Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka

  • 1198 Odpowiedzi
  • 208369 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 29, 2006, 17:39:04 »
O ja cie, Poklik! Nawet nie wiesz jak wygodniej teraz wpisuje się danesuper jest nie mając tyle białego miejsca w landscape bo bokach klawiatury! Super!
Z Resco Keyboard chodzi świetnie!

A co do odpalania WM to wiem, że wszędzie powinno się dać odpalić, jeśli jest też tyle RAMu, ale wiadomo, że nikomu się nie chce ;)

PS: grzebiąc w rejestrze zauważyłem masę pozostałości po Windows CE (czystym), np. Desktop jako jeden z modułów. Niestety w tym samym folderze był Today i nie miałem pojęcia jak je ze sobą zamienić, choć akurat to nie jest ważne, bo Today jest fajny :) Ale modyfikacje w rejestrze takie jak ta klawiatura na pewno będą połową sukcesu.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 29, 2006, 17:40:19 »
Cytuj
Wracając do teamtu, to czy ktoś wreszcie znalazł trial Platform Buildera dla Windows CE 5.0? Bo jak już zauważyłem tylko dla tej wersji był dostępny trial.


tak :) wiem czemu było tak ciężko - trial to niepozorny 2,6mb setup.exe :)

dopiero w czasie instalacji wybieramy co chcemy (i się ściąga tylko to co potrzeba)

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=486E8250-D311-4F67-9FB3-23E8B8944F3E&displaylang=en


ja mam limit transferu (100mb do końca miesiąca) więc teraz nie mogę zainstalować :( jakbyś mógł to zrób mi proszę jakiś lekki obraz - sam kernel + shel + jakieś niezbędne minimum. Chodzi mi o jak najlżejszy i najkompatybilniejszy obraz...

Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 29, 2006, 18:05:42 »
lol podobaja mnie sie wymagania :P :
Cytuj
System Requirements
• Supported Operating Systems: Windows CE; Windows XP
• 266-MHz Pentium II or later processor; 500-MHz processor recommended
• Microsoft Windows 2000 Professional with Service Pack 4 or Windows XP Professional with Service Pack 1
• Microsoft .NET Framework, version 1.1
• 128 MB of RAM; 192 MB of RAM required to run the Emulator
• 1.7 GB of available hard-disk space for a typical single microprocessor installation; approximately 17 GB for installation of the entire product(!!!!!!), including the Platform Builder toolset


Heh na 17GB pelna instalacje :terrified: systemu dla urzadzen przenosnych, tylko po to zeby na koncu wyszlo cos co bedzie mialo ze 64MB :P

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 29, 2006, 20:52:37 »
tak sobię myślę - ten mój pocket to świetna rzecz :)


każdy będzie mógł mi przesłać swoje dzieło z platform buildera a ja sprawdzę bez ryzyka uwalenia sprzętu  :proud:

*

Offline processor

  • ****
  • 691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Radio i telewizja w Małopolsce
  • Sprzęt: XDA Exec, iPAQ 3870
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 29, 2006, 21:27:36 »
A ja zauwazylem ze glówna przyczyna to plik Shell32.exe. Mimo ze on (w WM2003) ma 230KB to zapewne dzieki niemu istnieje ten pasek na górze. Zwróccie uwage na to ze on ma ikone rozmiarów 24x24 podobna do przycisku start i zapewne tam ona sluzy, a w rejestrze pod katalogiem ":MSSHELL32" pierwsza wartosc ("0") nazywa sie "HHTASKBAR" (a druga "shell32.exe"), i chyba ten plik trzeba rozebrac na czesci pierwsze i ewentualnie popodmieniac w jakims ResHackerze czy ResTunerze.

Problem w tym ze w WM2003 wejscie w ROM jest zablokowane, i nie wiem jak edytowac pliki (tym bardziej w uzyciu).

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 29, 2006, 21:48:09 »
Cytat: "processor"
A ja zauwazylem ze glówna przyczyna to plik Shell32.exe. Mimo ze on (w WM2003) ma 230KB to zapewne dzieki niemu istnieje ten pasek na górze. Zwróccie uwage na to ze on ma ikone rozmiarów 24x24 podobna do przycisku start i zapewne tam ona sluzy, a w rejestrze pod katalogiem ":MSSHELL32" pierwsza wartosc ("0") nazywa sie "HHTASKBAR" (a druga "shell32.exe"), i chyba ten plik trzeba rozebrac na czesci pierwsze i ewentualnie popodmieniac w jakims ResHackerze czy ResTunerze.

