zbyt mocno skompresowałem pocketISO
6. Driver 2 - ok. 25-35fps bez FS, z FS na 2 płynnie, w pełni grywalny!!! Kolejna dobra gierka na PDA.
7. Driver - tak samo jak Driver 2 jak nie lepiej
8. Duke Nukem Land of the Babes - ok. 20-25 fps, trochę przycina, ale nie uniemożliwia to miłej rozgrywki - da się grać, ogólnie może być.
9. Crash Bandicoot 2 - lepiej niż trójka, też FS musi być włączony, ale dużo lepiej się gra - no i łatwiejsze levele
10. Gran turismo1 29-36fps bez fs, gra sie perfekcyjnie (tylko pad by sie przydał)
11. Worms armagedon jw.
12. Colin2 22-24fps na FS 3 już bardzo grywalne
13. gta2 słabo grywalne nawet z FS ok 22-24fps czasem teżok27 a nawet 34 przy kościele (tylko)
14. Panzer front - działa wyśmienicie zawsze ok 40fps bez FS tylko znowu brak kilku klawiszy poniważ gra potrzebuje L1,L2,R1,R2 do komfortowego grania.

Mda Compakt: Rom 6.1 O3 Cotulli : procek tryb 416+
1. Final fantasy 8 Gra = 42 - 60 walka =30-50  Mapa świata = 25-30 fps gram na standardowych ustawieniach w innych gra się wysypuje na filmikach itp bez dźwięku można doliczyć 6 - 8 fps na + do tego co napisałem wyżej.
2. Gta 2 mało grałem tylko sprawdziłem 32 fps ~ 40 fps

HTC magician rom bu cotulla WWE_05 z najnowsyzm radio.
Medievil 2 - 23-26 fps bez FS z FS = 1 gra jest plynna idzie popykac.
GTA1 - 45-52fps mozna grac z palcem w dup**
DErby(gra dolaczana do fpsece v0.10) - 27-30 fps mozna grac.
Metal GEAR PL - 30fps ogolnie bez FS gra jest plynna czasami animacja ma lekkie opoznienie.
Metaql slug x - bez FS 28-30 fps skacze bez i chodzi bez zacinek jednak na FS + 1 chodzi lepiej tak mi sie wydaje powyzej chodzi gorzej, mysle ze bardzo wygodna gra do grania na PDA.
Worms armageddon odziwo chodza prawie plynnie bez FS 26-28 fps z FS + 3 kolo 34fps zero zacinek. tez grywalna sterowac mozna stylusem po lcd tylko dodac buttony do wyboru broni.

Mda Compakt: Rom 6.1 O3 Cotulli : procek tryb 416+
1. Final fantasy 8 Gra = 42 - 60 walka =30-50  Mapa świata = 25-30 fps gram na standardowych ustawieniach w innych gra się wysypuje na filmikach itp bez dźwięku można doliczyć 6 - 8 fps na + do tego co napisałem wyżej.
2. Gta 2 mało grałem tylko sprawdziłem 32 fps ~ 40 fps

------------------------------------
Przypisywanie klawiszy głośności jako buttony do gry za pomocą FPSeCE! DLA HTC HD2!!
Muszę przyznać, że umila to bardzo grę. Możemy sobie ustawić klawisze głośności jako np Lewo/Prawo oraz klawisze wirtualne góra/dół i bez najmniejszych problemów pykać w gry wyścigowe trzymając jednocześnie gaz i skręcając. A trzeba przyznać, że w HTC HD2 te klawisze są wygodne do tego typu zastosowań! Okej, koniec pociskania pierdół i do dzieła  :evil:

1. Ściągamy programik http://programy.pcworld.pl/mobile/programy/1534/AE.Button.Plus.2.6.1.html i instalujemy na naszym sprzęcie :) [Program potrzebny by lekko zmodyfikować nasze klawisze głośności ale o tym w punkcie 2.
2. Po zainstalowaniu, odpalamy program i szukamy klawiszy Głośniej/Ciszej. Ustawiamy "Podłącz do AEBPlus" i wybieramy "Pojedyncze" i ustawiamy "Żadna. Z kolei na "4. Długo" przypisujemy standardową funkcję czyli "głośniej" i analogicznie z klawiszem "Ciszej"Jest to niezbędne gdyż bez tego jedyne co będzie to bugi w grze :)
3. Ok, mamy już przygotowane klawisze. Co się zmieniło? A no to, że teraz jak klikniemy to nie będziemy mieć reakcji żadnej :P Dopiero jak chwile przytrzymamy to pogłośni się lub ściszy urządzenie.Teraz musimy przypisać te klawisze w FpseCE. Aby to zrobić wchodzimy w folder CFP (nasze urządzenie/program files/FpseCE/CFG). W tym folderze znajdują się pliki konfigurujące do każdej gry jaka była wgrana i URUCHOMIONA! [także jak wgramy grę to musimy ją włączyć etc i pliczek się utworzy automatycznie]. Wybieramy plik z folderu i odpalamy za pomocą notatnika czy innego ustrojstwa. I teraz mamy coś takiego tam jak: "[JOY0KEY]" i niżej mamy Up, Down, Left, Right. I po równa się zmieniamy wartość przy "LEFT" na 117 (jest to numer klawisza "głośniej") oraz po "RIGHT" zmieniamy na 118.
Left=117
Right=118

