CZCIONKI! POTRZEBNA SZYBKA ODPOWIEDŹ...

  • 17 Odpowiedzi
  • 4733 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CZCIONKI! POTRZEBNA SZYBKA ODPOWIEDŹ...
« dnia: Luty 19, 2006, 16:25:38 »
http://www.ckmedia.pl/~jankomuzykant/palm/pofonts/pofonts.htm sciągnełęm te czcionki jednak nie moge ich zainstalowac.... instrukcja instalacji "Aby zainstalować czcionkę należy kliknąć w obrazek, po czym wybrać opcję „Zapisz”. Czcionkę zamieszczamy w wybranym miejscu, a następnie rozpakowujemy ją i instalujemy zgodnie z metodą dla danego urządzenia."

Wiem że głupie pytanie ale muszę wiedzieć:) z góry dziekuję

Problem niemajlże rozwiązany..zainstalowałem ubooka b dobry jest tylko niektórych znaków np Ł Ą i kilku innych nie ma znaczy sa ale jakies głupie małe cyferki:) co mam zrobic?

*

lucass

CZCIONKI! POTRZEBNA SZYBKA ODPOWIEDŹ...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2006, 08:23:25 »
mhm....ja miałem wszystkie znaki..... a w ustawieniach, fonts zmieniłes na czcionke która zassałes ze strony jankomuzykanta? a fonty rozpakowałes z zipa i wrzuciłes do katalogu windows?

CZCIONKI! POTRZEBNA SZYBKA ODPOWIEDŹ...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2006, 08:58:29 »
Zzipowane wtsawilem do fonta, do windowsa nie kopiowalem sprobuje...

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
CZCIONKI! POTRZEBNA SZYBKA ODPOWIEDŹ...
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2006, 09:32:22 »
Wrzcuc czcionki do katalogu Windows/Fonts

CZCIONKI! POTRZEBNA SZYBKA ODPOWIEDŹ...
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2006, 13:40:03 »
@up

tyle że w katalogu Windows nie mam folderu fonts:( mam Siemensa SX45 z jak jest napisane w danych ma Windowsa CE 3.0 jednak ktos na forum powiedzial ze mam PPC2000:)

*

lucass

CZCIONKI! POTRZEBNA SZYBKA ODPOWIEDŹ...
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2006, 18:04:50 »
rozpakuj je i wrzuc do katalogu windows....i tylko tyle, nie tworz folderu fonts, tylko rozpakowane czcionki przekopiuj tam za pomoca ActiveSync.

*

lucass

CZCIONKI! POTRZEBNA SZYBKA ODPOWIEDŹ...
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2006, 18:07:10 »
Program uBook do wyswietlania tekstu korzysta domyslnie z jednej z wymienionych czcionek: Times, Arial lub Courier. O ile do wyswietlania dokumentow napisanych w jezykach zachodnioeuropejskich czcionki te sa w zupelnosci wystarczajace, to w przypadku jezyka polskiego pojawiaja sie klopoty z "ogonkami". Ponizej podany jest sposob, jak mozna rozwiazac te problemy:

1. W sekcji "Goodies --> Language Support" w dziale "Download" w katalogu produktu uBook na stronie http://www.gowerpoint.com, znajdujemy odnosnik "Polish" i klikamy na link "PIFFontsTTF". Po chwili zostajemy przeniesieni na strone z czcionkami, ktore mozna pobrac klikajac na link na samej gorze tej strony. Mozliwe jest rowniez pobranie kazdej czcionki z osobna, jezeli klikniemy w jedna z probek tekstu, ktore widoczne sa pod naglowkiem "instalujemy".

2. Po zapisaniu pliku z jedna lub kilkoma wybranymi przez nas czcionkami na dysku komputera, kopiujemy plik/i do folderu"\Windows\Fonts" w naszym palmtopie. Pozostaje jeszcze skonfigurowanie uBook'a tak, aby wyswietlal tekst przy uzyciu skopiowanej przez nas czcionki.

3. Uruchamiamy program uBook i klikamy ikone "-?-" (glowne menu programu), a nastepnie pozycje "Options..." Nastepnie wybieramy opcje "Fonts", ktora znajduje sie na samej gorze sekcji "Content".

4. W podmenu "Default Font" klikamy na ikonke ze strzalka, wyswietla sie okno dialogowe z czcionkami systemowymi oraz czcionka/ami, ktore znajduja sie w folderze "\Windows\Fonts". Wybieramy czcionke, ktora chcemy zainstalowac i naciskamy przycisk "OK".

5. Po pomyslnym zaladowaniu nowej czcionki mozemy znalezc jej nazwe w podmenu "Default Font". Nazwa czcionki wyswietlona jest w rozmiarze, w jakim bedzie ona uzyta w tekscie.  Rozmiar ten mozemy zmienic, wybierajac podmenu "Default Size", znajdujace sie zaraz ponizej "Default Font". Mozemy w przyszlosci odinstalowac wybrana przez nas czcionke, klikajac na nazwe innej z wyswietlonych czcionek, a nastepnie w ikonke "usun" (x w kwadracie), ktora znajduje sie po prawej stronie nazwy czcionki, ktora chcemy usunac.