Problem w tym ze w WM2003 wejscie w ROM jest zablokowane, i nie wiem jak edytowac pliki (tym bardziej w uzyciu).

Ahh, żeby to było takie łatwe :P Także to zauważyłem, że shell32.exe jest odpowiedzialny przynajmniej za pasek start (uruchomcie ten pliczek i zobaczcie co się stanie). Wyjąć go z romu jest bardzo prosto, przynajmniej dla h4100/Loox420 czy innych pocketów do których mamy dostęp do obrazu romu .nbf. Otóż bierzemy taki obraz (obraz WM2003 dla h4100 jest do ściągnięcia za free ze strony hp). Następnie traktujemy go narzędziami od XDA Developers (chyba miał nazwę dumprom.exe). Program uruchamiamy z wiersza poleceń (dosa po prostu :P ), dajemy odpowiednie parametry i wypakowujemy wszystko do odpowiedniego folderu. I mamy wszystkie pliki, w tym shell32.exe.
Niestety, próbowałem go potem kopiować do katalogu \Windows i podmieniać z orginałem z romu, niestety, wtedy system nie bootuje się poprawnie (pasek postępu dochodzi do końca i koniec...). Jak już wcześniej tu pisałem, przy podmianie innych, niesystemowych plików jak słownik podpowiedzi (czyli mamy najpierw plik x.exe w ROMie w katalogu \Windows, i podmieniamy go innym x.exe, także w katalogu \Windows tyle, że będzie on już w ramie) i normalnie on działa...
Ahh, żeby się dało tak po prostu podmienić całego shella z WM na WinCE .NET... Ahh...
Mam przynajmniej nadzieję, że nawet jak nic nam się w tej sprawie nie uda, to łatwo się nie poddamy i będziemy próbować (pomimo tego, że zapewne większość sobie pomyśli "Przecież to niemożliwe! W PPC nie da się ot tak sobie zmianiać systemu!").

Adamerso: jest tylko jeden szczegół. Jeżeli ktoś jakimś cudem "zrobi" poprawny rom WinCE 5.0, który pójdzie na twoim pockecie to problemem jest to, że pójdzie TYLKO na twoim pockecie ;) Jednak zawsze to coś, przynajmniej dobre na potestowanie na początek.

PS. W HKLM\init są wpisy bootujące palmtopa. U mnie jest np. "Launch50 - shell32.exe". Jest także "Depend50 - 14 00 1E 00 20 00 2D 00". Po zmianie wszystkich cyferek z Depend50 na losowe i soft resecie, które należą do shell32 widać zmiany w całym systemie. Są one minimalne (np. brak ikonki klawiatury), ale może jakaś wartość będzie odpowiadać po prostu za pasek start...

PS2. Jeżeli DOTa320/340, Simpada, lub innego palmtopa z prockiem ARM\XScale i WinCE NET lub innym, tylko nie WindowsMobile to proszę o udostępnienie kopii całego rejestru systemowego. Może coś to pomoże.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 29, 2006, 22:42:55 »
Cytuj
Adamerso: jest tylko jeden szczegół. Jeżeli ktoś jakimś cudem "zrobi" poprawny rom WinCE 5.0, który pójdzie na twoim pockecie to problemem jest to, że pójdzie TYLKO na twoim pockecie ;) Jednak zawsze to coś, przynajmniej dobre na potestowanie na początek.


czemu? toż to zwyłky strongArm, więc nie powinno być problemów...
czy jakieś inne parametry decydują o kompatybilności?



btw. skąd ściągnąć flash dot'a 320/340?


poklik - może mógłbyś napisać na xda dev jakąś prośbę o analizę tych bin-ów? ;)

