HELP !!!! Problem z ActiveSync

  • 13 Odpowiedzi
  • 17117 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jawer1

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch
HELP !!!! Problem z ActiveSync
« dnia: Kwiecień 01, 2008, 22:14:17 »
Witam

Dziś dołączyłem do grona szczęśliwców posiadających HTC Touch, ...ale nie do końca.
Mam problem z połączeniem z laptopem poprzez  ActiveSync 4.5
Po podłączeniu do port USB, następuje długie łączenie ActiveSynca a następnie komunikat.

"Program ActiveSync nie może się połączyć z urządzeniem z systemem Windows Mobile..."

Potem wg zaleceń robię skanowanie na którym zaleca daje dwa wyniki:


   Nie można uzyskać adresu IP urządzenia. Aby uzyskać aktualne rozwiązania najczęstszych problemów związanych z adresami IP,
   kliknij poniższe łącze:
   http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=65461
    --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
   Nie można ustanowić połączenia między komputerem i urządzeniem. Aby uzyskać aktualne rozwiązania najczęstszych problemów związanych
   z połączeniami, kliknij poniższe łącze:
   http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=65257
   --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
   Nie znaleziono żadnych dodatkowych znanych problemów.
   W przypadku dalszego występowania problemów wyślij wyniki do firmy Microsoft, aby pomóc w ulepszeniu przyszłych wersji.
 

Pierwszy link dotyczy usługi DHCP - na laptopie mam i miałem włączoną.
Drugi dotyczy dwóch checkbox-ów w ASync. Jeden na laptopie, a drugi na PDA. Oczywiście oby dwa mam włączone.
I nadal przysłowiowa DUPA :mad:

Soft PDA - 2.20.405.1B WWE.
OS na laptopie to WIN XP Prof z aktualizacjami.

Dodam jeszcze, że palm podłączony do laptopa kumpla, bezproblemowo się  podłączył poprzez tą samą wersją ActiveSynca.
Kombinowałem już na różne strony: zrobiłem hard reset na PDA, przeinstalowałem AS itp. Niestety nadal nic. Re-instalacja OS-a na laptopie nie wchodzi w rachubę.

Może macie jakiś pomysł.
 
Pozdrawiam

*

Offline Omega90

  • ****
  • 736
  • Sprzęt: loox n560,HTC Blue Angel,Dell Axim x50v,HP ipa3870
Odp: HELP !!!! Problem z ActiveSync
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2008, 22:20:32 »
A masz jakiegoś firewalla, antywirusa? Czasem on blokuje ;)
fsc pocket loox n560, HTC Blue Angel

*

Offline jawer1

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch
Odp: HELP !!!! Problem z ActiveSync
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2008, 23:40:33 »
Niestety nadal dupa

Wyłączyłem to co miałem: zaporę Windows i antyvir eTrust.
Nadal to samo.

U mojej żony na laptopie się łączy, ale wtedy WIFI na moment przestaje działać ( to normalne?)


Jak już się połączyłem z laptopem żony, to chciałem zrobić upgrade romu na wersję 2.20.456.31B_WM6.1_ELF.
Niestety po pierwszym resecie i 2% postępu następuje reset PDA, a na ekranie laptopa pojawia się:
 
ERROR [270]
The image file is corupted. Please check your Update Utility.

Całe szczęście po tej operacji PDa się normalnie odpala ze starym romem.

Cholera co troche to same kłopoty. Poradźcie coś.
 

*

Offline woof

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie
Odp: HELP !!!! Problem z ActiveSync
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2008, 09:11:09 »
zdjeles cid locka?

*

Offline jawer1

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch
Odp: HELP !!!! Problem z ActiveSync
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2008, 18:51:09 »
Witam

z ostatnim problemem już sobie poradziłem (poprzez lapa mojej żony - tam active sync działa), i mam już nowy ROM.
Nadal jedna mam problem z pierwszego posta - brak połączenia przez ActiveSync z mojego lapa.
ps. wszystkie zapory i antywirusy wyłączone (usługi w rejestrach też wyłączyłem).
Może macie jeszcze jakieś sugestie.

Pozdrawiam


*

Offline eRIZ

  • 8
    • eRIZ's homepage
  • Sprzęt: Siemens M55, Siemens S65, HTC Hermes (HERM 300)
Odp: HELP !!!! Problem z ActiveSync
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2008, 21:38:25 »
Odgrzewam troszkę, ale miałem jakiś tydzień temu podobny problem.