Właśnie przyporządkowaliśmy klawisze dla danej gry! :)

-------------------------
Dodatkowo na forum FpseCE ktoś udostępnił kilka nowych ikon gdyż jak sami zauważyliście oryginalna jest ochydna i strach aż ją ustawić do szybkich linków.
A więc aby zmienić ikonę będzie nam potrzebny darmowy programik: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=589459
Oraz oczywiście ikona :)

 

Instalujemy programik, odpalamy i wybieramy z listy FpsCE po czym zmieniamy ikonkę na powyższą. Resetujemy urządzenie i tyle.  :hyhy:



----------
29 - 12 - 2009 - Problem z opóźnionymi klawiszami rozwiązany. Jednak tylko dla tych którzy przelali skromną kwotę dla twórców :) Ja osobiście przetestowałem i działaaa.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2010, 16:21:40 wysłana przez Eister »

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2009, 23:14:03 »
Dell Axim X51v
1. Crash Bandicoot 3 - płynnie przy włączonym FS na 3-4, ale lekko spowolnione - jeszcze jutro pobawię się configiem, bo na razie jadę na standardowym. Sterowanie bez problemów, ale raczej nikt tego nie przejdzie bez porządnego pada :)
2. Wipeout 3 - płynnie, sterowanie bezproblemowe.
3. Tony Hawk's Pro Skater 3 - uu tutaj koło 25 fps, dużo z FSem nie ma lepiej, da się grać, momentami jest dobrze jak w akcelerowanym THPS2 na pockety, ale szału nie ma, jednak jak na tak dynamiczną zręcznościówkę to lipnie. Ale i tak nie wiem jak można to przejść - sterowanie jeszcze trudniejsze niż THPS2. W każdym razie - robi wrażenie THPS3 na pockecie! :)


Ten HD2 to musi być jednak mocny, skoro procek tak znacznie przyspiesza te gry.

A oryginalna ikonka jest epicka :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2009, 00:01:08 wysłana przez Bat. »

Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2009, 00:10:34 »
O.. no to faktycznie spora różnica jest. A jaki procek jest w tym Dellu? Bo się nie orientuje.  :P

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2009, 09:25:51 »
Stary Intel XScale PXA270 624Mhz.

*

Offline kazume

  • **
  • 104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Deviantart
  • Sprzęt: HD2
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2009, 12:42:23 »
Mda Compakt: Rom 6.1 O3 Cotulli : procek tryb 416+

1. Final fantasy 8 Gra = 42 - 60 walka =30-50  Mapa świata = 25-30 fps gram na standardowych ustawieniach w innych gra się wysypuje na filmikach itp bez dźwięku można doliczyć 6 - 8 fps na + do tego co napisałem wyżej.
2. Gta 2 mało grałem tylko sprawdziłem 32 fps ~ 40 fps
 

*

Offline marcio

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Qtek s100 + 2gb / Psp S&L + 4gb / I780 + 2Gb / Nokis n95 / Acer aspire One 80Gb
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2009, 12:43:26 »
htc magician rom bu cotulla WWE_05 z najnowsyzm radio.
Device speed 416+
Medievil 2 - 23-26 fps bez FS z FS = 1 gra jest plynna idzie popykac.
GTA1 - 45-52fps mozna grac z palcem w dup**
DErby(gra dolaczana do fpsece v0.10) - 27-30 fps mozna grac.
Metal GEAR PL - 30fps ogolnie bez FS gra jest plynna czasami animacja ma lekkie opoznienie.

Dzis bede testowal worms armagedon,metal slug x,aim combat,v-rally 2,diablo i moze cos jeszcze jak beda plynnie chodzi ide dzis do sklepu po karte 4gb :D

Aha czy ktos bylby tak mily i powiedzial mi jak moge przelac 5euro bo chce miec save i zeby klawisze ekranowe nie dzialaly z opoznieniem.
Do tego nastepne wersje tez chce miec pelne.

BTW: nie ma juz czego zazdroscic iphone'owi.