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 30, 2006, 14:05:03 »
Gratuluję! Dobrze kombinujecie, respekt. Ja z podmianą plików w ROMie nie mam problemu, ale narazie moje próby nie skutkują :(
Ja robiłem tak - wziąłem programik showtaskbar.exe - jest to program niby odpalający taskbar z WinCE, jednak na moim WM jego uruchomienie nic nie daje. Może brakuje mi jakichś plików z Windows CE? Mogę wam go tutaj załączyć jeśli chcecie. Co do shell32 - no jaja niezłe, trzeba z tym kombinować dalej.
Co do przenośności tego systemu, to najpierw potestujemy na PDA Adamerso i jeśli będzie chodzić, to ja spróbuję na Dellu, bo to w końcu też ARM.
Sukcesem byłoby już wyłączenie uruchamiania się domyślnego taskbara, potem dodalibyśmy do startupu ten z Windows CE. Tam przynajmniej jest ikonka klawiatury na nim, a ten klawiaturkowy hack rejestru, który przedstawił Poklik to kolejny sukces i ładnie by się to prezentowało z ikonką klawiatury na taskbarze :)
Ewentualnie jeśli nie uda nam się przywrócić taskbara z Windows CE, to trzeba będzie takowego napisać :]

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 30, 2006, 17:33:42 »
Adamerso: oj, bardzo dużo parametrów o tym decyduje. Jednak głównym jest procesor. Pomimo, że procki StrongARM, XScale, Samsung, TiOmap są w architekturze ARM, to jednak muszą się czymś różnić. Do wszystkie te procki mają kilka odmian (np. XScale: pxa2xx, StrongARM: sa1100x itp.). Do tego oczywiście dochodzą sterowniki od każdej części palmtopa i pozostaje tak, że każdy palmtop czymś się różni (nawet tak bardzo podobne h4150 i Loox420, mają minimalne zmiany i już na h4150 nie chodzi wm2003se od Looxa).
Co do tego PlatformBuildera to ja raczej nie nastawiam się na zbudowanie romu, tylko po prostu, jeżeli tam są, zaporzyczenie kilku plików od WindowsaCE. Najlepiej by było, żeby to był WinCE 4.2 (taki jak mam na swoim ipaq), bo od WinCE 5.0 raczej nie pójdą, jednak zawsze można cokolwiek pokombinować. Jednak jak już komuś by się go udało zbudować (choć pamiętajcie, że nie jest to kwestia tylko kliknięć i wyborów sterowników ;) ) to gotowy rom podobno będzie w formacie .bsp (lub innym podobnym), więc będzie to trzeba jakoś "przekonwertować" na nk.bin... Ale nad tym później się pomyśli ;)

Rom od Dot320: http://pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=45958 Niestety mysliłem się. Jego rozszerzenie to eng5551.pak, jednak jakby ktoś miał jakiś sposób na wyciągnięcie z niego plików to byłby cud, miód i orzeszki. Albo jeszcze lepiej, jakby dało się wyciągnąć pliki z romu od Dot340, w którym był procek Intel pxa250...
Jednak jak ktoś dysponuje po prostu Dot320/340, lub ma po prostu wykonaną kopie rejestru systemowego, to porszę, zuploadujcie go gdzie, lub prześlijcie mi na maila. Będę wdzięczny.

Co do tych pliczków, to napiszę do kogoś z XDA Developers, myślę, że może coś pomogą.

PS. W którymś wątku ktoś (chyba Adamerso) pisał o jakimś dobrym programie do przeglądania i "zabijania" procesów. Ja polecam program "ITaskMgr + NetMgr". Potrafi zabić nawet takie procesy systemowe jak NK.EXE, filesys.exe, device.exe, gwes.exe, shell32.exe choć po ich wyłączeniu nastąpi soft reset. A w aktywnych programach wyświetla nawet proces MS_SIPBUTTON odpowiedzialny na wyświetlanie okienka z przyciskiem włączenia klawiatury (po wyłączeniu tego procesu przycisk znika, co udowadnia, że jest to zwykły program ;) ).

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 30, 2006, 18:08:54 »
Poklik - sprawdzę ten taskmanager :)
A odpalanie shell32.exe daje najlepszy efekt przy włączonych animacjach, o których pisał kuba88 (http://pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=53385&start=20). Wtedy widać jak ładnie nam wskakuje taskbar i desktop, który przykrywa wszystko :) Spróbujcie wrzucić jakieś skróty do \Windows\Desktop\ :]
Cały WM jest nakładką na Windows CE z masą pamięciożernych programów, które mają na zadanie ukomórkować nas system - na to wygląda.

*

Offline _TB_TB_

  • ****
  • 791
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGH-i780 + 4GB microSDHC
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 30, 2006, 18:17:33 »
Cytat: "BatSk8"
Cały WM jest nakładką na Windows CE z masą pamięciożernych programów, które mają na zadanie ukomórkować nas system - na to wygląda.


