Wybieranie nr telefonu via BT

  • 2 Odpowiedzi
  • 817 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline schizoid

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Było: Jornada 320, Jornada 680, Siemens SL4. Obecnie HP h1940, MioP550
Wybieranie nr telefonu via BT
« dnia: Wrzesień 03, 2006, 05:37:02 »
Od kilku dni rozkładam na czynniki pierwsze dostęp do kontaktów w PDA. Właściwie juz wszystko uzyskałem, poza jednym.

W standardowych Contact można po przytrzymaniu rysikiem polecenie "Wybieranie przez Bluetooth". No i właśnie coś takiego chciałbym osiągnąć :) tylko nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Przebrnąłem już przez dziesiątki stron, jednak nie znalazłem nic co mogłoby mnie naprowadzić na pomysł.

Macie może jakieś pomysły? Albo może ktoś już robił coś podobnego?
Preferuję rozwiązania w eVB, bo w nim piszę, ale nie wykluczam innych rozwiązań.

Pozdrawiam
MJK

*

Offline processor

  • ****
  • 691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Radio i telewizja w Małopolsce
  • Sprzęt: XDA Exec, iPAQ 3870
Wybieranie nr telefonu via BT
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2006, 17:32:21 »
Z tym to chyba nie powinno być problemu, ponieważ ja mam tak ustawione że PDA mi sam wywołuje połączenie GPRS w Bluetooth Manager a telefon sam pokazuje wybieranie numeru i działa w tle. Tak samo może być z wywołanoem połączenia telefonicznego. Ja proponuje jeszczę taki dodatek aby zdalnie z PDA rozmawiać przez komórkę która znajduje się np. w drugim pokoju.

*

Offline schizoid

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Było: Jornada 320, Jornada 680, Siemens SL4. Obecnie HP h1940, MioP550
Wybieranie nr telefonu via BT
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2006, 20:50:01 »
Cytuj
Z tym to chyba nie powinno być problemu, ponieważ ja mam tak ustawione że PDA mi sam wywołuje połączenie GPRS w Bluetooth Manager a telefon sam pokazuje wybieranie numeru i działa w tle.

To mam. Klikam w Contact na klienta i mam opcję wybrania numeru przez BT. I nawet działa bo obecnie tego używam.

Ale nie o to mi chodzi. Piszę aplikację do raportowania odwiedzin u klientów. Aplikacja przechowuje jedynie informacje stricte raportowe a namiary na klientów (nazwisko, adres, telefony) jest pobierane z kontaktów. Nie chcę z tego rezygnować, bo dzięki temu mam kontakty importowane do Outlook'a a przez niego do telefonu.

Chodzi mi jedynie, by przy wyszukiwaniu klienta wewnątrz MOJEJ aplikacji mógłbym po znalezieniu klienta wcisnąć guzik i mieć wybierany nr w telefonie.

Bo na chwilę obecną:
1. Znajduję kontakt wg kryteriów raportowych w mojej aplikacji
2. Przechodzę do kontaktów
3. Szukam delikwenta
4. Wybieram jego nr przez BT

A tak miałbym:
1. Znajduję klienta w mojej apliakcji
2. wcskam przycisk 'Połącz z delikwentem' i już rozmawiam...

Pozdr.
MJK