Sprawdź, czy masz włączoną usługę klient DHCP, bez tego nie ruszy.

*

Offline mickanovi

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HELP !!!! Problem z ActiveSync
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 14, 2008, 20:32:50 »
Trafiłem na ten (odgrzany niedawno) wątek, gdyż mam problem z moją Toshibą g900. Wygląda on podobnie jak opisany na początku przez jawer1.
Wykluczyłem problemy z systemem PCta podłączając starą SPV c500 - ta śmiga, że aż miło (przy okazji sflashowałem ją na WM6.1   B) ). Wniosek - problem po stronie PPC - tylko gdzie? Dodam, że usunąłem stare powiązania z AS w PPC.

Obecnie Samsung Omnia i TOSHIBA G900 a w samochodzie ZENEC nc2010 (na WIN CE 5.0 - do rozgryzienia). Awaryjnie SPV C500 z WM6.1 ENG. Wcześniej SPV c600 i HTC Wizard

Odp: HELP !!!! Problem z ActiveSync
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2009, 22:09:05 »
odgrzewam temat mam to samo, tylko że wcześniej działał na moim PC a dzisiaj to co u kolegi z pierwszego posta i to samo na laptopie, a też dzaiałał, kilka razy reset PC i PPC i nic to samo

*

notosiup

Odp: HELP !!!! Problem z ActiveSync
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2009, 12:29:59 »
ja też tak miałem po wgraniu actie sync 4.5 Odinstalowałem i zainstalowałem starszego, który był na dołączonej do htc płycie i teraz działa bez problemu.

*

Offline bobo313

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp 6340, compaq 3970, hx 4700
Odp: HELP !!!! Problem z ActiveSync
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2009, 11:48:58 »
Trochę ogrzeję znowu, ale mam rozwiązanie. Trzeba prawym na "Mój komputer" i "Zarządzaj". Na dole na tej liście po lewej na dole jest "Usługi i Aplikacje". Klikacie i później w "Usługi" i jest "Klient DHCP". Klikacie prawym i tam jest "Uruchom". Jeśli nie da się kliknąć to "Uruchom ponownie" i powinno być dobrze.

Odp: HELP !!!! Problem z ActiveSync
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 16, 2009, 17:57:49 »
ja tal robie i nic. pokazuje mi sie taki komunikat i nie wiem co dalej

*

Offline bobo313

  • ***
  • 271
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp 6340, compaq 3970, hx 4700
Odp: HELP !!!! Problem z ActiveSync
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 16, 2009, 21:46:45 »
Ale musisz uruchomić ponownie klient dhcp. Ja na początku robiłem uruchom ponownie serwer dhcp. Może ty też. a jak ci wyskoczy ten komunikat to kliknij ok i tam pojawi sie nowe okno i wtedy dalej i skanuj. i napisz co ci tam wykaże.



ps przypominam ze musisz miec activesync 4.5 aby sie zsynchronizowac z wm 6.0 i 6.1. Jak nie wiesz jaki masz to wejdz w activesync na gorze masz "pomoc" i na tej liscie na dole masz microsoft activesync -informacje i tam masz swoja wersje. jak masz jakas starsza to wejdz w google i znajdz sobie.

Odp: HELP !!!! Problem z ActiveSync
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 17, 2009, 16:29:22 »
robilem wszystko tak jak jest napisane na forum. mam activesynca 4.5. takie cos mi sie pokazuje po przesnakowaniu

Edit: juz rozwiazalem problem. weszlem w ustawienia->polaczenia->USB do komputera PC i odznaczylem zaawansowane funkcje sieci i to pomoglo
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2009, 17:25:04 wysłana przez kicek2000 »

Odp: HELP !!!! Problem z ActiveSync
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 08, 2011, 13:39:24 »
Mam identyczny problem.
Tylko nie mogę znaleść tej ścieżki :
ustawienia->polaczenia->USB do komputera PC i odznaczylem zaawansowane funkcje sieci i to pomoglo

To jest ścieżka w ActiveSync ?? Panelu sterowania czy gdzie ??
Mógłby ktoś mi wytłumaczyć bo ja odczuwam wrażenie że jestem ślepy ;)

Aha już wiem !!
Ale jestem ciemny to przecież ścieżka którą szukamy na fonie tylko jest jeden problem bo ja mam hd2...i nie ma "zaawansowanych funkcji sieci".

Sory że piszę w tym dziale ale problem ten sam a w dziale z HD2 nikt nie odpisuje ;(
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2011, 13:44:43 wysłana przez Przemoo »