WM jest shellem (powłoką systemową) na jądro WinCE, a nie 'cała masą pamięciożernych programów'. Tak samo można sobie w normalnym Win odpalic WindowsBlinds (to też tylko shell).
_________________________________________
Simlock i780/Omnia: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=120622.0
Demotywatory na Titanium: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=147136

Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 30, 2006, 18:25:17 »
.bsp to jest Board Support Package. Czyli majac plik .bsp od np. mio p550 za pomoca platform buildera mozna zbudowac w pelni dzialajacy rom dla tego pda :-) ze wszystkimi niezbednymi sterownikami itd... Tyle, ze .bsp posiada oczywiscie tylko producent sprzetu i nikomu nie udostepnia ;-) Majac poprawny .bsp wystarczy kilka klikniec w platform builder wizard i po sprawie ;-)

Natomiast platform builder produkuje zwykle pliki .bin

akurat miop550 po podlaczeniu przez usb w trybie bootloadera zglasza sie jako zwykla plytka developerska samsunga, do ktorej jest .bsp na stronie samsunga :] niestety nie moge sprawdzic jak to zadziala bo nie mam w domu mozliwosci sciagniecia platofrm buildera...

*

Offline kuba88

  • ***
  • 426
  • Sprzęt: Galaxy S XXJPY
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 30, 2006, 18:35:47 »
Cytat: "_TB_TB_"
Cytat: "BatSk8"
Cały WM jest nakładką na Windows CE z masą pamięciożernych programów, które mają na zadanie ukomórkować nas system - na to wygląda.


WM jest shellem (powłoką systemową) na jądro WinCE, a nie 'cała masą pamięciożernych programów'. Tak samo można sobie w normalnym Win odpalic WindowsBlinds (to też tylko shell).


Wnioskując z twojej wypowiedzi wystarczy w takim razie podmienić plik shell32.exe na ten z dot'a i powinno wszystko chasać. Tak mi się zdaje ale w tych sprawach nie mam żadnego doświadczenia i nie jestem pewien.

Wiem za to że w np shellem Win98 był internet explorer ale w systemie był obecny jeszcze shell windowsa 3.11 wystarczyło podmienić jeden wpis w jakimś pliku i system uruchamiał się podobnie jak 3.11

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 30, 2006, 18:45:53 »
Cytat: "kuba88"
Wnioskując z twojej wypowiedzi wystarczy w takim razie podmienić plik shell32.exe na ten z dot'a i powinno wszystko chasać. Tak mi się zdaje ale w tych sprawach nie mam żadnego doświadczenia i nie jestem pewien.

Też tak próbowałem, oczywiście bez rezultatów ;) Podmiana jakiegokolwiek pliku z romu kończy się u mnie "zawieszeniem" systemu po soft resecie (tak naprawdę to się nie zawiesza, może tylko shell sie nie ładuje, bo wyłączanie podświetlenia, jak i usypianie palmtopa nadal działa)...  :S

*

Offline kuba88

  • ***
  • 426
  • Sprzęt: Galaxy S XXJPY
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 30, 2006, 19:05:23 »
Po usunięciu kilku zapisów w rejestrze odpowiedzialnych za start shella i po soft resecie otrzymałem biały ekran i pomógł już tylko HR ale przynajmniej niedopuściłem już do otwarcia today'a :D

Swoją drogą przeglądając na PC w notatniku podejrzane pliki zgrane pocketa natrafiłem na coś takiego w pliku mxip_COREPPS.ver

M:\Merlin\public\wpc\oak\target\ARM\SA1100\CE\retail\MSVersion.pdb

Co to za dysk M:\ siedzi w moim pockecie i jeszcze na nim jest folder Merlin (może przodek Wizarda :D )

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 30, 2006, 19:09:22 »
Cytat: "kuba88"
Co to za dysk M:\ siedzi w moim pockecie i jeszcze na nim jest folder Merlin (może przodek Wizarda :D )

Merlin to nazwa kodowa systemu Pocket PC 2002 więc ma to jakis sens

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 30, 2006, 19:19:03 »
A to dziwne, teraz podmiana shella działa u mnie ok!  :party:
Oto dowód:



Podmianiłem w shell32.exe ResHackerem standardowy tekst "Run\Clock" na "Uruchom\Zegar" i wszystko działa.  :D
Na chwilę obecną czysto teoretycznie myślę, że w shell32 "siedzi" pulpit Today, paski start, a także inne buttony, wygląd okienek itp...

