Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka

  • 1198 Odpowiedzi
  • 208302 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« dnia: Październik 21, 2006, 19:45:52 »
Od dawna chciałem to napisać. Ubolewam nad posiadaniem WM5. Nie wiem od czego zacząć. Powiem tak - ten system wygląda jak system na komórki - głównie chodzi o softkeye - wmawiacie sobie, że to użyteczne i jest tam dostęp do wszystkiego szybciej. A ja pytam dlaczego? Przecież w normalnym menu mamy od razu dostęp do poszczególnych submenu, a nie dopiero pod jednym klawiszem menu. W dodatku są ikonki umożliwiające szybszy dostęp do innych funkcji. Skoro Microsoft zdecydował się na softkeye, to czemu nie ma możliwości ich wyłączenia? Nie każdy chce mieć komórkową nawigację. Z kolei Windows Mobile 2003 SE ma normalne menu, z którego bardzo dobrze użytkuje się PALCEM.
Przejdźmy do rzeczy - systemy WM to powiem wprost - zabawki. Ludzie mówią, że są intuicyjne itd., ale tutaj jest 0 użyteczności. Spójrzmy na taki Windows CE 4.2, który był montowany w takich "antykach" jak Jornada. Co mamy? Po pierwsze kaskadowe menu start - szybszy dostęp do wszystkiego, bo nie wiem, w czym ma pomagać osobne okno "Programs" i szukanie w nim ikonek, a potem zamykanie okien. Dalej - po uruchomieniu jakiegokolwiek programu mamy możliwość jego zamknięcia lub minimalizacji, a nie jak WM - tylko minimalizacja. Co to w ogóle za pomysł z samą minimalizacją programów? Dalej - w Windows CE możemy swobodnie przełączać się między programami, a w WM możemy sobie gwizdać. I teraz najważniejsze - obsługa okien - w Windows CE jest, można otworzyć kilka okien programów jednocześnie, jeśli te programy są tak napisane - zarządzanie plikami to przerzucanie ich z jednego okna na drugie, okno zawsze można schować "za ekran" i zrobić z nim wszystko. WM - mamy WSZYSTKIE programy na pełny ekran i możemy sobie patrzeć jak coraz to nowsze programy robią okna z komunikatami np. "Operation successfull" na pełny ekran, gdzie 9/10 to puste miejsce i w rogu mamy ładny przycisk OK. To jest głównie zachowanie składników systemu Microsoftu. Bardzo mądre, hahaha. Na dodatek tutaj istnieje problem między programami QVGA/VGA. To jest szczyt kretynizmu - programy np. w QVGA często zajmują jedynie 1/4 ekranu na VGA, ale reszta to białe pole, zamiast okno jak w Windows CE i przestrzeń z widokiem na pulpit, z którego też się często korzysta. Dalej - czy na Windows CE jest sytuacja, że program pod inną rozdzielczość może nie działać? NIE, a w WM z powodu genialnego pełnoekranowego interfejsu możemy mieć takie zonki na VGA jak reagująca na dotyk jedynie 1/4 ekranu (prostokąt QVGA). Dalej - Windows CE wykorzystuje wielkość ekranu, dostosowuje się, a WM wali nam ogromne przyciski i czcionki jak dla niewidomych. W Windows CE mamy pulpit przeznaczony dla umieszczenia ikon, a w WM5 ekran Today - to jest bardzo dobra rzecz, bo możemy sobie umieścić notatki, pogodę i inne takie. Jednak w standardzie nie ma możliwości umieszczenia własnego skrótu! W Windows CE mamy możliwość bawienia się w drag & drop, w WM już o tym nie pomyśleli - ba - jesteśmy nawet pozbawieni podwójnego tapnięcia. WinCE ma Windows Explorer - eksplorator z czasów Windows 95, gdzie możemy wpisać ścieżkę do folderu, co jest bardzo przydatne. W WM nie mamy już możliwości wpisania ścieżki, a zarządzanie plikami nawet za pomocą Resco Explorera jest marne. Klawiatura - w WM jest klawiaturka, która zajmuje pół ekranu, a przy okazji w landscape zostawia po lewej i prawej stronie puste miejsce. Przy okazji zasłania wszystko. W Windows CE też jest input panel, ale tutaj już klawiatura jest osobnym oknem, które można przemieszczać w dowolne miejsce i w razie, gdy coś zasłania, przenieść.
Mogę tak wymieniać w nieskończoność - starszy system Windows CE bije na łeb WM, który jest przystosowane na erę komórkowych PDA - malutkie ekrany, softkeysy, funkcja telefonu i heja! Ani to nie pożyteczne, ani nie użyteczne!
A najlepsze jest to, że pod każdym WM pracuje sobie jądro Windows CE - np. włączyłem sobie tweakiem 2k2 animację uruchamiania programów i podczas startu widzę jak leci mi nowy taskbar na górę, a WinCE'owy się chowa. Jestem pewny, że po długim grzebaniu i modyfikacjach, oraz dograniu odpowiednich plików z Windows CE 4.2, dałoby się odsłonić prawdziwe oblicze silnego systemu na palmtopy. Już nie wspomnę o tym, że Windows CE jest szybszy, stabilniejszy i zajmuje ok. 2MB RAM, gdzie WM5 zajmuje 15. A na Windows CE wszystko rusza - wystarczy GAPI, kilka bibliotek i chodzą wszystkie programy pod WM - sam sprawdzałem. Każdy taki program ma normalny interfejs i jest przystosowany do pracy w oknach. Popatrzmy na pierwszy krok w kierunku poprawienia użyteczności Pocketa - nasz kolega processor zrobił testowy program wykorzystujący okna w oparciu o WinCE API:

