Casio E-15 i polskie znaki w ebookach - da się?

  • 11 Odpowiedzi
  • 2526 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Casio E-15 i polskie znaki w ebookach - da się?
« dnia: Czerwiec 29, 2006, 00:21:15 »
Witam.
Mam w/w ustrojstwo i nie mogę zmusić go do wyświetlania polskich znaków w ebookach. Zainstalowałem uBook 9e, nawet udało mi się go spolszczyć, chociaż bez polskich znaków. Robię wszystko wg pomocy na stronie uBooka. Z jedną różnicą: kiedy kopiuję czcionki .ttf do palmtopa, następuje konwersja na .fnt. Może to dlatego... Czy to urządzenie w ogóle w jakimkolwiek programie potrafi pokazać polskie znaki w ebookach? Dzięki z góry. Nie bardzo wiem, co mógłbym jeszcze zrobić.
 
[EDIT]
Z ostatniej chwili: po ominięciu konwersji uBook zobaczył polskie czcionki. Niestety, zamiast ś wrzuca w tekstach Ź  :surprised: . MobiPocketReader wyświetla wszystko OK. Szkoda, uBook mi się bardziej podoba, no ale trudno, mam go dość.

*

Offline xoen

  • *****
  • 1236
Casio E-15 i polskie znaki w ebookach - da się?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2006, 19:46:50 »
font edytor dla ppc i podmień wedle windowsowego ułożenia... lub po prostu przegraj jakąś polską czcionkę z peceta do pocketa, po activesync do katalogu windows/fonts. w ubooku spróbuj wybrać tą nową czcionkę...

jaki tam jest system?

*

lucass

Casio E-15 i polskie znaki w ebookach - da się?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2006, 21:19:03 »
chyba WinCE jakis... i moze byc problem...poczytaj tutaj :

http://palmtop.pl/forum/viewtopic.php?t=7052

Casio E-15 i polskie znaki w ebookach - da się?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 29, 2006, 23:02:44 »
Tak, WinCE 2.11  ;)  Wiem, staroć, dopiero sobie go sprawiłem. Mój pierwszy palmtop. Chciałem coś właśnie głównie do ebooków. Wyświetlacz 16 odcieni szarości świetnie się do tego nadaje, a i baterii nie wcina tak szybko. Póki co zauważyłem, że najwięcej zużywa transfer IrDA, ale to żadna nowość. Jak pisałem wcześniej, MobiPocketReader działa świetnie i daje się wyświetlić na FullScreen, a to mi wystarcza. Nie chce mi się użerać z uBookiem, szkoda czasu. Wolę sobie poczytać. ;) Próbowałem zresztą kilku czcionek (Tahoma, Georgia, Verdana) oczywiście PL i działo się to samo. MPR wyświetla wszystkie prawidłowo.
Dzięki za zainteresowanie problemami początkującego ze starociem ;)

*

Offline xoen

  • *****
  • 1236
Casio E-15 i polskie znaki w ebookach - da się?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 29, 2006, 23:15:23 »
irdę wyłączaj, jeśli tylko możesz..ale to banał.

te czcionki mnie intrygują, po dodaniu fonta rozumiem ze możesz wybrać go w ubooku?
wrzuć isilo na pocketa, to dobry program.

*

lucass

Casio E-15 i polskie znaki w ebookach - da się?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 29, 2006, 23:15:52 »
po pierwsze fonty od Janko Muzykanta, potem bezposrednio je wrzucic i w activesync konwersje wyłaczyc ... i najlepiej wersje beta 8...chyba ze juz kupiłes 9 :P ja czytam Wordsmithem, MobiPocket Reader w telefonie, nie masz jak korekty robic w MPR, a w wordsmith mozna..... do ebooków najlepiej sony clie z Hires jakis ... albo tungsten T ( mam i uwazam ze cudo :P ) jakbys miał jakies pytania to mow, ale na WinCe to słabo sie znam... na PPc zreszta tez... na ebookach troche lepiej :P

*

Offline xoen

  • *****
  • 1236
Casio E-15 i polskie znaki w ebookach - da się?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2006, 00:00:21 »
http://www.ckmedia.pl/~jankomuzykant/palm/ubook/ubook.htm .. u mnie to nie zadziałało z tego, co pamiętam, ale może coś pomieszałem.. generalnie sprawdź menu start zakładka settings i tam system i regional settings, zdaję sobie sprawę, ze to może być gdzie indziej i może nie być polish, ale jakoś mam wrażenie, że na wm03 to podstawa polskich czcionek( może zmienia też mapowanie klawiszy, nie mam pojęcia, możnaby też znaleźć program do podmiany czcionki systemowej( rejestr prawdopodobnie), wtedy może na tej podmienionej systemowej reader wreszcie zadziała...