*

Offline kuba88

  • ***
  • 426
  • Sprzęt: Galaxy S XXJPY
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 30, 2006, 19:36:52 »
Cytat: "killcabbie"
Cytat: "kuba88"
Co to za dysk M:\ siedzi w moim pockecie i jeszcze na nim jest folder Merlin (może przodek Wizarda :D )

Merlin to nazwa kodowa systemu Pocket PC 2002 więc ma to jakis sens


Nie sądzisz żejest to dziwna sprawa. Nie jest to jedyny plik który zawiera odwołanie do tego dysku. A tak właściwie nie wiemy co to za dysk ani gdzie on jest. Niesądze żeby był to jakiś pusty wiersz wpisany niewiadomo po co.

poklik
Podejrzewam, że zmiana shella w twoim przypadku udała się dlatego że nie był on z innego systemu ani z innego pocketa. Jestem pewny na 99% procent że próba wrzucenia twojego shella na mojego pocketa skończy się na HR

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 30, 2006, 19:43:02 »
Cytat: "kuba88"
poklik
Podejrzewam, że zmiana shella w twoim przypadku udała się dlatego że nie był on z innego systemu ani z innego pocketa. Jestem pewny na 99% procent że próba wrzucenia twojego shella na mojego pocketa skończy się na HR

No tak, tyle, że u mnie wcześniej nawet podmiana takiego samego pliku kończyła się nie załadowaniem systemu, a teraz działa. ;) Jak dla mnie na początek to i tak nieźle.  :D

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 30, 2006, 19:43:38 »
dajcie jakiegoś shella od 2k3 lub wm5 to przetestuję na 2002 z intermeca :)




btw: podoba mi się grzebanie w tych systemach :) może kiedyś coś ciekawego zdziałamy - bo chyba czynimy postępy w poznawaniu jego architektury :) Przez nieco ponad tydzień zawaliliśmy już 4 stronki dość sensownej treści :) oby tak dalej :)

*

Offline kuba88

  • ***
  • 426
  • Sprzęt: Galaxy S XXJPY
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 30, 2006, 19:52:40 »
Cytat: "Adamerso"
btw: cholernie podoba mi się grzebanie w tych systemach :) może kiedyś coś ciekawego zdziałamy - bo chyba czynimy postępy w poznawaniu jego architektury :) Przez nieco ponad tydzień zawaliliśmy już 4 stronki dość sensownej treści :) oby tak dalej :)


Przez 4 lata grzebałem w win98 i byłem na tym stopniu wtajemniczenia że np. w oknie mój komputer miałem po lewej stronie linki do stron internetowych/ link dzięki któremu mogłem przejść do wybranego folderu. Doszłem do tego że praktycznie 80% windowsa to strony zapisane w HTML itp. a sam system to praktycznie internet explorer. A po tym wszystkim przyszła przesiadka na XP i jakoś mnie to przestało kręcić. Ale teraz się rozkręcam na nowo. Na pockecie oczywiście :D To tyle w ramach małego OT

A teraz do rzeczy. Poklik czy mógłbyś udostępnić swojego shella może bym spróbował go podmienić u siebie albo najlepiej jak by to zrobił ktoś kto ma WM2003

EDIT:

próbowałem podmienić shella na internet explorera (tak jak w win98) ale efekt ten sam co przy jego braku (biały monitor) trzeci HR w dniu dzisiejszym :D

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 30, 2006, 20:03:39 »
Heh, chętnie się podzielę shellem z WM5, ale nie wiem czemu wszystkie pliki systemowe udaje mi się przekopiować, a tego nie :surprised: Wszystkie moje metody przy nim wysiadają. Co radzicie?

Od razu spakuję ten showtaskbar, może coś też da.

*

Offline kuba88

  • ***
  • 426
  • Sprzęt: Galaxy S XXJPY
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 30, 2006, 20:27:48 »
Oczywiście testowanie shella zrobiłbym na zasadzie wklejenia shell'a do RAM'u w /Windows/ pod zmienioną nazwą i zmienienia wpisów w rejestrze tak aby system uruchamiał się z shella w ramie (nie mam ochoty płakać nad pocketem gdy nie wstałby po HR z powodu grzebania w ROM'ie)

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 30, 2006, 20:29:17 »
A proszę bardzo, oto shell (nie przerobiony) z wm2003 (WinCE 4.20) z h4150: www.poklik.yoyo.pl/shell32.zip
Szanse, że go się uruchomi są jako takie, ale TYLKO na WinCE 4.20, czyli WM2003. Na innych systemach (nawet WinCE 4.21 - WM2003SE) pojawi się tylko okienko, że jest to nieprawidłowa aplikcacja PocketPC. Choć zapewne także i na innych WCE4.20 pewnie się nie uruchomi...