BTW: jeszcze przetestuje Twisted metal 3 ale na forum fpsece jest napisane ze na 400mhz chodzi plynnie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2009, 12:57:13 wysłana przez marcio »
Qtek s100 + 2gb / Psp S&L + 4gb / I780 + 2Gb / Nokis n95 / Acer aspire One 80Gb

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2009, 13:17:33 »
Dell Axim X51v
1. Tony Hawk's Pro Skater 4 - ok. 35 fps, chodzi dużo płynniej niż trójka, lepsze sterowanie, da się grać (ale nadal sądzę, że nikt tego nie przejdzie na PDA :P )
2. Tomb Raider 5 - Chronicles - nie odpala na razie, może zbyt mocno skompresowałem pocketISO


Do testów idzie Driver 2 :) Na razie i tak najlepiej śmiga Wipeout 3 - no bosko :))

Dell Axim X51v
3. Driver 2 - ok. 25-35fps bez FS, z FS na 2 płynnie, w pełni grywalny!!! Kolejna dobra gierka na PDA.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2009, 13:30:32 wysłana przez Bat. »

Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2009, 13:26:35 »
htc magician rom bu cotulla WWE_05 z najnowsyzm radio.
Device speed 416+
Medievil 2 - 23-26 fps bez FS z FS = 1 gra jest plynna idzie popykac.
GTA1 - 45-52fps mozna grac z palcem w dup**
DErby(gra dolaczana do fpsece v0.10) - 27-30 fps mozna grac.
Metal GEAR PL - 30fps ogolnie bez FS gra jest plynna czasami animacja ma lekkie opoznienie.

Dzis bede testowal worms armagedon,metal slug x,aim combat,v-rally 2,diablo i moze cos jeszcze jak beda plynnie chodzi ide dzis do sklepu po karte 4gb :D

Aha czy ktos bylby tak mily i powiedzial mi jak moge przelac 5euro bo chce miec save i zeby klawisze ekranowe nie dzialaly z opoznieniem.
Do tego nastepne wersje tez chce miec pelne.

BTW: nie ma juz czego zazdroscic iphone'owi.

BTW: jeszcze przetestuje Twisted metal 3 ale na forum fpsece jest napisane ze na 400mhz chodzi plynnie.

Co do iphone zgadzam się..Bo gry to była jedyna rzecz której można było zazdrościć..

Jeśli masz konto na PayPalu wystarczy kliknąć w donation na stronie głównej i odniesie Cię do strony paypala, logujesz się i przelewasz kase. Jeśli nie, musisz tam wypełnić wszystkie pola i możesz przelać kasę prosto z karty kredytowej.


Dell Axim X51v
1. Tony Hawk's Pro Skater 4 - ok. 35 fps, chodzi dużo płynniej niż trójka, lepsze sterowanie, da się grać (ale nadal sądzę, że nikt tego nie przejdzie na PDA :P )
2. Tomb Raider 5 - Chronicles - nie odpala na razie, może zbyt mocno skompresowałem pocketISO


Do testów idzie Driver 2 :) Na razie i tak najlepiej śmiga Wipeout 3 - no bosko :))

Hehe no co do Tonego ja tam trochę misji zrobiłem ale coraz trudniej jest... niestety :P

*

Offline marcio

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Qtek s100 + 2gb / Psp S&L + 4gb / I780 + 2Gb / Nokis n95 / Acer aspire One 80Gb
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2009, 15:10:09 »
A jestesmy pewni ze z karty wezmie nam tylko 5euro?I potem co wysylaja program na email czy jako?
Ogolnie przetestowalem nastepny 3 gry bo 3 msuze jeszcze sciagnac.
Metaql slug x - bez FS 28-30 fps skacze bez i chodzi bez zacinek jednak na FS + 1 chodzi lepiej tak mi sie wydaje powyzej chodzi gorzej, mysle ze bardzo wygodna gra do grania na PDA.
Worms armageddon odziwo chodza prawie plynnie bez FS 26-28 fps z FS + 3 kolo 34fps zero zacinek. tez grywalna sterowac mozna stylusem po lcd tylko dodac buttony do wyboru broni.
Diablo - niny plik *.exe ale ma ikonke uha nie wiem czy nie jest nim kompresowany pozniej sciagne i przetestuje.

Potem skompresuje wszystkie gry tym pocketISO moze zmieszcza sie na 1gb choc watpie.

Zaraz wgram wersje 0.96 na i780 podobno tylko ta dziala i zobacze czy jest roznica wkoncu jest to 200mhz wiecej bez podkrecania jak overclock + 100 czyli ponad 700mhz to bedzie miodzio wszystko pojdzie.


Hmm wiecie moze jak ustawic cfg zeby moj d-pad dziala jak strzalki na kompi na kazdej grze?
Qtek s100 + 2gb / Psp S&L + 4gb / I780 + 2Gb / Nokis n95 / Acer aspire One 80Gb

Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2009, 15:22:00 »
A jestesmy pewni ze z karty wezmie nam tylko 5euro?I potem co wysylaja program na email czy jako?