CZCIONKI! POTRZEBNA SZYBKA ODPOWIEDŹ...
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2006, 08:50:47 »
dzieki:* wszysko dziala

CZCIONKI! POTRZEBNA SZYBKA ODPOWIEDŹ...
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2006, 00:42:00 »
A ja nie potrafię sobie poradzić z poprawnym czytaniem polskich znaków w dokumentach PDF. Albo krzaczki albo brak znaku i pozostałe litery połączone.

Palmax + ubook

*

lucass

CZCIONKI! POTRZEBNA SZYBKA ODPOWIEDŹ...
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 25, 2006, 08:08:53 »
no jak udało ci sie ubook otworzyc PDF to gratulacje...mi sie jeszcze nigdy to nie udało... :P bo chyba sie nie da :P

http://www.gowerpoint.com/uBook_main.html

jak tego dokonałeś :P?

CZCIONKI! POTRZEBNA SZYBKA ODPOWIEDŹ...
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 25, 2006, 10:27:52 »
Jak się nie da jak się da !!!
Najzwyczajniej pokazuje je w spisie , robisz klik i już się otwiera.  :lol:

*

Offline Bobix

  • **
  • 124
CZCIONKI! POTRZEBNA SZYBKA ODPOWIEDŹ...
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 10, 2006, 16:26:16 »
a u mnie nie chce działać... :-( załadowałem trzcionki, wszystko gra ale i tak nie mam pl znaków. wypróbowałem wszystkie 4 które są na tej stronie. czy ktoś może mi pomóc? palmtop to wizard

*

lucass

CZCIONKI! POTRZEBNA SZYBKA ODPOWIEDŹ...
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 10, 2006, 18:12:13 »
gdzie nie masz czcionek ?w ubook ? przeczytałes instrukcje w moim poscie kilka postów wyzej ?

*

Offline Bobix

  • **
  • 124
CZCIONKI! POTRZEBNA SZYBKA ODPOWIEDŹ...
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 11, 2006, 12:36:53 »
TAK. zrobiłem właśnie tak jak w tej instrukcji. na dodatek teraz w PIE mam na niektórych stronach zmienioną trzcionkę (tak jak wczytałem w uBooku) i tam wszystkie polskie znaki widać. nie mogę teraz wywalić tych plików z trzcionkami (pliki sa używane przez jakąś aplikację)

Próbowałem też z MobiPocket readerem i mam to samo...

*

Offline xoen

  • *****
  • 1236
CZCIONKI! POTRZEBNA SZYBKA ODPOWIEDŹ...
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 16, 2006, 20:57:38 »
używam mbkeyboard,ubooka, przegrałem z peceta tahomę do pocketa i polskie czcionki są.
,

metoda:
przegrywamy z katalogu windows/fonts czcionkę, dobrym pomysłem jest tahoma, przegrywamy to żywcem do pocketa do katalogu windows/fonts(lub windows, choć tego nie wiem na pewno). instalujemy ubooka.
odpalamy ubooka, włazimy w opcje, na ostatniej stronie klikamy "enter advanced mode", po czym na 2giej stronie tego, co wyskoczy szukamy znów "default font, są tam czcionki systemowe i inne, jest też hm strzałka w kółku na końcu listy, klikamy to, wyskoczy okienko z listą klikamy tahoma,ok, odpalamy knigę.

dodatkowo nie wiem czy ma jakieś znaczenie ustawienie polish w regional settings, ale na pewno nie zaszkodzi, jeśli nie pomoże...

polecam mbkeyboard jako wspomożenie całości, btw(jeśli ruszy na wm2000)...

*

Offline cynik

  • ****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
  • Voerboer
  • Sprzęt: Loox 720, SE K750
CZCIONKI! POTRZEBNA SZYBKA ODPOWIEDŹ...
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 30, 2006, 16:23:35 »
Sluchajcie tez mam problem z czcionka tylko nieco inny. Mianowicie parszywie rozmazane litery mam, wczesniej tak nie bylo, po hardresecie sie tak porobilo. dzieje sie tak przy kazdej wielkosci, ale te optymalne czyli np. 12tka to juz dramat jest, jakbym przez mleczna szybe patrzyl. Kombinuje z roznymi ustawieniami, kontrastem itp. i nic. Ktos mial taki problem?

*

Offline xoen

  • *****
  • 1236
CZCIONKI! POTRZEBNA SZYBKA ODPOWIEDŹ...
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 30, 2006, 17:55:27 »
rgb rgbx i pewnie masz ichni cleartype włączony w ubooku, rozwiń opcje i szukaj... daj sobie z pół godziny.. albo wywal to w cholere i jeszcze raz od nowa...

hmm update: wybrałeś inną czcionkę niż niewygładzana może, mialem tkai motyw gdy zmieniłem z zwykłej tahomy na hm jakąś inną czcionkę..

zwróć uwagę na screenie wyżej w opcjach jedną rzecz: jedne czcionki są wygładzone(co jest pomyłką imho w ubuuku), inne są ostre, wybierz ostrą i sprawdź.

*

Offline cynik

  • ****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
  • Voerboer
  • Sprzęt: Loox 720, SE K750
CZCIONKI! POTRZEBNA SZYBKA ODPOWIEDŹ...
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 01, 2006, 01:19:46 »
Ale ja wybieram tylko te ze strony Janka... No nic, jak wytrzezwieje to powalcze z malym ekranem, teraz ledwo obsluguje duzy hyh.