Edit: Kuba88: oczywiście, nikt tu nie zmiana shellów w romie, ja podmieniam je po prostu w ramie.  :D Jeszcze nie zgłupiałem do takiego stopnia, aby uwalać niezłego palmtopa. ;)
Na początek testowania radzę go po prostu odpalić z explorera jak zwykłą aplikację. Jeżeli nie będzie komunikatu o błędzie i coś tam się odpali, wtedy podmianiamy shella z \Windows i robimy soft reset. A jak nie działa to hard reset. :D

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 30, 2006, 20:33:01 »
Cytuj
Przez 4 lata grzebałem w win98 i byłem na tym stopniu wtajemniczenia że np. w oknie mój komputer miałem po lewej stronie linki do stron internetowych/ link dzięki któremu mogłem przejść do wybranego folderu. Doszłem do tego że praktycznie 80% windowsa to strony zapisane w HTML itp. a sam system to praktycznie internet explorer. A po tym wszystkim przyszła przesiadka na XP i jakoś mnie to przestało kręcić. Ale teraz się rozkręcam na nowo. Na pockecie oczywiście uśmiech To tyle w ramach małego OT

Zgadza się! Też nad tym siedziałem, kręci mnie modyfikacja systemów :) Windows 98 to kupa totalna, cały ten ActiveDesktop i Explorer to HTML i XML!  Dlatego tak kupiasto się to obsługiwało. Za tych czasów mało kto miał neta, to co mnie obchodziły kanały albo zakładki www? Na szczęście jest Win 98 Lite :]

Poklik - a jak ja mam podmienić Shell, skoro mój w RAMie nie siedzi? :)

*

Offline kuba88

  • ***
  • 426
  • Sprzęt: Galaxy S XXJPY
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 30, 2006, 20:35:01 »
Poklik
Nie wiem czemu ale twój zip jest chyba uszkodzony. Win XP nie chce go otworzyć bo "jest uszodzony" a po wypakowaniu shell nie jest programem (.exe) tylko plikiem

BatSk8

HKLM\init\launch50\

wartość tego klucza jest programem który ma zostać załadowany jako shell ale ten program musi się znajdować w folderze Windows. Wrzucasz tam shell'a w poskaci xxx.exe a klucz zmieniasz również na xxx.exe

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 30, 2006, 20:41:13 »
kuba88 - dzięki za tip. Teraz się pobawię. Możecie mi tylko powiedzieć jak skopiować tą kupę z ROMu? :D

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 30, 2006, 20:44:35 »
Kuba88: ściągnij stąd http://rapidshare.com/files/1328542/shell32.exe.html Dziwne to, z yoyo.pl czemuś zawsze ściągnięte pliki są uszkodzone  :mysli:

Batsk8: mój shell także jest w romie (jak u wszystkich :) ). Jednak np. w przypadku shell32.exe, który jest w romie w katalogu \Windows, po skopiowaniu pliku o takiej samej nazwie także do \Windows, system będzie odczytywał tylko ten plik, który jest w ramie, a nie romie. Po hard resecie, czy usunięciu pliku z ramu wszystko wraca do normy.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 30, 2006, 20:47:29 »
Poklik - wiadomo, że każdy ma w ROMie, tylko nie wiem jak jest z WM2003SE, czy np. shell jest ładowany do RAMu i z niego wczytywany, czy w WM5 jest inaczej. Jak jednak go wyciągnąć z katalogu Windows?

*

Offline kuba88

  • ***
  • 426
  • Sprzęt: Galaxy S XXJPY
Windows Mobile vs Windows CE - słów kilka
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 30, 2006, 20:59:19 »
No to klops shell poklika nie chce się odpalić nawet normalnie (nie przy starcie systemu tylko tak po prostu) Co dziwne przy kopiowaniu na pocketa plik gubi gdzieś ikonkę. Przy próbie startu pojawia się komunikat że nie można znaleźć shell.exe lub jednego z jego komponentów. Zaznaczam jednak że mój system to PPC 2002. Czas aby wykazał się jeszcze ktoś inny (najlepiej nie z HP h4150) kto ma WM2003.