Współpraca - poszukiwany programista

  • 6 Odpowiedzi
  • 2284 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline accer

  • 13
Współpraca - poszukiwany programista
« dnia: Sierpień 05, 2008, 04:56:48 »
Witam serdecznie.

Poszukuję programisty, który potrafi pisać dobrze działające aplikacje pod system WM5 i w górę.

Mam masę pomysłów na gry i aplikacje jednak z racji faktu iż jestem grafikiem, nie posiadam narzędzi do programowania, a nawet gdybym je posiadał nie potrafiłbym ich wykorzystać.
Oprócz masy pomysłów zarówno na gry i aplikacje oferuję tworzenie do nich całej oprawy graficznej w takich formatach i o takich parametrach jak sobie programista zażyczy. 
Jeżeli przy jakimś projekcie zaistnieje potrzeba profesjonalnego udźwiękowienia (sam znam się na tym na tyle, aby proste udźwiękowienie zrobić) dysponuję również dojściem do studia dźwiękowego i profesjonalnego dźwiękowca - również zainteresowanego współpracą.

Docelowo część tworzonego oprogramowania było by rozprowadzane jako freeware, a część była by sprzedawana - jak, gdzie i za ile do ustalenia później, na razie musimy się dograć i zacząć wspólnie działać. (oczywiście mam plan aby członkowie PDAclub.pl byli uprzywilejowanymi w jakiś sposób użytkownikami tworzonego przez nas oprogramowania)

Nie oferuję pracy za wynagrodzenie, przynajmniej nie na tym etapie, nie oczekuję też żadnego wkładu finansowego. Wkładem programisty na obecnym etapie będzie wiedza i umiejętności, oraz legalne, komercyjne narzędzia jeżeli mamy myśleć o sprzedaży. Ze swojej strony oferuję to samo (odnośnie grafiki nie programowania). Dodatkowo jako, że działam w branży internetowej jestem w stanie, na pewnym etapie rozwoju współpracy, uruchomić kanał sprzedaży aplikacji oraz go wypromować - bez pośredników. Jeżeli współpraca będzie się układała dobrze - wspólna działalność na uczciwych dla obu stron warunkach jest jak najbardziej możliwa.
Jeżeli chcesz zabezpieczyć swoją pracę umowami, w momencie kiedy uznamy iż będziemy ze sobą współpracować, nie ma żadnego problemu, możemy podpisać dowolną umowę zabezpieczającą w równym stopniu interesy obu stron.

Wymagania jakie stawiam
- umiejętności pisania aplikacji pod systemy WM5 i nowsze - urządzenia: popularne w kraju i na świecie PPC/PDA/smartfony działające pod kontrolą wspomnianych systemów (nie musisz być guru programowania, ważne żebyś był/była dobrym programistą, chętnym do pogłębiania swojego "kung fu" - nie lubię słyszeć że czegoś się nie da zrobić, chyba że jest to poparte logicznie uzasadnioną argumentacją.
- uczciwość
- poważne podejście do życia i pracy
- legalnych, komercyjnych narzędzi - w przypadku kiedy będziemy pracowali nad komercyjnym oprogramowaniem (nie wiem czy freeware można rozpowszechniać jeżeli było stworzone w narzędziach w wersji trial, lub free - liczę że ty jako programista używający tych narzędzi znasz ich licencję i wiesz co można a co nie i mnie o tym poinformujesz)

Zgłosić można się poprzez PM lub na adres accer(małpa)dsv.pl
Prędzej czy później odpowiem na wszystkie zgłoszenia zainteresowanych osób - czas odpowiedzi zależy od ilości zgłoszeń.

Jeżeli masz jakieś wątpliwości lub pytania - pytaj via email lub w tym wątku o ile moderator/moderatorzy wyrażą zgodę na tego typu wątek tutaj.

Pozdrawiam
Piotr

*

Offline wally

  • 26
  • Sprzęt: THC Touch Diamond
Odp: Współpraca - poszukiwany programista
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2008, 16:07:58 »
Witam,

Czy mógłbyś opisać w kilku zdaniach projekty jakie na początek chciałbyś tworzyć?
Chodzi o gry czy również aplikacje użytkowe?
Jakie masz narzędzia wspierające produkcję oprogramowania?
Czy masz już jakieś przygotowane specyfikacje projektowe?
Czy możesz podać linka do ewentualnych projektów, przy których już pracowałeś wcześniej?
Jest jakiś konkretny język programowania preferowany przez ciebie?
Czy masz/jesteś w stanie przygotować szablon strony dla realizowanych projektów?

Pozdrawiam,
wally
Nawet świnka potrafi wejść na drzewo kiedy jest chwalona

*

Offline accer

  • 13
Odp: Współpraca - poszukiwany programista
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2008, 02:15:42 »
1 - 2. Chciałbym tworzyć zarówno gry jak i aplikacje użytkowe, nad opisem projektów pracuję, trochę już tego mam.

3.  nie mam żadnych narzędzi wspierających produkcję oprogramowania na PPC z racji faktu iż nie jestem programistą o czym pisałem. Mam natomiast komercyjne, legalne oprogramowanie do tworzenia grafiki (jestem grafikiem) co pozwala mi tworzyć grafikę do projektów niekomercyjnych ale równieź i komercyjnych. Mam własne wypracowane i sprawdzone w przypadku wdrożeń www (małych i dużych) metody zarządzania projektami i myślę iż sprawdzą się one i w przypadku programów na ppc. Narzędzia do programowania  pozostawiam programistom.