W ustawieniach na koncie bankowym weź sobie limit transakcji internetowych (tak sie to zowie chyba) na 23zł. 5EU to wyjdzie chyba 21 z hakiem ale zawsze w zapasie lepiej dać więcej nie wiem jak tam teraz kurs stoi. I wtedy na pewno więcej nie weźmie, odrzuci transakcje jeśli przekroczy ustawioną kwotę.

I na podanego emaila podczas dotacji w paypalu, wysyłane będą do Ciebie aktualne wersje :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2009, 15:24:35 wysłana przez Eister »

*

Offline marcio

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Qtek s100 + 2gb / Psp S&L + 4gb / I780 + 2Gb / Nokis n95 / Acer aspire One 80Gb
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2009, 15:31:00 »
Ok thx akurat mieszkam we wloszech takze z transakcja euro nie ma problemu pytam bo karta jest mamy mam dopiero 17 lat :D.
Ogolnie sciaglem WinUHA i worms'y sie rozpakowaly potem sprawdze bo podobno chodza lepiej niz worms armageddon.
Jednak diablo mowi ze zly tyl pliku wiec nie wiem co z nim jest.

P.S czy ktos bylby tak mily i podrzucil mi dzialajacego Wipeout 3?
Qtek s100 + 2gb / Psp S&L + 4gb / I780 + 2Gb / Nokis n95 / Acer aspire One 80Gb

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 30, 2009, 15:33:49 »
Jeśli transakcja jest przez PayPal to widzisz, ile płacisz - nic ci nie ściągnie więcej bez twojej wiedzy.

Wipeout mam skompresowany, dam cynk na PW, oczywiście jeśli masz oryginalną wersję w domu na półce :)

Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 30, 2009, 15:36:23 »
No to bez problemu :D hehehe kapa no jakby mamie wzielo 1000EU xd
BTW: ale wiadomo, nie wezmie ;)

Zaraz wyślę Ci na PM.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2009, 15:40:30 wysłana przez Eister »

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 30, 2009, 19:28:00 »
Dell Axim X51v
1. Driver - tak samo jak Driver 2 jak nie lepiej :)
2. Duke Nukem Land of the Babes - ok. 20-25 fps, trochę przycina, ale nie uniemożliwia to miłej rozgrywki - da się grać, ogólnie może być.
3. Crash Bandicoot 2 - lepiej niż trójka, też FS musi być włączony, ale dużo lepiej się gra - no i łatwiejsze levele :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2009, 20:16:00 wysłana przez Bat. »

*

Offline marcio

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Qtek s100 + 2gb / Psp S&L + 4gb / I780 + 2Gb / Nokis n95 / Acer aspire One 80Gb
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 30, 2009, 21:03:32 »
Jak zawsze moj magician.
Twisted metal 3 - bez FS mamy okolo 18fps podczas walki spada do 14 odziwo gra jest dosyc plynna mozna jednak dac FS + 1 i dziala calkiem fajnie wyzsze wartosci sa kijowe.
Worms - bez FS 28-29fps czyli plynnie dodanie FS + 1 kolo 33 fps.
Musze jescze przetestowac wipeout 3 i diablo.

EDIT:
Dzis beda testowane:
WIpeout 3
Diablo
Akuji the Heartless
Gran turismo 1
Broken sword
Midnight run
Moze cos jeszcze tylko musze isc do sklepu po karte min 4gb.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2009, 11:43:23 wysłana przez marcio »
Qtek s100 + 2gb / Psp S&L + 4gb / I780 + 2Gb / Nokis n95 / Acer aspire One 80Gb

*

Offline bocian0

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Desire HD
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 01, 2010, 22:03:07 »
mam pytanko czy moze ktos wie jak poradzic sobie z ustawieniami gier w Fpsece 0.10 na htc hd2 powiem szczerze ze widzac filmiki na youtubie to gry tam wygladaja o wiele lepiej nie wiem czy to zmiana rozdzielczosci czy obslugi akceleracji jezeli to ktoras z opcji to jak to ustawic gry u mnie to jedna wielka zbieranina piksli mysle ze dzialaja na rozdzialce 320x240 a wiem ze mozna ustawic wiecej. Moja wersja to fpsece 0.10 pelna

*

Offline marcio

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Qtek s100 + 2gb / Psp S&L + 4gb / I780 + 2Gb / Nokis n95 / Acer aspire One 80Gb
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 02, 2010, 01:47:53 »
@Up po co robisz crossposting?
Dzis testowane na nowej karcie ktore specjalnie kupilem 4gb SDHC.
Midnight run - 35-38fps gra plynna ale grafa taka sobie.
Akuji the heartless - ledwo wyciaga 20fps czy z FS czy bez jeden kit niegrywalna jest niestety bo fabula cos ala medievil grafa tez na dobrym poziomie.

