Sony Reader PRS-500

  • 9 Odpowiedzi
  • 10561 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sony Reader PRS-500
« dnia: Maj 21, 2007, 21:19:57 »
Parę miesiecy temu było pisane http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=11997    . Czekałem, aż ta zabawka pojawi się u nas. Niestety mineło ponad pół roku, a urządzenie chyba ciągle jest sprzedawane tylko w USA. To jakaś dziwna polityka firmy Sony. Postanowiłem sobie urządzenie sprowadzić ze Stanów i tak od kilku dni jestem szczęsliwym posiadaczem. Cały czas miałem obawy czy uda się jakoś zainstalować polskie czcionki, zaryzykowałem i nie żałuję. Inastalacja polskich czcionek nie jest zbyt skomplikowana, dzięki programom rosyjskich entuzjastów Sony Readera. Jeżeli, ktoś ma taką możliwość, niech kupuje, a na pewno nie będzie żałował. Czytanie jest bardziej wygodne niż na POcket PC, no i wbrew moim obawom są polskie literki :)

*

lucass

Odp: Sony Reader PRS-500
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2007, 22:04:26 »
jakies screeny? cena?

*

Offline Sainti

  • ***
  • 389
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój sieciowy kącik
  • Sprzęt: HTC Mozart
Odp: Sony Reader PRS-500
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2007, 22:34:47 »
Cena producenta to 350$, na ebayu ceny zaczynają się od 250$ i dochodzą do 400$. Jak dla mnie troszeczkę za drogo. Tutaj jest ładnie pokazane urządzenie, ale chętnie zobaczę realne fotki (z jakimś porównaniem wielkości, bo takiego nie mogę znaleźć).

Ja mam pytanie o czytelność tego ekranu w warunkach silnego oświetlenia oraz jego niedostatku i o obsługę formatów "edytowalnych" (txt, doc, rtf).

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sony Reader PRS-500
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2007, 01:56:11 »
Jak dla mnie jest trochę za duży, wystarczyłby mi ekran o wielkości 4 cali. Ale ogólnie fajny gadżet :)

Odp: Sony Reader PRS-500
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2007, 19:45:04 »
Co do ceny to na Ebayu za 250 dolarów nigdy nie spotkałem, a sprawdzałem dosyć często. Na początku ceny osiągały około 700 dolarów, teraz około 420 ( razem ze stacja dokującą). Ja kupiłem bez stacji. Mój całkowity koszt to 349,90+25 podatek+16 przesyłka. Razem około 390 dolarów. Zastrzegam jednak, że urządzenie kupił mi w Stanach kolega który tam mieszka na stałe (kupił w sklepie- nie na ebayu). Co do edycji plików, to nie ma takiej mozliwości na samym urządzeniu. Czytnik czyta pliki txt,doc, rtf, pdf. Jednak posiadane pliki najlepiej przerobić ( czas przeróbki jednego ebooka około 0,5 minuty) na programie bookdesigner. Za pomocą jednej z zakładek przerabiamy pliczek na format Sony Readera (lrf), tak jest najlepiej i najczytelniej. U góry wyświetla się autor i tytuł ksiązki, u dołu numer lub tytuł rozdziału. Żeby były polskie literki, trzeba załadować nieoficjalny flash z załadowanymi dodatkowymi czcionkami. Polega to na tym, że pliki rozpakowuje się na kartę pamięci, wkłada się ją do slotu Readera i wykonuje polecenia które pokazują sie na ekranie. Trwa to około dwóch minut. Sama obsługa jest banalnie prosta. Screeny w necie w pełni pokrywają się z rzeczywistym wyglądem. Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu. Co do czytelności ekranu, to tak jak w zwykłej książce, czym lepsze oświetlenie zewnęrzne, tym lepiej widać. W pełnym słońcu czytelność bez zastrzeżeń. Z drugiej strony na palmtopie można czytać o ciemku, na Sony Readerze sie nie da :) Za to na palmie w słońcu się nie da ;)
Jeszcze jedno, zauważyłem, że gdy załaduję do Readera plik txt, czy rtf, to polskich literek nie ma. nie przeszkadza to jednak, gdyż jak napisałem wyżej, taki plik po przerobieniu na plik dedykowany Readerowi, na ekranie wygląda o wiele lepiej...
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2007, 07:54:11 wysłana przez drozdek »

*

Offline sig

  • 6
Odp: Sony Reader PRS-500
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2007, 16:39:26 »
chyba wolalbym cybook gen3 jakos mi sie lepiej prezentuje a i firma nie ma polityki ze urzadzenie dostepne tylko w usa (co mi osobiscie nie przeszkadza bo wlasnie tam w chwili obecnej przebywam)

Odp: Sony Reader PRS-500
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 13, 2007, 19:40:37 »
Właśnie w Polsce pojawił się Iliad ( http://www.e-czytnik.pl/czytnik-iliad-.php ), za jedyne ....... 2633 zł !!!! Życzę powodzenia w sprzedaży :))))))
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2007, 19:45:26 wysłana przez drozdek »

*

Offline jakubd

  • ******
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: Sony Reader PRS-500
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2008, 23:05:58 »
Cena jest ściśle chora, do tego wyższa, niż oryginalnie na stronie i z przesyłką. W końcu pewnie kupię, jak zamęczę swojego Sony Librie.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Dino_Zaurus

Odp: Sony Reader PRS-500
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2008, 23:23:50 »
kurcze a ja czytam ebooki w nocy, i musze miec podswietlanie.... i wystarczy mi Hires+ czy VGA albo ekranik N800 :P i z tego korzystam... nawet nie myslalem o e-inku bo wlasnie brak podswietlania go dyskwalifikuje w moich oczach...od czytnika ebookow wymagam wifi lub GSM , bo jeszcze klient FTP sie przydaje i jakis webbrowsing i slownik porzadny...

*

Offline jakubd

  • ******
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: Sony Reader PRS-500
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2008, 23:13:07 »
No ja książkę czytam tak jak książkę :) więc bez światła nie poczytam. W nocy niezdrowo, ale n810 sprawdza mi się znakomicie do czytania dłuższych artykułów z sieci (testów przede wszystkim :) zwłaszcza właśnie w łóżku.
A eInk po prostu mniej męczy oczy, choć długi czas zmiany strony może wkurzać.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500