i te okna można normalnie przesuwać, więc to nie system jest pozbawiony tej funkcji, a jego oprogramowanie jest kulawe.
I nie chcę komentarzy komórkowców w stylu "przerzuć się na urządzenie z Windows CE" - ja po prostu przedstawiłem jakie są fakty i jak dziwny jest świat pocketów. Proszę mi też nie wmawiać, że system ten dąży do ułatwienia pracy z rysikiem, bo tak nie jest.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2006, 19:48:15 »
oj, ale się rozpisałeś  :))
może zmień x51v na x50v  ;)

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2006, 19:55:32 »
Cytat: "marcinl"
może zmień x51v na x50v  ;)

Rozważałem to dawno. Zapomniałem napisać właśnie - nie byłoby tak źle, gdyby był system typu WM2003SE, który zapisywałby wszystko w ROMie i miał kilka udogodnień, które ma WM5 oraz lepszą obsługę ekranu VGA. Pod względem interfejsu jest to świetny system, ale filozofia systemu jest strasznie dziwna i nie byłbym w stanie się na niego przerzucić.

*

Offline processor

  • ****
  • 691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Radio i telewizja w Małopolsce
  • Sprzęt: XDA Exec, iPAQ 3870
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2006, 20:44:08 »
A ciekawie dlaczego u nas (w Europie) takie urządzonka nie są sprzedawane??:

http://www.infologixsys.com/products/Supply-Chain/Products/Handheld-PC/OQO/OQO-01/default.asp

Ja bym chętnie chciał takiego mieć! :mrgreen:

Albo:


http://product.samsung.com/micro_manuals/Q1/samsung_Q1.html

Ten też jest fajny!!

*

Offline _TB_TB_

  • ****
  • 791
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGH-i780 + 4GB microSDHC
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2006, 22:47:29 »
Przecież to Origami/UMPC ;P

Fakt faktem, WinCE jest bardziej 'użyteczny'. Jak słusznie zauwazyłeś w (przed)ostatnim podpunkcie - "malutkie ekrany, softkeysy, funkcja telefonu i heja!". Zwróć uwagę, że np obsługa Windows CE na ekranie wielkości tego z MDA Compact byłoby dość... kłopotliwe. Windows Mobile po prostu upodobnia się do Symbian OS - systemu zaprojektowanego dla telefonów. WinMobile to tylko mutacja WinCE, która ma uprościć obsługę 'szarakom'...
_________________________________________
Simlock i780/Omnia: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=120622.0
Demotywatory na Titanium: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=147136

*

Offline kuba88

  • ***
  • 426
  • Sprzęt: Galaxy S XXJPY
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2006, 10:14:13 »
Zgadzam się w 100% WM przestaje być systemem operacyjnym a staje się softem takim jak w komórkach. A smutne jest to że w jądrze WinCE znajduje się ogromny potencjał :( . Microsoft powinien wypuścić na rynek czystego WinCE a firmy produkujące pockety powinny pozwolić wybrać swoim klientom jaki rodzaj sprzętu chcą posiadać.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2006, 10:44:47 »
Obecnie chyba jedyną metodą na uzyskanie czystego wince jest albo zakup simpada albo wywalenie tych nakładek do nawigacji w pocketach dedykowanych wyłącznie dla nawigacji... A szkoda, że nie da się go wrzucić jako zastępstwo dla wm...

Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2006, 11:35:31 »
A ja nierozumiem czemu niby nie da sie instalowac normalnie takiego windowsa jakiego chemy :/ Przecierz to nie jest takie trudne (a przynajmniej dla obibokow z MS nie powinno byc) :| Marzy mi sie taki ladny instalator, gdzie wybieramy co chemy instalowac, nastepnie skanowany jest pocket w celu wykrycia sprzetu jaki jest fizycznie zainstalowany no i instalacja dopiero w ROMie. Kazdy by sobie wybieral co chce i jak chce ew do starszych windowsow robilo by sie updatey (tak jak np z WinXP i nLite).

*

Offline kuba88

  • ***
  • 426
  • Sprzęt: Galaxy S XXJPY
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2006, 11:44:01 »
Właśnie zastanawia mnie czemu nie rozprowadza się windowsa tak samo jak do zwykłych kompów?? Z tym że zamiast na CD to np na SD lub CF. To byłoby niezłe rozwiązanie. To że są różnice w sprzęcie to nic można przecież na np 1GB SD upchać kilka wersji albo sprzedawać każdą oddzielnie. Nietety leniom z microsoftu nie chce się pisać tylu wersji i rozprowadzają jekieś standardowe systemy do firm produkującym pockety a dopiero oni przerabiają je na swoje sprzęty. Przez to dalej musze ciągnąć na PPC2002 :(  bo HP nie opłacało się wypuszczać nowego oprogramowania na mojego pocketa :(  (nowszy model byłby wtedy gorszy od starego) :(

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2006, 12:27:55 »
processor - a ja właśnie nie chciałbym UMPC, bo to jest z kolei większe i tam siedzi normalny Windows. Normalnego to mam na PC i mi starczy, a tak to wolę grzebać w trochę innym systemie, lubię do czegoś dążyć, coś modyfikować :)
Właśnie siłę Windows CE zobaczyłem odblokowując nakładkę producenta na Medionie mojego wujka. Okazuje się, że ma słabszy sprzęt, a się tego wcale nie odczuwa na tym systemie.
Niestety takie coś jak wybór instalacji na Pocket PC jest niemożliwe, bo każdy Pocket to inny sprzęt, ten ma WiFi, ten nie ma, ten musi obsługiwać to, ten tamto. Dlatego producent sam musi przygotować ROM i taki obraz możemy wgrywać. Jednak żaden producent nie myśli o wypuszczeniu zwykłego Windows CE albo np. w X51v specialnego WM2003SE, bo ten system nie może tam działać ze względu na ograniczenia sprzętowe.
Wiadomo, tak jak mówisz, Adamerso, można kupić jakieś urządzenie z tym systemem, ale tu nie o to chodzi. Mocno sprzętowy Pocket mógłby być potęgą, gdyby miał system umożlwiający uzyskanie maksymalnej wydajności.
Tak czy siak jestem pewien, że powinno się dać uzyskać czysty Windows CE zamiast WM, tylko trzeba pokombinować.

I chyba nie muszę przypominać, że pod Windows CE chodzą takie konsole jak Sega Dreamcast, Dragon.

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2006, 13:23:00 »
BatSk8
moim skromnym zdaniem nie ma juz co liczyc na OS w stylu Win CE. powod jest prosty. sprzedaz ppc maleje, wiekszosc ludzi jesli juz kupuje tego typu sprzet to jest to najczesciej palmofon. a tam dobrze sprawdza sie WM.
przyszlosc? znikna urzadzenia typu ppc. krolowac beda palmofony i, jesli tylko MS zdola przekonac ludzi, urzadzenia typu UMPC o ktorych wspomnial processor. pierwsze z nich beda korzystac z OS opartego na WM. drugie - na OS opartym o Win XP/Vista.
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

Offline processor

  • ****
  • 691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Radio i telewizja w Małopolsce
  • Sprzęt: XDA Exec, iPAQ 3870
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2006, 13:32:35 »
Moim zdaniem powinni zrobic jeden system na wszystkie pockety z wszystkimi opcjami itp. tyle ze jak tamten nie ma wifi to okno Wifi bedzie mialo brak urzadzen w menu rozwijanym, a jak sie wlozy na SD to wtedy pojawi sie Wifi SD w menu i mozna dalej kontynuowac.