Sciaglem tez juz:
Gran turismo
Diablo
Broken Sword
Wipeout 3
Jutro bede testowal.
Aha i jeszcze jedno moze ktos wie jak ustawic fpsece zeby strzalki dzialaly na "d-pad'zie" z magiciana?
BO w wyscigi na wirtualnej galce zle by sie gralo tak mi sie wydaje bo palcem sobie zaslaniam cenne miejsce na LCD.
Moze powiedzcie jak wy sobie rozstawiacie przyciski by wygodnie sie gralo,lub moze to zalezy od gry?
Qtek s100 + 2gb / Psp S&L + 4gb / I780 + 2Gb / Nokis n95 / Acer aspire One 80Gb

*

Offline Bezimienny

  • **
  • 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Palladyn Innosa
  • Sprzęt: Nokia 5530xm
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 02, 2010, 15:10:17 »
U mnie na dellu x51v działają:
-Gran turismo1 29-36fps bez fs, gra sie perfekcyjnie (tylko pad by sie przydał)
-Worms armagedon jw.
-Colin2 22-24fps na FS 3 już bardzo grywalne
-gta2 słabo grywalne nawet z FS ok 22-24fps czasem teżok27 a nawet 34 przy kościele (tylko)
-Panzer front działa wyśmienicie zawsze ok 40fps bez FS tylko znowu brak kilku klawiszy poniważ gra potrzebuje L1,L2,R1,R2 do komfortowego grania.

Nie działają:
-R4 ridge recer wysypuje od razu po wybraniu obrazu
-Gran turismo2 jw.

Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 02, 2010, 16:23:54 »
Uf, zaktualizowałem wszsytko :) Luknijcie może czy czegoś nie pomieszałem..  :mysli:

Ostatnio miałem mniej czasu ale niedługo przetestuje kilka nowych gier na HD2.
Autor programu wspomniał o tym, że za niedługo będzie wsparcie dla gsensora dla hd2 za czym idą chyba też starsze modele htc!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2010, 16:26:27 wysłana przez Eister »

*

Offline bartexsz

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900/ Spica
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 03, 2010, 17:30:25 »
U mnie na Tosi G900 624 MHz:

- Soul Edge - 14-16 FPS, ale gram w to więcej niż sporo
- Harvest Moon BTN - ok. 25 FPS -
- Crash Bandicot Warp in Time - ok. 19 FPS - ale gra się fajnie.
- Breath of Fire 3 - jest płynnie, później napisze jaki speed
- Dragon Ball GT Final Bout - później napisze speed, pamiętam że coś koło jak Soul Edge, ale gra się mniej fajnie
- Rayman Rush -  Jak Crash przynajmniej tak mi się wydaje speed później.

Do bijatyk trochę trudniej się zabrać bez pada , lub multitouch'a.
Trochę dziwne ale po FullDocFormat, zaczął mi się we wszystkich emu ciąć d-pad

EDIT:What?? - teraz zobaczyłem jakie ustawienia GFXDrv co oznaczają i najszybciej działa na DirectX
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2010, 17:42:45 wysłana przez bartexsz »
Linux is like a wigwam : no windows, no gates and apache inside.

Regulamin się kłania.

*

Offline poczesaniec1

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 03, 2010, 18:13:19 »
na moim HD2 chodzą:
ace combat 2
driver 1,2
crash 2
gran turismo 1,2
resident evil 3(ale dziwnie się steruje)
a nie działają,bynajmniej to co mam i nie wiem już co przestawiać,bo wg forum fpsece działają
http://fpsece.net/forum2/viewtopic.php?f=6&t=101&sid=e09cca85c34915968a44645c96193bf9
metal gear solid
wipeout xl
tomb rider
worms
crash team racing
medal off honor
TyphooN CyanogenMod 7 RC4+ v3.0.1

*

Offline bartexsz

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900/ Spica
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 04, 2010, 08:35:01 »
Gran Turismo - fajnie  się gra tylko muszę załatwić  sobie pada - 20 FPS
Linux is like a wigwam : no windows, no gates and apache inside.

Regulamin się kłania.

*

Offline poczesaniec1

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 04, 2010, 22:33:49 »
HD2 - METAL GEAR SOLID,działa super,mam wersje US,fps60(włączyć RUNSPUSYNC-ON)
WORMS ARMAGEDON chodzi bez żadnych zmian w ini
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2010, 18:03:18 wysłana przez poczesaniec1 »
TyphooN CyanogenMod 7 RC4+ v3.0.1

*

Offline waclaw

  • ***
  • 270
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One Max
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 09, 2010, 00:08:08 »
Bardzo fajny pomysł z tym postem, sugeruję podawanie przy urządzeniu procka, nie każdy wie co w czym siedzi, a tak można by odrazu porównać do tego we własnym pda.

testowane na Touch Pro(Qualcom 528 MHZ) bez frame skipa
Destruction Derby - od 20 do 30 fps-ów, gra się całkiem przyjemnie, sterowanie klawiaturą więc bomba
Tekken 3 - około 15 fpsów, raczej lipa
Soul Edge - minimalnie ale odczuwalnie lepiej od Tekkena
Gta 2 - podobnie jak SE
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2010, 13:56:01 wysłana przez waclaw »
M600i>P535>Diamond>TouchPro>N900>Desire Z>HTC One S>Galaxy Note 2>HTC One Max