4. Nigdy nie szykowałem specyfikacji projektowych dotyczących oprogramowania ppc, mam po prostu opis działania paru aplikacji głównie gier, wstępne screeny do doszlifowania, obiekty graficzne np klatki animacji postaci itp, masę wstępnych projektów aplikacji - do opisania. Jeżeli programista z którym będę współpracował określi w jaki sposób mam opisywać projekty tak aby było mu wygodnie - tak będę robił, tutaj jestem elastyczny. Myślę że z czasem i przy zaangażowaniu obu stron uda się wypracować efektywną metodologię pracy.

5. od ponad 10 lat pracuję jako grafik ze specjalizacją www, mogę podać linki oczywiście, jednak na priv.

6. preferencje odnośnie języków i narzędzi pozostawiam programistom, nie znam się na programowaniu więc nie mam żadnych podstaw aby preferować jakieś języki, a tym bardziej narzucać korzystanie z nich programiście. Liczę że programista zna się na tym na tyle aby samemu dobrać odpowiedni język i narzędzia do konkretnego projektu.

7. szablonu nie mam bo to jest zupełnie niepotrzebne, jeżeli na jakimś etapie zaistnieje potrzeba wyprodukowania strony www czy to zbiorczej dla zestawu gier czy aplikacji, czy to produktowej, dla jakiejś aplikacji  która naszym zdaniem  powinna być promowana za pomocą witryny produktowej (tylko dla tej aplikacji). Nie ma żadnego problemu aby taką witrynę wyprodukować, tym zajmuję się zawodowo więc problemu nie będzie. Jeżeli witryna będzie musiała być oparta o mechanizmy programistyczne (logowanie użytkowników, tabele punktacji online w przypadku gier, sprzedaż online itp), jest człowiek z którym współpracuję w tym zakresie. Jestem w stanie zainwestować i opłacić jego pracę, oczywiście można też to na dalszym etapie zrobić wspólnie np zakładając nową działalność na równych warunkach i ponieść koszty w równym stopniu. Wszystko można dogadać, jednak to już dalszy etap współpracy. Najpierw musimy z programistą ppc którego poszukuję dograć się na tyle aby dalsza współpraca w ogóle miała szansę się rozwinąć i ułożyć.

*

Offline utak3r

  • Ekspert WM
  • *****
  • 1516
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wirtualne Zacisze utak3ra
  • Sprzęt: Samsung Ace, Raphael, Hermes, Universal i inne
Odp: Współpraca - poszukiwany programista
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2008, 23:09:01 »
Ja ze swojej strony wyprostuję Ci jeden temat - legalne oprogramowanie nie musi być komercyjne, wszystko zależy od licencji.... Można użyć pakietu, który jest free, a w licencji jest napisane, że stworzone przy jego pomocy oprogramowanie można rozpowszechniać komercyjnie.

*

Offline accer

  • 13
Odp: Współpraca - poszukiwany programista
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2008, 23:43:11 »
utak3r - dziękuję za info. Moje pojęcie o licencjach jest skrzywione przez licencje programów graficznych których używam. Adobe pozwala komercyjnie wykorzystywać jedynie soft na komercyjnych licencjach, licencje studenckie i podobne nie pozwalają na czerpanie zysków z pracy wykonanej za pomocą tak licencjonowanego softu, a do gimpa i innych programów graficznych freeware z różnych względów się po prostu nie przekonałem.

Jednak licencje to najmniejszy problem, współpracę z programistą na początku i tak będę chciał zacząć od produkcji gier i aplikacji rozpowszechnianych na zasadach freeware - czyli niekomercyjnych. To pozwoli się poznać i wdrożyć się w produkcję oprogramowania na ppc. Jak dojrzejemy do tworzenia komercyjnych aplikacji i gier to już jest kwestia dogadania, jest możliwe że po prostu kupię komercyjną licencję na wskazane przez programistę narzędzia - wszytko zależy od tego jak się umówimy.
Najważniejsze to zacząć, poznać się i zaufać sobie na tyle aby współpraca się rozwinęła, reszta to już kwestia dogadania.

*

Offline utak3r

  • Ekspert WM
  • *****
  • 1516
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wirtualne Zacisze utak3ra
  • Sprzęt: Samsung Ace, Raphael, Hermes, Universal i inne
Odp: Współpraca - poszukiwany programista
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2008, 01:57:58 »
Problem w tym, że do rozprowadzania softu free też trzeba mieć licencję  :|  Na szczęście, takich pakietów jest już więcej, choć są kompilatory, które w wersji free mogą służyć tylko i wyłącznie do użytku własnego i nie możesz nimi skompilowanych binarek rozprowadzać nawet za free. Ech.... co za świat  :|

*

Offline phaxe

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Współpraca - poszukiwany programista
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2008, 09:19:27 »
Problem w tym, że do rozprowadzania softu free też trzeba mieć licencję  :|  Na szczęście, takich pakietów jest już więcej, choć są kompilatory, które w wersji free mogą służyć tylko i wyłącznie do użytku własnego i nie możesz nimi skompilowanych binarek rozprowadzać nawet za free. Ech.... co za świat  :|

W związku z tym mam pytanie: jak to jest z darmowym eMbedded Visual C++ 4.0, czy można rozprowadzać oprogramowanie (freeware, komercyjnie)?

pozdr
phaxe