Microsoft móglby na pocketach podzielic pamiec np. na C:/ - ROM (edytowalny), D:/ - RAM, E:/ - SD, CF ... a ROM nieedytowalny bylby zapisany gdzies tam w katalogu na haslo.

Co do UMPC to podoba mi sie ten pierwszy. Ma on rozmiary podobne do pocketowych, ale ma juz WinXP, klawiature itp. :P tak jak PPC.

Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2006, 23:59:18 »
Cytat: "BatSk8"
...Niestety takie coś jak wybór instalacji na Pocket PC jest niemożliwe, bo każdy Pocket to inny sprzęt, ten ma WiFi, ten nie ma, ten musi obsługiwać to, ten tamto. Dlatego producent sam musi przygotować ROM i taki obraz możemy wgrywać...


No to wlasnie dlatego pisze o instalce z mozliwoscia kompilacji sterownikow. Przecierz zwykle PCty tez nie maja wszystkich cudow, ale podczas instalacji nie sa instalowane na chama wszystkie stery. Moze nie wypowiedzialem sie wystarczajaco jasno w moim poscie, ale chodzi mi o to ze masz np taka instalke WM2003. Instalka zawiera wiekszosc znanych sterow w chwili wypuszczenia na rynek. Bierzesz podlanaczasz do kompa pocketa i odpalasz instalke. Pocket jest skanowany w celu wykrycia obecnego sprzetu co bedzie potrzebne do zainstalowania odpowiednich sterow. Nastepnie moglibysmy wybrac co chemy instalowac i tyle. Wg mnie to banal, no ale pewnie nie tepakow z Microsoftu :|

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 23, 2006, 15:51:47 »
Moim zdaniem trzeba wziąć sprawę w swoje ręcę i zebrać chętnych, którzy próbowali by zrogryść ten system i spróbować razem go dobrze zmodyfikować. Najlepiej jakbyśmy mieli pliki czystego Windowsa CE. Na koniec wystarczyłoby ugotować ROM :)

I jeszcze jedno wam powiem. Windows CE odpala aplikacje x86 ;)

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 23, 2006, 17:05:34 »
super, a kto na ochotnika oddaje swojego pocketa do uwale... znaczy się do eksperymentalnego wgrania romu z WinCE  :))

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 23, 2006, 17:17:53 »
Najpierw będziemy to robić na żywca, tzn. modyfikacja aktualnych plików. Potem na tej podstawie będzie się tworzyć ROM i ja jestem chętny żeby przetestować :D

*

Offline kuba88

  • ***
  • 426
  • Sprzęt: Galaxy S XXJPY
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 23, 2006, 18:45:51 »
A może na jakimś hmm... emulatorze PPC można by było to przetestować. Pomysł myśle jest godny uwagi. No  jak napisał BatSk8 odpalenie programów x86 na pockecie daje ogromne możliwości (tylko jakie te aplikacje z windy też czy tylko dos... odpalić tak fallout'a na pockecie to by był miód i cukierki :D )

*

Offline processor

  • ****
  • 691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Radio i telewizja w Małopolsce
  • Sprzęt: XDA Exec, iPAQ 3870
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 23, 2006, 18:53:28 »
A jak zamierzacie robić coś na plikach w użyciu?? Ja już chciałem takie pliki dll kopiować do rozebrania na ResHackerze, ale nie da się bo są aktualnie wykorzystywane. Może rozebrać jakiś emulator? ale jak??


A może tak napisać wspólny list od użytkowników do Microsoftu??

Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 23, 2006, 18:59:54 »
oczywiscie wiekszosc komputerow moze odpalic kod x86, po zastosowaniu emulatora...

ppc maja procesory arm, niezgodne z architektura x86

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 23, 2006, 19:46:40 »
Pliki w użyciu można podmieniać - są różne exploratory, które potrafią to wymusić lub podmienić po reboocie.
Do Microsoftu można by napisać, ale zanim zareagują minie jakiś czas. W każdym razie odpisują na wszystko, wiem z doświadczenia.
radekgers - racja, mają ARM, ale taki WM 5 odpala tylko programy zgodne z tym procesorem, a Windows CE obsługuje wszystkie, bo był zaprojektowany dla urządzeń przenośnych tak, aby potrafiły odpalać normalne programy z PC. Gdyby takiego Windowsa wrzucić na UMPC, to by grało. Na PPC to nie próbowałem, ale może się to skończyć porażką. W każdym razie dałoby się zrobić jakąś tolerancję, zobaczymy.
Póki co próbowałem doprowadzić WM5 do odpalania taskbara z Windows CE, ale niestety nie działa :S Chociaż powinno. Może gdybym miał cały folder "Windows" z Windows CE to bym coś zdziałał, ale miałem tymczasowo Mediona to pozgrywałem to co może się przydać tylko.
Obecnie próbuję napisać program imitujący taki taskbar oraz program wymuszający otwieranie aplikacji w oknach, choć nie zapewniam, że zrobię to szybko i będzie działać jak trzeba.

Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 24, 2006, 10:20:03 »
Mozna sobie zakupic gotowa plytke testowa/developerska (np taka http://www.embedinfo.com/english/product/XScalePXA270.asp) i samemu zrobic komputer :P Mozna tam sobie instalowac co sie chce :-) Niestety, obawiam sie, ze w Polsce moze byc nie do kupienia....

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 24, 2006, 15:28:53 »
Jak to będzie w Polsce i będzie w miarę wydajne oraz oczywiście w przyzwoitej cenie, to chyba zmieniam sprzęt :D

A ta płyta faktycznie bardzo ciekawa, niemniej wolałbym mieć Windows CE w swoim sprzęcie :D

Obejrzyjcie shoty z tego Windowsa:
http://www.pmpinside.com/bbs/view.php?id=inside_focus&no=122
 :surprised:  :surprised:  :surprised:

*

Offline processor

  • ****
  • 691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Radio i telewizja w Małopolsce
  • Sprzęt: XDA Exec, iPAQ 3870
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 24, 2006, 18:06:48 »
Cytat: "BatSk8"
Jak to będzie w Polsce i będzie w miarę wydajne oraz oczywiście w przyzwoitej cenie, to chyba zmieniam sprzęt :D

A ta płyta faktycznie bardzo ciekawa, niemniej wolałbym mieć Windows CE w swoim sprzęcie :D

Obejrzyjcie shoty z tego Windowsa:
http://www.pmpinside.com/bbs/view.php?id=inside_focus&no=122
 :surprised:  :surprised:  :surprised:


Tyle że na rynek europejski pewnie wyjdzie z DVB-H/DVB-T a nie DMB, bo to ich tamtejszy system który u nas nie działa (chodzi mi o TV).

Ale sam jest dosyć fajny.

A jak rozumiesz wejście do uruchomionych plików?? Znasz jakiś program??  ;)

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 24, 2006, 18:44:23 »
szkoda, ze opis w krzaczkach :D
wiadomo cos wiecej jakie bebechy siedza wewnatrz tego cuda?
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 24, 2006, 19:12:18 »
processor - ja tam Resco Explorer i startupowe pliki wsadowe :)

fokstrot - niestety nie wiadomo :(

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 24, 2006, 19:53:32 »
czego by tam nie wsadzili chcę to mieć dla lcd :O~


(no chyba, że to strongarm 206mhz i 16mb ram :)) )

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 24, 2006, 20:39:18 »
Cytat: "Adamerso"
czego by tam nie wsadzili chcę to mieć dla lcd :O~


(no chyba, że to strongarm 206mhz i 16mb ram :)) )

Hehe. Stawiam na to, że to mocny sprzęt. W końcu ma slużyć do multimediów. Ale super - otwieranie spokojnie stron na szerokość 800px, hehe. Ogólnie świetnie wygląda ten sprzęt, może nawet porządne gry będą na nim chodzić :)

*

Offline processor

  • ****
  • 691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Radio i telewizja w Małopolsce
  • Sprzęt: XDA Exec, iPAQ 3870
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 25, 2006, 16:07:29 »
Jakby ktos chciał mieć na dole pasek to znalazłem takie coś:

http://www.pocketnow.com/forums/showthread.php?t=19066

To samo mam w Nyditocie gdy na Landscape uruchamiam grę 3D która zmienia sobie zawsze na Portrait i po grze spowrotem na Landscape.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 25, 2006, 16:37:10 »
Dla wybranego programu idzie to zrobić, ale ogólnie dla systemu ciężko.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 25, 2006, 17:31:58 »
a może znalazłby się ktoś z nieco starszym pocketem gotowym oddać go na experymenty :)

i ktoś kto wylutowałby rom i na chama wgrał tam Win CE ;)


taka instalacja to by było coś :))





hmmm... w sumie to mam pocketa który nie jest w stanie podnieść się po HR bez karty pamięci - staje na czymś co mogłoby przypominać bootloadera. chyba z niej wgrywa caly system.... hmmmm.....