*

Offline lolexus

  • *
  • 83
  • Sprzęt: HTC Touch Pro 2
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 10, 2010, 13:31:20 »
Touch pro 2 (528 MHz)

Tekken 2 - Fps 20 - 25 ; z FS 2 Fps 30 (gra się na luzie, nawet trochę za szybko chodzi)
Tekken 3 - Fps 13 - 20 (chodzi powoli ale da się grać ^.^)
Kula World - Fps 30 - 35 ( bez ścinek i zamułek)
Jackos SkrobPro/JackFull S2 ROM WM6.5 21887 + Sense 2.5 + PLK + Overclock 806MHz

*

Offline pioterek2666

  • **
  • 167
  • Sprzęt: HD2 + Dell Axim x51v WM 6.5 E01 makuu +Ratoc CFU1U
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 10, 2010, 15:58:21 »
U mnie na dellu x51v działają:
-Gran turismo1 29-36fps bez fs, gra sie perfekcyjnie (tylko pad by sie przydał)
-Worms armagedon jw.
-Colin2 22-24fps na FS 3 już bardzo grywalne
-gta2 słabo grywalne nawet z FS ok 22-24fps czasem teżok27 a nawet 34 przy kościele (tylko)
-Panzer front działa wyśmienicie zawsze ok 40fps bez FS tylko znowu brak kilku klawiszy poniważ gra potrzebuje L1,L2,R1,R2 do komfortowego grania.

Nie działają:
-R4 ridge recer wysypuje od razu po wybraniu obrazu
-Gran turismo2 jw.


Kolego a jak masz ustawione w pliku .ini że masz taką dobrą wydajność? U mnie w x51v tak szybko gry nie chcą działać i męczę się z tymi ustawieniani od dłuższego czasu i żadnej poprawy nie widać.

*

Offline Bezimienny

  • **
  • 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Palladyn Innosa
  • Sprzęt: Nokia 5530xm
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 10, 2010, 17:24:40 »
Nic nie zmieniałem w pliku ini, jak zainstalowałem fpse tak go włączyłem i grałem, system na dellu mam wm6,1 od makuu A09, uruchomioną nakładke Wis bar advance, ok 27mb wolnego ramu oraz ustawione w opcjach zasilania proc na stałe podczas grania 624Mhz, aha dodam że w fpse mam wszystkie dzwięki pozciszane na maxa, w grach też osobno zciszam dzwięk . Może to też zależeć od wersji gier ja mam wszystkie w PAL, a co do ripowania to nierobie tego.

*

Offline poczesaniec1

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 13, 2010, 01:05:55 »
AKTUALIZUJE KTOŚ PIERWSZY POST? :-?
TyphooN CyanogenMod 7 RC4+ v3.0.1

*

Offline pioterek2666

  • **
  • 167
  • Sprzęt: HD2 + Dell Axim x51v WM 6.5 E01 makuu +Ratoc CFU1U
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 13, 2010, 11:51:50 »
Dell Axim x51v
- Rom WM6.1 A02 Dynamite
- Wolny Ram 32MB
- PagePool 4MB

Gry ripowane PocketISO - Normal Compression. (Czasem Video i kompresja Xa Streams do mp3) .

1. Tenchu 2 - (26-32 fps) przy frameskip 3 - gra się dość wygodnie czasami widać przycinanie ale jak na taką grę to działa bardzo dobrze.

2. Tenchu 1 - (48-60 fps w walce spada do 28-38) bez frameskip - no masakra dalej nie trzeba komentować !

3. Resident Evil 2 - (30-42 fps) bez frameskip - very fast and playbale! (Edit: Problem z Saveami - gra ich nie widzi mimo że na karcie są).

4. Dino Crisis 2 - (26-40-50-60 fps - na filmikach i w menu nieco zwalnia poza tym gra się jak na konsoli ) - dobra gra warta wrzucenia do pda.
 
5. Rollcage 2 - (18-23 fps) frameskip 2-3 - dość wymagająca gra jeśli chodzi o sprzęt - można pograć lecz brak dynamiki czasem odstrasza.

6. Medevil 1 - (22-32 fps) frameskip 3 - da się pograć mimo spowolnień.

7. Silent Hill 1 - (18-40 fps) bez frameskip - na filmikach rewelacja w grze bywa różnie wszystko zależne od liczby obiektów na ekranie.