luźne myśli,

inne wyjście, które MOŻE pomóc, pod warunkiem, że istnieje wersja na ten system:
mbkeyboard bodajże. darmowy, warto sprawdzić, chyba dodaje własne czcionki.... mogę się mylić...daj znać, jak sobie poradziłeś, bo taki pocket monochrom byłby wybawieniem czasem(widocznośc tekstu jest lepsza od kolorowego, prawda?)...

Casio E-15 i polskie znaki w ebookach - da się?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 30, 2006, 00:38:46 »
xoen:
Cytuj
może nie być polish

Jakbyś zgadł  ]:> nie ma polish   :))
Cytuj
na wm03 to podstawa polskich czcionek

Ale nie na WinCE 2.11  ]:>
Cytuj
http://www.ckmedia.pl/~jankomuzykant/palm/ubook/ubook.htm

Byłem na tej stronie, ale już po zrobieniu MPR. Szczerze mówiąc, nie chciało mi się już walczyć z uBookiem, skoro miałem już działające rozwiązanie. Oprócz Verdany mam jeszcze Georgię i Tahomę ze strony uBooka. Przydały się do MPR.
Cytuj
widocznośc tekstu jest lepsza od kolorowego, prawda?

I nie męczy tak oczu łagodne, niebieskie podświetlenie  :proud:
Cytuj
po dodaniu fonta rozumiem ze możesz wybrać go w ubooku?

Jak najbardziej. Działa prawie idealnie ("prawie" robi wielką różnicę  :)) ). Jak pisałem wyżej, zamienia tylko ś na Ź . ;)
Cytuj
daj znać, jak sobie poradziłeś

Używam MPR i jest OK. Tak BTW: uBook odpala się bardzo długo, a MPR praktycznie startuje "od kopa" ;). Jeszcze jeden plus dla niego.

lucass:
Cytuj
nie masz jak korekty robic w MPR

Zawsze mogę robić na kompie, ale raczej nie mam takiej potrzeby
Cytuj
do ebooków najlepiej sony clie z Hires jakis ... albo tungsten T ( mam i uwazam ze cudo

Niewątpliwie, ale są nieco za drogie jak tylko do ebooków. Poza tym chyba mają kolor? Nie chciałem koloru. Baterie dłużej chodzą. E-15 ma 240x320. Starczy. Póki co czytam i ... jestem zadowolony z zakupu.  ;)


Naprawdę jestem zobowiązany za porady, ale przyszły wtedy, kiedy problem udało mi się rozwiązać. Te programy, co podaliście... Może są fajne, może je wypróbuję, jeśli MPR się zacznie chrzanić na jakimś ebooku. Miałem tak kiedyś na Nokii 6600 z HandyBookiem. Musiałem przejść na eBook Readera.

Jeszcze raz DZIĘKI  :D  :D  :D  :D
Problem rozwiązany, temat do zamknięcia (no chyba, że nie)  :mysli:  :P

*

Offline xoen

  • *****
  • 1236
Casio E-15 i polskie znaki w ebookach - da się?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 30, 2006, 11:20:26 »
brawo, poradziłeś sobie na własny sposób, pewnie niebawem to ty będziesz dawał rady, świetnie, działasz i to się liczy,

pozdrawiam :).

Casio E-15 i polskie znaki w ebookach - da się?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 30, 2006, 14:43:06 »
Miałem już nie pisać, ale... zaciekawił mnie ten uBook. Wszyscy go tak polecają. Ja mam tylko wersję 0.9 (ze strony producenta), a tutaj piszecie o wersji 0.8. Szukałem po necie i nie mogę jej znaleźć. Skąd ją wziąć?

*

Offline xoen

  • *****
  • 1236
Casio E-15 i polskie znaki w ebookach - da się?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 30, 2006, 17:59:36 »
u, ciężka sprawa...jak znajdę w wolnej chwili, dam znać..

Casio E-15 i polskie znaki w ebookach - da się?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 30, 2006, 19:57:19 »
Dzięki, już nie trzeba. Znalazłem. To samo co z wersją 0.9. Lipa. No cóż, pozostaje sprawdzony MPR. Pozdro!