8. Medal of Honor 1 - (16-23 fps) z frameskip na 3 - 30 fps mimo to słabo grywalne.

9. Alien Ressurection - (23-26 fps w walce spada do 22) frameskip 2 - da się pograć.

10. Soul Edge - (23-26 fps z frameskip 2 na 3 - 30 fps) - da się pograć choć wolę fs na 2 bo jest nieco dynamiczniejsza

11. Resident Evil 1 - (32-42 fps) bez frameskip - gra się idealnie jedynie na cutscenkach zwalnia (jest mały problem ponieważ w pewnym   momencie zaraz na początku postać dosłownie "traci głowę" i wygląda na to, że albo obraz zły albo kompresja coś pokiełbasiła - dalej da się grać ale denerwuje ten "efekt").
Edit: w wersji Pal niema kłopotów i save'y działają.

12. Porsche Challenge - (26-30 fps) bez frameskip - gra się niemal jak na konsoli a przy włączonym widoku z auta niema spowolnień i jest na stałe 28-30 fps

13. ATV Racer's - (18-23-26 fps) frameskip na 2-3 - da się pograć - gra podobna do Crasha.

14. Ridge Racer 1 (Oryginal-czy jakoś tak) - (28-33-45 fps) - jak na Sonce.

15. Aqua GT - ( Kwalifikacje 30-38 fps , wyścig 26-30 fps ) bez frameskip - gra się bardzo dobrze można włączyć frameskip bo nie spowalnia aż tak bardzo gry.

16. C-12 Final Resistance - (18-32 fps) frameskip 2-3 - ogólnie ujdzie.

17. Metal Gear Solid - (16-28 max 32 fps) frameskip też sie przydaje - o dziwo gra się dobrze mimo, że potrafi też nieźle zwolnić.

18. Syphon Filter 2 - (23- 30 fps) bez frameskip - można użyć tej opcji pograć się da.

19. Gran Turismo 1 (wiem, że już było ale mam ochotę podzielić się wrażeniami z mojego sprzętu) - (23-32 fps) bez frameskip - gra się bardzo dobrze ale jak jest za dużo "złomu" na drodze to potrafi uprzykrzyć płynną rozgrywkę. Poza tym niema się już czego czepiać w tej świetnej grze - może trochę grafiki od której się odzwyczailiśmy???

20. Duke Nukem - Time Too Kill (22-30 fps) bez frameskip choć użyć można - da się pograć o ile niema za dużo chrząkających świń ze spluwami na ekranie. ( MSI BGP 100 by się przydał - ach te braki w klawiszach Axima!).

21. Syphon Filter 1 - (14-30) frameskip 3-4 - na upartego ale za szybko to się niepogra.

22. Hogs of War (22-26-40) frameskip może być włączony - zaskakująco dobrze działa (poza pewnymi wyjątkami kiedy zacina) i są problemy ze stabilnością bo fpsece się wysypuje czasem.

23. Need For Speed II (22-28 fps) frameskip - 1 - bardzo grywalne.

24. Dino Crisis 1 - (20-26 fps) bez frameskip (włączenie dużo niedaje) - można grać ale to już nie to samo co dwójka. (potrafi się wysypywać do windy - niestabilne). 

25. Wipeout 3 - (22-28 do 32 bez dźwięku fps) frameskip - 1 - grywalne i liczba klatek nieprzeszkadza (poza wrażeniem progu grywalności - 30 klatek) to jest płynna ale przecież  można to  wyłączyć i się nieprzejmować, że kilka brakuje.

26. Gran Turismo 2 - (20-27 fps max tam 30 w wyścigu) bez frameskip - ogólnie od biedy ujdzie (chodzi gorzej niż 1) wszystko zależy od ilości złomu która aktualnie jeździ po ekranie. Jak się komuś spodoba to napewno uzna inaczej.
Edit: Po podkręceniu jest zdecydowanie lepiej i momentami działa tak dobrze jak GT1.

27. Resident Evil 3 - (30-42 fps) bez frameskip - gra się jak na konsoli i savey działają.

28. Tekken 2 - (25-26 fps) frameskip 3 - grywalne.

29. Crash Team Racing -(22-28 fps) bez frameskip z fs-3 30 fps - grywalność na dobrym poziomie.

30. Twisted Metal 3 - (30-40 fps )bez frameskip - komentarz sam się nasuwa.

31. Air Race - (30-42 fps) bez frameskip - w pełni grywalne i płynne.

32. MechWarior 2 - (45-51 fps) bez frameskip - jak na konsoli.

33. Legancy Of Kain: Soul Reaver (14-20-32 fps) frameskip 2-3 - szczerze mówiąc dość sceptycznie podchodziłem do tej gry ale kiedy ją odpaliłem aż niemogłem uwierzyć, że tak dobrze działa! 14fps to tylko na przerywnikach filmowych się zdarza bo w walce jest 22-30 fps!! Działa znakomicie a to świetna gra!!  (niedługo zamieszczę filmik z tej gry ).

34. Fast Future Racer - (41-50 fps) bez frameskip - bardzo dynamiczna i w pełni grywalna!

35. Crime Killer - (26-36 fps) frameskip 3 - nawet bez fs działa bardzo płynnie a włączenie nie daje się odczuć jako "przycinanie"-zresztą każdy kto używa tej opcji wie o co biega. Co do działania samej gry niemam zastrzeżeń działa świetnie nawet z dźwiękiem.

36. Covert Ops -(27-39 fps) bez frameskip - świetne Ation Adventure w pełni działające na Aximie.

37. Tom Rider 5 - (15-22-40 fps) bez frameskip - z fs na 4-5 w ''cięższych'' scenach niespada poniżej 26 fps. Sam frameskip niedokucza aż tak bardzo jak w innych grach. Ogólnie gra się bardzo dobrze (pad rekomendowany). Czasami jest tak szybko jak na przeportowanej jedynce na WinMobile.

38. Crash Bandicot - (26-34 fps) bez frameskip - gra się bardzo dobrze a z frameskipem niemal jak na konsoli.

39. Medevil 2 - (20-32 fps ) bez frameskip (z fs na 3 jest 25-40 fps) - gra się podobnie jak w jedynkę - raz lepiej, raz gorzej, raz szybko, raz wolno (wymagająca gra).Da się na Aximie pograć-najlepiej podkręconym. 

40. Advan Racing - (28-35-40 fps) bez frameskip - świetnie wyglądająca i w pełni działająca ścigałka na Aximie!

41. GTA 1 - (30-53 fps) bez frameskip - gra się jak na konsoli.

42. Gulity Gear - (36-50 fps) bez frameskip - bardzo fajna bijatyka (równie znana co seria Tekken) w pełni działająca na Aximie.

43. Army Men 3D - (30-40 fps) bez frameskip - I wojnę na Aximie też się wygra. Polecam.

44. Ridge Racer Revolution - (30-40 fps) bez frameskip - działa idealnie czasami aż za szybko (ma nieco ładniejszą grafikę niż poprzednia wersja).

45. A1 Racing - (30-36 fps) bez frameskip - kolejna fajna ścigałka z którą Axim radzi sobie bardzo dobrze.

46. Ace Combat 2 - (40-50 fps) bez frameskip- i możemy polatać Aximem jak w HawX na PC.

47. WipeoutXL - (36-45 fps) bez frameskip - działa idealnie.

48. RTL SkiSpringen 2002 - (33-45 fps) frameskip 2 - Jedyny symulator skoków narciarskich jaki został wydany na psx-a. Działa rewelacyjnie na Aximie - możemy sobie polatać jak Małysz... (czytałem kiedyś, że ktoś narzekał na brak skoków na PPC - teraz dzięki emulatorowi je ma!).

49. Twisted Metal 4 - (24-38 fps) bez frameskip - z frameskip 2-3 (26-42 fps) - dobra grywalność.

50. Sports Car Supreme GT - (40-50-60 fps) bez frameskip - z podkręceniem momentami 60 fps! Dobra samochodówka rewelacyjnie działa na Aximie.

51. 007 The World Is Not Enough - (24-42 fps) frameskip 3 - da się pograć (momentami bardzo szybko działa).

52. Parasite Eve 1 - (50-60 fps ) bez frameskip - bez dźwięku w zasadzie przez większość gry pełna prędkość działania.

53.Quake 2 -(20-30 fps) frameskip 5-6 -bez dźwięku - można powiedzieć że gra jest płynna w działaniu i można przywyknąć do tymczasowych spowolnień (takie 3+).


   Dodam tylko że wszystkie te gry uruchamiam na gfx driver - 3 czyli LFB VGA! z włączonym dźwiękiem - edit: choć bywają wyjątki ale wtedy info jest (na innych ustawieniach edit: czyli gfx - gry działają wolniej). Hmm twórcy mogliby poprawić buga z przechodzeniem do trybu portrait ponieważ cała skórka znika a obraz jest nienaturalnie rozciągniety i przy wyłączaniu pozostaje albo SR albo ślepe trafianie w guzik od wyłączania.
Edit: Z wyłączonym dźwiękiem w niektórych grach przybywa po kilka klatek.
Edit: Zmieniłem wartość "CDCacheSize=8192" i jest mała poprawa w działaniu.
Edit: Pocket Hack Master L-19 N-6 A-1 LCD_26-1 to daje 741Mhz i w GT1 30-36 fps bez fs (wyłączyłem także Autospeed)


Edit: Postaram się wciąż aktualizować ten post i w miarę możliwości dodawać nowe tytuły
Edit: Wywaliłem filmy jakby ktoś potrzebował to pisać na pw to podam linki.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2010, 21:32:16 wysłana przez pioterek2666 »

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: FpseCE - Testy Gier | Lista kompatybilności | Porady
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 15, 2010, 18:30:05 »
No powrót do portrait faktycznie szwankuje - ja np. muszę restartować PDA :E